X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Spotkanie informacyjne mielismy wczoraj :)
    Mamy szanse na malucha do 3 lat bo nie musza sztywno trzymac sie wytycznych co do wieku i wezma pod uwage bardziej moj wiek a nie mojego M... jedno zmartwienie z glowy... martwilam sie o to ze ostatnia strata bedzie za wczesnie, tez niepotrzebnie bo kurs bedziejmy mieli za rok wiec powiedziano nam ze to bedzie akurat czas zaloby dla nas.. no to zbieramy papiery i czekamy na dalsze czesci procedury...obysmy wszystko przeszli pozytywnie :)
    No i super!!! Czyli co ośrodek to inne zasady

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Patt a moglabys mi napisac jak w takim osrodku podchodza do tematu strat dzieci? Czy wypytuja? Wiem ze trzeba miec zaswiadczenia ze jest sie nie leczy psychiatrycznie czy tez z osrodka uzaleznien..mowili skad dokladnie wziac te zaswiadczenia? Jakis konkretny ostodek uzaleznien/ psychiatryk? No i ogolnie czego tam sie spodziewac... mielismy miec dzisiaj ta rozmowe ale nam przelozyli...
    Nie wiem jak ze strata, ja nie byłam w takiej sytuacji. Raczej to nie jest takie przesłuchanie. Pewnie cos na ten temat bedzie. My mieliśmy zaświadczenie lekarskie tylko od rodzinnego ;) testy psychologiczne sa w ośrodku robione ;)

    Patt1002
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Pytałam właśnie Patt o straty dlatego że ja uważam że z taką stratą jakie nas spotkały człowiek nie jest w stanie pogodzić się nigdy i tak też mam zamiar powiedzieć w oa... nigdy się nie pogodzę ale nauczyłam się z tym żyć... wiesz...my podjeliśmy się adopcji z katolickiego oa więc mam nadzieję że tam w miarę przychylnie do tego podejdą.. oby.. bo jak odmówią nam podejścia to chyba się załamię że nigdy nie będzie nam dane mieć dziecka :(
    W zwykłym ośrodku jest możliwość również przesłania kwalifikacji do.innego.ośrodka ale nie tych katolickich. Wiec przypuszczam, ze to działa w dwie strony.

    Patt1002
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Spotkanie informacyjne mielismy wczoraj :)
    Mamy szanse na malucha do 3 lat bo nie musza sztywno trzymac sie wytycznych co do wieku i wezma pod uwage bardziej moj wiek a nie mojego M... jedno zmartwienie z glowy... martwilam sie o to ze ostatnia strata bedzie za wczesnie, tez niepotrzebnie bo kurs bedziejmy mieli za rok wiec powiedziano nam ze to bedzie akurat czas zaloby dla nas.. no to zbieramy papiery i czekamy na dalsze czesci procedury...obysmy wszystko przeszli pozytywnie :)
    Misia świetnie ;) Z mojego doświadczenia wynika, ze te Panie zdają sobie sprawę co zwykle para przechodziła przez ten czas starań o dziecko... Sa wyrozumiali ;) przynajmniej u nas tak bylo... :)

    AgataAgatka lubi tę wiadomość

    Patt1002
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2021, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, podczytuje Was ostatnio....na co zwracacie uwagę wybierając osrodek adopcyjny? Jak się wogole "zabrać za ten temat ", od czego zacząć? Coraz więcej mysle o adopcji, tum bardziej, że taka tez propozycja padła ostatnio od mojego męża.

  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 8 lutego 2021, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Durkapa wrote:
    Hej, podczytuje Was ostatnio....na co zwracacie uwagę wybierając osrodek adopcyjny? Jak się wogole "zabrać za ten temat ", od czego zacząć? Coraz więcej mysle o adopcji, tum bardziej, że taka tez propozycja padła ostatnio od mojego męża.

    Witaj, co do ośrodka to ja kierowałam się odległością od miejsca zamieszkania . Mój ośrodek nie ma najlepszych opinii jednak nie było w nim tak źle. Zacząć trzeba od telefonu do wybranego OA i umówienia się na spotkanie. Teraz w pandemii różnie się to odbywa. Jeśli wybierzecie się na rozmowę do niczego to nie zobowiązuje. Możecie umówić się do innego ośrodka i dopiero podjąć decyzję w który będzie kontynuować poszukiwania swojego dziecka. Powodzenia

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 9 lutego 2021, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Durkapa wrote:
    Hej, podczytuje Was ostatnio....na co zwracacie uwagę wybierając osrodek adopcyjny? Jak się wogole "zabrać za ten temat ", od czego zacząć? Coraz więcej mysle o adopcji, tum bardziej, że taka tez propozycja padła ostatnio od mojego męża.
    Witaj!!! Jeżeli chodzi o wybór ośrodka, to nam np. polecano umówienie się na pierwszą wizytę w kilku miejscach i wybranie tego właściwego. Z osobą po drugiej stronie trzeba złapać dobry kontakt i w ośrodku czuć się dobrze, więc warto się poświęcić i wybrać się do kilku. Na fb jest grupa, na której możesz znaleźć opinie o ośrodku, który Was interesuje.

    Durkapa lubi tę wiadomość

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 11 lutego 2021, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa,

    wiesz już kiedy kurs zaczynacie? Nasze ostatnie spotkanie w ośrodku było miesiąc temu i czekamy na informację czy się kwalifikujemy na kurs. Zastanawiam się, czy nie zadzwonić do ośrodka w ramach przypomnienia.

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 11 lutego 2021, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Sysiaaaaa,

    wiesz już kiedy kurs zaczynacie? Nasze ostatnie spotkanie w ośrodku było miesiąc temu i czekamy na informację czy się kwalifikujemy na kurs. Zastanawiam się, czy nie zadzwonić do ośrodka w ramach przypomnienia.
    Kurs zaczynamy zapewne na początku marca, ale nie mamy jeszcze ostatecznej informacji, więc czekamy jak na szpilkach.
    Warto zadzwonić i się przypomnieć :)

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 12 lutego 2021, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mamy kwalifikację na kurs!!! :) zaczynamy 1 kwietnia :)

    Misiaa, Sysiaaaaa, asiastokrota, Ewuszek lubią tę wiadomość

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 17 lutego 2021, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało się! Dostaliśmy wstępną kwalifikacje i od 1 marca zaczynamy szkolenie! Hura!

    Misiaa, sylvuś, asiastokrota, monaliza6 lubią tę wiadomość

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 18 lutego 2021, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Udało się! Dostaliśmy wstępną kwalifikacje i od 1 marca zaczynamy szkolenie! Hura!

    Gratulacje :) jedziemy na tym samym wózku :) kurs macie on line? 7 czy 11 spotkań?

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 18 lutego 2021, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Gratulacje :) jedziemy na tym samym wózku :) kurs macie on line? 7 czy 11 spotkań?
    Ten sam etap przed nami :) fajnie! Na szczęście spotkania stacjonarnie, ufff Mamy 35 h szkolenia, wiec zgodnie z przepisami, a jak rozłożą to czasowo nie mam pojęcia.

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 18 lutego 2021, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy 65 godzin i on line prawdopodobnie i to mnie cieszy, że bo w jedną stronę do ośrodka mamy koło 100 km.

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 20 lutego 2021, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po skończonym procesie adopcyjnym sprawa do Was :)
    Czy możecie mniej więcej napisać jak wyglada szkolenie grupowe?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 23 lutego 2021, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Dziewczyny po skończonym procesie adopcyjnym sprawa do Was :)
    Czy możecie mniej więcej napisać jak wyglada szkolenie grupowe?
    bardzo milo... ;) U nas była integracja, poznawanie się wzajemnie. Duzo pracy w grupach, ćwiczeń no i trochę teorii rzecz jasna ;) ale zwykle poprzedzonej jakimiś cwiczeniami :)

    Patt1002
  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 2 marca 2021, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Sysiaaaaa,

    jak po pierwszym szkoleniu w ośrodku?

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 15 marca 2021, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ten czas ucieka, za chwilę pyknie 5 miesięcy naszego czekania na tego szkraba! :)
    Co u Was?

    Patt1002
  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 15 marca 2021, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    Ale ten czas ucieka, za chwilę pyknie 5 miesięcy naszego czekania na tego szkraba! :)
    Co u Was?

    Zazdroszczę Ci tego etapu, coraz bliżej Twojego dzieciątka :) ja czekam na kurs, strasznie się stresuję...

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 16 marca 2021, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Hej Sysiaaaaa,

    jak po pierwszym szkoleniu w ośrodku?
    Przepraszam za milczenie, rzadko tu zaglądam :(
    Minęły nam już w sumie trzy spotkania, wiec przed nami jeszcze 10!
    Pierwsze było najbardziej stresujące, a teraz z górki.
    Fajna sprawa te szkolenia i mysle, ze dużo można z nich wymieść

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
‹‹ 204 205 206 207 208 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ