X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki - 2017
Odpowiedz

Nowe staraczki - 2017

Oceń ten wątek:
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 4 lutego 2021, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt jak tak studia! Teraz chyba sesja się zbliża czy już po?

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 6 lutego 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj miałam 3 egzaminy, aż mam wyrzuty przez to ściąganie... Wiecie wszystko online, ale większość zaliczeń była przez pisanie prac i projektów... No na tym już ściągać się nie dało...

    Ale mam bardzo smutne wiadomości. Popadam w totalną depresję :( Mój dziadek jest ciężko chory. Umiera ;( Miał z babcia razem robione badania żeby lekarz zadecydował czy mogą być zaszepieni. Dziadkowi wyszedł bardzo wysoki wynik PSA czyli ten od prostaty miał 30, gdzie norma byla w jego wieku do 6. Szybko do urologa, okazało się, że ma Tętniaka! Najprawopodobniej rośnie bardzo szybko! Do tego przerost prostaty z guzem czy nawet większą iloscią i przepuklina. Wszystko obok siebie. ma miec echo serca, tomograf żeby doładnie sprawdzić tego tetniaka jeszcze. Gdyby nie ten guz i serce by pozwalało to na 99% operacja byłaby udana, ale w jego przypadku lekarz daje 30% na powodzenie operacji, ruszenie tego może naruszyć te inne sprawu. Dają mu rok życia ;( Nie mogę się pozbierać....
    2 kuzynki w ciąży... od męża i moja... to akurat radość, ale w obecnej sytuacji wszystko mnie boli 1000 razy bardziej! Jestem z dziadkiem od urodzenia... Nie mogę tego ogarnąć umysłem... Tętniak w każdej chwili może pęknąć, lekarz mówił to śmierć w kilka sekund...

    Patt1002
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 6 lutego 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Po wizycie bardzo dobrze. W zasadzie wyszliśmy z wizyty z decyzją, że ruszamy dalej tam. Pani dr zrobiła bardzo dobre wrażenie, widać, że była bardzo zaciekawiona naszym przypadkiem. Co ciekawe, bo 4 latach starań mam najwyższe AMH - 1,09 także się śmieje, że im starsza tym lepsza jestem :P

    Dostałam hormon wzrostu na poprawę jakości komórek, Primolut na poprawę cykli no i jadę teraz na wizytę 12go lutego. Tym razem idziemy długim protokołem. Poprzednie miała dwa krótkie, wiec tym razem ryzykujemy i zmieniamy podejście. Może to pomoże.

    No i ważna też zmiana jest taka, że dr wierzy z zalecenia immunologów i kazała się umówić do immunologa zeby wypisać zalecenia do transferow. W novum lekarze potrafili mi mówić, że to szarlataństwo....

    Nowe spojrzenie na sprawę :) Uda się! <3

    Patt1002
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 7 lutego 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt przykro mi, że źle wieści u Was, ale no wiesz na takie rzeczy nie mamy wpływu. Ważne żeby się skupić na działaniu, żeby jak najszybciej podjąć leczenie i zadbać o dziadka. No ani Ty ani dziadek więcej nie możecie zrobić. Mam nadzieję, że lekarze po prostu podchodzą bardzo ostrożnie do wszelkich przewidywań.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 7 lutego 2021, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Patt przykro mi, że źle wieści u Was, ale no wiesz na takie rzeczy nie mamy wpływu. Ważne żeby się skupić na działaniu, żeby jak najszybciej podjąć leczenie i zadbać o dziadka. No ani Ty ani dziadek więcej nie możecie zrobić. Mam nadzieję, że lekarze po prostu podchodzą bardzo ostrożnie do wszelkich przewidywań.
    Niestety nie ma lekarstwa... Mój dziadek ciezko znosi badania, bardzo sie denerwuje jak ma iść do lekarza, a teraz musi mieć jeszcze 2... Mam nadzieje, ze sie zgodzi... Niestety w jego wieku i z tak wieloma czynnikami moze być ciezko... Dziadek.ma w czerwcu 89 lat...

    Patt1002
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 9 lutego 2021, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi, ale tym bardziej nic nie możecie zrobić a zamartwianie się nic nie da...

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 10 lutego 2021, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramy się dziadka motywować żeby poszedł na badania, ale tez pomału, zeby nie stresować go za bardzo... Wiecie ja zdaje sobie sprawę, ze juz jest starszy jak i babcia... Ze to jest nieuniknione... Ale inaczej jest kiedy wiesz, ze to nastąpi, ale nie wiesz kiedy... Inaczej jesli masz diagnozę rok zycia.. ;(

    Patt1002
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 11 lutego 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale diagnoza to nie wyrok, ten rok to tylko szacunki...

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2021, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt jest mi bardzo przykro.

    Dziewczyny mam w sumie pytanie od koleżanki...a i ja się czegoś dowiem. Są po drugiej stracie. Teraz będą robić badania kariotypów. Czy możecie polecić jakiegoś lekarza genetyka? I czy takie badania można robić w testDNA czy lepiej w jakiejś konkretnej placówce? Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2021, 11:37

  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 4 marca 2021, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie chciałam pytać, co u was słychać?
    Co do testów ja nie pomogę...:/

    Patt1002
  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 4 marca 2021, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej!

    my kariotyoy w prokocimiu I z racji tego ze wyniki były prawidłowe to też nie szukaliśmy żadnego genetyka. badanie wykonywaliśmy prywatnie.

    A u nas.... jesteśmy po wizycie u profesora z łodzi zrobiliśmy dużo.nowych badań i ten cykl mam wykonywać usg I poziomy hormonów . profesor chce zobaczyć jak to wygląda u nas "naturalnie " w kwietniu odbieramy u niego wyniki I dopiero wtedy zobaczymy co dalej co nam podpowie.

    jedynie co mi kazał brać to modulator homocysteiny bo to mam za wysoko.

    patt.... przykro mi z powodu diagnozy Ale mam nadzieję że uda się wam dziadka przekonać do wizyt u lekarza i do badań to bardzo ważne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2021, 14:57

    Imari lubi tę wiadomość

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 7 marca 2021, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imari, my robiliśmy na testDNA co prawda badania po poronieniu ale jak przyszedł wynik to mieliśmy też konsultacje telefoniczna z genetykiem właśnie z testDNA i wszystko nam wytłumaczyli.

    Assunta, super, że dzialacie! Ja czekam czy mi Paśnik odpisze na maila, bo wyniki mi wyszły kiepskie, ale no na razie cisza. W międzyczasie wyszło, że zmowu mam helicobacter więc teraz próbuje się tego pozbyć.

    Imari lubi tę wiadomość

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 7 marca 2021, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Para z naszej grupy ma dzidzie! Pierwszy telefon w naszej grupie <3

    amica, Imari lubią tę wiadomość

    Patt1002
  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 7 marca 2021, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patt A ile par liczy wasza grupa ?

    mam nadzieję że wasze czekanie szybko się skończy!!!

    Amica A co macie nie tak w wynikami?

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 7 marca 2021, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 par ;) Czyli zostaly juz tylko 4 :D
    W naszym ośrodku to druga w historii tak szybka akcja ;) po 4 miesiącach telefon ;)

    Patt1002
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 8 marca 2021, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt no to ekstra, jest nadzieja! Oby szybko i do Was zadzwonili :)


    Assunta,
    ogólnie powtarzałam CBA i IMK i dużo gorzej wyszła mi równowaga cytokin niż poprzednio. Mam jakiś stan zapalny w organizmie, przypuszczam, że może to ten helicobacter pylorii co mi teraz wyszedł tak miesza.

    No i standardowo IL10 poniżej normy, IL2 dużo powyżej. No ale nie wiem czy chcemy się szczepić, wolałabym jeden transfer spróbować z encortonem, ale nie wiem czy Paśnik się zgodzi.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2021, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, bardzo dziękuję za odpowiedzi.

  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 10 marca 2021, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amica ja dopiero robiłam pierwszy raz te badania zobaczymy co z nich wyjdzie...

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 12 marca 2021, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dawaj znać co wyjdzie!

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 15 marca 2021, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Co u Was? Bo ja plackiem leżę! znowu chora :(

    Patt1002
‹‹ 1676 1677 1678 1679 1680
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ