X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki - 2017
Odpowiedz

Nowe staraczki - 2017

Oceń ten wątek:
  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jak pisze Amica szczepienia są po to żeby chronić zarodek.

    I u nas to jest jeszcze tak że z mężem jesteśmy do siebie "podobni" dlatego nie ma tych przeciwciał. wyniki badań pokazują że Allo przy innym dawcy jest wysokie a z mężem... No po szczepieniach urosło Ale też ponowne badanie po 6 miesiącach pokazało ponownie 0. Tutaj nie wiemy też jak szybko Allo po szczepieniach spada u nas czy już po miesiącu czy po 3 czy po 6.


    Ja akurat części KIRow też nie mam I na to akurat nie miałam wlewiw Ale jedynie zastrzyki z accofil bo mój gin stwierdził że nie chce go podawać (w postaci wlewow) przed owulacja bo on może ja zahamować... i przy cyklu naturalnym czy stymulowanym była by kiszka

    No i mój gin stwierdził że nasz problem leży właśnie po stronie immunologii , że też geny męża są tak.mocne że ja z automatu odrzucam ewentualny zarodek. Zapytałam też czy jakbym zrobiła in vitro to by coś zmieniło to powiedział że przy Allo na poziomie 0% dalej odrzucalabym zarodedek.
    Ja szczepilam się w Krakowie A Tam jeszcze nie wiem jak wygląda sprawa że szczepieniami Ale na spokojnie do tego podchodzimy bo sytuacja jest jaka jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2020, 21:46

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widzisz nawet nie wiedziałam że w Krakowie też są szczepienia.

    Co do accofilu to się właśnie kompletnie nie znam na tym, bo nigdy nie brałam tego leku. Ale czytałam że sporo kobiet go właśnie bierze jako wlew domaciczny więc tak się zasugerowałam tym wlewem. A widać że to nie jedyna opcja :)

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na szczęście w KRK też są szczepienia mam zdecydowanie bliżej niż do łodzi. Choć w łodzi są pionierzy jeżeli chodzi o szczepienia I tam się wszystko zaczęło.

    A co do wlewu to jak najbardziej masz rację. Wlew podaje się przed transferem kiedy już masz zarodek, wtedy nie ma obaw że zablokuje owulacje.

    Zalecenia naszego immunologa w sumie też takie były, ale gin z własnego doświadczenia mówi że bardzo często właśnie owulacja jest blokowana.

    A co ďo samego leku, do najprzyjemniejszych nie należy. Podaje się go wieczorem I ja akurat zawsze rano wstawiłam bólem głowy osłabieniem i objawami grypopodobnymi no i tak co 3 dni od potwierdzonej owulacji.

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a ja właśnie do Łodzi mam bliżej, tylko 150km. Ale za to do Krakowa jeździłam na badania, bo różnica w cenie badań była kolosalna. Także opłacało się te ponad 300km zrobić :)

    O kurcze, to wygląda na to że to jakiś mega silny lek. A to jest ten lek gdzie trzeba sprawdzać tak często krew?

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to jest ten lek. Bo tam limfocyty bardzo są wysokie jak norma jest do 9000/10000 to ja miałam najwiej 18000 i pewnie panie w labie miały zagwostke bo przez długi czas.nie miałam wyniku morfologii.

    Ale chodziłam normalnie do pracy wyglądała tylko jakby mnie choroba rozkładana. Na szczęście ostatnia dawkę brałam .styczniu przed tym całym wirusem.

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff no to faktycznie w ostatniej chwili. I to ma jakieś dzianie na dłużej czy tak co miesiąc byś musiała go brać?

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety to ma działanie doraźne działa jak się to bierze. I ja stosowalam go tylko 4 cykle. I jak beta była negatywna to się odstawia od razu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2020, 11:14

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok juz rozumiem ;)
    Nie mialam pojęcia o takich szczepieniach, bo nie zaglebialam sie w temat genetyki, immunologii pod kontem płodności.
    Choroba mojego męża najprawdopodobniej ma podłoże genetyczne, mogliśmy robić te kariotypy, ale podjęliśmy decyzje, ze nie ma co tego dluzej ciągnąć, ze bez sensu w sumie robić to badanie by sie jeszcze bardziej utwierdzac, ze nie mozemy mieć dzieci. Nie chcieliśmy podchodzić do in vitro, wiec postanowiliśmy zakończyć leczenie.
    Wiem, ze to całkiem cos innego jak u was...

    Jesteście bohaterkami dla mnie dziewczyny, ze tyle juz znosicie... Wiem, ze prędzej czy prędzej będziecie tulic to małe szczęście.

    Patt1002
  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my się akurat na badanie kariotypow zdecydowaliśmy. Fajnie jedno badanie które wyszło dobrze u obojga ;)

    Moja natura jest taka że będę szukać przyczyny bo to właściwie nie daje mi spokoju. Mam jakieś dolegliwości które kontroluje lekami np niedoczynność tarczycy albo jak mam mutację MTHFR no to biorę kwas foliowy w innej postaci Ale jeżeli dalej nie znam przyczyny to mnie to wkurzaj.

    Także hajsu na badania już nie liczę;)

    I powiem wam że zmienia się podejście np co cen badań czy leków...
    Bo jak ktoś mi mówi że ma zrobić badania a 50-100 zł I że bardzo drogie to się tylko uśmiecham ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2020, 12:17

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Assunta przybij piątkę, mam tak samo! Ten brak wiedzy dlaczego się nie udaje mnie zmusza do tego żeby szukać i badać co w sumie jakieś efekty przynosi bo jednak wielu rzeczy się dowiaduje które staram się wykluczyc z nadzieją ze to pomoże.

    No ja nie liczę już dawno ile poszło kasy, pewnie niebawem dojdziemy do 60tys. Jestem na prawdę wdzięczna losowi za to że mogę się leczyć, że spłacam kredyt z pensji i mogę dalej się badać i podchodzic do kolejnych prob. To przynajmniej mnie nie blokuje.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 25 kwietnia 2020, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my wiemy co jest przyczyna, wiec zatwierdzanie sie głębsze nie miało dla nas dalszego sensu...
    Macie racje, te badania związane z nieplodnoscia to sa kolosane wydatki... Niestety... Państwa nie interesują ludzie którzy pragną mieć dzieci...

    Patt1002
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Assunta a czy przy szczepieniach skrócił Ci się cykl? Mi wlasnie przyszedł okres w 24dc a normalnie mam 28dc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2020, 21:29

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Szczerze to nie zauważyłam jakiś bardzo dużych zmian w cyklu. Choć nie powiem że o mnie tak dawno.mialam cykl 19 dniowy Ale to już było 6 miesięcy od ostatniego szczepienia.

    Myślę że dużo rzeczy teraz.moze mieć wpływ na długość cyklu.

    Patt... Tak jak mówisz znasz przyczynę A ja jeszcze szukam bo jeszcze mam taki charakter że więcej dziurę...

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcale sie nie dziwie.... Tez chciałabym na Twoim miejscu wiedzieć dlaczego jest tak a nie inaczej i życzę byś szybko sie dowiedziała... By moc wdrożyć odpowiednie leczenie, a juz sama świadomość co jest wyzwala...
    Życze Wam powodzenia dziewczyny :*
    Pomału znoszą obostrzenia... Ciekaw kiedy wrócę na szkolenia...

    Patt1002
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 3 maja 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, jak tam majoweczka?

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 5 maja 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja zaszalalam I wzięłam 2 dni urlopu takze majowka przedłużona ale fajnie odpoczelam. Tylko wypadało by się coś poruszać bo od tej całej kwarantanny to tylko tyłek rośnie;)

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 5 maja 2020, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wzięłam urlop na czwartek e nie bardzo udało się wypocząć. Niestety jestem przygnieciona praca, mam nadzieję że jak wrócę do biura to się to uspokoi bo inaczej wykituje....

    Teraz na piątek też mam urlop i jedziemy na wieś do teściów. Przynajmniej tam będzie możliwość chwilę odpocząć i pooddychac świeżym powietrzem.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 7 maja 2020, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie majówka=jedzenie :) Byłam przed @ więc żarłam i oglądałam serial z mężem... Mam ochotę gdzieś pojechać i nie wracać chociaż kilka dni... Mam dosyć tych czterech ścian... Mam ochotę się wystroić, spotkać z ludźmi, choć jestem zdecydowanie osobą, która woli samotność, ale zwyczajnie na chwilkę potrzebuję zmiany otoczenia... Pewnie jak każdy... Bardzo współczuje ekstrawertykom, bo ich potrzeba bycia wśród ludzi musi być teraz niesamowicie doskwierająca...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2020, 15:38

    Patt1002
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 12 maja 2020, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hihi to my w majówkę nic a nic nie zjedliśmy grillowanego także kg nie przybyło. Za to po powrocie od teściów czuje się jak balon.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 12 maja 2020, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My grilla też nie robiliśmy, ale pizza wjechała :D

    Patt1002
‹‹ 1669 1670 1671 1672 1673 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ