X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018r.
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018r.

Oceń ten wątek:
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8525 7418

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Zachowanie matki przy kolejnych dzieciach

    Twoje ubrania:

    Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog
    potwierdzi ciążę.

    Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdłużej się da.

    Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe STAJĄ się Twoimi normalnymi
    ciuchami.

    * * *

    Przygotowanie do porodu:

    Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy.

    Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku.

    Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży.

    * * *

    Ciuszki dziecięce:

    Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w Cypisku w 90 stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę.

    Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi ubraniami.

    Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego?

    * * *

    Płacz:

    Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie.

    Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko.

    Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające zabawki w łóżeczku.

    * * *

    Gdy upadnie smoczek:

    Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu.

    Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi.

    Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi.

    * * *

    Przewijanie:

    Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna czy czysta.

    Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby.

    Trzecie dziecko: Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan.

    * * *

    Zajęcia:

    Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo,
    do teatrzyku itp.

    Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer.

    Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej.

    * * *

    Twoje wyjścia:

    Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki.

    Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki.

    Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jeśli pojawi się krew. * * *

    W domu:

    Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko.

    Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się, że starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka.

    Trzecie dziecko: Kryjesz się przed własnymi dziećmi.

    * * *

    Połknięcie monety:

    Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz się prześwietlenia.

    Drugie dziecko: Czekasz aż wysra .

    Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego.

    * * *

    WNUKI: Nagroda od Pana Boga za nie zamordowanie własnych dzieci.

    Kropeczka85, Mama36, Marza89, Kasiulka90, Ania2014, Aduszka83, Ania95, Plamka_92, MammaN lubią tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2020, 11:57

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Ja wcześniej pogadywałam to nie był zbyt chętny. Dopiero jak stwierdziliśmy że zmieniam lekarza i po wizycie powiedziałam ze lekarz każe zrobić badanie, dałam mu skierowanie to dopiero zadziałało :) A wcześniej tylko mówił że zrobi :)
    Lekarz Nam kazal zribic te badania jego wczoraj.i wczoraj mu mowilam .i cisza.o to chodzi.

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2020, 11:57

  • Applejoy Autorytet
    Postów: 1273 926

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka85 ale lekarz kazał czekać?

    Tulę mocno :*

    1bab7e35e8.png[/url]
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8525 7418

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Lekarz Nam kazal zribic te badania jego wczoraj.i wczoraj mu mowilam .i cisza.o to chodzi.

    Może musi przyswoić tę wiadomość. Mój chłop też zanim zacznie działać to musi długo pomyśleć. U niego akcja-reakcja trwa dużo dłużej niż u mnie.
    Powiedz mu, że na takie badanie trzeba się umówić, u mnie np. 2 tyg wcześniej więc niech nie zwleka bo na swoją kolejną wizytę u gienka chcesz już zabrać wynik do omówienia bo przecież nie będziesz latać po 10 razy.

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • najra88 Autorytet
    Postów: 484 298

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mój to chyba jakiś rodzynek w tych badaniach. Zrobił wszystko co trzeba nawet po kilka razy. Generalnie bez wiekszych problemow poza pierwszym razrm kiedy powiedział że on nie chce o tym rozmawiać bo go to krępuje ale zrobi wszystko co będzie trzeba szczególnie że ja się wszystkim gmeraniom, przeswietlaniom itd poddaje też.

    Starania o pierwsze dziecko od 2014 z przerwą między 2019 i 2023

    ♀️ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego; pomniejszony i słabo funkcjonujący lewy jajnik po operacji

    12/2017 i 06/2023 cb

    07/09/2023 – otwarta miomektomia (usunięte dwa mięśniaki ~6cm) i cystektomia (usunięta torbiel endometrialna lewego jajnika ~9cm)

    ♂️ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - morfologia 4%

    Start IVF/ICSI kwiecień 2024

    ▫️02/04 - start stymulacji 💉
    ▫️12/04 - punkcja; pobrano 30 🥚; ryzyko OHSS
    ▫️18/04 - mamy 8❄ 🥰

    FET maj ⏳
  • Applejoy Autorytet
    Postów: 1273 926

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, miłego dniaaa :)

    1bab7e35e8.png[/url]
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2020, 11:57

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Może musi przyswoić tę wiadomość. Mój chłop też zanim zacznie działać to musi długo pomyśleć. U niego akcja-reakcja trwa dużo dłużej niż u mnie.
    Powiedz mu, że na takie badanie trzeba się umówić, u mnie np. 2 tyg wcześniej więc niech nie zwleka bo na swoją kolejną wizytę u gienka chcesz już zabrać wynik do omówienia bo przecież nie będziesz latać po 10 razy.
    No dobry pomysl .teraz lata z tym busem to mysli o wszystkim tylkk nie o swoich jajach na pewno .hehe.
    Ale po wizycie u gina porusze temat .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Applejoy wrote:
    Cześć dziewczyny, miłego dniaaa :)
    Hejka :(
    Bedzie mily bo wolne.no ..musze tel do serwisu zawiesc niestety bo padl .dobrze ze mam sluzbowke ;)

  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahahhaa Ewa, super tekst porównawczy :D Mnie się wydaje, że ja z pierwszym dzieckiem będę się obnosiła jak z trzecim albo co najmniej drugim :D A przynajmniej mam taką nadzieję :D Że nie będę taką poświrowaną matką, która wygotowuje smoczki i przebiera pieluchę co godzinę :P Można się zajechać!

    najra88, Ewa89_89 lubią tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia pewnie bedziesz hehe
    Ja wezwalam pamietam lekarza do domu bo sie ulało mocno mojemu ...hahah
    Drugi ..wysypka na pol ciała...dobra wapno wez i Ci przejdzie synu .
    Ten caly tekst to wszystko prawda

    Kasiulka90, Ewa89_89 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isaura81 wrote:
    Iza ;-)
    Hej Iza ..Ty tez teraz o trzecie sie starasz prawda ?
    I jaka widzisz roznice ?
    Bo ja odkrylam co to beta,termometr owulacyjny ,progeateron ,prolaktyna ...w poprzednich nie mialam pojecia .
    Wiedzialam co to ktg bo mnie podłaczali .:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 09:56

  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najra88 wrote:
    Dziewczyny mój to chyba jakiś rodzynek w tych badaniach. Zrobił wszystko co trzeba nawet po kilka razy. Generalnie bez wiekszych problemow poza pierwszym razrm kiedy powiedział że on nie chce o tym rozmawiać bo go to krępuje ale zrobi wszystko co będzie trzeba szczególnie że ja się wszystkim gmeraniom, przeswietlaniom itd poddaje też.
    Jest więcej normalnych całe szczęście ;) Ja się martwiłam, że mój będzie miał problem oddać nasienie, bo on tak długo dochodzi, a czasem mu się nawet nie udaje, a byłam w szoku, bo wrócił z miasta po 20 minutach :D Zrobił co do niego należało i tyle. I nawet potrafi ze mną otwarcie rozmawiać o staraniach. O moich problemach, o jego problemach, wysłuchuje mnie cokolwiek mam mu do powiedzenia i cokolwiek mnie trapi. Mąż prawie ideał :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 09:57

    najra88, Konieczynka, Plamka_92 lubią tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8525 7418

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najra88 wrote:
    Dziewczyny mój to chyba jakiś rodzynek w tych badaniach. Zrobił wszystko co trzeba nawet po kilka razy. Generalnie bez wiekszych problemow poza pierwszym razrm kiedy powiedział że on nie chce o tym rozmawiać bo go to krępuje ale zrobi wszystko co będzie trzeba szczególnie że ja się wszystkim gmeraniom, przeswietlaniom itd poddaje też.

    Mój też z tych wyjątkowych co bez problemu się badają. Ogólnie na plus było to, że w naszym mieście materiał dowoził z domu. Jak robiliśmy badanie w klinice i tam musiał skorzystać z pokoiku to mówił, że mu się nie podobało. Wkurzył się jak mu napisałam smsa: "Długo jeszcze???" hahaha
    Ja mojemu tłumaczyłam od początku, że nieważne czyja wyjdzie wina, jesteśmy małżeństwem i to nasz wspólny problem także jak się badamy to oboje :)

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • najra88 Autorytet
    Postów: 484 298

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Jest więcej normalnych całe szczęście ;) Ja się martwiłam, że mój będzie miał problem oddać nasienie, bo on tak długo dochodzi, a czasem mu się nawet nie udaje, a byłam w szoku, bo wrócił z miasta po 20 minutach :D Zrobił co do niego należało i tyle. I nawet potrafi ze mną otwarcie rozmawiać o staraniach. O moich problemach, o jego problemach, wysłuchuje mnie cokolwiek mam mu do powiedzenia i cokolwiek mnie trapi. Mąż prawie ideał :)

    O staraniach ogól nie i o moich problemach pogada ze mną. Nawet coś tam dyskutowaliśmy o jego wynikach ale o samej potrzebie badań i tym że musiał je zrobić rozmawiać nie chce. W sumie to staram się mieć na uwadze że mogło to tr9szke uderzyć w jego męską dumę;-)

    Starania o pierwsze dziecko od 2014 z przerwą między 2019 i 2023

    ♀️ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego; pomniejszony i słabo funkcjonujący lewy jajnik po operacji

    12/2017 i 06/2023 cb

    07/09/2023 – otwarta miomektomia (usunięte dwa mięśniaki ~6cm) i cystektomia (usunięta torbiel endometrialna lewego jajnika ~9cm)

    ♂️ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - morfologia 4%

    Start IVF/ICSI kwiecień 2024

    ▫️02/04 - start stymulacji 💉
    ▫️12/04 - punkcja; pobrano 30 🥚; ryzyko OHSS
    ▫️18/04 - mamy 8❄ 🥰

    FET maj ⏳
  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko przebrać przez Was

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Widzę że nie tylko ja myślę o psychologu choć nie wiem czy to nie za wcześnie...

    Wczoraj mojego zapytałam się co myśli o tych całych staraniach bo nic nie mówi..
    A on na to że mu zależy i myśli czasem i sie martwi ale co zrobimy jak nam nie wychodzi? " Kiedyś się uda". Tak mnie ta jego obojętność zjebala że chyba ja jestem taka w gorącej wodzie kompana...

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • Applejoy Autorytet
    Postów: 1273 926

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 z ta za wysoka prolaktyna to idziesz do endo?

    1bab7e35e8.png[/url]
‹‹ 157 158 159 160 161 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ