Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 3 listopada 2020, 12:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Działania na własną rękę chyba nie są wskazane. Na facebooku jest jakaś strona i grupa, gdzie jakieś dwie panie wstawiają posty, że jest jakieś dziecko do adopcji, zdarza się nawet, że te dzieci nie maja uregulowanych sytuacji prawnych. Głośno zrobiło się o tym na yt, bo te Panie zainteresowanym zdradzały zbyt wiele inf. o danym dziecku, rozbudzały nadzieję w rodzicach oczekujących na dziecko... Teoretycznie chciały dobrze, chciały znaleźć dom dzieciom, które mają mniejsze szanse na adopcje, ale z tego co mi się wydaje to u nas nie wolno... Ośrodki wychodzą z propozycją dziecka i tylko tym wybranym rodzicom mogą udzielić początkowo wstępnych informacji. Z tego co słuchałam na yt wiem, że jakaś pani miała konsultować w swoim ośrodku te sytuacje...
    monaliza6 nie wydaje mi się żeby to było takie proste... To ośrodek dobiera rodziców do dzieciątka, nie odwrotnie...

Dziewczyny spokojnie doczekacie się i też będziecie za chwilę z kwalifikacją! Czas tutaj jest niezbędny, ale też potrzebny na ułożenie sobie wszystkiego w głowie. Jak już zaczną się spotkania w ośrodku to człowiek ma też poczucie, że w końcu coś się dzieje :)

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • monaliza6 Koleżanka

Wysłany: 3 listopada 2020, 13:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że ośrodek dobiera rodziców, ale zdziwiło mnie, że ta moja znajoma co prowadzi to pogotowie powiedziała do mnie "jeśli zdecydujecie się na dziecko od nas"... i znam też małżeństwo, które odwiedzało 2-letnią dziewczynkę i starali się o nią. Dwa małżeństwa mieli propozycję tej małej i odmówili i szczęśliwym trafem oni zostali jej rodzicami. Nie mieli nawet kwalifikacji, ale byli na końcówce procedury. Sama nie wiem co o tym myśleć, chyba szukam pocieszenia.

VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - ...
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 3 listopada 2020, 16:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adopcje ze wskazaniem nie funkcjonują w Polsce i działanie na własna rękę bardzo zle wyglada ze strony OA. Zachęcam do pojawiania się na grupie Fb i poczytania doświadczeń innych, które wcale nie są takie różowe. Najlepiej jest zaufać ośrodkowi :) macie już taki wybrany?

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

10.02.2019 1 wizyta w OA
  • monaliza6 Koleżanka

Wysłany: 4 listopada 2020, 07:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mamy wybrany ośrodek i czekamy za telefonem bo w grudniu mamy mieć testy. Wiem, że adopcja ze wskazaniem nie funkcjonuje w Polsce tylko czemu Ci moi znajomi, którzy odwiedzali tą dziewczynkę w pogotowiu mogli ją adoptować? Nie czekali na propozycję ośrodka.

IV 2021 - ...
  • nick nieaktualny

Wysłany: 4 listopada 2020, 08:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monaliza i Doriska chętnie odniosę się do Waszych wpisow ale na priv, wolałabym nagrać Wam wiadomości bo nie mam zbytnio mozliwosci pisania takich długich komentarzy ;)

Wyslalam zaproszenia;)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2020, 08:35

• Doriska29 Koleżanka

Wysłany: 4 listopada 2020, 09:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mroweczka wrote:
    Monaliza i Doriska chętnie odniosę się do Waszych wpisow ale na priv, wolałabym nagrać Wam wiadomości bo nie mam zbytnio mozliwosci pisania takich długich komentarzy ;)

Wyslalam zaproszenia;)
    Z wielką chęcią! Ja już przyjęłam ;-)

Mroweczka lubi tę wiadomość

• monaliza6 Koleżanka

Wysłany: 4 listopada 2020, 09:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjęłam zaproszenie, dziękuję :)

Mroweczka lubi tę wiadomość

IV 2021 - ...
  • nick nieaktualny

Wysłany: 4 listopada 2020, 09:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam do Was :)

• monaliza6 Koleżanka

Wysłany: 6 listopada 2020, 07:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Doriska29,

umówiłaś się już na spotkanie w ośrodku?

IV 2021 - ...
  • Doriska29 Koleżanka

Wysłany: 6 listopada 2020, 23:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Hej Doriska29,

umówiłaś się już na spotkanie w ośrodku?
    Hej ;-) tak umówiłam nas na poniedziałek, ale nie jestem pewna czy akurat w poniedziałek dojdzie do skutku ze względu na pracę męża... :-\

• Patt1002 Autorytet

Wysłany: 7 listopada 2020, 16:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śniła mi się dziś taka mała dziewczynka...
    Oj tęskno...
    A to dopiero początek tego oczekiwania :/

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 7 listopada 2020, 18:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Czy któraś z Was jest w ośrodku w Warszawie?

10.02.2019 1 wizyta w OA
  • monaliza6 Koleżanka

Wysłany: 9 listopada 2020, 08:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Sysiaaaaa,

jesteś na końcówce procedury czy już czekasz na "ten" telefon? Ja mam tylko nadzieję, że nie zamkną mi ośrodka ze względu na pandemię...

IV 2021 - ...
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 9 listopada 2020, 13:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Hej Sysiaaaaa,

jesteś na końcówce procedury czy już czekasz na "ten" telefon? Ja mam tylko nadzieję, że nie zamkną mi ośrodka ze względu na pandemię...
    Hej! Czekamy na szkolenie.
    Nasz ośrodek działa online, więc raczej nie mam obaw.

10.02.2019 1 wizyta w OA
  • monaliza6 Koleżanka

Wysłany: 10 listopada 2020, 08:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa,

dobrze widzę, że pierwsze spotkanie miałaś w lutym zeszłego roku? Tak długo na szkolenie czekasz?

IV 2021 - ...
  • nick nieaktualny

Wysłany: 13 listopada 2020, 08:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 lata temu w tym czasie wybierałam się na pierwsze spotkanie do ośrodka adopcyjnego. Z sercem na dloni, z wiara i nadzieja, że będę mama. Nikt nie rozwinął przede mną czerwonego dywanu, nikt nie poklepał po plecach - wręcz przeciwnie- nawet kierownik ośrodka probowal nas zniechecic...
    Porod boli. Każdy jeden. Porod dziecka adopcyjnego rowniez, może nawet i bardziej? Bolalo nawet fizycznie. Ile lez wylanych, nocy nieprzespanych, ile strachu i leku. Aż wkoncu nadszedł ten dzień, ten telefon. Każdego dnia go wyczekiwałam, nosiłam ze sobą komórkę nawet do toalety a mimo to, gdy zadzwonili, o mało co z łóżka nie spadłam ;)
    Propozycja nie taka jakiej sie oczekiwało, szok, niedowierzanie. Bo przecież tyle razy mówiliśmy, że gdy padnie taka propozycja to odmówimy..
    I wiecie co? Nie odmówiliśmy... wszystkie strachy i potwory rozpłynęły się i nic juz nie było ważniejsze od naszego dziecka.
    Od ponad 1.5 roku jesteśmy rodzicami pięknego chlopca. Pięknego, mądrego, rezolutnego chłopczyka. Ma wielkie bystre oczy, ciągle się śmieje, jego największym bohaterem jest tata, a ulubiony smakolyk to mleczne kanapki. Każdego wieczoru wdrapuje się na moj brzuch zanim zaśnie, poranki rozpoczyna wkładaniem obslinionego palca tacie do ucha :D

Moj synek każdego dnia uczy mnie jak byc lepszym człowiekiem, jak doceniać małe rzeczy...
    1.5 roku temu urodziłam się na nowo. 1.5 roku temu moje dziecko mnie uratowało. 1.5 roku temu moje dziecko wybralo wlasnie mnie na swoją mamę.

Jestem najszczęśliwsza na świecie. I wiecie co? To nie ma najmniejszego znaczenia, ze dziecko jest adoptowane. Nie da się juz bardziej kochac...

Wy też bedziecie szczęśliwe ♡

Doriska29, Pia88, asiastokrota, Sasanka55., melba lubią tę wiadomość

• monaliza6 Koleżanka

Wysłany: 13 listopada 2020, 09:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mroweczka dziękuję :) ale mi zrobiłaś dzień :) pięknie to się czyta... cieszę się, że jesteś szczęśliwa. 1,5 roku czekałaś od pierwszej wizyty.. gdyby mi się udało w podobnym czasie to może pod koniec przyszłego roku też będą mamą... ahh, ale super :) piszesz, że propozycja bardzo różniła się od tego czego oczekiwaliście.. Napiszesz coś o tym? Ja bym chyba też nie odmówiła.

IV 2021 - ...
  • nick nieaktualny

Wysłany: 13 listopada 2020, 10:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Mroweczka dziękuję :) ale mi zrobiłaś dzień :) pięknie to się czyta... cieszę się, że jesteś szczęśliwa. 1,5 roku czekałaś od pierwszej wizyty.. gdyby mi się udało w podobnym czasie to może pod koniec przyszłego roku też będą mamą... ahh, ale super :) piszesz, że propozycja bardzo różniła się od tego czego oczekiwaliście.. Napiszesz coś o tym? Ja bym chyba też nie odmówiła.

Nie chce poruszać tego tematu na forum, ale nie chodziło o stan zdrowia- ten nie budził żadnych zastrzeżeń;)

• Doriska29 Koleżanka

Wysłany: 13 listopada 2020, 18:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mroweczka pięknie napisane :-) aż się robi lżej na duszy, gdy czyta się takie rzeczy :-)

• Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 14 listopada 2020, 11:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Sysiaaaaa,

dobrze widzę, że pierwsze spotkanie miałaś w lutym zeszłego roku? Tak długo na szkolenie czekasz?
    Raczej nie jest to długo i taki standard w naszym ośrodku. Szkolenia odbywają się dwa razy w roku, a przed szkoleniem jest panel 10 spotkań w ośrodku, także czas wykorzystany na maksa :) czas szybko leci...

10.02.2019 1 wizyta w OA
‹‹ 202 203 204 205 206 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego