X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne NOWE STARACZKI- dla tych, co dopiero dołączyli :)
Odpowiedz

NOWE STARACZKI- dla tych, co dopiero dołączyli :)

Oceń ten wątek:
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 21 września 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżanka polecila mi abym na pierwsza wizyte u ginekologa poszła juz np z morfologia, aby bylo sie do czego odnieść.
    Podpowiedźcie mi proszę, chodzi o ogolne badanie krwi?

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 2955 3580

    Wysłany: 21 września 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Koleżanka polecila mi abym na pierwsza wizyte u ginekologa poszła juz np z morfologia, aby bylo sie do czego odnieść.
    Podpowiedźcie mi proszę, chodzi o ogolne badanie krwi?
    Mi się wydaje że ogólne ale też hormony, prolaktyna, progesteron,tarczyca, stany zaplane.

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- 2 wizyta ⌛️
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 21 września 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelle28 wrote:
    Mi się wydaje że ogólne ale też hormony, prolaktyna, progesteron,tarczyca, stany zaplane.

    Czy sa jakies objawy np problemow z hormonami? Bo cykl mam bardzo regularny.
    Badania będę robić prywatnie i poprostu za odpowiednia kwotę wszystko mi zrobią z próbki krwi?

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • Mancia Ekspertka
    Postów: 143 168

    Wysłany: 21 września 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Koleżanka polecila mi abym na pierwsza wizyte u ginekologa poszła juz np z morfologia, aby bylo sie do czego odnieść.
    Podpowiedźcie mi proszę, chodzi o ogolne badanie krwi?

    Mi po kilku nieudanych próbach gin zleciła:
    -morfologia krwi
    -mocz
    -TSH, FT3, FT4, aTPO, aTG
    -glukoza
    -prolaktyna
    -progesteron (22-25 dc)
    -FSH, LH i estradiol (3-5 dc)
    Dodatkowo toxoplasmosa (ale tego nie zrobiłam)

    Sporo tego, ale na szczęście tylko TSH i prolaktyna wyszły podwyższone które udało się szybko w miarę unormować :)

    CappuccinoBoo lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 2955 3580

    Wysłany: 21 września 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Czy sa jakies objawy np problemow z hormonami? Bo cykl mam bardzo regularny.
    Badania będę robić prywatnie i poprostu za odpowiednia kwotę wszystko mi zrobią z próbki krwi?
    Niestety na to pytanie Ci nie odpowiem. Sama się nad tym zastanowiam

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- 2 wizyta ⌛️
  • ata88 Ekspertka
    Postów: 140 57

    Wysłany: 21 września 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Czy sa jakies objawy np problemow z hormonami? Bo cykl mam bardzo regularny.
    Badania będę robić prywatnie i poprostu za odpowiednia kwotę wszystko mi zrobią z próbki krwi?

    Mi przy regularnych cyklach wyszło tsh i prolaktyna podwyższone

  • dagus66 Znajoma
    Postów: 28 9

    Wysłany: 21 września 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny, nadchodzi powoli dzień testu (piątek) ale dziś na bieliźnie zobaczyłam kropkę krwi w sluzie, czy dziś mogę testować? 9 dpo? Co myślicie?

    2.12.2018 - dwie II
    13.12.2018 - beta 5.18
    Ciąża biochemiczna

    Starania od 03.2019
  • Takmala Autorytet
    Postów: 872 471

    Wysłany: 21 września 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dagus66 wrote:
    Witam dziewczyny, nadchodzi powoli dzień testu (piątek) ale dziś na bieliźnie zobaczyłam kropkę krwi w sluzie, czy dziś mogę testować? 9 dpo? Co myślicie?

    Krew może zwiastować nadejście okresu ale tez implantację... jeśli nastąpiła dzisiaj to dzisiaj na test raczej troszkę za szybko. I najlepiej z porannego moczu na tak wczesnym etapie. Najszybciej jutro jak dasz radę poczekaj troszkę więcej ☺️😉

    x9Igp1.png

    Lat 30
    Hashimoto
    26.07.2019 łyżeczkowanie 9tc - trisomia chromosomu 16
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️

    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C oraz PAI-1 4G w układach heterozygotycznych.
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 21 września 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ata88 wrote:
    Mi przy regularnych cyklach wyszło tsh i prolaktyna podwyższone

    Hmm to chyba faktycznie warto to zrobić a prolaktyna tsh ma znaczenie w jakim dniu cyklu tak jak progesteron? :)

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 21 września 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CappuccinoBoo wrote:
    Sama sobie przeczę, bo mówię, ze nadzieja jest zawsze, a sama nie wierze w swoją ciąże. Ale przyznam szczerze- tyle razy już siebie oszukalam, ze aż zal myśleć... ale wierze, ze Wy dziewczyny jesteście bardziej rozgarnięte😂
    Pojawiły się już 5dpo, najpierw mnie zakłulo nagle wieczorem. A teraz cały czas czuje jajnik. I się nakręcam. I walnijcie mnie jakoś dziewczyny, bo się wykończę:-(
    W czwartek o ile temperatura nie spadnie to idę zrobić betę. To akurat idę sprawdzić żeby wiedzieć czy mogę wypić w piątek na weselu.
    Mnie 2 dni po owu zaczął kłuć jajnik, ale wtedy to myślałam że może owu się przesunęła choć nic innego na to nie wskazywało. Nie chce Cie nakręcać więc powiem tylko że bardzo mocno trzymam kciuki ✊✊✊

  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 21 września 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIMI wrote:
    Mnie 2 dni po owu zaczął kłuć jajnik, ale wtedy to myślałam że może owu się przesunęła choć nic innego na to nie wskazywało. Nie chce Cie nakręcać więc powiem tylko że bardzo mocno trzymam kciuki ✊✊✊

    Nie No spokojnie, nikt mnie nie jest w stanie tak nakręcić jak ja siebie😂
    Ale zaczął kłuć, czy to było jednorazowe? I miałaś już tak przy innych cyklach? Bo u mnie to była chwila, dosłownie może 4/5 sekund. A później czułam jajnik aż do dzisiaj. Dzisiaj natomiast czuje tam na dole, ale nie kłucie, nie ból, tylko takie „ciepło” 😂 ale to akurat mam często wiec się nie sugeruje. I z tym zakluciem tez pomyślałam od razu, ze to jak owulacja tylko o wiele bardziej. To czekam na odpowiedz i pamiętaj - Ty mnie nie nakręcasz, ja się nakręcam 😂 ale za trzymanie kciuków bardzo dziękuje!
    A jak Ty się czujesz? I maleństwo?❤️ Rany, jakie to małe jest Twoje dziecko teraz, jak groszek?!🙈

  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 21 września 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CappuccinoBoo wrote:
    Nie No spokojnie, nikt mnie nie jest w stanie tak nakręcić jak ja siebie😂
    Ale zaczął kłuć, czy to było jednorazowe? I miałaś już tak przy innych cyklach? Bo u mnie to była chwila, dosłownie może 4/5 sekund. A później czułam jajnik aż do dzisiaj. Dzisiaj natomiast czuje tam na dole, ale nie kłucie, nie ból, tylko takie „ciepło” 😂 ale to akurat mam często wiec się nie sugeruje. I z tym zakluciem tez pomyślałam od razu, ze to jak owulacja tylko o wiele bardziej. To czekam na odpowiedz i pamiętaj - Ty mnie nie nakręcasz, ja się nakręcam 😂 ale za trzymanie kciuków bardzo dziękuje!
    A jak Ty się czujesz? I maleństwo?❤️ Rany, jakie to małe jest Twoje dziecko teraz, jak groszek?!🙈
    Kłuł mnie przez kilka dni, ale nie non stop tylko co jakiś czas, później pojawiły się bóle menstruacyjne i jajnik już nie bolał. A wcześniej też to miewałam ale nie aż tak szybko po owu. Choć wtedy w ogóle nie odebrałam tego jako objaw czegokolwiek bo wygrał rozum który mówił że to za szybko na objawy 😀
    Bardzo bym chciała żeby u Ciebie to znaczyło to samo co u mnie ❤
    Czujemy się bardzo dobrze, wypoczywamy nad morzem 😀 he he w środę miało 4 mm więc dziś jest taki maleńki groszek 😀 cały czas z mężem pokazujemy sobie na różnych przedmiotach ile może mieć teraz nasze dzieciątko 😀

    CappuccinoBoo lubi tę wiadomość

  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 21 września 2019, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIMI wrote:
    Kłuł mnie przez kilka dni, ale nie non stop tylko co jakiś czas, później pojawiły się bóle menstruacyjne i jajnik już nie bolał. A wcześniej też to miewałam ale nie aż tak szybko po owu. Choć wtedy w ogóle nie odebrałam tego jako objaw czegokolwiek bo wygrał rozum który mówił że to za szybko na objawy 😀
    Bardzo bym chciała żeby u Ciebie to znaczyło to samo co u mnie ❤
    Czujemy się bardzo dobrze, wypoczywamy nad morzem 😀 he he w środę miało 4 mm więc dziś jest taki maleńki groszek 😀 cały czas z mężem pokazujemy sobie na różnych przedmiotach ile może mieć teraz nasze dzieciątko 😀

    Rozumiem:-) No zobaczymy jak to będzie, generalnie ja dokładnie tydzień przed @ zawsze czuje jajniki, ale teraz czuje jeden i ten ból jest lekko inny. Może to oznaczać ciąże, a może jej nie oznacza😂 Tylko się zastanawiam co może oznaczać, mam nadzieje, ze nic złego.
    4mm szczęścia❤️ Oby te kłucia w jajnikach były naszym wspólnym objawem ciąży😂❤️ Dzisiaj jestem 7dpo, a w czwartek 12dpo idę na betę. Myśle, ze wtedy wynik będzie już wiarygodny czy pozytywny czy negatywny.

  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 21 września 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki dzisiaj test owu wyszedł bardzo pozytywny. Ewidentnie ciemniejsza kreska testowa. Ale oczywiście żeby nie było super to mam zapalenie pęcherza i biorę furagin. Czy wiecie coś czy on może zafałszować wynik lub zaszkodzić w jakiś sposób przy staraniach w tych dniach?

    mhsvej28dzyxqzel.png
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 21 września 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie1985 wrote:
    Dziewczynki dzisiaj test owu wyszedł bardzo pozytywny. Ewidentnie ciemniejsza kreska testowa. Ale oczywiście żeby nie było super to mam zapalenie pęcherza i biorę furagin. Czy wiecie coś czy on może zafałszować wynik lub zaszkodzić w jakiś sposób przy staraniach w tych dniach?

    Przed chwila sprawdziłam ulotkę w internecie i jest napisane, ze dla kobiet w ciąży w 1 trymestrze nie powinno się go przyjmować, ale nie ma badań klinicznych. Ale czy na zapłodnienie szkodzi to nie mam pojecia. Ale może któraś wie?
    A ja przez kilka cyklów starań nie miałam pojęcia, ze ślina zabija plemniki😅 także tez na pewno nie ułatwiało to poczęcia. Może chociaż jedna osoba, która to przeczyta się dowie i sprawdzi informacje na ten temat i nie powtórzy już mojego błędu, także ja jestem za dzieleniem się informacjami❤️

    Jak Wasz wieczor dziewczyny? Karina w górach, Mimi nad morzem, Evelle mam nadzieje z pracy już dawno wróciła i teraz się wyleguje pod kocem z herbatka❤️ Co robię i ja! I czytam książkę, ale pierwszy raz eBook- wole papierowe, ale nie mogłam jej znaleźć nigdzie stacjonarnie. To „Miłość na szkle” i dotyczy starań o dziecko. Fajnie się czyta, utożsamiam się troszkę😂

  • dagus66 Znajoma
    Postów: 28 9

    Wysłany: 21 września 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam plamienia wieczorem, brązowego. Ostatnio się ucieszyłam gdy tak było, z nadzieję ze implantacja niestety szybko brązowe plamienia przejawiły się w miesiączke. Dlatego nie cieszę się, raczej humor straciłam bo kolejny cykl nie wypalił.. Poczekamy do jutra..

    2.12.2018 - dwie II
    13.12.2018 - beta 5.18
    Ciąża biochemiczna

    Starania od 03.2019
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 21 września 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dagus66 wrote:
    Dostałam plamienia wieczorem, brązowego. Ostatnio się ucieszyłam gdy tak było, z nadzieję ze implantacja niestety szybko brązowe plamienia przejawiły się w miesiączke. Dlatego nie cieszę się, raczej humor straciłam bo kolejny cykl nie wypalił.. Poczekamy do jutra..

    A który to już cykl starań?
    Ja tez do końca, nawet jak mam już plamienia to mam nadzieje i z tego co czytam nie jestem z tym sama. Nie wiem, czy Cię pocieszy, ale nie jesteś sama. Mój to już 9cs, a mnie inaczej boli jajnik niż zwykle- nadzieja mówi, ze to może ten szczęśliwy cykl, a rozum, ze to może oznaczać ciąże tak samo jak i może oznaczać jej brak. Ale szkoda, bo ostatnie kilka cykli byłam silna i nie doszukiwałam się dziwnych i podejrzanych objawów, a teraz to samo co kiedys= prosta droga do rozpaczy.
    Ale wiesz co? Masz prawo teraz płakać, być zła, wkurzona. A po okresie zacznie się nowy cykl, nowe siły, nadzieje i plany!:-) Ale kto wie- póki @ się nie rozkręci... :)

  • blackdeer Autorytet
    Postów: 650 1187

    Wysłany: 21 września 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Dziewynki - witam się z gór ☺️
    Dziś zdobyliśmy szczyt, po zejściu zasłużone jedzonko w górskiej chacie a teraz kominek grzane wino i wylegiwanie się przed filmem ☺️
    Jutro z rana kawa na tarasie - pogoda jest obłędna ☺️🍁☺️

    A po obiadku wracamy do domku.
    Jest cudownie - chilujemy ❤️ się i o niczym nie myślimy ☺️

    Dobrej nocki dla Was ☺️

    CappuccinoBoo, MIMI, Angel, Evelle28 lubią tę wiadomość

    Starania od 12.2018

    👩‍🦳Endometrioza III stopnia -laparoskopia
    🧔🏻słabe wyniki MSOME
    ___________________
    Cykle stymulowane od: 08.2018 do 10.2019- Clostilbegyt | Bemfola |Ovitrelle | Luteina | Acard | Estrofem

    •27.11.2019 Konsultacja w sprawie InVitro AMH 2,33.
    •Gonapeptyl Daily na wyciszenie endometriozy.
    •14.02.2020 - Menopur + Puregon
    •19.02.2020 - Ovitrelle
    •21.02.2020 - Punkcja - pobrano 7 pęcherzyków
    •24.02.2020 - transfer dwóch 3 dniowych zarodków
    •03.03.2020 - II kreski
    •04.03 BTHCG -41,7
    •06.03 135,4
    •09.03 403,00
    •12.03 pęcherzyk 9mm
    •20.03 mała pulsująca kropka
    •01.04 14 mm szczęścia i serduszko
    •11.2020 Córka 🎀
    ________________
    • 10.2021 zaczynamy starania o rodzeństwo - AMH 2,0

    • 15.01.2022 II kreski
    • 17.01 BTHCG 110
    • 19.01 BTHCG 282
    • 21.01 BTHCG 610
    • 25.01 pęcherzyk żółtkowy
    • 03.02 serduszko ❤️
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 21 września 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karina wrote:
    cześć Dziewynki - witam się z gór ☺️
    Dziś zdobyliśmy szczyt, po zejściu zasłużone jedzonko w górskiej chacie a teraz kominek grzane wino i wylegiwanie się przed filmem ☺️
    Jutro z rana kawa na tarasie - pogoda jest obłędna ☺️🍁☺️

    A po obiadku wracamy do domku.
    Jest cudownie - chilujemy ❤️ się i o niczym nie myślimy ☺️

    Dobrej nocki dla Was ☺️

    Ufff, nie jestem tu na forum sama w sobotni wieczor😂 Brzmi cudownie😍 aż tej kawy zazdroszczę jutrzejszej. W takim razie za zdrowie Staraczek❤️

    blackdeer lubi tę wiadomość

  • dagus66 Znajoma
    Postów: 28 9

    Wysłany: 21 września 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CappuccinoBoo wrote:
    A który to już cykl starań?
    Ja tez do końca, nawet jak mam już plamienia to mam nadzieje i z tego co czytam nie jestem z tym sama. Nie wiem, czy Cię pocieszy, ale nie jesteś sama. Mój to już 9cs, a mnie inaczej boli jajnik niż zwykle- nadzieja mówi, ze to może ten szczęśliwy cykl, a rozum, ze to może oznaczać ciąże tak samo jak i może oznaczać jej brak. Ale szkoda, bo ostatnie kilka cykli byłam silna i nie doszukiwałam się dziwnych i podejrzanych objawów, a teraz to samo co kiedys= prosta droga do rozpaczy.
    Ale wiesz co? Masz prawo teraz płakać, być zła, wkurzona. A po okresie zacznie się nowy cykl, nowe siły, nadzieje i plany!:-) Ale kto wie- póki @ się nie rozkręci... :)


    7 cs, mnie też mocno szarpalo ostatnimi dniami w jajniku i myślałam że coś się tam dzieje. Cieszę się że inne kobitki maja jak ja, dziękuję Ci za wiadomośc! Mimo że wiem że się nie udało ale póki nie widzę miesiączki mam nadzieję.. Sama doszukiwalam się objawów we wszystkim, byłam zolza, byłam wściekła, strasznie zmęczona i słaba ale widocznie taki okres w życiu. Dziękuję za słowa otuchy i pamiętaj że nie jesteśmy same. 💓

    CappuccinoBoo lubi tę wiadomość

    2.12.2018 - dwie II
    13.12.2018 - beta 5.18
    Ciąża biochemiczna

    Starania od 03.2019
‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ