X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajkowa wrote:
    Wiesz ile trwają kursy (czy to się różni miedzy ośrodkami ?) czy na pierwsze spotkanie trzeba przynieść już dokumenty (PIT, zaświadczenia od lekarza, życiorys )?
    U nas na pierwszym spotkaniu dostaliśmy dopiero listę z jakimi dokumentami mamy wrócić :)

    Kajkowa lubi tę wiadomość

    Patt1002
  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajkowa, tak jak napisała Patt, pierwsze spotkanie jest luźne. Pani opowiada jak to wszystko wygląda i dostajesz listę dokumentów do zebrania. Kurs to chyba od 8 do 11 spotkań, u nas w najlepszym wypadku to około 3 miesiące. Przed samym kursem czekają Cie spotkania z psychologiem, testy, wizyta w domu więc wszystko rozłożone jest w czasie.

    Kajkowa lubi tę wiadomość

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajkowa wrote:
    Wiesz ile trwają kursy (czy to się różni miedzy ośrodkami ?) czy na pierwsze spotkanie trzeba przynieść już dokumenty (PIT, zaświadczenia od lekarza, życiorys )?
    Dlugosc trwania kursu zalezy od ośrodka. W jednym bedzie to intensywny miesiac, w innym beda to spotkania co dwa tygodnie przez pol roku.
    Generalnie na pierwsze spotkanie nie przynosicie żadnych dokumentów. Spotkanie to jest czysto informacyjne i do niczego nie zobowiązuje. Na nim dowiecie się jak wygląda procedura w danym ośrodku.
    Co do tego jakie osrodki są otwarte na slasku, to sytuacja każdego dnia inaczej wygląda. Ogólnie osrodki pracują, jedynie w większości są wstrzymane warsztaty ale zanim na nie się dostaniecie to minie kilka miesięcy. Część ośrodków pierwsze spotkanie przeprowadza zdalnie.
    Co do Waszej otwartości na wiek dzieci to tutaj duze znaczenie ma również Wasz wiek i dlugosc Waszego stażu małżeńskiego.

    Kajkowa lubi tę wiadomość

  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobijamy do 3 miesięcy od uzyskania kwalifikacji. Zaplanowałam sobie, ze zadzwonie 19 stycznia do ośrodka... Pani dyrektor mówiła, żebyśmy dzwonili tak co kwartał. Siedzę sobie spokojnie w piątek po południu... A tu dzwoni telefon... Patrzę OA.... Musialybyscie mnie widzieć... Mimo, ze czułam gdzieś w środku, ze to jeszcze nie to.... To puls mialam chyba ze 150 i juz cały plan mi sie w głowie układał... Och straszą... Okazało sie, ze chcą sie tylko upewnić co do wieku i ilości dzieci... Zwiekszylismy wiek do 3 lat... Ale tez nie chcemy sie tego bardzo kurczowo trzymać...

    Patt1002
  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    Dobijamy do 3 miesięcy od uzyskania kwalifikacji. Zaplanowałam sobie, ze zadzwonie 19 stycznia do ośrodka... Pani dyrektor mówiła, żebyśmy dzwonili tak co kwartał. Siedzę sobie spokojnie w piątek po południu... A tu dzwoni telefon... Patrzę OA.... Musialybyscie mnie widzieć... Mimo, ze czułam gdzieś w środku, ze to jeszcze nie to.... To puls mialam chyba ze 150 i juz cały plan mi sie w głowie układał... Och straszą... Okazało sie, ze chcą sie tylko upewnić co do wieku i ilości dzieci... Zwiekszylismy wiek do 3 lat... Ale tez nie chcemy sie tego bardzo kurczowo trzymać...

    Ja za każdym razem jak dzwoni telefon z OA mam puls 150 :) ale w Twojej sytuacji miałabym chyba ze 200... a już myślałam, że dzwonią z dobrą nowiną.. Dobrze rozumiem, że podczas tej rozmowy zwiększyliście wiek do 3 lat? Czy to było wcześniej a teraz chcieli się tylko upewnić? My mieliśmy w piątek ostatnie spotkanie i czekamy czy dostaniemy kwalifikację na kurs.

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Ja za każdym razem jak dzwoni telefon z OA mam puls 150 :) ale w Twojej sytuacji miałabym chyba ze 200... a już myślałam, że dzwonią z dobrą nowiną.. Dobrze rozumiem, że podczas tej rozmowy zwiększyliście wiek do 3 lat? Czy to było wcześniej a teraz chcieli się tylko upewnić? My mieliśmy w piątek ostatnie spotkanie i czekamy czy dostaniemy kwalifikację na kurs.

    Tak, teraz podczas rozmowy zwiększyliśmy wiek do 3 lat :)
    Monaliza na pewno dostaniecie! :D Życzę powodzenia. <3
    Oj ale to jest naprawdę uczucie, jakie mało kto ma okazję poznać...

    Patt1002
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, my także podjęliśmy decyzję o adopcji... ale mam wiele pytań i wątpliwości czy się zakwalifikujemy...mogłybyście podpowiedzieć czy w takich ośrodkach trzeba mieć jakiś minimalny dochód, jest jakiś próg dochodowy? Mój mąż ma działalność na zasadzie ryczałtu i to mnie strasznie martwi :( jesteśmy umówieni na pierwszą informacyjną rozmowę ale strasznie się tym zaczęłam denerwować...

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Dziewczyny, my także podjęliśmy decyzję o adopcji... ale mam wiele pytań i wątpliwości czy się zakwalifikujemy...mogłybyście podpowiedzieć czy w takich ośrodkach trzeba mieć jakiś minimalny dochód, jest jakiś próg dochodowy? Mój mąż ma działalność na zasadzie ryczałtu i to mnie strasznie martwi :( jesteśmy umówieni na pierwszą informacyjną rozmowę ale strasznie się tym zaczęłam denerwować...
    Spokojnie kochana, są oczywiście jakieś wymagania, co do zarobków, ale nie są one jakieś kosmiczne... Chyba zależą od ośrodka... Nie pamiętam ile tam wychodzi dokładnie. Na pewno musi być tyle żebyście nie musieli korzystać z zapomogi i ledwo się utrzymać z dzieckiem... Nam pani powiedziała, że tak 1000 zł na osobę wliczając dziecko to jest ok. Ale ten próg jest mniejszy od 1000zł na osobę, ale nie pamiętam jaki dokładnie. Misiaa ja jestem świeżo po kwalifikacji, myślę, że całkiem sporo pamiętam, więc jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało :) Ja bardzo chętnie odpowiem.

    Patt1002
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt a moglabys mi napisac jak w takim osrodku podchodza do tematu strat dzieci? Czy wypytuja? Wiem ze trzeba miec zaswiadczenia ze jest sie nie leczy psychiatrycznie czy tez z osrodka uzaleznien..mowili skad dokladnie wziac te zaswiadczenia? Jakis konkretny ostodek uzaleznien/ psychiatryk? No i ogolnie czego tam sie spodziewac... mielismy miec dzisiaj ta rozmowe ale nam przelozyli...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2021, 18:20

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Dziewczyny, my także podjęliśmy decyzję o adopcji... ale mam wiele pytań i wątpliwości czy się zakwalifikujemy...mogłybyście podpowiedzieć czy w takich ośrodkach trzeba mieć jakiś minimalny dochód, jest jakiś próg dochodowy? Mój mąż ma działalność na zasadzie ryczałtu i to mnie strasznie martwi :( jesteśmy umówieni na pierwszą informacyjną rozmowę ale strasznie się tym zaczęłam denerwować...
    Witaj! Zwróciłam uwagę na Twoja stopkę i informacje, ze w niedawnym czasie straciliście dziecko. Ośrodek zapewne zwróci na to uwagę i będzie drążył temat opłakania straty, żałoby. Przygotujcie się na niewygodne pytania i jeżeli faktycznie jeszcze nie pogodziliście się ze strata, to dajcie sobie chwile na to. My zakończyliśmy leczenie 4 lata temu i wizyty w ośrodku mocno rozdrapywały rany, więc tematu nie da się przeskoczyć i przejść obojętnie. Oczywiście zróbcie jak czujecie Wy ❤️

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Witaj! Zwróciłam uwagę na Twoja stopkę i informacje, ze w niedawnym czasie straciliście dziecko. Ośrodek zapewne zwróci na to uwagę i będzie drążył temat opłakania straty, żałoby. Przygotujcie się na niewygodne pytania i jeżeli faktycznie jeszcze nie pogodziliście się ze strata, to dajcie sobie chwile na to. My zakończyliśmy leczenie 4 lata temu i wizyty w ośrodku mocno rozdrapywały rany, więc tematu nie da się przeskoczyć i przejść obojętnie. Oczywiście zróbcie jak czujecie Wy ❤️
    Pytałam właśnie Patt o straty dlatego że ja uważam że z taką stratą jakie nas spotkały człowiek nie jest w stanie pogodzić się nigdy i tak też mam zamiar powiedzieć w oa... nigdy się nie pogodzę ale nauczyłam się z tym żyć... wiesz...my podjeliśmy się adopcji z katolickiego oa więc mam nadzieję że tam w miarę przychylnie do tego podejdą.. oby.. bo jak odmówią nam podejścia to chyba się załamię że nigdy nie będzie nam dane mieć dziecka :(

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Patt a moglabys mi napisac jak w takim osrodku podchodza do tematu strat dzieci? Czy wypytuja? Wiem ze trzeba miec zaswiadczenia ze jest sie nie leczy psychiatrycznie czy tez z osrodka uzaleznien..mowili skad dokladnie wziac te zaswiadczenia? Jakis konkretny ostodek uzaleznien/ psychiatryk? No i ogolnie czego tam sie spodziewac... mielismy miec dzisiaj ta rozmowe ale nam przelozyli...
    Wypytują bo to ważne. W chwili obecnej moga Was odroczyć ze względu na swieza strate.
    Co do wymaganych zaswiadczen- kazdy osrodek wymaga czegoś innego. Moj np nie wymagal zaświadczenia z poradni uzaleznien za to prosil o zas od lekarza psychiatry. Mam znajomego ktore żadnego z tych zas nie musiały przedstawiać.
    Psychiatre wybierasz sama, prywatna wizyta. Jeśli chodzi o uzależnienia go szukasz poradni leczenia uzależnień w swojej klinice. Czesto osrodki maja swoje gotowe druki ktore się tylko wypelnia. Druki się otrzymuje na pierwszej wizycie w ośrodku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Dziewczyny, my także podjęliśmy decyzję o adopcji... ale mam wiele pytań i wątpliwości czy się zakwalifikujemy...mogłybyście podpowiedzieć czy w takich ośrodkach trzeba mieć jakiś minimalny dochód, jest jakiś próg dochodowy? Mój mąż ma działalność na zasadzie ryczałtu i to mnie strasznie martwi :( jesteśmy umówieni na pierwszą informacyjną rozmowę ale strasznie się tym zaczęłam denerwować...
    Nieoficjalnie wymagane dochody to ok 1 tys zl na rękę, po opłaceniu rachunkow, kredytów. Jeśli chcecie adoptowac 1 dziecko to fajnie byłoby mieć ok 3 tys zl.

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Pytałam właśnie Patt o straty dlatego że ja uważam że z taką stratą jakie nas spotkały człowiek nie jest w stanie pogodzić się nigdy i tak też mam zamiar powiedzieć w oa... nigdy się nie pogodzę ale nauczyłam się z tym żyć... wiesz...my podjeliśmy się adopcji z katolickiego oa więc mam nadzieję że tam w miarę przychylnie do tego podejdą.. oby.. bo jak odmówią nam podejścia to chyba się załamię że nigdy nie będzie nam dane mieć dziecka :(
    Nie wiem jak na to patrzą inne ośrodki, ale w naszym na 100% bylibyście skierowani na terapię, albo zalecaliby odczekać i dać sobie czas na przeżycie straty i żałoby. Idźcie na pierwsze spotkanie, zobaczycie co usłyszycie i dopiero podejmujcie decyzję. Podchodząc do adopcji musisz mieć „wyczyszczone” swoje sprawy, bo musisz przyjąć do rodzinny dziecko z wielkim bagażem. Jeżeli nie będziecie pogodzeni z faktem nieposiadania dziecka biologicznego, to tego nie da się udźwignąć. Przepraszam za moja bezpośredniość, ale pisze z doświadczenia innych par. Oczywiście nie chcę Cię zniechęcić do adopcji i nie zrozum mnie proszę źle

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2021, 21:20

    asiastokrota lubi tę wiadomość

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Dziewczyny, my także podjęliśmy decyzję o adopcji... ale mam wiele pytań i wątpliwości czy się zakwalifikujemy...mogłybyście podpowiedzieć czy w takich ośrodkach trzeba mieć jakiś minimalny dochód, jest jakiś próg dochodowy? Mój mąż ma działalność na zasadzie ryczałtu i to mnie strasznie martwi :( jesteśmy umówieni na pierwszą informacyjną rozmowę ale strasznie się tym zaczęłam denerwować...
    Na pierwszej wizycie usłyszycie, jakie warunki formalne musicie spełnić abyście mogli adoptowac dziecko. Usłyszycie jak wygląda procedura, jakie dzieci trafiają do adopcji. Mozecie poczuc się zniechecani, to celowe aby osoby niezdecydowane zrezygnowały juz na tym etapie.
    Bedziecie pytani o Wasze zawody, zarobki, wykształcenie, o ewentualne straty, in vitro, zakończenie leczenia, o to czy mieszkacie w domu/mieszkaniu, mogą pytac o ilość pokoi czy metraż. Zapytaja dlaczego chcecie adoptowac lub czy macie wsparcie w rodzinie.
    Osrodki katolickie sa specyficzne, niektóre odrzucają pary po ivf, niektóre zlewają temat. Niektore wymagaja jakichś seminariów, inne zasw od proboszcza, a jeszcze inne tylko pytaja czy będziecie wychowywać dziecko w duchu katolickiej wiary. Napewno padnie pytanie o to jakie dziecko chcecie adoptowac.

    Jak widać, mimo że procedura wszedzie jest podobna to może się sporo roznic w zależności od ośrodka do którego się zgłosić.

    W każdym razie, nie taki wilk straszny jak go maluja ;)

  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o czas żałoby to u nas jest taka sytuacja że my bylibyśmy zakwalifikowani na kurs dopiero za rok na wiosnę bo a ten rok już nie ma miejsc... kursy są organizowane 2 razy w roku.. więc spokojnie do końca żałobę przejdziemy...
    Powiem Wam że tak strasznie pragnę być mamą, od zawsze powtarzałam że będę miała dziecko swoje biologicznie i adoptowane a tymczasem obawiam się że nie sprostam ani temu ani temu... :( mam nadzieję że szybko odezwą się z ośrodka i zobaczymy co nam powiedzą..

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Jeśli chodzi o czas żałoby to u nas jest taka sytuacja że my bylibyśmy zakwalifikowani na kurs dopiero za rok na wiosnę bo a ten rok już nie ma miejsc... kursy są organizowane 2 razy w roku.. więc spokojnie do końca żałobę przejdziemy...
    Powiem Wam że tak strasznie pragnę być mamą, od zawsze powtarzałam że będę miała dziecko swoje biologicznie i adoptowane a tymczasem obawiam się że nie sprostam ani temu ani temu... :( mam nadzieję że szybko odezwą się z ośrodka i zobaczymy co nam powiedzą..
    Kiedy macie termin spotkania? Będziemy trzymać kciuki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2021, 21:45

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Jeśli chodzi o czas żałoby to u nas jest taka sytuacja że my bylibyśmy zakwalifikowani na kurs dopiero za rok na wiosnę bo a ten rok już nie ma miejsc... kursy są organizowane 2 razy w roku.. więc spokojnie do końca żałobę przejdziemy...
    Powiem Wam że tak strasznie pragnę być mamą, od zawsze powtarzałam że będę miała dziecko swoje biologicznie i adoptowane a tymczasem obawiam się że nie sprostam ani temu ani temu... :( mam nadzieję że szybko odezwą się z ośrodka i zobaczymy co nam powiedzą..
    To nie do końca tak dziala- przezyta zaloba ma być w chwili zgłoszenia się do osrodka. Ale oczywiście wszystko zależy od oa i ja mocno kciukam!

  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Kiedy macie termin spotkania? Będziemy trzymać kciuki!
    Mielismy miec spotkanie wczoraj ale zadzwolila babka ze zle sie czuje i ze termin przelozony ale nie powiedziala na kiedy..ma dzwonic

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spotkanie informacyjne mielismy wczoraj :)
    Mamy szanse na malucha do 3 lat bo nie musza sztywno trzymac sie wytycznych co do wieku i wezma pod uwage bardziej moj wiek a nie mojego M... jedno zmartwienie z glowy... martwilam sie o to ze ostatnia strata bedzie za wczesnie, tez niepotrzebnie bo kurs bedziejmy mieli za rok wiec powiedziano nam ze to bedzie akurat czas zaloby dla nas.. no to zbieramy papiery i czekamy na dalsze czesci procedury...obysmy wszystko przeszli pozytywnie :)

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
‹‹ 203 204 205 206 207 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ