X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 1 listopada 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska29 wrote:
    Dziękuję Dziewczyny za odpowiedzi!

    Monaliza6 dziś już zadzwonię i dowiem się jak to teraz wszystko wygląda przez tego covida.
    Myśleliśmy zrobić kurs u nas w mieście, a co do adopcji to chcieliśmy spróbować w ośrodku w Otwocku. Póki co to jest taki nasz pierwszy zamysł, muszę wszędzie podzwonic i zorientować się czy jest w ogóle taka możliwość.
    W Otowcku nie ma ośrodka adopcyjnego... chyba, ze chodzi Ci o IOP, ale to tak nie działa. IOP głównie współpracuje z KOA, ale coraz częściej dzieci od nich trafiają również do TPD. Idąc do ośrodka adopcyjnego nie możemy określić skąd chcemy dziecko i tu wyznaczyć tylko IOP.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2020, 18:51

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 2 listopada 2020, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Jak wyglądał u was czas oczekiwania na telefon? Ile trwał? Jak sobie radziłyście z tym czekaniem? :)

    Patt1002
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    Cześć dziewczyny :)
    Jak wyglądał u was czas oczekiwania na telefon? Ile trwał? Jak sobie radziłyście z tym czekaniem? :)
    Ja sobie nie radziłam, mowie to oficjalnie. Chyba bylam juz bliska depresji.

    Od kwalifikacji czekałam 10 miesięcy. Dosyc krotko. Meblowałam pokoj, odkładałam pieniądze na przyszle wydatki, wybierałam wozek- gdyby się przydal. Gdy pojawiło się dziecko mialam przyoszczedzonego duzo czasu bo szlam do sklepu juz po konkretne rzeczy

  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 2 listopada 2020, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 6 m- cy starałam się nie wczuwać. Ciężko jest. Dużo czytałam książek o adopcji.

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 2 listopada 2020, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    W Otowcku nie ma ośrodka adopcyjnego... chyba, ze chodzi Ci o IOP, ale to tak nie działa. IOP głównie współpracuje z KOA, ale coraz częściej dzieci od nich trafiają również do TPD. Idąc do ośrodka adopcyjnego nie możemy określić skąd chcemy dziecko i tu wyznaczyć tylko IOP.
    Dziękuję za informację, masz rację, zadzwoniłam dowiedziałam się jak to wygląda, wiem teraz na czym stoję ;) ale coraz większy mętlik w głowie mam.

    Zazdroszczę (ale tak pozytywnie) wam Dziewczyny, że jesteście już praktycznie na ostatnim etapie i czekacie na ten telefon, jak ja bym chciała być już w tym miejscu w którym Wy jesteście :-)

  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 3 listopada 2020, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska29 czemu masz mętlik w głowie? Ja też zazdroszczę Dziewczynom, które już są na końcówce... Żałuję, że tak późno zgłosiłam się do ośrodka, ale wcześniej mój mąż nawet nie chciał słyszeć o adopcji... Ciężkie to życie...

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 3 listopada 2020, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Doriska29 czemu masz mętlik w głowie? Ja też zazdroszczę Dziewczynom, które już są na końcówce... Żałuję, że tak późno zgłosiłam się do ośrodka, ale wcześniej mój mąż nawet nie chciał słyszeć o adopcji... Ciężkie to życie...
    Chodzi o to, że mój mąż nie chce adoptować dziecka z naszego wojewódzkiego ośrodka, myśleliśmy zrobić tylko u nas kurs, a próbować z adopcją w innym mieście...
    Nie wiem czy to się nam uda. Myślę, że chyba nie ma co za bardzo kombinować tylko umawiać się na spotkanie w naszym ośrodku. W zeszłym tygodniu jeszcze normalnie pracowali, więc trzeba szybko działać, bo w obecnej sytuacji z dnia na dzień mogą zawiesić przyjmowanie chętnych.

  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 3 listopada 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umawiaj się. Trzymam kciuki za szybkie spotkanie i zebranie dokumentów. A tak z innej strony... Mam znajomych, którzy prowadzą pogotowie opiekuńcze i byłam u nich w zeszłym roku. Mają u siebie 6 dziewczynek , które są wolne prawnie. Zakochałam się w malutkiej zdrowej dziewczynce, ale na tamten czas tylko ja myślałam mocno o adopcji. Moja znajoma mówiła mi, że mamy szybko zgłosić się do ośrodka i działać. I powiedziała mi, że jeśli zdecydujemy się na dziecko od nich to będziemy mogli to dziecko odwiedzać kiedy tylko chcemy, a nawet zabrać na weekend do domu. Czy można w ośrodku starać się o konkretne dziecko?

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 3 listopada 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Działania na własną rękę chyba nie są wskazane. Na facebooku jest jakaś strona i grupa, gdzie jakieś dwie panie wstawiają posty, że jest jakieś dziecko do adopcji, zdarza się nawet, że te dzieci nie maja uregulowanych sytuacji prawnych. Głośno zrobiło się o tym na yt, bo te Panie zainteresowanym zdradzały zbyt wiele inf. o danym dziecku, rozbudzały nadzieję w rodzicach oczekujących na dziecko... Teoretycznie chciały dobrze, chciały znaleźć dom dzieciom, które mają mniejsze szanse na adopcje, ale z tego co mi się wydaje to u nas nie wolno... Ośrodki wychodzą z propozycją dziecka i tylko tym wybranym rodzicom mogą udzielić początkowo wstępnych informacji. Z tego co słuchałam na yt wiem, że jakaś pani miała konsultować w swoim ośrodku te sytuacje...
    monaliza6 nie wydaje mi się żeby to było takie proste... To ośrodek dobiera rodziców do dzieciątka, nie odwrotnie...

    Dziewczyny spokojnie doczekacie się i też będziecie za chwilę z kwalifikacją! Czas tutaj jest niezbędny, ale też potrzebny na ułożenie sobie wszystkiego w głowie. Jak już zaczną się spotkania w ośrodku to człowiek ma też poczucie, że w końcu coś się dzieje :)

    Patt1002
  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 3 listopada 2020, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że ośrodek dobiera rodziców, ale zdziwiło mnie, że ta moja znajoma co prowadzi to pogotowie powiedziała do mnie "jeśli zdecydujecie się na dziecko od nas"... i znam też małżeństwo, które odwiedzało 2-letnią dziewczynkę i starali się o nią. Dwa małżeństwa mieli propozycję tej małej i odmówili i szczęśliwym trafem oni zostali jej rodzicami. Nie mieli nawet kwalifikacji, ale byli na końcówce procedury. Sama nie wiem co o tym myśleć, chyba szukam pocieszenia.

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 3 listopada 2020, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adopcje ze wskazaniem nie funkcjonują w Polsce i działanie na własna rękę bardzo zle wyglada ze strony OA. Zachęcam do pojawiania się na grupie Fb i poczytania doświadczeń innych, które wcale nie są takie różowe. Najlepiej jest zaufać ośrodkowi :) macie już taki wybrany?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 4 listopada 2020, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mamy wybrany ośrodek i czekamy za telefonem bo w grudniu mamy mieć testy. Wiem, że adopcja ze wskazaniem nie funkcjonuje w Polsce tylko czemu Ci moi znajomi, którzy odwiedzali tą dziewczynkę w pogotowiu mogli ją adoptować? Nie czekali na propozycję ośrodka.

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2020, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monaliza i Doriska chętnie odniosę się do Waszych wpisow ale na priv, wolałabym nagrać Wam wiadomości bo nie mam zbytnio mozliwosci pisania takich długich komentarzy ;)

    Wyslalam zaproszenia;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2020, 08:35

  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 4 listopada 2020, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mroweczka wrote:
    Monaliza i Doriska chętnie odniosę się do Waszych wpisow ale na priv, wolałabym nagrać Wam wiadomości bo nie mam zbytnio mozliwosci pisania takich długich komentarzy ;)

    Wyslalam zaproszenia;)
    Z wielką chęcią! Ja już przyjęłam ;-)

    Mroweczka lubi tę wiadomość

  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 4 listopada 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjęłam zaproszenie, dziękuję :)

    Mroweczka lubi tę wiadomość

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam do Was :)

  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 6 listopada 2020, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Doriska29,

    umówiłaś się już na spotkanie w ośrodku?

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 6 listopada 2020, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Hej Doriska29,

    umówiłaś się już na spotkanie w ośrodku?
    Hej ;-) tak umówiłam nas na poniedziałek, ale nie jestem pewna czy akurat w poniedziałek dojdzie do skutku ze względu na pracę męża... :-\

  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 7 listopada 2020, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śniła mi się dziś taka mała dziewczynka...
    Oj tęskno...
    A to dopiero początek tego oczekiwania :/

    Patt1002
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 7 listopada 2020, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Czy któraś z Was jest w ośrodku w Warszawie?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
‹‹ 200 201 202 203 204 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ