X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018r.
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018r.

Oceń ten wątek:
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 15 lutego 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 22:30

    Ania95 lubi tę wiadomość

  • Phiczek Autorytet
    Postów: 1005 369

    Wysłany: 15 lutego 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj laski czytam Was a wy mi tu tylko narzekacie...

    Docencie to ze Wam sie udalo i cieszcie sie tym... Bo nie jedna kobietka by chciala sie z Wami zamienic sytuacja...

    Rosnijcie zdrowo kochane ❤❤

    Cukrzyca ciazowa to nie tragedia. Moje 2 szwagierki i znajome mialy. A dzieciaczki zdrowe i tylko jeden bysio bo 4200 jak narazie a reszta nawet do 4kg nie dobily :)

    * IO
    * Hashimoto
    * Progesteron 💪
    * Histeroskopia 05.2021
    * Laparoskopia 02.2022 (nie tego człowiek się spodziewał)
    * większość wyników w normie
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 15 lutego 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to chyba nie narzekanie tylko ogramny strach o dziecko. Z dwoma kreskami poza fala radości pojawia się druga (może wieksza) obaw i leków. Strach przed utratą tak dużo oczekiwanego dziecka, przed chorobami itd. I ten strach będzie z nami aż do końca naszych dni.

    Wczoraj myślałam że osiwieje. Zamówiliśmy sushi na Walentynki. Wyszłam do dostawcy na korytarz a w tym czasie moj pierworodny został sam w pokoju. Nagle huk i światło zgaslo w całym mieszkaniu. Krzyczę, wołam po imieniu. Nic. Ciemno jak w D... Próbuję go znaleźć po ciemku. Słyszę ciche tu jestem. Kamień z serca bo nic mu nie jest. Wyciągam go zaa mebli. Mąż w tym czasie włączył korki. Wywaliło na klatce. Jak się okazało mój dziec nozyczkami przecial kabel. Bogu dzięki nożyczki maja plastikowe końce i prąd go nie porazil. Zajęło mu to 15sek. Znaleźć nożyczki, wejść za fotel i ciąć kabel od radia.

    Cukrzyca w ciąży to pikuś w porównaniu z wyzwaniem jakie stawia życie żeby dochowac potomstwo do dorosłości w nienaruszonym stanie. :)

    A jak ktoś chce pogadać o cukrach to zapraszam na priv żeby nie rozkminiac publicznie. W pierwszej od początku z końcówką na insulinie.

    Kaga lubi tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Phiczek Autorytet
    Postów: 1005 369

    Wysłany: 15 lutego 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka
    Ja wszystko to wiem...
    Rozumiem ale ciut wiecej optymizmu Wam sie przyda. Bo nie ma co zakladac ze cos sie stanie tylko myslec ze bd dobrze.

    A zreszta co ja sie wypowiadam. Ja w ciazy nie jestem i dzieci nie mam wiec pewnie myslicie ze nie wiem co to znaczy...

    Nooo ladnie mlody nabroil. Wazne ze nic mu sie nie stalo.

    * IO
    * Hashimoto
    * Progesteron 💪
    * Histeroskopia 05.2021
    * Laparoskopia 02.2022 (nie tego człowiek się spodziewał)
    * większość wyników w normie
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 15 lutego 2019, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otoz to.. to strach. Martwie sie czy nie bedzie mial hipoglikemii po porodzie.. Ponadto rodzenie dużych dzieci naturalnie niesie za soba konsekwencje najczesciej sa to połamane barki.. Wiem jak moja Jule długo pod tym kątem badali. U nas brzuszek odpowiada juz 35+2 a jestem w 30+5 czlowiek nie wie czego może sie spodziewac. To ze sie udalo to jedno.. Grunt to urodzic je zdrowe i wtedy sie mozna cieszyc.
    Optymizmu mam w sobie mnostwo bo jesli moj dzidzius jest zdrowy a za wage odpowiadaja warunki genetyczne to ja sie na to zgadzam. Ale trzeba tez zdawac sobie sprawe ze cukrzyca moze wplywac na szybciej stazejace sie łożysko.. Jest masa zagrożeń do kontroli.. Wiec jak widze ze w miesiac przybiera maly ponad kg i lekarz daje mi odczuc swoje obawy to i na mnie sie to przeklada. Nie bez powodu juz wizyty co 2 tyg.. Zrobil mi dzis badanie na GBS. Doszla opuchlizna więc seria badan, mocznik, kwas moczowy, ketony itp..

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2019, 18:46

    Konieczynka lubi tę wiadomość

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 16 lutego 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem w szoku bo mimo cukrzycy caly czas mam minus kg. w tej chwili minus 2 ale mam opuchlizne na nogach tak trzymalam minus 4kg a tez mam swoje kg nadprogramowe.
    boje sie tych badan.. mam nadzieje ze z nerkami wszystko ok i ze opuchliza to na pewno zaburzenie ukladu limfatycznego z ktorym mialam problemy przed ciaza.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Phiczek Autorytet
    Postów: 1005 369

    Wysłany: 16 lutego 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula
    To u Was bd Ignaś ???
    Nooo ładnie :D
    Ja powiedzialam szwagierce jakie imiona bym chciala dla chlopca a ona sprytnie podebrala hehe

    A ja mam od kilku dni swedziawke...
    Nie wiem od czego. Drapala bym uda i boki glowy. Masakra totalna

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    * IO
    * Hashimoto
    * Progesteron 💪
    * Histeroskopia 05.2021
    * Laparoskopia 02.2022 (nie tego człowiek się spodziewał)
    * większość wyników w normie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2019, 18:46

    Ania95 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia - a co do imion - nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście mieli w rodzinie dzieci o takich samych imionach. Ja mam dwie kuzynki imienniczki :)

  • Phiczek Autorytet
    Postów: 1005 369

    Wysłany: 16 lutego 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula
    Ja nigdy alergi nie mialam na nic.
    Ale kto wie co sie napatoczylo.
    Sliczny :D
    Bd te samo imie i mnie to malo interesuje czy im sie to spodoba czy nie hehe

    Bd u rodzinnej to powiem. Niestety po wizycie rodzicow u niej musimy z bratem sie pilnie stawic na badania. Wiec w poniedzialek po 6 czas ustawić sie w kolejkę aby sie dostac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2019, 12:55

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    * IO
    * Hashimoto
    * Progesteron 💪
    * Histeroskopia 05.2021
    * Laparoskopia 02.2022 (nie tego człowiek się spodziewał)
    * większość wyników w normie
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8537 7431

    Wysłany: 16 lutego 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to nie bedsie miłe ale niestety muszę wyłożyć kawę na ławę. Wiecie czemu mamy dość tego narzekania? Jeszcze się potrafiliście domyślić? Serio???? Serio?!?!?
    To jednak , mimo wszystko i z jakiegoś powodu jest wątek STARACZEK. Super, że tak pięknie zaszłycie wszystkie w ciaze ale bardzo szybko zapomnialyscie jaki ból sprawiał wam test ciążowy koleżanki przy waszych krótkich choc niemiłych niepowodzeniach. A teraz zalewacie ten wątek zdjęciami, objawami i ciągłym narzekaniem zapominajac, że to moze komuś sprawić po prostu przykrość. To niewiedza, głupota, chamstwo?!? Jakbyście to same nazwały będąc na miejscu wieloletniej staraczki? Bo już nie wiem co to. Tyle w temacie ode mnie.

    aggim lubi tę wiadomość

    Wciąż walczę
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 16 lutego 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest to moje jedyne forum i nie jedna wieloletnia staraczke znam. Pierwszy raz spotykam sie z czyms takim. Ja rozumiem ze starania zwlaszcza te nieudane sa bolesne ale to chyba nie powod żeby ta ktorej sie udalo miala sie usunac w cien i nie cieszyc ze swojej ciazy? Ciąża to nie tylko piekny czas.. To masa stresu i dolegliwosci. Każdy dzien jest wyjatkowy i drżący o to by urodzic sCzesliwie zdrowe dziecko.
    Rozumiem że jak sie staramy jestesmy fajne i rowne. Ale jak juz ktorejs sie uda to chamstwo prostacwo itp?
    Bardzo egoistyczne podejscie. Ciekawe jakby sytuacja byla odwrotna?
    Jeśli chodzi o mnie życzę wam mnostwo zdrowka i obyscie szybko zaszly w ciaze upragniona. Mnie możecie byc pewne macie z glowy. Bede dzielic swoja radosc w gronie osob ktore sobie tego życzą.

    Pozdrawiam

    Kaga lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8537 7431

    Wysłany: 16 lutego 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hipokryzja w czystym wydaniu. Zdrowia!
    Do mnie piszesz, że jestem egoistką? Właśnie o to mi chodzi. Zapomniał wół jak cielęciem był. Mój post tak Cię zabolał? A nie widzisz, że Twoje ostatnie 100 mogą zranić innych? Piszesz, że nie jesteśmy równe? A co to wyścig? Ja tego tak nie postrzegam.
    Jasne, cieszę się, że waszych ciąż nie jest inaczej! Trzeba się cieszyc z rzeczy dobrych! Ale widzenie tylko własnego nosa już nie. Myślisz, że to jest dobre miejsce do postów o dolegliwościach ciążowych? No chyba nie... ale Twój post świadczy właśnie tylko o tym ile z tego zrozumiałaś. Nic. Najważniejsze to się obrazić i pojsc sobie gdzieś gdzie "będziesz dzielić swoją radość w gronie osób które sobie tego życzą". Ach... szkoda słów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2019, 20:42

    Wciąż walczę
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 16 lutego 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Hipokryzja w czystym wydaniu. Zdrowia!
    Do mnie piszesz, że jestem egoistką? Właśnie o to mi chodzi. Zapomniał wół jak cielęciem był. Mój post tak Cię zabolał? A nie widzisz, że Twoje ostatnie 100 mogą zranić innych? Piszesz, że nie jesteśmy równe? A co to wyścig? Ja tego tak nie postrzegam.
    Jasne, cieszę się, że waszych ciąż nie jest inaczej! Trzeba się cieszyc z rzeczy dobrych! Ale widzenie tylko własnego nosa już nie. Myślisz, że to jest dobre miejsce do postów o dolegliwościach ciążowych? No chyba nie... ale Twój post świadczy właśnie tylko o tym ile z tego zrozumiałaś. Nic. Najważniejsze to się obrazić i pojsc sobie gdzieś gdzie "będziesz dzielić swoją radość w gronie osób które sobie tego życzą". Ach... szkoda słów.
    Mam nadzieje ze poczulas sie lepiej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2019, 21:29

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Phiczek Autorytet
    Postów: 1005 369

    Wysłany: 16 lutego 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh...
    Juz kiedys pisalam że kobiety ktore maja dzieci albo sa w ciazy i nie staraly sie mega dlugo nie zrozumieja kobiety ktora pragnie maluszka od lat...

    Ewka
    Mega dobitnie ale taka prawda.

    Strach i dolegliwości. My tez to mamy. Inne nie jestesmy. Choroby robia swoje.
    Strach przed tym ze nigdy nie bedziesz mogla poczuc maluszka w brzuchu. Nie zobaczysz jak sie uczy chodzic mowic czy jak cos nabroi.

    Strach ktorego nie jedna z was by nie wytrzymala.

    Na pewne rzeczy nie macie wplywu wiec nie zawsze warto sie bac.

    Kazda cieszy sie Waszym szczesciem ❤
    Bo to radosne nowiny widziec tu kolejny pozytyw :D

    Ale przypomnijcie sb jak to bylo kiedy ktoras wstawiala pozytywa. Te pytania czemu mi sie nie udalo. Nie pamietacie tego ??Wystarczy wrocic kilka miesięcy wstecz.
    I przypomnieć sb jak pewne rzeczy bolaly...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2019, 21:38

    ABI90 lubi tę wiadomość

    * IO
    * Hashimoto
    * Progesteron 💪
    * Histeroskopia 05.2021
    * Laparoskopia 02.2022 (nie tego człowiek się spodziewał)
    * większość wyników w normie
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8537 7431

    Wysłany: 16 lutego 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Mam nadzieje ze poczulas sie lepiej :)
    Lepiej się poczuje jak jeszcze raz przypomnisz jak drżysz o swoje dziecko przypominając mi, że ja w ciąży nie jestem wiec nie wiem jakie to straszne.

    Wciąż walczę
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 16 lutego 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest zdecydowana większość Mam na wątku niż Staraczek, co znaczy, że naturalne jest, iż więcej teraz mamy tematów związanych z przebiegiem ciąży:)
    Myślę, że każda może znaleźć tu dla siebie miejsce, wystarczy zrobic krok w tył i dwa wdechy. Nie można zarzucać wina innych, czemu my jesteśmy na końcu listy oczekujących... po prostu czekamy w kolejce na własny Mały Cud.
    A myśl o większej tolerancji i pozytywnym myśleniu, to jednak kwestia jednostkowa. Każda z nas jest inna i inaczej sobie radzi żyjąc w stresie.
    Cenię sobie szczerość i oczyszczanie atmosfery - chciałam Wam napisać, że bardzo mi brakuje dni, kiedy było tutaj żywiej, kiedy pisałyśmy o codziennych sprawach nie związanych też z ciążą.
    Tyle ode mnie

    Applejoy, ABI90 lubią tę wiadomość

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • Applejoy Autorytet
    Postów: 1273 926

    Wysłany: 17 lutego 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89 jak u Ciebie? Nowa praca? Jak tarczyca? Unormowała się już?

    Ewa89_89 lubi tę wiadomość

    1bab7e35e8.png[/url]
  • Applejoy Autorytet
    Postów: 1273 926

    Wysłany: 17 lutego 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps ja nadal czekam na wieści o bliźniakach u Ciebie :*

    Ewa89_89 lubi tę wiadomość

    1bab7e35e8.png[/url]
‹‹ 1045 1046 1047 1048 1049 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ