X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowy cykl nowe szanse ;) Kto zaczyna od nowa?
Odpowiedz

Nowy cykl nowe szanse ;) Kto zaczyna od nowa?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2013, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe labradory tez uwielbiam :D z reszta wszystkie :)
    Zazdroszcze napewno lepiej i przyjemniej z pieskiem w domu :)

    Saramago, Karolcia26 lubią tę wiadomość

  • verynice Autorytet
    Postów: 1207 1842

    Wysłany: 13 listopada 2013, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowy cykl, nowe szanse ;) Zaczęliśmy 2 cykl staran :)

    Saramago, dodinka, Ruda27, anusiakanek, Macierzanka:), Karolcia26 lubią tę wiadomość

    dqprpx9ikjqhrova.png
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 14 listopada 2013, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to i my ruszamy do boju ;) mąż mnie pocieszył rano "kocia kolejny maraton przed nami , sasasasasas, to kiedy?za 2 tyg majstujemy ?:D " dobrze, że on z takim optymizmem podchodzi do każdego nowego cyklu :)

    Saramago, Ruda27, rybka, danduda, Macierzanka:), Anulkaa lubią tę wiadomość

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2013, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki założyłam ten wątek a sama tu nie mam czasu zbyt często napisać do Was, ale dzięki tak miłemu towarzystwu jakoś szybciej mi ten cykl mija... Dziś podskoczyła mi temperaturka, czekam co prawda na potwierdzenie owulacji, ale już się troszkę uspokoiłam i sądzę, że była... Teraz tylko jakoś muszę wytrwać 2 tygodnie i czekać na zielony koniec lub na @ ( mam nadzieję że suczka nie nadejdzie) Oczywiście jak zwykle postanowienia żadnego testu do dnia spodziewanej @ ;) Mam jeden test zachomikowany i pewnie pokusa będzie, ale może jakoś dam radę jak nikt mnie nie będzie namawiał ( prawda K.? ) ;) MIŁEGO DZIONKA WAM DZIWECZYNKI ŻYCZĘ :*

    Ruda27, rybka, kamicia0101, Macierzanka:) lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2013, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusia powodzenia :)
    Najlepiej nie wchodzic az tak czesto na forum, wtedy sie pewnie az tyle nie rozmysla :p
    Ja swoja owu przegapilam raczej, serduszek malo byc wiec pewnie nici :(

    Temp mi skoczyla, ale pewnie przez to ze przeziebiona jestem..

    Dzien dobry w ogole :)
    Ktora pije ze mna kawke?;)

    rybka lubi tę wiadomość

  • danduda Znajoma
    Postów: 20 9

    Wysłany: 14 listopada 2013, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć kobitki :) jak zawsze miłego dnia Wam życzę. Jestem zła troszkę zrobiłam dzisiaj badania krwi,(estradiol, FSH, LH, progesteron, prolaktyna, testosteron, testosteron wolny) w sumie 180 zł płaciłam ... masakra dlaczego nie robią tych badań z nfz :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2013, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie to jest chore że nie refundują tych badań. Niby zależy im żeby zwiększył się przyrost naturalny, żeby rodziło się więcej dzieci... Niby "polityka prorodzinna" BZDURY! Ile jest kobiet, które ma problem z zajściem w ciąże, ale zwyczajnie nie stać ich na podjęcie leczenia i diagnostykę, czyli badania które są strasznie drogie? Dla mnie to koszmar!

    kamicia0101 lubi tę wiadomość

  • danduda Znajoma
    Postów: 20 9

    Wysłany: 14 listopada 2013, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusiakanek wrote:
    Właśnie to jest chore że nie refundują tych badań. Niby zależy im żeby zwiększył się przyrost naturalny, żeby rodziło się więcej dzieci... Niby "polityka prorodzinna" BZDURY! Ile jest kobiet, które ma problem z zajściem w ciąże, ale zwyczajnie nie stać ich na podjęcie leczenia i diagnostykę, czyli badania które są strasznie drogie? Dla mnie to koszmar!

    dokładnie, zgadzam się z tobą w 100%. Najgorsze jest to, że nic się z tym nie da zrobić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2013, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusiakanek wrote:
    Hej dziewczynki założyłam ten wątek a sama tu nie mam czasu zbyt często napisać do Was, ale dzięki tak miłemu towarzystwu jakoś szybciej mi ten cykl mija... Dziś podskoczyła mi temperaturka, czekam co prawda na potwierdzenie owulacji, ale już się troszkę uspokoiłam i sądzę, że była... Teraz tylko jakoś muszę wytrwać 2 tygodnie i czekać na zielony koniec lub na @ ( mam nadzieję że suczka nie nadejdzie) Oczywiście jak zwykle postanowienia żadnego testu do dnia spodziewanej @ ;) Mam jeden test zachomikowany i pewnie pokusa będzie, ale może jakoś dam radę jak nikt mnie nie będzie namawiał ( prawda K.? ) ;) MIŁEGO DZIONKA WAM DZIWECZYNKI ŻYCZĘ :*
    Witaj zapewne nikt CIEBIE nie BĘDZIE namawiał:) wkońcu i tak zrobisz to co Ty uważasz za odpowiednie! :D Owulacja była zapewne 14-15dc, a OVU wyznaczy Ci ją na 18dc:D a co do teściora to zostało Ci tylko 16dni:*

  • kfeva Ekspertka
    Postów: 191 163

    Wysłany: 14 listopada 2013, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śniło mi się, że jestem w ciąży, miałam piękny, duży brzuch :D Chciałabym, żeby ten sen się ziścił jak najszybciej, ach :)

    Macierzanka:), danduda, dodinka lubią tę wiadomość

    c23e0907819853810232b578cae40af0.png
    82doe6yds8nhwups.png
  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 14 listopada 2013, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zwariuje! Dziewczyny help! Co mam zaznaczyć na wykresie, rano śluz był ciągnący a teraz jest kremowy i lepki. Ilościowo? Nie widze różnicy :/

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 14 listopada 2013, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ktora z Was ma dosc dlugie cykle? i czy ktorejs Ovufriend pomogl w tym , by ustalic dni plodne(owulacje)?? piszcie prosze :)

    kasia :)
  • danduda Znajoma
    Postów: 20 9

    Wysłany: 14 listopada 2013, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kfeva wrote:
    Śniło mi się, że jestem w ciąży, miałam piękny, duży brzuch :D Chciałabym, żeby ten sen się ziścił jak najszybciej, ach :)

    ŻYCZĘ CI TEGO Z CAŁEGO SERCA !

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2013, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia m pamiętaj, że to tylko system... Nic nie zastąpi obserwacji własnego ciała, objawów i ich interpretacji. Jeśli chodzi o sama owulację żadna obserwacja ani temperatury, ani śluzu ani szyjki nie da Ci 100 % odpowiedzi w którym momencie jest owulacja... Owszem pomogą Ci one wyznaczyć przybliżony czas, ale nic poza tym. Polecam na początek monitoring owulacji, pozwoli sprawdzić co tam słychać w środku jak rosną pęcherzyki czy pękają, obserwacja szyjki i śluzu poza tym, że poznasz ciało będziesz rozróżniać objawy. Ovu może się mylić i pewnych objawów nie zinterpretuje za Ciebie. Traktuj to bardziej jako zabawę to "rysowanie" wykresów i ciesz się naszym towarzystwem, a wykresy traktuj pół na pół i wyznaczanie owulacji, a już tym bardziej detektor objawów ciąży ;)

    kamicia0101, Macierzanka:) lubią tę wiadomość

  • Anka10222 Autorytet
    Postów: 474 109

    Wysłany: 14 listopada 2013, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam dlugie cykle....

    ale jestem swierzynka na owu wiec jak narazie nic nie moge powiedziec... chociaz mam teraz (chyba ) plodne to z temperatury to nie wynika wiec moze dlatego ovu nie pokazuje owulacji

    b9b1f1a10901741c0ee987c045e138e0.png
    zrp0xzdvj3izwz28.png
  • Anka10222 Autorytet
    Postów: 474 109

    Wysłany: 14 listopada 2013, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a tak ogolnie to jak wam mija dzisiejszy dzien???

    ja siedze w pracy... i ogrzewam sie przy grzejniku

    b9b1f1a10901741c0ee987c045e138e0.png
    zrp0xzdvj3izwz28.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 14 listopada 2013, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to zaczynamy - choc ten cykl troche odpuszczam - trzeba dojsc do ładu i składu :) nawet chyba nie mierze tepmki :) co by na swieta sie nie stresowac :D

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • kfeva Ekspertka
    Postów: 191 163

    Wysłany: 14 listopada 2013, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    danduda wrote:
    ŻYCZĘ CI TEGO Z CAŁEGO SERCA !

    A dziękuję, dziękuję :)

    @ się skończyła, wczoraj pierwsze serduszkowanie po @, z niecierpliwością czekam na dni płodne :D

    c23e0907819853810232b578cae40af0.png
    82doe6yds8nhwups.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2013, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Guniaczek bardzo fajne podejscie ma twoj partner!

    U mnie staranka w tym cyklu beda z bardziej optymistycznym nastawieniem, bo po badaniach, konsultacjach z endokrynologiem okazalo sie ze prolaktyna leci w dol!! Nie wiem czy to zasluga urlopu, agnusa, czy czego jeszcze ale wg endo poziom mojej prolaktyny przy bardzo zdrowym progesteronie wcale nie musi sprawiac problemow (moze ale nie musi). Takze trzymam sie tego i teraz bede podchodzic do staranek jakby nic nie bylo!


    Ja przestalam sie obserwowac za pomoca ovu na jakis czas. Zeby sie nie nakrecac za bardzo. Przydalo sie, troche sie nauczylam o sobie, ale raz czy dwa mialam zle wyznaczona owulacje, potwierdzilo to usg, wiec stwierdzilam, ze narazie to zostawiam. Ale na pewno warto poprowadzic sobie te obserwacje nawet przez jakis czas.

  • Anka10222 Autorytet
    Postów: 474 109

    Wysłany: 14 listopada 2013, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez stwierdzilam ze przez jakis czas bede sie obserwowac... w nastepnym cyklu dodam sprawdzanie śluzu:)

    b9b1f1a10901741c0ee987c045e138e0.png
    zrp0xzdvj3izwz28.png
‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ