Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 18 grudnia 2020, 19:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Dziewczyny jestem po wywiadzie adopcyjnym. Nasza Pani jest przesympatyczna. Wizyta trwała 30 minut i żałuję, że tak krótko. Pogadała trochę jak to wszystko wygląda i usłyszałam, że zdrowych dzieci nie ma. W naszym ośrodku czeka 70 par.... pocieszyła nas tylko bo ponoć szybko u nas przebiega procedura; w poniedziałek mamy testy a przed świętami spotkanie z psychologiem. Kurs początkiem lutego - nie wiadomo czy on line czy stacjonarnie, także dzieje się. Martwię się, że będziemy długo czekać na nasze dziecko :(
    Kochana! Nie ma reguły ile będzie się czekać! Jeżeli podjęliście decyzję o adopcji, to nie czekałabym na Waszym miejscu i ruszała z kopyta. Takie moje zdanie. Proces adopcji się ciągnie i wymaga dużo cierpliwości. Czas można wykorzystać bardzo owocnie na czytanie książek, materiałów o adopcji.

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 2 stycznia, 10:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uzupełniam Księgę Adoptowanego Dziecka <3 No i nadszedł styczeń, więc wykonam telefon do ośrodka... Podpytam co tam słychać. Mamy się odzywać co kwartał :)

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 2 stycznia, 14:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    Ja uzupełniam Księgę Adoptowanego Dziecka <3 No i nadszedł styczeń, więc wykonam telefon do ośrodka... Podpytam co tam słychać. Mamy się odzywać co kwartał :)
    Cóż to jest Księga Adoptowanego Dziecka?

10.02.2019 1 wizyta w OA
  • asiastokrota Autorytet

Wysłany: 2 stycznia, 19:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Cóż to jest Księga Adoptowanego Dziecka?
    Fajna rzecz ksìążka trochę pamiętnik o przygotowaniach do adopcji, o wrażeniach uczuciach wspomnieniach są miejsca na zdjęcia. Polecam, warto ją jednak nabyć wcześniej zanim nasze dziecko się pojawi :-)

Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 3 stycznia, 11:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiastokrota wrote:
    Fajna rzecz ksìążka trochę pamiętnik o przygotowaniach do adopcji, o wrażeniach uczuciach wspomnieniach są miejsca na zdjęcia. Polecam, warto ją jednak nabyć wcześniej zanim nasze dziecko się pojawi :-)
    Dziękuję :) poszukam i założę! Bardzo fajny pomysł

10.02.2019 1 wizyta w OA
  • asiastokrota Autorytet

Wysłany: 3 stycznia, 19:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Dziękuję :) poszukam i założę! Bardzo fajny pomysł

My mamy dla Adama założoną często ją oglądamy. Adam lubi słuchać jak pojawił się u nas w domu. Książka może być pomocna przy tłumaczeniu dziecku skąd się wzioł, czym jest adopcja i jak powstała nasza rodzina.

dorkaa lubi tę wiadomość

Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 4 stycznia, 23:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, księga jest super! Jestem z niej bardzo zadowolona ;) Polecam sie w nia zaopatrzyć jak najwcześniej... Ja mialam niezłą przeprawę by cofnąć sie do odpowiednich dat...

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • monaliza6 Koleżanka

Wysłany: 8 stycznia, 09:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę w domu :) będzie dobrze :) daj znać jak będziesz po.

VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - ...
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 8 stycznia, 18:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Dziękuję za kciuki ❤️ Dzisiejsza wizyta była bardzo owocna i uważam, ze była udana. Pani z ośrodka była u nas 2,5 h, wiec trochę się pogościła 😊 upiekłam dwa ciasta i również smakowały, więc same plusy

sylvuś lubi tę wiadomość

10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 11 stycznia, 01:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa czy Ty czasem nie prowadzisz konta na instagramie? Chyba tam dodałam Ci otuchy przed wizytą :D Wlasnie sama sie zastanawiam czy założyć takie adopcikowe konto na insta :)

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • Kajkowa Nowa

Wysłany: 11 stycznia, 09:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! 😊
    Rozważamy z mężem ośrodki adopcyjne, mieszkamy w Katowicach znalazłam jeden na ul. Granicznej, bo pozostałe jeśli dobrze szukam zostały zamknięte, czy coś przeoczyłam ?
    Coś możecie polecić ? 🤩
    Nie zależy nam na niemowlaku, myślimy o rodzeństwie (do 7 lat), pochodzenie, kolor skory nie ma dla nas znaczenia, gdzie macie najlepsze doświadczenia, jak teraz ośrodki działają?
    Każda rada jest na wagę złota 😊

• monaliza6 Koleżanka

Wysłany: 11 stycznia, 10:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajkowa wrote:
    Cześć! 😊
    Rozważamy z mężem ośrodki adopcyjne, mieszkamy w Katowicach znalazłam jeden na ul. Granicznej, bo pozostałe jeśli dobrze szukam zostały zamknięte, czy coś przeoczyłam ?
    Coś możecie polecić ? 🤩
    Nie zależy nam na niemowlaku, myślimy o rodzeństwie (do 7 lat), pochodzenie, kolor skory nie ma dla nas znaczenia, gdzie macie najlepsze doświadczenia, jak teraz ośrodki działają?
    Każda rada jest na wagę złota 😊

Cześć, witamy nową osóbkę :)

nie pomogę w doborze ośrodka bo jestem z woj. pomorskiego. Nasz ośrodek działa normalnie.

IV 2021 - ...
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 11 stycznia, 12:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    Sysiaaaaa czy Ty czasem nie prowadzisz konta na instagramie? Chyba tam dodałam Ci otuchy przed wizytą :D Wlasnie sama sie zastanawiam czy założyć takie adopcikowe konto na insta :)
    Tak to ja :)

10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Kajkowa Nowa

Wysłany: 12 stycznia, 17:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Cześć, witamy nową osóbkę :)

nie pomogę w doborze ośrodka bo jestem z woj. pomorskiego. Nasz ośrodek działa normalnie.

Wiesz ile trwają kursy (czy to się różni miedzy ośrodkami ?) czy na pierwsze spotkanie trzeba przynieść już dokumenty (PIT, zaświadczenia od lekarza, życiorys )?

• Patt1002 Autorytet

Wysłany: 12 stycznia, 22:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajkowa wrote:
    Wiesz ile trwają kursy (czy to się różni miedzy ośrodkami ?) czy na pierwsze spotkanie trzeba przynieść już dokumenty (PIT, zaświadczenia od lekarza, życiorys )?
    U nas na pierwszym spotkaniu dostaliśmy dopiero listę z jakimi dokumentami mamy wrócić :)

Kajkowa lubi tę wiadomość

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • monaliza6 Koleżanka

Wysłany: 13 stycznia, 09:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajkowa, tak jak napisała Patt, pierwsze spotkanie jest luźne. Pani opowiada jak to wszystko wygląda i dostajesz listę dokumentów do zebrania. Kurs to chyba od 8 do 11 spotkań, u nas w najlepszym wypadku to około 3 miesiące. Przed samym kursem czekają Cie spotkania z psychologiem, testy, wizyta w domu więc wszystko rozłożone jest w czasie.

IV 2021 - ...
  • nick nieaktualny

Wysłany: 15 stycznia, 08:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajkowa wrote:
    Dlugosc trwania kursu zalezy od ośrodka. W jednym bedzie to intensywny miesiac, w innym beda to spotkania co dwa tygodnie przez pol roku.
    Generalnie na pierwsze spotkanie nie przynosicie żadnych dokumentów. Spotkanie to jest czysto informacyjne i do niczego nie zobowiązuje. Na nim dowiecie się jak wygląda procedura w danym ośrodku.
    Co do tego jakie osrodki są otwarte na slasku, to sytuacja każdego dnia inaczej wygląda. Ogólnie osrodki pracują, jedynie w większości są wstrzymane warsztaty ale zanim na nie się dostaniecie to minie kilka miesięcy. Część ośrodków pierwsze spotkanie przeprowadza zdalnie.
    Co do Waszej otwartości na wiek dzieci to tutaj duze znaczenie ma również Wasz wiek i dlugosc Waszego stażu małżeńskiego.

• Patt1002 Autorytet

Wysłany: 18 stycznia, 00:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobijamy do 3 miesięcy od uzyskania kwalifikacji. Zaplanowałam sobie, ze zadzwonie 19 stycznia do ośrodka... Pani dyrektor mówiła, żebyśmy dzwonili tak co kwartał. Siedzę sobie spokojnie w piątek po południu... A tu dzwoni telefon... Patrzę OA.... Musialybyscie mnie widzieć... Mimo, ze czułam gdzieś w środku, ze to jeszcze nie to.... To puls mialam chyba ze 150 i juz cały plan mi sie w głowie układał... Och straszą... Okazało sie, ze chcą sie tylko upewnić co do wieku i ilości dzieci... Zwiekszylismy wiek do 3 lat... Ale tez nie chcemy sie tego bardzo kurczowo trzymać...

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • monaliza6 Koleżanka

Wysłany: 18 stycznia, 08:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    Dobijamy do 3 miesięcy od uzyskania kwalifikacji. Zaplanowałam sobie, ze zadzwonie 19 stycznia do ośrodka... Pani dyrektor mówiła, żebyśmy dzwonili tak co kwartał. Siedzę sobie spokojnie w piątek po południu... A tu dzwoni telefon... Patrzę OA.... Musialybyscie mnie widzieć... Mimo, ze czułam gdzieś w środku, ze to jeszcze nie to.... To puls mialam chyba ze 150 i juz cały plan mi sie w głowie układał... Och straszą... Okazało sie, ze chcą sie tylko upewnić co do wieku i ilości dzieci... Zwiekszylismy wiek do 3 lat... Ale tez nie chcemy sie tego bardzo kurczowo trzymać...

Ja za każdym razem jak dzwoni telefon z OA mam puls 150 :) ale w Twojej sytuacji miałabym chyba ze 200... a już myślałam, że dzwonią z dobrą nowiną.. Dobrze rozumiem, że podczas tej rozmowy zwiększyliście wiek do 3 lat? Czy to było wcześniej a teraz chcieli się tylko upewnić? My mieliśmy w piątek ostatnie spotkanie i czekamy czy dostaniemy kwalifikację na kurs.

IV 2021 - ...
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 18 stycznia, 15:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Ja za każdym razem jak dzwoni telefon z OA mam puls 150 :) ale w Twojej sytuacji miałabym chyba ze 200... a już myślałam, że dzwonią z dobrą nowiną.. Dobrze rozumiem, że podczas tej rozmowy zwiększyliście wiek do 3 lat? Czy to było wcześniej a teraz chcieli się tylko upewnić? My mieliśmy w piątek ostatnie spotkanie i czekamy czy dostaniemy kwalifikację na kurs.

Tak, teraz podczas rozmowy zwiększyliśmy wiek do 3 lat :)
    Monaliza na pewno dostaniecie! :D Życzę powodzenia. <3
    Oj ale to jest naprawdę uczucie, jakie mało kto ma okazję poznać...

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
‹‹ 204 205 206 207 208
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego