X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 20 września 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak myślę sobie, ze moze koleżanka, której przeszkadzają suwaczki po prostu ma jakiś ciężki czas w życiu i razi ja wszystko. Jasno wyraziłam swoje zdanie, ze nie zgadzam sie z tym co napisałaś, ale mam nadzieje, ze uda Ci sie zostać mama, a przed tym przekazujesz swój ból... Pamietaj, ze inne kobiety, które sa w ciąży nie sa winne temu, ze Ty czy ja, czy jeszcze inne dziewczyny w niej nie są. Maja prawo cieszyć sie swoim cudem i nie ma w tym nic złego. Pozdrawiam

    asiastokrota, Yoselyn82 lubią tę wiadomość

    Patt1002
  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 22 września 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje drogie, mam do was pytanie. Jak wasi bliscy przyjęli pomysl o adopcji? Mamy jedno dziecko, niestety jak się okazuje, szanse na kolejne są, ale niewielkie. Temat adopcji pojawil sie w naszym małżeństwie juz jakis czas temu. Zarówno ja jak i maz podchodzimy do tematu pozytywnie. Niestety ostatnio powiedziałam tesciowiej, że jeśli się nie uda, to bardzo poważnie rozważamy adopcje. Niestety jej reakcja mnie zaskoczyła. Powiedziała, że ona sobie tego nie wyobraża. Biorąc pod uwagę, że dość mocno pomagają nam przy córce - odbieranie z przedszkola czy bycie z córką pod naszą nieobecność stanowi pewność, że przy drugim dziecku, nie ważne czy adoptowanym czy nie, również bedziemy zmuszeni korzystać z ich pomocy...
    Nie wiem co o tym myśleć.

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2527 3385

    Wysłany: 22 września 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marikka wrote:
    Pisanie o biologicznych dzieciach na forum o adopcji, ze sie zaszlo w ciaze, pokazywanie suwaczka ciazowego itp jest wedlug mnie brakiem wyczucia. Przepraszam, musialam to napisac.

    Chyba nie jesteś gotowa na adopcje dziecka skoro ruszają Cię takie rzeczy 🙂 Pamiętaj że te dzieci potrzebują 200% uwagi musimy pomóc dziecku przepracować i udźwignąć jego traumy jak mamy to zrobić skoro własnych żalów nie mamy przepracowanych.

    Yoselyn82, Ewa89_89 lubią tę wiadomość

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2527 3385

    Wysłany: 22 września 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wysłałam Ci zaproszenie przyjmiesz ?😉

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 22 września 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Yoselyn82 wysłałam Ci zaproszenie przyjmiesz ?😉

    Przyjęte 🤣

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2527 3385

    Wysłany: 23 września 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majaaa wrote:
    Moje drogie, mam do was pytanie. Jak wasi bliscy przyjęli pomysl o adopcji? Mamy jedno dziecko, niestety jak się okazuje, szanse na kolejne są, ale niewielkie. Temat adopcji pojawil sie w naszym małżeństwie juz jakis czas temu. Zarówno ja jak i maz podchodzimy do tematu pozytywnie. Niestety ostatnio powiedziałam tesciowiej, że jeśli się nie uda, to bardzo poważnie rozważamy adopcje. Niestety jej reakcja mnie zaskoczyła. Powiedziała, że ona sobie tego nie wyobraża. Biorąc pod uwagę, że dość mocno pomagają nam przy córce - odbieranie z przedszkola czy bycie z córką pod naszą nieobecność stanowi pewność, że przy drugim dziecku, nie ważne czy adoptowanym czy nie, również bedziemy zmuszeni korzystać z ich pomocy...
    Nie wiem co o tym myśleć.

    U mnie tata przyjął to bez problemu mama na początku miała opory ale jak zobaczyła że jesteśmy zdecydowani to powiedziała że nie ważne co postanowimy będzie nas wspierać a teściowie bez problemu przyjęli to do wiadomości 🙂 Może Twoja tescowa potrzebuje trochę więcej czasu myślę że jak w waszym życiu pojawi się dziecko to wszyscy pokochają bez żadnego ale 😉

    Majaaa lubi tę wiadomość

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 23 września 2020, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tata od razu spoko, mama w sumie też, ale ona jeszcze miała takie myślenie, że nam się uda, ze tutaj adopcja adopcją, spoko, ale będziemy mieli biologiczne. Teraz już normalnie oboje na luzie, choć w sumie mama tez to akceptowała od razu, tylko wiecie to było jeszcze takie z troski, że moja córeczka na pewno będzie miała dziecko. Ale nie ma co się dziwić, my to już mieliśmy przepracowane, a oni dopiero sie z tym musieli oswoić :)
    Teściowie się ucieszyli, ale też mieli takie myslenie, ze nam sie uda jeszcze.
    Ogólnie pozytywnie :)

    Majaaa lubi tę wiadomość

    Patt1002
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 25 września 2020, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama długo namawiała mnie na adopcję skoro widziała że nam się tyle czasu nie udaje. Teściowie dowiedzieli się później o tym, jak już czekaliśmy na szkolenia. Nie chciałam im mówić o tym wcześniej.

    Sama jej siostra adoptowała małe dziecko więc znała ten temat.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8525 7418

    Wysłany: 27 września 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny oglądałyście film Instatnt family? Jest też na netflixie.
    Świetna komedia z prawdziwym przesłaniem adopcyjnym. Jeśli ktoś nie widział to mocno polecam. Był śmiech i łzy 🙂

    asiastokrota, Yoselyn82, Lalia lubią tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 28 września 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majaaa wrote:
    Moje drogie, mam do was pytanie. Jak wasi bliscy przyjęli pomysl o adopcji? Mamy jedno dziecko, niestety jak się okazuje, szanse na kolejne są, ale niewielkie. Temat adopcji pojawil sie w naszym małżeństwie juz jakis czas temu. Zarówno ja jak i maz podchodzimy do tematu pozytywnie. Niestety ostatnio powiedziałam tesciowiej, że jeśli się nie uda, to bardzo poważnie rozważamy adopcje. Niestety jej reakcja mnie zaskoczyła. Powiedziała, że ona sobie tego nie wyobraża. Biorąc pod uwagę, że dość mocno pomagają nam przy córce - odbieranie z przedszkola czy bycie z córką pod naszą nieobecność stanowi pewność, że przy drugim dziecku, nie ważne czy adoptowanym czy nie, również bedziemy zmuszeni korzystać z ich pomocy...
    Nie wiem co o tym myśleć.
    Przede wszystkim poinformowaliśmy rodziców o decyzji o adopcji, a nie o pomyślę...
    Rozmowy przeprowadziliśmy po pierwszym spotkaniu w ośrodku, więc uniknęliśmy próby wpływu na naszą decyzję, ponieważ ta została podjęta tylko i wyłącznie przez nas.
    Przez moich rodziców decyzja została przyjęta bardzo pozytywnie, co mnie nie zdziwiło,ponieważ byli przy nas zawsze i zawsze nas wspierali.
    Moi teście przyjęli decyzję na chłodno i bez emocji, czyli jak każdą. Mało uczestniczą w naszym życiu i w sumie na ich opinii najmniej mi zależało.
    Gdyby ktoś z naszych najbliższych zareagował źle na naszą decyzję, to porostu zostałby wyłączony z dalszych etapów adopcji.
    Adopcja musi być świadoma i jeżeli jesteśmy jej pewni, to nie wycofamy się bojąc braku akceptacji.


    Majaaa, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 28 września 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Przede wszystkim poinformowaliśmy rodziców o decyzji o adopcji, a nie o pomyślę...
    Rozmowy przeprowadziliśmy po pierwszym spotkaniu w ośrodku, więc uniknęliśmy próby wpływu na naszą decyzję, ponieważ ta została podjęta tylko i wyłącznie przez nas.
    Przez moich rodziców decyzja została przyjęta bardzo pozytywnie, co mnie nie zdziwiło,ponieważ byli przy nas zawsze i zawsze nas wspierali.
    Moi teście przyjęli decyzję na chłodno i bez emocji, czyli jak każdą. Mało uczestniczą w naszym życiu i w sumie na ich opinii najmniej mi zależało.
    Gdyby ktoś z naszych najbliższych zareagował źle na naszą decyzję, to porostu zostałby wyłączony z dalszych etapów adopcji.
    Adopcja musi być świadoma i jeżeli jesteśmy jej pewni, to nie wycofamy się bojąc braku akceptacji.

    Co u ciebie? Dawno się nie odzywałaś? Jak tam w ośrodku i szkolenia?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 28 września 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko :)
    czy ktoś z Was lub partnerów został wysłany na terapie indywidualną przed kwalifikacją ?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 28 września 2020, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Co u ciebie? Dawno się nie odzywałaś? Jak tam w ośrodku i szkolenia?
    U nas na chwilę stanął proces :( nasza babeczka z ośrodka poważnie się rozchorowała i czekamy na telefon z umówieniem na kolejne spotkanie.
    Zostały nam w sumie tylko dwa spotkania indywidualne i mieliśmy wielką nadzieję, że uda nam się rozpocząć kurs na jesieni. No ale nic... czekamy sobie spokojnie.
    Dziękuję za zainteresowanie :)

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 28 września 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    U nas na chwilę stanął proces :( nasza babeczka z ośrodka poważnie się rozchorowała i czekamy na telefon z umówieniem na kolejne spotkanie.
    Zostały nam w sumie tylko dwa spotkania indywidualne i mieliśmy wielką nadzieję, że uda nam się rozpocząć kurs na jesieni. No ale nic... czekamy sobie spokojnie.
    Dziękuję za zainteresowanie :)

    Wiesz w końcu pamiętam cię z forum. I że się staraliscie 🥰 szkoda że tak się u was poukładało. Szkoda tylko że stoicie w miejscu. Powinni wam wyznaczyć inna panią skoro tamtej nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

    Czyli już nie staracie się w ogóle?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 28 września 2020, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Wiesz w końcu pamiętam cię z forum. I że się staraliscie 🥰 szkoda że tak się u was poukładało. Szkoda tylko że stoicie w miejscu. Powinni wam wyznaczyć inna panią skoro tamtej nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

    Czyli już nie staracie się w ogóle?

    Na spokojnie do tego podchodzę i nie mam ciśnienia. Trafiła nam się fajna babeczka, z którą mój mąż złapał dobry kontakt, więc poczekam na nią chwilę. Jeżeli sytuacja będzie trwała naprawę długo, to poprosimy o zmianę.
    Chyba nauczyłam się cierpliwości przez te wszystkie swoje przeżycia.

    Fakt, trochę czasu spędziłam tu na forum. Kurdę!!! Tak ten czas leci.
    W sumie minęło nam 3,5 od ostatniego transferu i chyba nie chcemy zaczynam od nowa.
    Jesteśmy pogodzeni z brakiem dziecka biologicznego, a adopcja jest chyba dla nas :)

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2527 3385

    Wysłany: 7 października 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Na spokojnie do tego podchodzę i nie mam ciśnienia. Trafiła nam się fajna babeczka, z którą mój mąż złapał dobry kontakt, więc poczekam na nią chwilę. Jeżeli sytuacja będzie trwała naprawę długo, to poprosimy o zmianę.
    Chyba nauczyłam się cierpliwości przez te wszystkie swoje przeżycia.

    Fakt, trochę czasu spędziłam tu na forum. Kurdę!!! Tak ten czas leci.
    W sumie minęło nam 3,5 od ostatniego transferu i chyba nie chcemy zaczynam od nowa.
    Jesteśmy pogodzeni z brakiem dziecka biologicznego, a adopcja jest chyba dla nas :)

    Ważne żebyście byli szczęśliwi 😊 i żebyście postępowali w zgodzie ze sobą ile razy podchodziliscie do AZ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2020, 15:44

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 12 października 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chwale sie, w czwartek ostatnie szkolenie w ośrodku :D
    Zwykle zaprasza no pare, ktora juz doczekała sie adopcji, ale przez wirusa mamy do przeczytania książkę "inny początek". Swoja droga juz ja kiedyś czytałam xd

    Patt1002
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 14 października 2020, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Ważne żebyście byli szczęśliwi 😊 i żebyście postępowali w zgodzie ze sobą ile razy podchodziliscie do AZ?
    Do AZ podchodziliśmy tylko raz. Drugi raz był zaplanowany, ale zrezygnowaliśmy.

    Ewuszek lubi tę wiadomość

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 16 października 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkolenia zakończone :) Czekamy na kwalifikację! :)

    Sysiaaaaa, Foto_Anna, Ewa89_89, asiastokrota lubią tę wiadomość

    Patt1002
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 19 października 2020, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy To! Słuchajcie! Udało sie! Dostaliśmy kwalifikację 😍

    Ewa89_89, Pia88, Sysiaaaaa, asiastokrota, Kjojewna lubią tę wiadomość

    Patt1002
‹‹ 198 199 200 201 202 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ