X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018

Oceń ten wątek:
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 26 lutego 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo_89 wrote:
    Część Dziewczyny,
    Jestem tu nowa. Z mężem staramy się o bobasa od 1,5 roku. hormony moje i męża w porządku, mimo to lekarz przepisał mi bromocorn i duphaston, dodatkowo biore od niedawna miovarian. Hsg również wyszło ok. Z każdym cyklem liczę na jakiś cud, ale póki co nie nadchodzi. Wokół mnie same ciążę, w ostatnim czasie się podlamalam i trafiłam na to forum.

    Witaj

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 26 lutego 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko daj spokój Twoje rozterki są w pełni normalne :) Ale jak już masz wykupione itd to może spróbować z tym zestawem? :) A nuż pomoże :)
    A ta @ nie za szybko? Zawsze masz taką krótką fazę?


    Z innej beczki, mam dwa pytania do Was. Jedno o ból piersi po owu. Kiedyś tak nie miałam a od kilku cykli i to dosłownie dzień po owu zaczynają pobolewać a po kolku dniach już masakra, jakby je ktoś napompował. Czytałam o prolaktynie ale jeśli wszystko mam raczej regularne to chyba nie powinno być problemem przy staraniach?

    Drugie chyba bardziej do tych co pierwszy poród mają za sobą. Miałyście problem ze spojeniem? Jeśli tak to ile czasu? Mi nikt nie zdiagnozował rozejścia czy coś ale bolało i teraz od czasu do czasu też się odzywa. Ale w sumie jakby coś nie tak było to chyba gin by zauważył?

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 26 lutego 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Karo :) Coraz więcej osób stwierdza że same ciąże dookoła :D Więc to nie mi się ubzdurało tylko rzeczywiście coś w tym jest :D

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 26 lutego 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Witaj Karo :) Coraz więcej osób stwierdza że same ciąże dookoła :D Więc to nie mi się ubzdurało tylko rzeczywiście coś w tym jest :D

    Futuremama, no naprawde cos w tym jest :)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 26 lutego 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Ciasteczko daj spokój Twoje rozterki są w pełni normalne :) Ale jak już masz wykupione itd to może spróbować z tym zestawem? :) A nuż pomoże :)
    A ta @ nie za szybko? Zawsze masz taką krótką fazę?


    Z innej beczki, mam dwa pytania do Was. Jedno o ból piersi po owu. Kiedyś tak nie miałam a od kilku cykli i to dosłownie dzień po owu zaczynają pobolewać a po kolku dniach już masakra, jakby je ktoś napompował. Czytałam o prolaktynie ale jeśli wszystko mam raczej regularne to chyba nie powinno być problemem przy staraniach?

    Drugie chyba bardziej do tych co pierwszy poród mają za sobą. Miałyście problem ze spojeniem? Jeśli tak to ile czasu? Mi nikt nie zdiagnozował rozejścia czy coś ale bolało i teraz od czasu do czasu też się odzywa. Ale w sumie jakby coś nie tak było to chyba gin by zauważył?

    Mialam tak w tamtym cyklu piersi mnie mega bolaly jak nie panietam kiedy. Zrobilam badanie i byla wysoka prokaktyna gdzie 2 mies wczesniej byla ok


    A drugie pyt
    Chidzi ci o to miejsce gdzie bylo naciecie czy gdzie?

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Karo_89 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 26 lutego 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamka_92 wrote:
    Futuremama, no naprawde cos w tym jest :)
    Oj tak. U mnie w pracy 3 koleżanki i w rodzinie 3 ciążę. Wszystkie szybkie i bezproblemowe. Jak żyć? :-)

    Hsg prawidlowe
    Nasienie ok
    Hormony pod ?
    Duphaston+bromocorn
    20cs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo_89 wrote:
    Oj tak. U mnie w pracy 3 koleżanki i w rodzinie 3 ciążę. Wszystkie szybkie i bezproblemowe. Jak żyć? :-)
    Nie poddawać się!!! Kiedyś i nam się uda :-)

    Plamka_92, Ania2014 lubią tę wiadomość

  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 26 lutego 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabriella wrote:
    Nie poddawać się!!! Kiedyś i nam się uda :-)

    Ja tam liczę na to, że nawet nie kiedyś a zaraz :D

    futuremama, Gabriella, Kitty.Noir lubią tę wiadomość

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 26 lutego 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    Mialam tak w tamtym cyklu piersi mnie mega bolaly jak nie panietam kiedy. Zrobilam badanie i byla wysoka prokaktyna gdzie 2 mies wczesniej byla ok


    A drugie pyt
    Chidzi ci o to miejsce gdzie bylo naciecie czy gdzie?
    Ale bolały Cię cały cykl czy tylko teoretycznie po owu? Bo mnie po owu i się zastanawiam czy to może szkodzić.

    A drugie nie szycie tylko spojenie łonowe, z przodu jakby łączenie kości miednicy. Tak jak mówię nikt nie stwierdził u mnie rozejścia ale każdy mówił że dziecko spore. Nie boli mnie cały czas ale np. przed chwilą szybko wstałam i tak mnie szarpnęło że musiałam kucnąć i chwilę odczekać. Zastanawiam się czy jest jakiś czas po którym powinno to całkiem minąć. Gina zawsze zapominam zapytać

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 26 lutego 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamka_92 wrote:
    Ja tam liczę na to, że nawet nie kiedyś a zaraz :D
    O to to to :) Tak jest :)

    Plamka_92, Gabriella, Zaneta92 lubią tę wiadomość

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamka_92 wrote:
    Ja tam liczę na to, że nawet nie kiedyś a zaraz :D
    Masz rację !!! Oby w najbliższym cyklu się udało :-)

    Plamka_92 lubi tę wiadomość

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 26 lutego 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Ale bolały Cię cały cykl czy tylko teoretycznie po owu? Bo mnie po owu i się zastanawiam czy to może szkodzić.

    A drugie nie szycie tylko spojenie łonowe, z przodu jakby łączenie kości miednicy. Tak jak mówię nikt nie stwierdził u mnie rozejścia ale każdy mówił że dziecko spore. Nie boli mnie cały czas ale np. przed chwilą szybko wstałam i tak mnie szarpnęło że musiałam kucnąć i chwilę odczekać. Zastanawiam się czy jest jakiś czas po którym powinno to całkiem minąć. Gina zawsze zapominam zapytać

    Chwile po owu mnie bolaly a przed @ to juz mega

    Aaaaaa ta kosc w sumie to tam mnie nie bolalo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2018, 21:16

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 26 lutego 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    Chwile po owu mnie bolaly a przed @ to juz mega

    Aaaaaa ta kosc w sumie to tam mnie nie bolalo
    A kiedy badałaś prolaktynę? Na początku cyklu? Wybacz za tak dociekliwe pytania ale ja zielona w temacie :)

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 26 lutego 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaneta to ja sie dopisuję :)

    1. Zaneta92-termin @ 09-03-2018 testuje 8!
    2. Futuremama czekam na @ 7-8.03 i ruszamy ze staraniami :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2018, 21:32

    Zaneta92 lubi tę wiadomość

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 26 lutego 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciasteczko82 wrote:
    Dzięki Lola - cenne info! Duphaston brałaś po zastrzyku ?na przetrzymanie ? Tzn na progesteron- żeby utrzymać ewentualną ciąże ? Tzn cykl wyglada: letrozol potem zastrzyk potem duphaston? I tak każdy cykl ?

    ginek umówiony na 8 dc.. potem na 15 dc i pewnie jeszcze kilka innych wizyt ech ..
    najbardziej panikuje przez ulotkę i całą listę skutków ubocznych ...
    Jutro rano idę zrobić rożne hormony /krew (cała lista)...


    kochana nie czytaj tych skutków ubocznych, wiadomo, ze to co bierzemy to nie dropsy, ale nie ma się co na tym skupiać, jedyny efekt uboczny, który nas interesuje, to żywy człowiek, twój strach mu nie pomoże

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 26 lutego 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    A kiedy badałaś prolaktynę? Na początku cyklu? Wybacz za tak dociekliwe pytania ale ja zielona w temacie :)

    Badalam 3dc przynajmniej tak mi kiedys gin kazal

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 26 lutego 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitty.Noir wrote:
    kochana nie czytaj tych skutków ubocznych, wiadomo, ze to co bierzemy to nie dropsy, ale nie ma się co na tym skupiać, jedyny efekt uboczny, który nas interesuje, to żywy człowiek, twój strach mu nie pomoże

    Nic dodać nic ująć :)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 27 lutego 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kochane! Ale tu cisza z rana :)

    Ja przed chwilą wróciłam od endokrynologa iii jest dobrze :)
    Pani dr powiedziała, że te przeciwciała są podwyższone minimalnie. Może to w przebiegu tego zapalenia tarczycy sprzed 3 lat. A TSH mam idealne do zachodzenia w ciążę ;)
    Kontrolnie dostałam skierowanie na USG tarczycy, żeby się upewnić czy nic się jednak nie dzieje i TSH za 2 msc :)

    A dzisiaj spadła mi temp, więc oczekuje @ :( chociaż tempka spada mi z reguły w 1 lub 2 dniu krwawienia. Ale nie ma co liczyć już na testowanie :(

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 27 lutego 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tarczyca w porzadku to najwazniejsze

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • jagoda229 Znajoma
    Postów: 26 15

    Wysłany: 27 lutego 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamka_92 wrote:
    Cześć Kochane! Ale tu cisza z rana :)

    Ja przed chwilą wróciłam od endokrynologa iii jest dobrze :)
    Pani dr powiedziała, że te przeciwciała są podwyższone minimalnie. Może to w przebiegu tego zapalenia tarczycy sprzed 3 lat. A TSH mam idealne do zachodzenia w ciążę ;)
    Kontrolnie dostałam skierowanie na USG tarczycy, żeby się upewnić czy nic się jednak nie dzieje i TSH za 2 msc :)

    A dzisiaj spadła mi temp, więc oczekuje @ :( chociaż tempka spada mi z reguły w 1 lub 2 dniu krwawienia. Ale nie ma co liczyć już na testowanie :(
    mi temperatura zawsze spada dzień przed. patrz na plusy dobre wyniki tarczycy .
    ja wtedy mówię przyszły cykl będzie nasz choć i tak jestem zawiedziona.
    a dużo ci spadła ta temperatura?

‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ