X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne NOWENNA STRACZEK
Odpowiedz

NOWENNA STRACZEK

Oceń ten wątek:
  • Nazja Ekspertka
    Postów: 222 252

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętam i łączę się z Wami w modlitwie.

    Też przechodzę trudniejsze chwile,ale wierzę,że się wszystko jakoś ułoży.
    Ostatnio czytałam artykuł nt problemów z poczęciem i wskazano tam 4 wyjścia z tego,wszystkim nam znane- naprotechnologia,inseminacja,in vitro i adopcja. Puenta była taka,że jeśli ktoś pragnie dziecka,to prędzej czy później na PEWNO zostaniemy rodzicami (bo to aż 4 wyjścia).

    Poza tym u mnie w rodzinie w styczniu powinna przyjść na świat dzidzia i strasznie nie mogę się doczekać.
    Mam ogromną potrzebę przytulenia tego niemowlęcia choć przez chwilę,jakby to było moje własne ;)

    Życzę Wam udanego nowego tygodnia i jak najwięcej pozytywnych myśli :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2014, 21:05

    Monique33 lubi tę wiadomość

    f2wlwn15q3fd6na8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane bardzo prosze o modlitwe, u mojego meza wyszły wyniki nasienia ponizej normy, jutro okaze sie co u mnie jest :(

  • Monique33 Znajoma
    Postów: 27 31

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    hej kochane bardzo prosze o modlitwe, u mojego meza wyszły wyniki nasienia ponizej normy, jutro okaze sie co u mnie jest :(
    Hej Aniu, nie martw sie, przy dzisiejszym zatruciu srodowiska, tempie zucia, niewlasciwym odzywianiu, to chyba b czesto wyniki nasienia sa ponizej normy. Glowka do gory i walczymy! :):):)

    Monique33
  • Lenka@ Autorytet
    Postów: 1300 761

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Tak nieśmiało Was podczytuję...i chyba dołączę do Was, jeśli mogę.
    To mój 9 cykl starań...i raczej bezowocny :(

    Kiedyś bardzo wierzyłam...teraz przy każdej miesiączce jestem zła na cały świat i na Niego, choć wiem, że nie powinnam...

    Cały czas zadaję sobie pytanie? Jaki jest w tym wszystkim sens?

    Inni szukają cudu całe życie w prozaicznych rzeczach...ja wolałam je stworzyć z prawdziwej miłości...
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu1987, nie martw się. U nas po 2-3 miesiącach od pierwszego badania wyniki udało się baaardzo podciągnąć do góry a po kolejnym miesiącu już byliśmy w ciąży :)

    Lenka@ bardzo ciężko jest znaleźć sens w cierpieniu. Czasem dopiero z perspektywy czasu coś nabiera sensu. Nasze długie starania raniły mnie, męża, rodzinę i znajomych. Teraz jednak widzę co zyskałam. Nasze małżeństwo stało się twarde jak skała - po takiej dawce cierpienia niewiele jest w stanie nas ruszyć, mam też wrażenie, że pogłębiły się nasze relacje - mieliśmy baaardzo dużo czasu na rozmowy, często na ciężkie i nieprzyjemne tematy (które osobom, które nie zetknęły się z problemem niepłodności nawet nie przyszły by do głowy).
    I co dla nas najważniejsze - uczestnicząc w spotkaniach Duszpasterstwa niepłodnych małżeństw poznaliśmy kilka adopcyjnych rodzin i utwierdziliśmy się, że to droga dla nas na przyszłość.

    Bardzo boję się cierpienia, które nie miałoby sensu. Wierzę, że Bóg nie jest okrutny i nie skazywałby nas na taki ból.

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Lenka@ Autorytet
    Postów: 1300 761

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ita, jak długo się staraliście? Co w końcu pomogło, że zaskoczyliście?

    Ja się często zastanawiam, czemu akurat mnie się to przytrafiło. Czemu nie mogę ot tak zajść ciążę i nie martwić się tym wszystkim...

    Ale z drugiej strony wiem, że cierpienie umacnia. Wiem, że Bóg uczy mnie pokory. Wiem, że jak już pojawią się u nas fasolki...to będę najszczęśliwszym człowiekiem na świecie...to będzie cud o Boga...

    Napisałam "jak już pojawią się", bo jeszcze wierzę...wierzę, że jest dla nas nadzieja...ale boję się, że z kolejnym cyklem gdzieś tam w głębi się wypalam... :(

    Na razie czuję się wybrakowana jako kobieta :( I nie potrafię sobie dać z tym radę...

    Monique33 lubi tę wiadomość

    Inni szukają cudu całe życie w prozaicznych rzeczach...ja wolałam je stworzyć z prawdziwej miłości...
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciążę zaszłam w 15 cs na ovufriend (wcześniejszych cykli nie liczyłam, ale łącznie ok 2lat) i wiem, że to niewiele w porównaniu do niektórych dziewczyn, ale z drugiej strony miałam wrażenie, że wśród moich znajomych to albo same wpadki albo ciąże z pierwszego miesiąca starań.

    Nie wiem co sprawiło, że zaskoczyliśmy. Na pewno nie to słynne "wyluzowanie", bo moje nerwy były już na skraju wytrzymałości. Co do poprawy jakości nasienia to pisałam o tym dokładnie w pamiętniku, u mnie chyba zmiana dawkowania leków na tarczyce. Od strony psychologicznej natomiast zbawienny wpływ miały dla mnie spotkania z innymi małżeństwami w Duszpasterstwie małżeństw niepłodnych.

    Monique33 lubi tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Lenka@ Autorytet
    Postów: 1300 761

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Moja tarczyca jest w sumie w normie...między 2,500 a 2,700...ale dowiedziałam się od mojej endo, że najlepsze by było 1-1,5...maksymalnie 2,0. Dlatego biorę leki na zbicie jej poziomu. W poniedziałek robię kontrolne badania po 2 m-cach stosowania.

    Też mam tyłozgięcie...i z tego powodu praktycznie zawsze kochamy się od tyłu, a po stosunku leżę na brzuszku jakiś czas. I nic...9 cykl już prawie się kończy...i już wiem, że niestety nici.

    Ja wracam powoli do Boga...w sumie zawsze pomagały mi modlitwy. Oddaliłam się, bo nie mogłam się pogodzić z niesprawiedliwością...w sumie egoistyczne podejście :(

    Przepraszam, dziś nie mój dzień :(


    ewwiel, Monique33 lubią tę wiadomość

    Inni szukają cudu całe życie w prozaicznych rzeczach...ja wolałam je stworzyć z prawdziwej miłości...
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz mądrego endo. Ja zaszłam dopiero przy wyniku poniżej 2. Polecam podgryzanie orzechów brazylijskich - mają dużo selenu i pomagają przy zbijaniu TSH.

    Przy tyłozgięciu kochaliśmy się chyba we wszystkie strony i ani piesek ani leżenie na brzuchu nic nie dawały.
    Z naszych kalkulacji wychodzi, że nasz maluch jest z seksiku siedzącego po którym nie miałam czasu na leżenie bo biegłam do pracy :)

    Magda_lena88, Lenka@, Monique33 lubią tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Lenka@ Autorytet
    Postów: 1300 761

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Endo faktycznie mam bardzo fajną...bo 3 innych ginekologów nie miało w ogóle obiekcji do moich wyników badań...

    Ita, czyli Wasza fasoleczka jest po prostu z prawdziwej miłości :) Nie z mechanicznego seksu :*

    Ita, Monique33 lubią tę wiadomość

    Inni szukają cudu całe życie w prozaicznych rzeczach...ja wolałam je stworzyć z prawdziwej miłości...
  • Lenka@ Autorytet
    Postów: 1300 761

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dziewczyny, to ja poproszę, jeśli mogę oczywiście o modlitwę.
    Sama dziś też to zrobię...
    Dziękuje!

    Wonderwall, ewwiel, Monique33, Ita lubią tę wiadomość

    Inni szukają cudu całe życie w prozaicznych rzeczach...ja wolałam je stworzyć z prawdziwej miłości...
  • Lenka@ Autorytet
    Postów: 1300 761

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    No i niestety stało się. Dziś już mam lekkie plamienie.
    @ tuż za rogiem.

    Wczoraj zakochałam się na nowo w moim mężu...
    Po długiej, dość burzliwej rozmowie zapytany przeze mnie, co będzie jeśli dzidzia w ogóle do nas nie zawita...czy zostawi mnie, bo jestem "wybrakowana" ?

    Odpowiedział: "Będę Cię kochał Skarbie jeszcze mocniej i mocniej i mocniej..."
    Poryczałam się.

    Dziękuję wszystkim za modlitwę :*

    Wonderwall, Monique33, ewwiel lubią tę wiadomość

    Inni szukają cudu całe życie w prozaicznych rzeczach...ja wolałam je stworzyć z prawdziwej miłości...
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w 23dc na kontroli u lekarza (wg. mnie cykl bezowulacyjny bo naturalny). Lekarz zrobił usg i okazało się, że w prawym jajniku pęcherzyk ok 17mm i endometrium ok 9mm. Mówił, że to może być pęcherzyk owulacyjny chociaż trochę późno bo w 23dc i kazał mi przyjść dzień później. No i byłam wczoraj w 24dc na USG ok godz. 20:00 by minęła pełna doba aby sprawdzić jak ten pęcherzyk się ma i o dziwo pęcherzyk ma ok 19,5mm a endometrium ok 10,5mm pęcherzyk wiem, że to możliwe, że tyle podrósł ale, że endometrium po troszkę więcej niż upływie 24h podrosło aż o tyle..a może to sprawa sprzętu bo 23dc miałam na innym usg a 24dc miałam na usg w szpitalu badania..jak myślicie?? Jutro dzwonię się umówić na pt na usg by potwierdzić przebytą owulację bo innej opcji nie dopuszczam :P Może moje marzenie się spełni by Nasze Szczęście poczęło się naturalnie z miłości a nie z mechanizmu i faszerowania farmakologią :) Jednak się nie nastawiam bo nie chcę się rozczarować. Mimo wszystko warto wierzyć by nie zwariować :) pozdrawiam <3
    Jak dla mnie to już ten pęcherzyk jest cudem i dziełem miłosierdzia od Boga :) może Bóg dokona tego aktu Cudu w tym cyklu u Nas :)
    Kochane codziennie modle się za Was. Za te oczekujące narodzi i za Te walczące każdego dnia o swoje maluszki <3 <3
    Wielu łask bożych na dzień dzisiejszy <3 <3

    Wonderwall, Lenka@, ewwiel lubią tę wiadomość

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • Lenka@ Autorytet
    Postów: 1300 761

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Magda_lena, 3mam kciuki mocno. Działaj ładnie :*
    Odnośnie różnić w wielkości endometrium itp...to faktycznie może to być wina sprzętu.

    Pamiętam, jak kiedyś mój ginek powiedział, że dziś boi się zrobić mi USG bo ma stary sprzęt i, że nawet wielkości pęcherzyków itp mogą być mylące...

    Inni szukają cudu całe życie w prozaicznych rzeczach...ja wolałam je stworzyć z prawdziwej miłości...
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak widać jest nas meeeeeega dużo :) a tym samym wzajemnej modlitwy o DAR poczęcia dla każdej z nas s0819.gif

    1. MM madzianka.....................................51. -- Mili t6201.gif
    2. AG zielarkat6201.gif....................................52. MF emdżejt6201.gif
    3. MRz Manieczka86................................53. -- XxMoniaXx
    4. BP Marion............................................54.JNŚ MOI t6201.gif
    5. BP Drzwiona .......................................55. AM Macierzanka:)
    6. AŁS Ania1986.....................................56. KS Madziara
    7. SGD Nutka t61061.gif....................................57. MEB ewelina27
    8. KT Robotka1 t6201.gif........................................58. AB AniaBe
    9. JK Kierzynka.........................................59. APB staraczkaaga (Agata)
    10. AM-W XYZt6201.gif......................................60. AB AnBe
    11. AB czekaja..........................................61. AMM aga.just t6201.gif
    12. AM-L Ania84.......................................62. MPG Pisellini
    13. IS Iownka............................................63. ASK lithe123 t6201.gif
    14. JJ freya...............................................64. AEK olitka t6201.gif
    15. MJM vanessa ......................................65. AS Nazja
    16. IŚ Ita t6201.gif...........................................66. MZ Milcia t6201.gif
    17. KŁR Kaśka..........................................67. JMZ Chanela t6201.gif
    18. AL aaaaga .........................................68. BM ChciałabymJuż t6201.gif
    19. NK Strażaczka90 (Nicola)...................69. ATH maleńka29
    20. ERP mycha28.....................................70. -- angel
    21. ESZ Hope2.........................................71. -- sylwia1985 t6201.gif
    22. MKM Majka86 t6201.gif.....................................72. MMK migotka
    23. EŻ Eweloka84t6201.gif.............................73. MZ Jakucja
    24. EF edith2602......................................74. KPN Kati6685 t6201.gif
    25. DP Dosiasta........................................75. AS alka89
    26. -- sylwiunia..........................................76. AW Fidelissa t6201.gif
    27. -- madziallenat6201.gif..............................77. MP Lili
    28. AM Sudala...........................................78. KS Kasiula09 t6201.gif
    29. UŁ Kulka41 t6201.gif...................................79. -- malu
    30. -- misia79 t6201.gif............................................80. -- tercia
    31. MW Magdalenna t6201.gif.............................81. -- Sylvka
    32. -- inessa.................................................82. MAK Z.
    33. -- lula88 t6201.gif.................................................83. HDB roletka
    34. -- Wedmoczka.....................................84. MT Malenq t6201.gif
    35. -- Kejti91 t6201.gif.............................................85. MŁ monaaa85
    36. AM agm...............................................86. MB magdabalbina
    37. JJV Judyta............................................87. AK ~Ania~
    38. -- justysss............................................88.JP tajuta87
    39. MG my dream.......................................89. JT Laura
    40. -- frutka................................................90. JM dżona
    41. -- karolaa t6201.gif ............................................91. AJM Anutka t6201.gif
    42. -- Zemraa ..................................92. BKJ potforzasta
    43. -- Doris-83 t6201.gif....................................93. -- lemurek
    44. --simcat86.............................................94. KB Kiniejka
    45. JM-K justta t6201.gif..........................................95. MB AmVormittag
    46. -- Scrappy.............................................96. -- peppapig
    47. BP beti97..............................................97. -- myszka123
    48. KSZ Kasia*...........................................98. -- Nikonka
    49. JS Giussta..........................................99. AŚG godaweri
    50. AM liloe t6201.gif...........................................100. -- asiaP
    101. KK wodniczka13....................................102. AT Anulkaa
    103. DK nikuś........................................104. M&GM Monique33
    105. ER edyta..........................................106. EG Yasmin t6201.gif
    107. KRz Tigana.......................................108. MO Magda_lena88
    109. EW ewwiel.......................................110. -- yourself
    111. -- anka30.......................................112. -- inezka
    113. AW Ola89........................................114. KK karo_line
    115. -- Ewelinkie....................................116. -- violijka
    117. AK ASKAS3108...................................118. -- Blubery t6201.gif
    119. -- Kocia.......................................120. -- Mycha22
    121. -- Lenka@

    Szkoda że niektóre członkinie zapominają pochwalić się o Kropku i nie zawsze wiadomo gdzie wstawić żółty brzuszek :( może szczęśliwych mamusiek jest więcej tylko o tym nie wiemy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2014, 19:19

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Lenka@ Autorytet
    Postów: 1300 761

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Powiem Wam dziewczynki tak na dobranoc..., że wszystkie te dłuuuugie miesiące nauczyły mnie pokory.

    I zrozumiałam, że dziecko jest faktycznie darem...i cudem.
    Nie da wszystkiego ot tak zaplanować :*

    Wonderwall, ewwiel lubią tę wiadomość

    Inni szukają cudu całe życie w prozaicznych rzeczach...ja wolałam je stworzyć z prawdziwej miłości...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 17:21

    Drzwiona, Lenka@, Wonderwall, Anulkaa, ewwiel, Muńka lubią tę wiadomość

  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluberry gratuluje z calego serca <3 rosnijcie zdrowo :)

    Mnie tez moje tragedie nauczyly pokory, zmienilam sie ..

    Lenka@ lubi tę wiadomość

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
  • Lenka@ Autorytet
    Postów: 1300 761

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    A ja faktycznie zbliżyłam się do męża.
    Mam wrażenie, że przeżywamy drugą miłość. Na prawdę.

    Wiem, że Bóg dał mi go...chociaż czasem mam wrażenie, że na niego nie zasługuję...
    Wiem, że byłby cudownym ojcem.

    Drzwiona, ewwiel lubią tę wiadomość

    Inni szukają cudu całe życie w prozaicznych rzeczach...ja wolałam je stworzyć z prawdziwej miłości...
  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenko jestem pewna , ze niedlugo doswiadczycie tego CUDU <3 i bedziecie wspanialymi Rodzicami :)

    Lenka@ lubi tę wiadomość

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
‹‹ 73 74 75 76 77 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ