X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018r.
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018r.

Oceń ten wątek:
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 27 września 2018, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Wczoraj odebrałam wyniki badań, lh i fsh w normie całkiem ładne, testosteron spadł i już też mieści się w normie a prolaktyna 20 przy normie od 2 do 30 to chyba też nie najgorzej :)
    Pozdrawiam z pracy i życzę Wam udanego dnia ;)

    Malwa13, Phia, madzikow, didi123, Plamka_92, Applejoy, Ania95 lubią tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2018, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss super, to musi się udać już niedługo :)

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 27 września 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Cześć dziewczyny :)
    Wczoraj odebrałam wyniki badań, lh i fsh w normie całkiem ładne, testosteron spadł i już też mieści się w normie a prolaktyna 20 przy normie od 2 do 30 to chyba też nie najgorzej :)
    Pozdrawiam z pracy i życzę Wam udanego dnia ;)

    Miss no to pięknie! :)

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • KatkaŻaba Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 27 września 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, chciałam się przywitać ☺️
    Jestem Kasia, mam 28 lat, zaczynamy z mężem starania o drugiego maluszka.

    Mam pCO, miewam nieregularne miesiączki, brałam Dupgaston i cało przed pierwsza ciąża ale rzuciłam hormony bo po nich czułam się bardzo złe. Skończyło się na zatrzymaniu miesiączki. Wrocila po 3 miesiącach od zostawienia hormonów, w 1 cyklu zaszłam w ciąże !

    Teraz 14.09 zaczelo się krwawienie z odstawienia. Brałam tabletki. 22.09 wzięłam jedna ale wspólnie zdecydowaliśmy, ze to koniec i chcemy drugie dziecko.

    Ciekawa jestem czy to możliwe, żebym w miniony wtorek - 25.09- miała owulacje. Jeszcze nie sprawdzałam testów, nie obserwowałam się za mocno, bo bóle jajników miewam i bez tego, chociaz dużo mniejsze podczas stosowania hormonów.

    Wracając do tematu- we wtorek poczułam bóle jajnika pare razy. CZulam się tez srednio, ale wymarzlam, bo zamiast autem pojechałam autobusem do pracy. Wracając miałam wrazenie, ze dostałam miesiączki, strasznie mokro się czułam, ale w toalecie nie było dużo śluzu na wkładce. Nie wiem jak to opisać- jakby mokro w srodku?

    No i mam pytanie- jesteście bardzoej obeznana w temacie niż ja (w pierwsza ciąze zaszłam jakby przypadkiem, bo nie obserwowałam się i myślałam, ze to się stanie pozniej, nie w 1 cyklu po powrocie miesiączki).
    Czy mimo wziecia jednej tabletki mogłam mieć owulacje?
    Kochaliśmy się dwukrotnie - wieczorem i rano.
    Czy to uczucie w srodku, ze jest mokro i bol jajnika lewego pojawiający się tego dnia (myślałam ze od dźwigania, ale na dobra sprawę to ja niosłam zakupy wcale nie ciężkie) to mogłoby być to?
    Wiem, ze to pytania gimnazjalne wręcz. Ale chyba same wiecie, jak to jest- jak człowiekowi zależy to głupieje.
    Pozdrawiam Wszystkie z Was

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 27 września 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Cześć dziewczyny :)
    Wczoraj odebrałam wyniki badań, lh i fsh w normie całkiem ładne, testosteron spadł i już też mieści się w normie a prolaktyna 20 przy normie od 2 do 30 to chyba też nie najgorzej :)
    Pozdrawiam z pracy i życzę Wam udanego dnia ;)

    Same dobre wiadomości <3 cudownie :)

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;) tutaj nastepna staraczka;)
    Pomijajac wczesniejsze proby bo wyniki byly niezbyt dobre, ale od 9 mscy zazywam lek na tarczyce prolaktyne cukier pije inof_ cykle juz regularne wyniki ok a mimo to dalej niestety nic:(
    Niestety to nie takie proste jak sie wydawalo ;)

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 27 września 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka93 wrote:
    Hej ;) tutaj nastepna staraczka;)
    Pomijajac wczesniejsze proby bo wyniki byly niezbyt dobre, ale od 9 mscy zazywam lek na tarczyce prolaktyne cukier pije inof_ cykle juz regularne wyniki ok a mimo to dalej niestety nic:(
    Niestety to nie takie proste jak sie wydawalo ;)

    Hej :) mam ten sam problem. Wszystko ok, a mimo to dalej nic... Trzeba czekać ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Hej :) mam ten sam problem. Wszystko ok, a mimo to dalej nic... Trzeba czekać ;)

    No niestety ;) tylko to takie dolujace ;/
    Przykre i smutne ;(

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 27 września 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka93 wrote:
    No niestety ;) tylko to takie dolujace ;/
    Przykre i smutne ;(

    Napisz coś o sobie :) ile masz lat, ile się staracie itd. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Napisz coś o sobie :) ile masz lat, ile się staracie itd. :)

    Lat mam 25 niedlugo 26;) jestesmy 2 lata po slubie ;) staramy sie od 1.5 roku z tym ze mialam.mega zawirowane cykle;) w styczniu zrobilam badania wyszlo wysokie tsh i prolaktyna;) i tak zaczely sie badania ;) tsh unormowalo mi sie w miare szybko prollatyna tez juz jest ok jem euthyrox bromergon ;) fsh ok estradiol ok cukier ok testosteron ok.. jeydne co zawsze m pierwszych dniach wychodzilo mi LH ponad norme ale lekarz stwierdzil ze waznjejsze ze fsh jest wporzadku i zalecil pic inofem ;) i tak leci juz 9 msc staran na unormowanych hormonach( no to lh mnie mimo wszystko martwi) i dalej nic... owulacja potwiedzona mijitoringiem i badaniami progestenu w 7 dniu fazy lutelanej ...
    Cykle regularne miedzt 32 a 35 dni
    I dalej nic niestety:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć swędzenia ciąg dalszy więc postanowiłam przez jakiś czas nie brać suplementów będę brała tylko kwas foliowy i zobaczę czy coś się zmieni. Do @ według mnie zostało mi jakieś 5-6 dni to będzie jeden z najdłuższych cykli o ile nie najdłuższy bo już dzisiaj mam 49 dzień.

  • amalia Autorytet
    Postów: 436 229

    Wysłany: 27 września 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Hej :) mam ten sam problem. Wszystko ok, a mimo to dalej nic... Trzeba czekać ;)
    A robiłaś też histeroskopię? Ponoć to badanie, którego lekarze sami z siebie raczej nie proponują, a czasem potrafi ciekawe rzeczy znaleźć..


    Żanetka93, a mąż przebadany?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2018, 11:45

    Ja: AMH 1,59
    On: teratozoospermia, HBA 50%, DFI 15,72%, HDS 20,58%
    01.11.18 początek stymulacji
    11.11.18 punkcja
    16.11 odwołany transfer - 0 zarodków
    26.12.18 dwie kreski naturalnie!!
    chłopiec!!
    0d1y3e3kjom2cep0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maz wlasnie teraz sie wybiera na badanie nasienia ;)

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 27 września 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amalia wrote:
    A robiłaś też histeroskopię? Ponoć to badanie, którego lekarze sami z siebie raczej nie proponują, a czasem potrafi ciekawe rzeczy znaleźć..


    Żanetka93, a mąż przebadany?

    Nie robiłam. Nie wiem za co się wziąć właśnie :( co chodzę do lekarza to słyszę, że wszystko ok i czekać do roku starań. Tyle że ten rok starań pyknie za 2 miesiące :(

  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 27 września 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka888 wrote:
    hej dziewczynki :)
    ja dzis bardzo słabo się czuje, zwolniłam się z pracy bo juz nie dałam rady. Masakra. Co dzień to gorzej. Od niedzieli stoli miska na parapecie przy łóżku. Czuje głód ale w ogóle nie mam apetytu, stoi mi gula u gardle.
    Przejdzie! Trzymam za to kciuki, do 8t2d tak mnie też męczyło, ale nie wymiotowalam, schudłam 3 kilo, bo wszystko fuj i gula w gardle. Dziś 8t3d,zjadlam śniadanie i żyje! Także... Być może zacznę już akceptować jedzenie. Wcześniej nawet pięknie wyglądający obiad nie wchodził.

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
  • amalia Autorytet
    Postów: 436 229

    Wysłany: 27 września 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Nie robiłam. Nie wiem za co się wziąć właśnie :( co chodzę do lekarza to słyszę, że wszystko ok i czekać do roku starań. Tyle że ten rok starań pyknie za 2 miesiące :(
    Nam też kazali czekać i widzisz co wyszło. Z takimi parametrami nasienia, ciąża naturalna jest niemożliwa. A moglibyśmy tak sobie czekać tylko się uparłam na badania. Lekarz w klinice nie komentował naszych krótkich starań.

    Ja: AMH 1,59
    On: teratozoospermia, HBA 50%, DFI 15,72%, HDS 20,58%
    01.11.18 początek stymulacji
    11.11.18 punkcja
    16.11 odwołany transfer - 0 zarodków
    26.12.18 dwie kreski naturalnie!!
    chłopiec!!
    0d1y3e3kjom2cep0.png
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 27 września 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amalia wrote:
    Nam też kazali czekać i widzisz co wyszło. Z takimi parametrami nasienia, ciąża naturalna jest niemożliwa. A moglibyśmy tak sobie czekać tylko się uparłam na badania. Lekarz w klinice nie komentował naszych krótkich starań.

    Zaczekam chyba jeszcze te 2 miesiące i rzeczywiście pójdziemy do kliniki się leczyć. To już tylko 2 miesiące... Szybko zleci.

  • amalia Autorytet
    Postów: 436 229

    Wysłany: 27 września 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Zaczekam chyba jeszcze te 2 miesiące i rzeczywiście pójdziemy do kliniki się leczyć. To już tylko 2 miesiące... Szybko zleci.
    Tylko wiesz, ta sama diagnostyka kupę czasu zajmuje. Ja przez małą infekcję mam 2 miesiące w plecy bo drożność można robić tylko 8-10dc. Wymazy w większości 10-20dc. Samo czekanie ile zajmuje! Większość wyników 2-3 tygodnie oczekiwania. I jest kolejność bo bez wymazów i potwierdzonej pełnej czystości - nie zrobisz drożności.
    Dlatego nie chciałam czekać. Bo diagnozowanie trwa a leczenie swoją drogą..

    Część badań rób sobie już teraz. Np właśnie wymazy, krew. To i przy ciąży jest przydatne bo tam i toksoplazmozy są i takie tam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2018, 12:58

    Ja: AMH 1,59
    On: teratozoospermia, HBA 50%, DFI 15,72%, HDS 20,58%
    01.11.18 początek stymulacji
    11.11.18 punkcja
    16.11 odwołany transfer - 0 zarodków
    26.12.18 dwie kreski naturalnie!!
    chłopiec!!
    0d1y3e3kjom2cep0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taak ja na sam wynik wymazu czekalam 3 tyg ) ogolnie nie mozna go pobrac w czasie miesiaczki ;)
    Dobrze tez jakos glowe oczyscic nie myslec o tym wiem latwo sie mowi ja sama tak powtarzam sobie wkolo no ale i tak wkolo siebie obserwuje jaki jest czas itp ;)
    No nie da sie od tego odciac tak calkowicie najgorsze w tym jest to ze po takim czasie to czlowiek juz naprawde lapie dola bo mysli sobie co jest. Ja np jestem wrazliwa i mega reaguje na takie rzeczy ;)
    Dzien jest ok a drugi niczym depresja i tak wkolo hehe;)
    Tyle w zyciu trudnosci to chociaz plodzenie powinno byc latwe a tu niestety:D
    Nie moge zrozumiec tylko tego jak to jest ze tyle ma swiecie wpadek niechcianych dzieci a ci co chca maja problemy :(

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 27 września 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amalia wrote:
    Tylko wiesz, ta sama diagnostyka kupę czasu zajmuje. Ja przez małą infekcję mam 2 miesiące w plecy bo drożność można robić tylko 8-10dc. Wymazy w większości 10-20dc. Samo czekanie ile zajmuje! Większość wyników 2-3 tygodnie oczekiwania. I jest kolejność bo bez wymazów i potwierdzonej pełnej czystości - nie zrobisz drożności.
    Dlatego nie chciałam czekać. Bo diagnozowanie trwa a leczenie swoją drogą..

    Część badań rób sobie już teraz. Np właśnie wymazy, krew. To i przy ciąży jest przydatne bo tam i toksoplazmozy są i takie tam.

    Mam nadzieje, ze to wszystko mnie ominie i zajde w ciaze w ciagu tych 2 miesiecy :P
    Wiesz, u mnie troche inna sytuacja, bo ja juz bylam w ciazy. Moze to mnie troche uspokoja. Pewnie gdybym nigdy nie zaszla, to bym juz dawno byla w klinice. W dodatku mam 23 lata - to tez mi daje poczucie, ze moge sobie pozwolic jeszcze chwilke na czekanie i danie szansy naturze.
    Jak rok minie to na pewno pojde skonsultowac to do kliniki.

‹‹ 855 856 857 858 859 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ