X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne ocet jabłkowy
Odpowiedz

ocet jabłkowy

Oceń ten wątek:
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 22 marca 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie po occie susza... chyba mi nie służy... dopuki go nie piłam to jakieś szczątki sluzu były a teraz juz drugi cykl ani grama płodnego...odkąd zaczęłam pić. Może to nie po occie ale chyba odstawie na jakiś czas i zobaczę czy się coś poprawi...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • totsima Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 22 marca 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    A u mnie po occie susza... chyba mi nie służy... dopuki go nie piłam to jakieś szczątki sluzu były a teraz juz drugi cykl ani grama płodnego...odkąd zaczęłam pić. Może to nie po occie ale chyba odstawie na jakiś czas i zobaczę czy się coś poprawi...

    vanessa, a cos dodatkowo na ten sluz bierzesz?
    ja tez zaczynam podejrzewac, ze mnie sie pogorszylo. w tamtym cyklu nie bralam nic, tylko witaminy i troche go tam bylo, a teraz mam 8dc, od kilku dni biore wiesiolek (ocet zaczelam ok 10 dni temu) i poki co jest gorzej niz w tamtym miesiacu...i nie chodzi mi tu o sluz plodny, tylko jakikolwiek...

    . lata staran o rodzenstwo . moze kiedys jeszcze bedzie nam dane :) powodzenia dziewczyny!
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 22 marca 2014, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć:) ja piłam chyba z rok ocet jabłkowy i żadnej różnicy nie widziałam w śluzie:/ takze na dwoje babka wróżyła;)


    u5cvp2.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 22 marca 2014, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    totsima wrote:
    vanessa, a cos dodatkowo na ten sluz bierzesz?
    ja tez zaczynam podejrzewac, ze mnie sie pogorszylo. w tamtym cyklu nie bralam nic, tylko witaminy i troche go tam bylo, a teraz mam 8dc, od kilku dni biore wiesiolek (ocet zaczelam ok 10 dni temu) i poki co jest gorzej niz w tamtym miesiacu...i nie chodzi mi tu o sluz plodny, tylko jakikolwiek...
    Dodatkowo biorę MG+B6 (nie wiem czy to poprawia śluz) i kwasy omega3 po nich zawsze miałam ładny sluz dzień lub dwa (może nie idealny ale ok) a teraz przy occie nawet omega3 nie pomaga co mnie zdziwiło...
    Dziś coś tam było ale jak na lekarstwo... a po za tym ktos wspominał że ocet obniża testosteron a ja mam testosteron grubo po niżej normy (prawie w ogóle go nie mama) i się zastanawiam że jeżeli rzeczywiście obniża testosteron to możliwe że też obniża np. estrogeny (taka myśl mnie naszła) a z estrogenami też podejrzewam (raczej jestem pewna) że są za niskie a estrogeny odpowiadają za produkcje śluzu płodnego.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 22 marca 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    cześć:) ja piłam chyba z rok ocet jabłkowy i żadnej różnicy nie widziałam w śluzie:/ takze na dwoje babka wróżyła;)
    Moim zdaniem na sluz nie tyle ocet pomoże co woda którą się wypija w większej ilości niż zwykle i jeżeli u kogoś problem ze śluzem jest spowodowane słabym nawodnieniem organizmu to picie dużo wody np. z octem nawodni organizm i sluz się pojawi ale jeżeli problem ze sluzem jest spowodowany niskim poziomem estrogenów to ani ocet ani wiesiołek ani inne cudo nie pomoże.

    totsima lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenq wrote:
    Monika a czemu nie mozesz piec....ja jestem (staram się być) na niskowęglowodanowej, ale jak mam smaka (a dzisiaj miałam) to zawsze jednoporcjowe małe ciacho (małe 2 w kokilkach) z mąki z ciecierzycy, z mąki gryczanej z karobem i stevią, jogurtem i bananem i siup do środka, jakieś orzechy i smak na słodkie zaspokojony.....
    chyba, że jakieś alergie masz....to już problem


    O ja Cie... nie wpadłabym na takie pomysły...bo ja tak tradycyjnie do tej pory :)
    Koniecznie musisz mi przepisy podesłać :)

    Malenq lubi tę wiadomość

  • totsima Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 22 marca 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Moim zdaniem na sluz nie tyle ocet pomoże co woda którą się wypija w większej ilości niż zwykle i jeżeli u kogoś problem ze śluzem jest spowodowane słabym nawodnieniem organizmu to picie dużo wody np. z octem nawodni organizm i sluz się pojawi ale jeżeli problem ze sluzem jest spowodowany niskim poziomem estrogenów to ani ocet ani wiesiołek ani inne cudo nie pomoże.

    dzieki za sugestie skarbnico wiedzy i domyslow :)
    wg zalecen weroniki86 zaczelam pic wiecej wody, do tego ten wiesiolek, a sluzu dalej malo...mam jeszcze syrop i siemie, ktorych nie probowalam, bo chcialam zobaczyc dzialanie wody w wiekszej ilosci i wiesiolka, a tu dalej sluzowy niedobor. i byc moze to ten ocet, ale estrogenu nie mialam jeszcze badanego, a z tego co czytalam, to moze miec spory wplyw na PMSy, z ktorymi sie ostatnio zmagam (w ostatnim cyklu 12 dni bolu brzucha przed @), wiec moze faktycznie to ten hormon jest winny...
    zaczelam pic ocet glownie ze wzgledu to, ze podobno reguluje ph no i ogolnie polepsza samopoczucie, ale jeszcze nie jestem przekonana co do jego cudownego dzialania...

    . lata staran o rodzenstwo . moze kiedys jeszcze bedzie nam dane :) powodzenia dziewczyny!
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 24 marca 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do octu jeszcze to nie wiem ale w tym cyklu mam więcej śluzu ale to po części może być spowodowane tym że myślimy o leczeniu naprotechnologią i obserwuje sie od tygodniu modelem creightona i teraz nie wiem czy we wcześniejszych cyklach po prostu nie przegapiałam śluzu, bo tak dokładnie jak teraz to nie obserwowałam i nie analizowałam sluzu więc nie wykluczone że może pomógł ocet ale prócz octu biorę omega3 (a to mi zawsze poprawiało sluz) i dokładnie sprawdzam śluz jak Creighton nakazuje i podejrzewam że wszystko po trochu do kupy wzięte dało mi taki efekt w tym cyklu, że sama jestem w szoku że już któryś dzień z kolei mam płodny śluz a wcześniej tak nie było :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • yourself Ekspertka
    Postów: 228 106

    Wysłany: 24 marca 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa no to super :) niech Cię zaleje ten płodny śluz :):):) i zazieleni się cykl :)

    vanessa lubi tę wiadomość

    Jeżeli szczęście nie przyszło jeszcze do Ciebie to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yourself wrote:
    vanessa no to super :) niech Cię zaleje ten płodny śluz :):):) i zazieleni się cykl :)
    Dzięki tylko kto spłodzi to "zielone" hehe jak mąż wyjechał... :( Teraz nie liczę na ciążę bardziej zależy mi na znalezieniu przyczyny bo coś musi być nie tak skoro do tej pory nic sie nie udało.
    Przyznam że jestem troche zawiedziona tym śluzem bo nigdy go tyle nie było przynajmniej nie widziałam bo tak jak teraz dokładnie to nie sprawdzałam więc może był tylko niezauważalny bo nie wylewa się ze mnie jak "z rozbitej kury" :) po prostu jest.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • yourself Ekspertka
    Postów: 228 106

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to życzę, żebyś szybko znalazła przyczynę, naprawiła ją i wybrała się w podróż z mężem ;) no ja w tym cyklu też sprawdzałam dokładnie, bo niestety też "nie jestem rozbitą kurą" ;) :( no i jak tam bardziej posprawdzałam to okazało się, że jest go trochę, tyle tylko, że efektu i tak pewnie nie będzie :(

    Jeżeli szczęście nie przyszło jeszcze do Ciebie to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pije hektolitry wody,biore wiesiolek a susza gorsza niz na pustyni:( dopiero 4 cykl bez tabsow,wiec ufam iz za pare miesiecy cos tam sie zacznie wylewac ze mnie


    u5cvp2.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    Pije hektolitry wody,biore wiesiolek a susza gorsza niz na pustyni:( dopiero 4 cykl bez tabsow,wiec ufam iz za pare miesiecy cos tam sie zacznie wylewac ze mnie
    Woda, wiesiołki itp. nie zawsze pomagają to zależy od przyczyny braku śluzu a po anty z tego co słyszałam sluzu może nie być kilka miesięcy.
    Czekaj cierpliwie na pewno jeszcze Cię zaleje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2014, 11:59

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 24 marca 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko do osób stosujących ocet jabłkowy, a zwłaszcza do ekspertki Weroniki86:
    Mozna troche go dosłodzic np. miodem lub bio syropem z agawy, aby lekko zniwelowac smak kwasnosci <przy takiej proporcji zachowa swoje własciwosci>? Niestety to nie moje kubki smakowe, nie chce mi w "łysej postaći" przejsc przez gardło.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • iwcia77 Autorytet
    Postów: 8558 34365

    Wysłany: 26 marca 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no...to przeczytalam caly watek od deski do deski i ....dupa, bo ja mam ocet ze sklepu...:( a wy tu piszecie o jakims rossmannowym, ja tu nie mam rossmanna ale jutro skocze do sklepu z zywniscia naturalna. poza tym dzis zaczelam go pic i mi smakuje, wiec nie bedzie wiekszych problemow :)z piciem coctailu octowego :)
    no to na pochybel :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2014, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwcia77 a może masz dobry ten ocet? Ważne żeby nie był...'sztuczny" tylko naturalny i mętny :) Ale pewnie dziewczyny bardziej znające się cos podpowiedzą. Ja mam Rossmana dość dalego i ostatnio kupiłam w DM i w Netto, obydwa mętne, pisze, ze naturalne więc piję :)

  • iwcia77 Autorytet
    Postów: 8558 34365

    Wysłany: 26 marca 2014, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM wrote:
    iwcia77 a może masz dobry ten ocet? Ważne żeby nie był...'sztuczny" tylko naturalny i mętny :) Ale pewnie dziewczyny bardziej znające się cos podpowiedzą. Ja mam Rossmana dość dalego i ostatnio kupiłam w DM i w Netto, obydwa mętne, pisze, ze naturalne więc piję :)

    do najblizszego DM musialabym jechac na Slowenie :), Netto tez nie ma w italii, ale sprobuje znalezc w sklepie ze zdrowa zywnoscia, bo mam blisko ;)Moj ocet jest klarowny i nic z niego nie wynika ( tzn ze skladu) dobrze ze nie byl drogi , w najgorszym przypadku uzyje go do salatek :) wyskoczylam z tym octem jak guma z gaci , bo nie znalazlam watku i teraz masz babo placek :D nadgorliwosc gorsza od sraczki :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2014, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwcia77 a jak nie znajdziesz to najwyżej sama nastaw taki ocet:)
    bo jak "sklepowy" jest klarowny to przeważnie już mocno przefiltrowany i siarczanami zakwaszony....
    Dzień dobry...

    iwcia77, weronika86 lubią tę wiadomość

  • iwcia77 Autorytet
    Postów: 8558 34365

    Wysłany: 27 marca 2014, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenq wrote:
    Iwcia77 a jak nie znajdziesz to najwyżej sama nastaw taki ocet:)
    bo jak "sklepowy" jest klarowny to przeważnie już mocno przefiltrowany i siarczanami zakwaszony....
    Dzień dobry...

    no chyba bede musiala :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwcia77 wrote:
    do najblizszego DM musialabym jechac na Slowenie :), Netto tez nie ma w italii, ale sprobuje znalezc w sklepie ze zdrowa zywnoscia, bo mam blisko ;)Moj ocet jest klarowny i nic z niego nie wynika ( tzn ze skladu) dobrze ze nie byl drogi , w najgorszym przypadku uzyje go do salatek :) wyskoczylam z tym octem jak guma z gaci , bo nie znalazlam watku i teraz masz babo placek :D nadgorliwosc gorsza od sraczki :)



    Ale sie usmiałam z tych Twoich hasełek :)
    Jak Ci się nie uda kupić to tak jak Maleneq napisała, zrobisz samemu - zawsze to jakies wyjście z sytuacji :)

‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ