X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwie, albo czasem mniej cierpliwie czekamy na ten telefon.... :)

    Patt1002
  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    Cierpliwie, albo czasem mniej cierpliwie czekamy na ten telefon.... :)

    Patt ile czekasz? Może będzie prezent na Święta? Tego Ci życzę :)

    W przyszłą środę przyjeżdża do nas nasza pani z ośrodka i przed Świętami jedziemy na testy. Grudzień będzie owocny :)

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 7 grudnia 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No czekamy ok 2 miesiące... Podobno na grudzień mamy nie liczyć... Więc cóż... czekamy :)
    Dziewczyna z grupy będzie dzwoniła do ośrodka w grudniu i da znać co tam słychać, Ja planuję zadzwonić w styczniu ;) mamy się przypominać tak co kwartał :)

    Patt1002
  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem po wywiadzie adopcyjnym. Nasza Pani jest przesympatyczna. Wizyta trwała 30 minut i żałuję, że tak krótko. Pogadała trochę jak to wszystko wygląda i usłyszałam, że zdrowych dzieci nie ma. W naszym ośrodku czeka 70 par.... pocieszyła nas tylko bo ponoć szybko u nas przebiega procedura; w poniedziałek mamy testy a przed świętami spotkanie z psychologiem. Kurs początkiem lutego - nie wiadomo czy on line czy stacjonarnie, także dzieje się. Martwię się, że będziemy długo czekać na nasze dziecko :(

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Dziewczyny jestem po wywiadzie adopcyjnym. Nasza Pani jest przesympatyczna. Wizyta trwała 30 minut i żałuję, że tak krótko. Pogadała trochę jak to wszystko wygląda i usłyszałam, że zdrowych dzieci nie ma. W naszym ośrodku czeka 70 par.... pocieszyła nas tylko bo ponoć szybko u nas przebiega procedura; w poniedziałek mamy testy a przed świętami spotkanie z psychologiem. Kurs początkiem lutego - nie wiadomo czy on line czy stacjonarnie, także dzieje się. Martwię się, że będziemy długo czekać na nasze dziecko :(

    Całkowicie rozumiem, ze sie martwisz... Mialam takie same odczucia na tym etapie... Ale ten czas kiedy cos sie dzieje, te testy, szkolenia ułatwia czekanie.... Będzie dobrze <3 ale jedno jest pewne... Cierpliwości potrzebujemy od samego poczatku...

    Patt1002
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 18 grudnia 2020, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam u Was? U nas coś się ruszyło! W styczniu mamy wizytę domową i ruszamy ze szkoleniem! Hura! W lutym minie nam rok w ośrodku, więc czas najwyższy 😊
    W ciągu dwóch tygodni dowiedziałam się od trzech znajomych par, ze pojawiło się u nich dziecko ❤️ Cudownie!!! Takie informacje mnie bardzo podbudowują

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 18 grudnia 2020, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Dziewczyny jestem po wywiadzie adopcyjnym. Nasza Pani jest przesympatyczna. Wizyta trwała 30 minut i żałuję, że tak krótko. Pogadała trochę jak to wszystko wygląda i usłyszałam, że zdrowych dzieci nie ma. W naszym ośrodku czeka 70 par.... pocieszyła nas tylko bo ponoć szybko u nas przebiega procedura; w poniedziałek mamy testy a przed świętami spotkanie z psychologiem. Kurs początkiem lutego - nie wiadomo czy on line czy stacjonarnie, także dzieje się. Martwię się, że będziemy długo czekać na nasze dziecko :(
    Kochana! Nie ma reguły ile będzie się czekać! Jeżeli podjęliście decyzję o adopcji, to nie czekałabym na Waszym miejscu i ruszała z kopyta. Takie moje zdanie. Proces adopcji się ciągnie i wymaga dużo cierpliwości. Czas można wykorzystać bardzo owocnie na czytanie książek, materiałów o adopcji.

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uzupełniam Księgę Adoptowanego Dziecka <3 No i nadszedł styczeń, więc wykonam telefon do ośrodka... Podpytam co tam słychać. Mamy się odzywać co kwartał :)

    Patt1002
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    Ja uzupełniam Księgę Adoptowanego Dziecka <3 No i nadszedł styczeń, więc wykonam telefon do ośrodka... Podpytam co tam słychać. Mamy się odzywać co kwartał :)
    Cóż to jest Księga Adoptowanego Dziecka?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Cóż to jest Księga Adoptowanego Dziecka?
    Fajna rzecz ksìążka trochę pamiętnik o przygotowaniach do adopcji, o wrażeniach uczuciach wspomnieniach są miejsca na zdjęcia. Polecam, warto ją jednak nabyć wcześniej zanim nasze dziecko się pojawi :-)

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiastokrota wrote:
    Fajna rzecz ksìążka trochę pamiętnik o przygotowaniach do adopcji, o wrażeniach uczuciach wspomnieniach są miejsca na zdjęcia. Polecam, warto ją jednak nabyć wcześniej zanim nasze dziecko się pojawi :-)
    Dziękuję :) poszukam i założę! Bardzo fajny pomysł

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Dziękuję :) poszukam i założę! Bardzo fajny pomysł

    My mamy dla Adama założoną często ją oglądamy. Adam lubi słuchać jak pojawił się u nas w domu. Książka może być pomocna przy tłumaczeniu dziecku skąd się wzioł, czym jest adopcja i jak powstała nasza rodzina.

    dorkaa lubi tę wiadomość

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, księga jest super! Jestem z niej bardzo zadowolona ;) Polecam sie w nia zaopatrzyć jak najwcześniej... Ja mialam niezłą przeprawę by cofnąć sie do odpowiednich dat...

    Patt1002
  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę w domu :) będzie dobrze :) daj znać jak będziesz po.

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Dziękuję za kciuki ❤️ Dzisiejsza wizyta była bardzo owocna i uważam, ze była udana. Pani z ośrodka była u nas 2,5 h, wiec trochę się pogościła 😊 upiekłam dwa ciasta i również smakowały, więc same plusy

    sylvuś lubi tę wiadomość

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa czy Ty czasem nie prowadzisz konta na instagramie? Chyba tam dodałam Ci otuchy przed wizytą :D Wlasnie sama sie zastanawiam czy założyć takie adopcikowe konto na insta :)

    Patt1002
  • Kajkowa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! 😊
    Rozważamy z mężem ośrodki adopcyjne, mieszkamy w Katowicach znalazłam jeden na ul. Granicznej, bo pozostałe jeśli dobrze szukam zostały zamknięte, czy coś przeoczyłam ?
    Coś możecie polecić ? 🤩
    Nie zależy nam na niemowlaku, myślimy o rodzeństwie (do 7 lat), pochodzenie, kolor skory nie ma dla nas znaczenia, gdzie macie najlepsze doświadczenia, jak teraz ośrodki działają?
    Każda rada jest na wagę złota 😊

  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajkowa wrote:
    Cześć! 😊
    Rozważamy z mężem ośrodki adopcyjne, mieszkamy w Katowicach znalazłam jeden na ul. Granicznej, bo pozostałe jeśli dobrze szukam zostały zamknięte, czy coś przeoczyłam ?
    Coś możecie polecić ? 🤩
    Nie zależy nam na niemowlaku, myślimy o rodzeństwie (do 7 lat), pochodzenie, kolor skory nie ma dla nas znaczenia, gdzie macie najlepsze doświadczenia, jak teraz ośrodki działają?
    Każda rada jest na wagę złota 😊

    Cześć, witamy nową osóbkę :)

    nie pomogę w doborze ośrodka bo jestem z woj. pomorskiego. Nasz ośrodek działa normalnie.

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    Sysiaaaaa czy Ty czasem nie prowadzisz konta na instagramie? Chyba tam dodałam Ci otuchy przed wizytą :D Wlasnie sama sie zastanawiam czy założyć takie adopcikowe konto na insta :)
    Tak to ja :)

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Kajkowa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Cześć, witamy nową osóbkę :)

    nie pomogę w doborze ośrodka bo jestem z woj. pomorskiego. Nasz ośrodek działa normalnie.

    Wiesz ile trwają kursy (czy to się różni miedzy ośrodkami ?) czy na pierwsze spotkanie trzeba przynieść już dokumenty (PIT, zaświadczenia od lekarza, życiorys )?

‹‹ 202 203 204 205 206 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ