X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018r.
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018r.

Oceń ten wątek:
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelisia wrote:
    No moja tak samo twierdzi ze to nie ma wpływu, ze kobiety nie z takim tsh zachodza i wszystko wporzadku, i kazda kobieta jest inna :) Wszystkie horomony badalam mam w normie, kazdy jeden oprocz progresteronu. Wychodziloby ze nie jajeczkuje, ale tydzien temu mialam usg i na usg wyszlo jako 2 faza cyklu czyli po jajeczkowaniu, torbiel tez na to wskazuje ze to jajeczkowanie bylo a to w sumie byl jakis 12 dc. Nie wiem co mam teraz obic, czy umawiac sie do tego endo czy nie. eh

    Kobiety zachodzą z wysokim TSH, ale mogą być po prostu problemy z utrzymaniem ciąży, dlatego powinno się je obniżyć. Dziecko dopiero w 8 miesiącu ciąży zaczyna korzystać z własnych hormonów - do tej pory korzysta od matki, więc tarczyca Twoja może nie dać rady na 2 osoby ;) tak mi mówiła moja endo :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelisia wrote:
    Ja mam dokladnie kapsułki żelatynowe miekkie, nie wiem jak to połkne bo ma rozmiar jak pół tampona hahah
    Ojej :D ja mam problem z połykaniem jakiejkolwiek tabletki haha to bym godzinę się męczyła z tym :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Kobiety zachodzą z wysokim TSH, ale mogą być po prostu problemy z utrzymaniem ciąży, dlatego powinno się je obniżyć. Dziecko dopiero w 8 miesiącu ciąży zaczyna korzystać z własnych hormonów - do tej pory korzysta od matki, więc tarczyca Twoja może nie dać rady na 2 osoby ;) tak mi mówiła moja endo :)


    Moja mowila ze dla ciezarnej 2.6 to za duzo juz i trzeba zbijac, a ze podczas staran to jak ma sie w normie to nie ma to wplywu, jedynie jakby bylo za wysokie to wtedy tez zbic.


    Malwa13 masakra jakas, nie wiem kto wymysla takie wielkosci tego..

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelisia wrote:
    Moja mowila ze dla ciezarnej 2.6 to za duzo juz i trzeba zbijac, a ze podczas staran to jak ma sie w normie to nie ma to wplywu, jedynie jakby bylo za wysokie to wtedy tez zbic.


    Malwa13 masakra jakas, nie wiem kto wymysla takie wielkosci tego..

    Ja tam wolę zbijać od razu i mieć pewność, że dobrze reaguje moja tarczyca na przyjmowane leki :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelisia wrote:
    Moja mowila ze dla ciezarnej 2.6 to za duzo juz i trzeba zbijac, a ze podczas staran to jak ma sie w normie to nie ma to wplywu, jedynie jakby bylo za wysokie to wtedy tez zbic.


    Malwa13 masakra jakas, nie wiem kto wymysla takie wielkosci tego..
    Ale tak sobie myślę że żeby zbic to trzeba około 3 tygodnie, więc lepiej zbić przy staraniach już i jak się zajdzie to i tak trzeba zwiększyć dawkę zazwyczaj więc lepiej już przed mieć niższe

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa13 wrote:
    Ale tak sobie myślę że żeby zbic to trzeba około 3 tygodnie, więc lepiej zbić przy staraniach już i jak się zajdzie to i tak trzeba zwiększyć dawkę zazwyczaj więc lepiej już przed mieć niższe

    Dokładnie tak jest :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tak jak Ania pisze. U mnie dobranie dawki trwało 6 tygodni łącznie. Lepiej mieć to załatwione przed ciaza tak mysle

    Ania95 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam sie jeszcze nad pojsciem do innej gin i zrobic te same badania znowu, bo moja nie moze mi tak czesto ich robic, musi czekac kilka miesiecy bo takie maja zasady

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I przy tej ciąży biochemicznej lekarka powiedziała mi, że na ten moment najważniejsze uregulować TSH.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcialam sie zapisac do endo ale jak patrze na terminy to az nie wiem co powiedziec, ponad 4 miesiace czekania ;o

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelisia wrote:
    Chcialam sie zapisac do endo ale jak patrze na terminy to az nie wiem co powiedziec, ponad 4 miesiace czekania ;o
    Masakra.... Ja dostalam skierowanie do szpitala na badanie hormonów wszystkich w czerwcu i termin mam 8 październik...

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8945 7735

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walić to całe TSH!!
    Niech mi ktoś tu da dr housa albo wyjaśni moje wyniki:

    2016 TSH 3,3
    2017 TSH 2,7
    2018
    Styczeń:
    TSH 2,9

    Luty:
    TSH 1,72 (norma 0,27-4,2);
    ft3 6,39 [norma 3,10 -6,8]
    ft4 1,46 (norma 0,93-1,7)

    Marzec: norma jak wyżej
    TSH 2,36
    ft3 5,97
    ft4 1,32

    Lipiec
    TSH mniej niż 0,05 [norma 0,5-4,0]
    FT3 15,6 [norma 4,0-8,3]
    FT4 38,9 [norma 10,6-19,4]
    anty TPO 70 [norma poniżej 8]
    anty TG 354 [norma do 110]

    TSH 0,009 [norma 0,27-4,2]
    Ft3 14,39 [norma 2-4,4]
    Ft4 3,45 [norma 0,9-1,7]
    Anty TPO 80,21 [norma 0-5,6]

    08.2024 FET 8a❌ 😔
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim tempie to nie wiem kiedy to wszystko ogarne wiec chyba lepiej juz mi sie oplaca czekac te 1.5 miesiaca na ten zastrzyk i wgl.. co za hormony bedziesz badac? bo ja jak dostalam skierowanie to robilam odrazu w laboratorium

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Walić to całe TSH!!
    Niech mi ktoś tu da dr housa albo wyjaśni moje wyniki:

    2016 TSH 3,3
    2017 TSH 2,7
    2018
    Styczeń:
    TSH 2,9

    Luty:
    TSH 1,72 (norma 0,27-4,2);
    ft3 6,39 [norma 3,10 -6,8]
    ft4 1,46 (norma 0,93-1,7)

    Marzec: norma jak wyżej
    TSH 2,36
    ft3 5,97
    ft4 1,32

    Lipiec
    TSH mniej niż 0,05 [norma 0,5-4,0]
    FT3 15,6 [norma 4,0-8,3]
    FT4 38,9 [norma 10,6-19,4]
    anty TPO 70 [norma poniżej 8]
    anty TG 354 [norma do 110]

    TSH 0,009 [norma 0,27-4,2]
    Ft3 14,39 [norma 2-4,4]
    Ft4 3,45 [norma 0,9-1,7]
    Anty TPO 80,21 [norma 0-5,6]



    Dlaczego u ciebie to az tyle ponizej? jakim cudem tak szybko to spadlo? Gdyby chyba tsh mialo wpływ jakis na to, to juz powinnas miec szanse w luty, marcu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelisia wrote:
    W takim tempie to nie wiem kiedy to wszystko ogarne wiec chyba lepiej juz mi sie oplaca czekac te 1.5 miesiaca na ten zastrzyk i wgl.. co za hormony bedziesz badac? bo ja jak dostalam skierowanie to robilam odrazu w laboratorium
    Mi dała skierowanie do szpitala na badanie takie, że 4 dni badają hormony po kilka razy na dobę. Wszystkie możliwe ;) powiedziała, że jak cos wyjdzie nie tak to będziemy stymulować owulacje i powinno być w porządku :) do tego czasu mam się starać i jak się uda to badania odwołamy :) miesiąc temu się niby udało, ale na krótko

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa te wyniki ostatnie to z teraz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa13 wrote:
    Mi dała skierowanie do szpitala na badanie takie, że 4 dni badają hormony po kilka razy na dobę. Wszystkie możliwe ;) powiedziała, że jak cos wyjdzie nie tak to będziemy stymulować owulacje i powinno być w porządku :) do tego czasu mam się starać i jak się uda to badania odwołamy :) miesiąc temu się niby udało, ale na krótko


    A to juz wszystko rozumiem, to tez w sumie kupa czasu jak do szpitala i tyle trzeba czekac na to.. mnie takie czekanie na cos dobija po prostu.. za duzo wtedy mysli sie o wszystkim.
    Trzymam kciuki zeby jednak sie udalo przed badaniami, tylko teraz na dluzej juz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2018, 12:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelisia wrote:
    A to juz wszystko rozumiem, to tez w sumie kupa czasu jak do szpitala i tyle trzeba czekac na to.. mnie takie czekanie na cos dobija po prostu.. za duzo wtedy mysli sie o wszystkim.
    Trzymam kciuki zeby jednak sie udalo przed badaniami, tylko teraz na dluzej juz :)
    Dziękuję ♥️ A Ty ile się starasz? Pewnie już było wcześniej, ale nie pamiętam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wrocilam ze sklepu. Wolalam sama zrobic zakupy. Na tyle mi leki zadzialaly ze moglam niesc siatke a mlody druga pomagal. teraz leze z bolem brzucha i normalnie mam wzdecia bolesne :/

    Z wynikami endo nie pomoge bo nie mam doswiadczenia :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa13 wrote:
    Dziękuję ♥️ A Ty ile się starasz? Pewnie już było wcześniej, ale nie pamiętam :)


    17 cykl leci, tylko ten caly prawie przgapilismy oprocz jednego dnia, ale watpie zeby cokolwiek z tego wyszło ;p

    melunia91 co z twoim brzuchem? moze to reakcja na te leki

‹‹ 592 593 594 595 596 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ