X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018r.
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018r.

Oceń ten wątek:
  • najra88 Autorytet
    Postów: 484 298

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Mój też z tych wyjątkowych co bez problemu się badają. Ogólnie na plus było to, że w naszym mieście materiał dowoził z domu. Jak robiliśmy badanie w klinice i tam musiał skorzystać z pokoiku to mówił, że mu się nie podobało. Wkurzył się jak mu napisałam smsa: "Długo jeszcze???" hahaha
    Ja mojemu tłumaczyłam od początku, że nieważne czyja wyjdzie wina, jesteśmy małżeństwem i to nasz wspólny problem także jak się badamy to oboje :)

    Mój zawsze musi z tego pokoiku korzystać i generalnie jedzi na badania sam. Raz tylko z nim byłam jak sama miałam krew brana do badań to nie odzywał się do mnie póki z kliniki nie wyszliśmy. Ale zawsze po badaniach jest ok.

    Starania o pierwsze dziecko od 2014 z przerwą między 2019 i 2023

    ♀️ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego; pomniejszony i słabo funkcjonujący lewy jajnik po operacji

    12/2017 i 06/2023 cb

    07/09/2023 – otwarta miomektomia (usunięte dwa mięśniaki ~6cm) i cystektomia (usunięta torbiel endometrialna lewego jajnika ~9cm)

    ♂️ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - morfologia 4%

    Start IVF/ICSI kwiecień 2024

    ▫️02/04 - start stymulacji 💉
    ▫️12/04 - punkcja; pobrano 30 🥚; ryzyko OHSS
    ▫️18/04 - mamy 8❄ 🥰

    FET maj ⏳
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka to bylo boskie:-) usmialam sie ale to takie prawdziwe hehe

    Ewa89_89 lubi tę wiadomość

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8524 7417

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najra88 wrote:
    Mój zawsze musi z tego pokoiku korzystać i generalnie jedzi na badania sam. Raz tylko z nim byłam jak sama miałam krew brana do badań to nie odzywał się do mnie póki z kliniki nie wyszliśmy. Ale zawsze po badaniach jest ok.

    Mój wie, że wyniki ma średnie... raz jak przyszły lepsze właśnie z kliniki to pierwszy do mnie mówi: weź tam zadzwoń, może się pomylili. Podchodzi to tego tak, że mu to zwisa chyba. Sam mówi, że musimy zacząć oszczędzać i za dwa lata do kliniki na kompleksowe leczenie i tyle.

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Sandersik Autorytet
    Postów: 413 261

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Paula, współczuję Ci bardzo takich teściów :( Nie rozumiem, jak można tak kogoś otwarcie ranić. Z zimną krwią! I dziwić się, że komuś jest przykro. Ludzie bez uczuć. Całkowicie. Ja teścia nie mam, a teściową bardzo daleko. Straszna z niej gaduła, ale jest (chyba) nieszkodliwa. Mało miałam okazji żeby ją poznać. Całe szczęście!

    Odnośnie psychologa to w tej mojej poradni jest miła młoda pani i zapowiedziała, że mogę do niej dzwonić i przyjeżdżać w każdej chwili. Sama świadomość, że jest ktoś chętny, aby mi pomóc, dużo daje. Kiedyś bardzo potrzebowałam wsparcia psychologa, a wstydziłam się poszukać pomocy. Teraz jak już mam taką pomoc, to nagle twierdzę, że jej nie potrzebuję :D Zrozum kobietę :D

    Dzisiaj termometr mi odmówił posłuszeństwa. Działał niezawodnie pół roku, a dzisiaj wyczerpała się bateria. Po pracy lecę po nową ;) No i rano zaczęły się delikatne pomarańczowe plamienia, więc już wiem na 99,9%, że @ przyjdzie za kilka dni ;)

    Chasia, Marza, cieszę się na te Wasze wyniki co najmniej tak, jakby to dotyczyło moich przyjaciółek :) Chyba wszystkie tutaj jesteśmy sobie bliskie :)


    Czemu kochana myślisz ze będzie @? Masz tempkę wyższą, poczekaj jeszcze kilka dni, zobaczysz po temperaturach :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Applejoy wrote:
    Mama36 z ta za wysoka prolaktyna to idziesz do endo?
    Mam wizyte 20sierpnia . Na szczescie zapisalam juz sie w kwietniu bo chodze z raz w roku przez guzy na tarczycy je kontrolowac.18go mam usg a 20go endo.wczoraj mi lekarz kazal isc do endo.jasne.

  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia wrote:
    Ewka to bylo boskie:-) usmialam sie ale to takie prawdziwe hehe
    O, jesteś :D

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8524 7417

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia wrote:
    Ewka to bylo boskie:-) usmialam sie ale to takie prawdziwe hehe

    No właśnie śmieszne ale prawdziwe :) Wszystkie nas to czeka :) :)

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandersik wrote:
    Czemu kochana myślisz ze będzie @? Masz tempkę wyższą, poczekaj jeszcze kilka dni, zobaczysz po temperaturach :*
    Bo mam cały czas (od roku) te same objawy po owu i tak samo śliczny wykres aż do samego okresu. Także nie mam złudzeń ;) Poza tym już mówiłam mężowi (on co cykl żyje nadzieją, że się udało hehe), że skoro przez rok się nie udało naturalnie, to na pewno się nie uda bez leków. Rok starań to dużo. Skoro nie zaskoczyło, to nie zaskoczy, bo coś jest nie tak. Daję lekarzom czas, żeby rozpracowali, czym jest to "coś" ;)

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Applejoy Autorytet
    Postów: 1273 926

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Mam wizyte 20sierpnia . Na szczescie zapisalam juz sie w kwietniu bo chodze z raz w roku przez guzy na tarczycy je kontrolowac.18go mam usg a 20go endo.wczoraj mi lekarz kazal isc do endo.jasne.

    Ja zastanawiam się czy iść tsh, ft3, ft4 idealnie mam ale nigdy nie badałam innych hormonów (tak jak pisałaś dopiero w 3 ciąży zbadałam prolaktyna)

    1bab7e35e8.png[/url]
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8524 7417

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Mam wizyte 20sierpnia . Na szczescie zapisalam juz sie w kwietniu bo chodze z raz w roku przez guzy na tarczycy je kontrolowac.18go mam usg a 20go endo.wczoraj mi lekarz kazal isc do endo.jasne.

    No to może Twój się wyrobi do tego czasu z badaniami. Powiedz mu, że do tego czasu ma tą sprawę załatwić u już. Za tydzień zapytaj czy już się zarejestrował.

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Applejoy Autorytet
    Postów: 1273 926

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Bo mam cały czas (od roku) te same objawy po owu i tak samo śliczny wykres aż do samego okresu. Także nie mam złudzeń ;) Poza tym już mówiłam mężowi (on co cykl żyje nadzieją, że się udało hehe), że skoro przez rok się nie udało naturalnie, to na pewno się nie uda bez leków. Rok starań to dużo. Skoro nie zaskoczyło, to nie zaskoczy, bo coś jest nie tak. Daję lekarzom czas, żeby rozpracowali, czym jest to "coś" ;)

    Kasiulka może nie chciej ( tak jak Ania95 napisała - nie chce i nagle ciąża) :D ja od tego cyklu tak chyba podchodzę :P

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    1bab7e35e8.png[/url]
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8524 7417

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Applejoy wrote:
    Kasiulka może nie chciej ( tak jak Ania95 napisała - nie chce i nagle ciąża) :D ja od tego cyklu tak chyba podchodzę :P

    To ja też spróbuję... najbardziej to mi by pasowało zaskoczyć w październiku bo:
    1. Zaraz mam urlop, drinki itd
    2. We wrześniu wesele, znowu alkohol
    3. Kwiecień + duży brzuszek to super sesja zdjęciowa ciążowa
    4. Poród maj- czerwiec to jeszcze przed falą upałów - idealnie.
    5. Zimowe obszerne ciuch pomieszczą mnie większą więc nie będę musiała kupować nowych.
    6. W grudniu rodzina się dowie i to będzie prezent pod choinkę


    Same pozytywy... także zaciażam dopiero w październiku kochane :)

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    O, jesteś :D
    Jestem caly czas a czoo;-) tesknisz

  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Applejoy wrote:
    Kasiulka może nie chciej ( tak jak Ania95 napisała - nie chce i nagle ciąża) :D ja od tego cyklu tak chyba podchodzę :P
    Już od kilku cykli mam takie podejście ;) Nie chcę ciąży, nie chcę dziecka :D hehe wmawiam sobie :D Ma się wtedy spokojniejszą głowę :)

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Aduszka83 Autorytet
    Postów: 524 375

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany żeby mi się dziś tak chciało jak mi się niechce....
    Normalnie zasypiam na stojąco i po kawie

    ...marzenia się spełniają, tylko mocno w nie wierz...
  • Sandersik Autorytet
    Postów: 413 261

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Babka wrote:
    Widzę że nie tylko ja myślę o psychologu choć nie wiem czy to nie za wcześnie...

    Wczoraj mojego zapytałam się co myśli o tych całych staraniach bo nic nie mówi..
    A on na to że mu zależy i myśli czasem i sie martwi ale co zrobimy jak nam nie wychodzi? " Kiedyś się uda". Tak mnie ta jego obojętność zjebala że chyba ja jestem taka w gorącej wodzie kompana...


    Nie przejmuj się tym, mój też ma takie podejście. Owszem nie mogę powiedzieć, bo mi przypomin sam o tym żeby testy owu zrobić, albo jak w weekend trochę dłużej pośpi to ładnie mnie obudzi, że muszę tempkę zmierzyć. Teraz zmagamy się z tym, że ze wzglęgu na to, że u nas dość często przed bzykankiem był lodzik, to teraz poprosiłam go aby przez te dni płodne żebyśmy tak nie robili no ze względu że ślina też nie sprzyja niczemu :) ale też się zgodził:) ale też ma podejście na zasadzie "jak będzie to będzie"

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Applejoy wrote:
    Ja zastanawiam się czy iść tsh, ft3, ft4 idealnie mam ale nigdy nie badałam innych hormonów (tak jak pisałaś dopiero w 3 ciąży zbadałam prolaktyna)
    Ja mam tsh caly czas idealne .styczniowe 0,78 ale tez sie zastanawiam czy nie powtorzyc .ta kolezanka co mi powiedziala o hormonie stresu mowila ze u niej sie posypalo po pierwszym poronieniu .zawsze wszystko idealnie , a po poronieniu tsh powyzej 5 a prolaktyna powyzej 100. Od roku dupa ..ciazy nie ma ,dwa poronienia za nia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 10:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najra88 wrote:
    Dziewczyny mój to chyba jakiś rodzynek w tych badaniach. Zrobił wszystko co trzeba nawet po kilka razy. Generalnie bez wiekszych problemow poza pierwszym razrm kiedy powiedział że on nie chce o tym rozmawiać bo go to krępuje ale zrobi wszystko co będzie trzeba szczególnie że ja się wszystkim gmeraniom, przeswietlaniom itd poddaje też.
    Moj bezproblemowo chce isc na kazde badanie ktore musi wiec moj tez wyjatek hehe

    najra88 lubi tę wiadomość

  • Aduszka83 Autorytet
    Postów: 524 375

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wkurzyłam się bo chciałam umyc okna ale gdzieś zasiałam ładowarkę do Karchera

    ...marzenia się spełniają, tylko mocno w nie wierz...
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia wrote:
    Jestem caly czas a czoo;-) tesknisz
    No oczywiście :D Zawsze Cię wypatruję :D

    Phia lubi tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
‹‹ 158 159 160 161 162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ