X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki - 2017
Odpowiedz

Nowe staraczki - 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilliSBB wrote:
    Każdy Wasz mężczyzna miał badane nasienie?
    Pytam bo nam lekarka powiedziała ,że możemy badać po roku starań.
    Czy to nie za pozno skoro od 8 cykli nie wychodzi,a mój już pierwszej młodości nie jest?

    Możesz zrobić to prywatnie,nie zaszkodzi ;) A wogóle to mój miał farta bo wyczytałam kiedyś na stronie GAMETY KIELCE że jest akcja i dla 20 mężczyzn jest bezpłatnie badanie które wtedy kosztowało 150 zł na hasło "Tata" -zadzwoniłam,umówiłam i po sprawie ;)

  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój też nie

  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monijaaa - dziękuję za odp, ginekolog nic mi nie mówił w, której fazie mam się zarejestrować. miałam się zapisać na pierwsze wolne terminy..no nic zobaczymy jak to będzie. Dzięki wam już wiem na czym stoję :))

  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilliSBB wrote:
    Każdy Wasz mężczyzna miał badane nasienie?
    Pytam bo nam lekarka powiedziała ,że możemy badać po roku starań.
    Czy to nie za pozno skoro od 8 cykli nie wychodzi,a mój już pierwszej młodości nie jest?

    Nam lekarz zalecił zrobienie badania po ponad roku starań, jednak mąż miał pewną blokadę i nie chciał dać się namówić. Dopiero jak zbliżały się 30 urodziny w końcu się odważył. Warto je zrobić u nas wyszła infekcją w , której potrzebny był antybiotyk

  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Cześć Dziewczyny! Tak jak Wam pisałam byłam w piątek u gina i wyszłam załamana. Lekarka nie widzi potrzeby zrobienia żadnych badań i kazała przyjść dzisiaj na monitoring cyklu. 15 dc pęcherzyk miał 12mm więc raczej nic z tego nie będzie jeśli cykle mam 27-30dniowe. Poza tym mąż odebrał wyniki i niestety ale morfologia jest słaba, bo ma tylko 3,54% zdrowych żołnierzy.
    Cały weekend siedziałam i myślałam nad tym co nas czeka... Walka o dziecko będzie trudna i długa a czasu dużo nie mamy bo najmłodsi nie jesteśmy...

    A który to jest cykl starań że ginka olała temat?

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia2708, masz rację, że warto zrobić. Serio, co to w ogóle za teoria, ze po roku starań. Para która decyduje się na dzidzię powinna się razem udać do lekarza, w sensie i facet i kobitka. Wtedy od razu wiadomo na czym się stoi, i skraca to ewentualny czas oczekiwania. :) Takie moje zdanie. :)

    Edit: może źle ujełam.. moją wypowiedź, ale wiecie o co mi chodzi. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2017, 15:43

    marciaa lubi tę wiadomość

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figa8787 wrote:
    Hej. A propo jak często... mąż ma słabe wyniki , słaba ruchliwosc . Parę dni temu byliśmy u androloga. I zdziwiła mnie jego zalecenia,bo tak wszyscy tu mi wcześniej mówili ze co dwa dni jak słabe nasienie a on ze jak najczęściej ! Ile tylko chcemy i możemy. I jeszcze jedna ciekawostka dobrze jest raz i za pół godziny znowu , bo niby wg badań takie drugie nasienie jest lepsze

    O tym właśnie pisałam wcześniej :) Bo jeśli nasienie jest słabe to musi być go tam jak najwięcej :) Mi lekarz tak zalecił i zaszłam ;) Wam też się uda na pewno ❤

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anelka wrote:
    Witam i ja :D

    Dziewczyny jakich używacie termometrów?

    Ja wczoraj swój rtęciowy rozwaliłam :(

    Owulacyjny Microlife ;) dwa miejsca po przecinku. Bezpieczny i stworzony do takich celów :)

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wróblowa- ta teoria 12 miesięcy jest chyba stosowana u każdego ginekologa... mimo tego , że mówiłam lekarzom , że moja mama miała problemy z zajściem w ciążę i boje się że sama moge je miec to było to bagatelizowane . jeszcze na początku starań miałam wrażenie , że nie traktowali mnie poważnie bo miałam 24 lata więc mam czas...teraz już jestem trzy lata po ślubie i efektów brak. Dopiero dzisiaj miałam wrażenie , że ginekolog zajął się tematem na poważnie...

  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilliSBB wrote:
    Za 3 dni testuję..trzymajcie zatem kciuki!

    Trzymam mocno ;)

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia2708 wrote:
    wróblowa- ta teoria 12 miesięcy jest chyba stosowana u każdego ginekologa... mimo tego , że mówiłam lekarzom , że moja mama miała problemy z zajściem w ciążę i boje się że sama moge je miec to było to bagatelizowane . jeszcze na początku starań miałam wrażenie , że nie traktowali mnie poważnie bo miałam 24 lata więc mam czas...teraz już jestem trzy lata po ślubie i efektów brak. Dopiero dzisiaj miałam wrażenie , że ginekolog zajął się tematem na poważnie...

    Wiem, wiem... czasami po prostu lekarze leczą spychologicznie. U wcześniejszych swoich miałam wrażenie że myśleli sobie w duchu: "aaa co ona myśli że tak hop-siup zajść w ciąże, jedno kichnięcie i gotowe". I odsyłali z kwitkiem. :/ Teraz mam gina złoto, nawet mówi mi jak mam serduszkować, żeby zajść i każe mi wszystkie informacje przekazywać męzowi i go instruować. :D

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilliSBB wrote:
    Każdy Wasz mężczyzna miał badane nasienie?
    Pytam bo nam lekarka powiedziała ,że możemy badać po roku starań.
    Czy to nie za pozno skoro od 8 cykli nie wychodzi,a mój już pierwszej młodości nie jest?

    My jesteśmy w 13cs i na razie nie planujemy badań nasienia.

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wrote:
    Gosia2708, masz rację, że warto zrobić. Serio, co to w ogóle za teoria, ze po roku starań. Para która decyduje się na dzidzię powinna się razem udać do lekarza, w sensie i facet i kobitka. Wtedy od razu wiadomo na czym się stoi, i skraca to ewentualny czas oczekiwania. :) Takie moje zdanie. :)

    Edit: może źle ujełam.. moją wypowiedź, ale wiecie o co mi chodzi. :D


    a Wogóle u Nas to bardziej tym badaniem się stresowałam Ja niż On....myślałam że nie będzie mógł się skoncentrować i wiecie że sam tam był i wogóle...a On nie wiem czy był tam ze 4 minuty i wychodzi i mówi...to co,możemy spadać już kotku ?Buahahaha pełen luzik :D

  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do częstości <3 to chyba jak ze wszystkim
    nie ma złotej reguły..
    nawet można robić co miesiąc tak samo i akurat np. wyjdzie dopiero w 4 cyklu

  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella_Bella wrote:
    A który to jest cykl starań że ginka olała temat?
    Teraz cykl 6. Ale miałam robione badania hormonalne dwa lata temu i wyszło mi DHEA-S za wysokie i niski progesteron + do tego mam guzka na tarczycy i podwyższony TSH a do endokrynologa kolejki że hej...

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cziktaaa wrote:
    A ja powiem Wam że od jakiś 6 miesięcy wogóle nie mam ochoty na serduszkowanie...mój sie wkurza bo on to mógł by codziennie po 5 razy a ja tak leń...ale nie wiem czemu tak...:/

    Mam ten sam problem... Może jak będzie więcej słońca to ochota będzie wieksza na cokolwiek :)

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas na mnie moje kochane :* :) Jutro o 8 się zjawiam punktualnie :) Buziaki :*

  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a to ja z ochotą nie mam problemów xD
    czasami jedynie nie mam siły

  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cziktaaa - podziwiam męża , mój na codzień taki odważny a jak przyszło co do czego zjadał go stres. pewnie dlatego też odwlekał to badanie. zdecydował sie na nie dopiero jak moje badania wyszły dobre :D

  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cziktaaa wrote:
    Czas na mnie moje kochane :* :) Jutro o 8 się zjawiam punktualnie :) Buziaki :*

    trzymaj się :**

‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ