X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne ocet jabłkowy
Odpowiedz

ocet jabłkowy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja latem zawsze robię sama jabłkowy, gruszkowy, z malin...tylko zimą kupuję, bo latem tak mi schodzi, że nic nie zostaje:D:D:D
    :)

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 27 marca 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta, nie wiem czy to zasługa octu jabłkowego, który piję od ok. 1,5 miesiąca, czy tego, że odstawiłam w tym cyklu wszelkie tabletki wspomagające (wit. B6, magnez, wit. prenatalne, wiesiołek), ale po raz pierwszy od 1,5 roku mam śluz płodny w ilościach sporych, a nie mikroskopowych, bądź żadnych. Ależ mnie to cieszy :)

    vanessa, Malenq, MonikaDM, weronika86 lubią tę wiadomość

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 27 marca 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie wrote:
    Mam pytanko do osób stosujących ocet jabłkowy, a zwłaszcza do ekspertki Weroniki86:
    Mozna troche go dosłodzic np. miodem lub bio syropem z agawy, aby lekko zniwelowac smak kwasnosci <przy takiej proporcji zachowa swoje własciwosci>? Niestety to nie moje kubki smakowe, nie chce mi w "łysej postaći" przejsc przez gardło.

    Pewnie że można, na etykiecie octu, który ja piję jest napisane, że można słodzić miodem.

    weronika86, Myszka-Minnie lubią tę wiadomość

  • Gunia Autorytet
    Postów: 670 2201

    Wysłany: 30 marca 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Jak uważacie, czy ocet w tabletkach działa o wiele słabiej, niż ten wypijany naturalny? Trochę na pewno tak, ale jakie jest Wasze stanowisko? A może któraś nawet próbowała?
    Taki np. Cidrex http://www.doz.pl/apteka/p17311-Cidrex_Plus_kapsulki_40_szt.

    Niestety nienawidzę zapachu octu, nie lubię kwaśnych rzeczy, kiedyś kupiliśmy ocet jabłkowy (M. lubi) i niestety w sałatkach też "nie przeszedł". W moim przypadku woda z cytryną powoduje odruch wymiotny :(

    ... 21 cykl na Ovu. A w dupę z tym...
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 30 marca 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gunia nie wydaje mi sie, zeby dzialal tak samo. Mozesz na cala butelke wody dawac jedna mala lyzeczke octu i tak popija w ciagu dnia, moze tak przejdzie. Mozna slodzic miodem ale nie cukrem :D Lenus u ciebie na ten sluz pewnie mial wplyw i ocet i przestanie brania sztucznych witamin, powodzenia dziewczyny i zycze wytrwalosci!

    Gunia, Lenuś lubią tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • gosiunia Autorytet
    Postów: 738 1820

    Wysłany: 30 marca 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pierwszy mój wątek przeczytany od deski do deski ;) jurto pędzę do rossmanna...aż żałuję że dziś jest zamknięty takiego smaka mi narobiłyście dziewczyny ;) dobrze ze przeczytałam bo już dawno chciałam kupić i zacząć stosować,ale wtedy myślałam o tym zwykłym z KAMISA :/ pozdrawiam dziewczyny

    https://www.maluchy.pl/li-72656.png
    https://www.maluchy.pl/li-72658.png
    https://www.maluchy.pl/ci-72954.png
    ANIOŁEK 21.06.13 [*] <3
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 31 marca 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez teraz dopiero doczytalam ze to musi byc ocet jablkowy z Rossmanna (mam w domu ale taki z Kauflandu) i jak raz sprobowalam 1 lyzka octu jablkowego na szklanke to myslalam, ze zwroce... Juz sam zapach zle na mnie podzialal ale zatkalam nos, wzielam lyka i to byla najgorsza rzecz jaka zrobilam, z czym skojarzyl mi sie smak wole nie pisac :P
    Akurat dzis wybieram sie do Rossmanna wiec poszukam ale za nim wezme to chyba najpierw powacham haha :)

    wff22n0ab6iac00e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja po tygodniu "niepicia" mojego octu od jutra wracam do niego. Nie mogłam pić nic kwaśego bo miałąm wyrywane "mądre" zęby i denytstka mi zabroniła, ale od jutra "będzie się działo" hihi. Podczas tego tygodnia bez octu zauwazyłam, ze wrócił mi trądzik w ilościach jak sprzed picia octu i szybko robią mi się suchsze dłonie. Więc uważam, ze mój ocet to samo zdrowie :)
    Aha...ja tez musze wypróbowac ten Rossmanowy, bo ja miałam raz z DM a teraz mam z Netto, obydwa mętne i naturalne, ponoć ten z Netto gorszy (jutro sprawdzę bo jeszcze nie miałam okazji pić, pije mąż), ale wybiorę się do Rossmana i zobaczę czy jest :)

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na moim przykładzie mówię że ocet działa!! dziś 8dc a ja mam rozciągliwy śluz od rana!!! :) u mnie to nieprawdopodobne zjawisko bo zazwyczaj susza u mnie bywała:D a więc pijcie ocet:)
    dodam że siemię lniane i oeparol poszły w odstawkę jakieś 2 miesiące temu:)

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robotka to super :) a ile tego pijesz? ja tylko szklankę dziennie. może powinnam zwiększyć ilość...

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też szklaneczkę rano na czczo:) z dwoma łyżkami octu choć teraz to leję na oko;) bardzo rzadko kiedy sobie przypomnę i wieczorem wypiję:)

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robotka1 wrote:
    na moim przykładzie mówię że ocet działa!! dziś 8dc a ja mam rozciągliwy śluz od rana!!! :) u mnie to nieprawdopodobne zjawisko bo zazwyczaj susza u mnie bywała:D a więc pijcie ocet:)
    dodam że siemię lniane i oeparol poszły w odstawkę jakieś 2 miesiące temu:)
    Ocet z wodą może działać jak nie ma się problemów z hormonami, bo jak Brak śluzu jest skutkiem zaburzeń hormonalnych to octy,wiesiołki i takie tam... nie pomogą... niestety :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to ja widocznie nie mam problemów z hormonami:) tzn miałam z prolaktyną ale chyba jest już okej:)

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robotka1 wrote:
    no to ja widocznie nie mam problemów z hormonami:) tzn miałam z prolaktyną ale chyba jest już okej:)
    To bardziej chodzi o estrogeny bo one odpowiadają za produkcję śluzu :)

    aga.just lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak brałam wiesiołka, to na owulkę bardzo mnie bolał brzuch i jajniki, więc przestałam brać. zaczęłam pić zioła o.sroki i też musiałam je odstawić, bo miałam krwawienia. u mnie zawsze cos. jakkolwiek bym się starała, to nic mi nie będzie pasować.
    choć rzeczywiście w ostatnim cyklu przez 2 dni miałam ładny śluz, bo ocet piłam. ocet najbezpieczniejszy dla mnie ;)

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny,jeśli nie smakuje Wam ocet z wodą to spróbujcie zastąpić wodę tym sokiem jabłkowym w pudełku z kranikiem-on nie zawiera cukru a jest dosyć słodki więc troszkę octu zniknie w nim :)


    u5cvp2.png
  • jaskolka89 Ekspertka
    Postów: 187 106

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zakupiłam w rossmanie, wcześniej miałam kamisowy i mi to aż tak nie smakuje. Może faktycznie będę dolewała do naturalnego soku jabłkowego, albo właśnie z miętą klepaną sobie będę drinki robiła :) Ja jakoś nigdy nie lubiłam specjalnie kwaśnych smaków.

    Mam nadzieję, że pomoże mi na początku trochę schudnąć, prowadzę teraz dietę bezcukrową więc każdy wspomagacz się przyda ;)

    Moja lekarka powiedziała, że oprócz witamin i odkwaszenia ocet 'odkleja tłuszcz od mięśni' czy jakoś tak, co powoduje że ( przy piciu dużej ilości wody! ) wypłukuje toksyny z organizmu i ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej.

    20141018620520.png
    200710173338.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaskolka89 - jak to ładnie zabrzmiało z tym odklejaniem sie tłuszczu od miesni :) Podoba mi się, i już to sobie wizualizuję, jak ten tłuszcz wstręciuch się zmywa :) Jeszcze tylko żebym zaczęła więcej pić (wody) to było by super :)

  • jaskolka89 Ekspertka
    Postów: 187 106

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś do szklanki z 2 łyżeczkami octu wycisnęłam 1/4 limonki i przynajmniej lepiej mi pachniało :) i w ten sposób 2 szklanki (po 2 łyżeczki octu w każdej) zniknęły :)

    A więc Na zdrowie! I do dna :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2014, 11:49

    MonikaDM lubi tę wiadomość

    20141018620520.png
    200710173338.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie się dowiedziałam , że wycofują ocet z rossmanna:(


    u5cvp2.png
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ