Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Misiaa Autorytet

Wysłany: 20 stycznia, 19:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, my także podjęliśmy decyzję o adopcji... ale mam wiele pytań i wątpliwości czy się zakwalifikujemy...mogłybyście podpowiedzieć czy w takich ośrodkach trzeba mieć jakiś minimalny dochód, jest jakiś próg dochodowy? Mój mąż ma działalność na zasadzie ryczałtu i to mnie strasznie martwi :( jesteśmy umówieni na pierwszą informacyjną rozmowę ale strasznie się tym zaczęłam denerwować...

24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔

"Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda.."
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 11:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Dziewczyny, my także podjęliśmy decyzję o adopcji... ale mam wiele pytań i wątpliwości czy się zakwalifikujemy...mogłybyście podpowiedzieć czy w takich ośrodkach trzeba mieć jakiś minimalny dochód, jest jakiś próg dochodowy? Mój mąż ma działalność na zasadzie ryczałtu i to mnie strasznie martwi :( jesteśmy umówieni na pierwszą informacyjną rozmowę ale strasznie się tym zaczęłam denerwować...
    Spokojnie kochana, są oczywiście jakieś wymagania, co do zarobków, ale nie są one jakieś kosmiczne... Chyba zależą od ośrodka... Nie pamiętam ile tam wychodzi dokładnie. Na pewno musi być tyle żebyście nie musieli korzystać z zapomogi i ledwo się utrzymać z dzieckiem... Nam pani powiedziała, że tak 1000 zł na osobę wliczając dziecko to jest ok. Ale ten próg jest mniejszy od 1000zł na osobę, ale nie pamiętam jaki dokładnie. Misiaa ja jestem świeżo po kwalifikacji, myślę, że całkiem sporo pamiętam, więc jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało :) Ja bardzo chętnie odpowiem.

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • Misiaa Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 18:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt a moglabys mi napisac jak w takim osrodku podchodza do tematu strat dzieci? Czy wypytuja? Wiem ze trzeba miec zaswiadczenia ze jest sie nie leczy psychiatrycznie czy tez z osrodka uzaleznien..mowili skad dokladnie wziac te zaswiadczenia? Jakis konkretny ostodek uzaleznien/ psychiatryk? No i ogolnie czego tam sie spodziewac... mielismy miec dzisiaj ta rozmowe ale nam przelozyli...

Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia, 18:20

IV.2019 CB

• Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 20:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Witaj! Zwróciłam uwagę na Twoja stopkę i informacje, ze w niedawnym czasie straciliście dziecko. Ośrodek zapewne zwróci na to uwagę i będzie drążył temat opłakania straty, żałoby. Przygotujcie się na niewygodne pytania i jeżeli faktycznie jeszcze nie pogodziliście się ze strata, to dajcie sobie chwile na to. My zakończyliśmy leczenie 4 lata temu i wizyty w ośrodku mocno rozdrapywały rany, więc tematu nie da się przeskoczyć i przejść obojętnie. Oczywiście zróbcie jak czujecie Wy ❤️

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Misiaa Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 20:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Witaj! Zwróciłam uwagę na Twoja stopkę i informacje, ze w niedawnym czasie straciliście dziecko. Ośrodek zapewne zwróci na to uwagę i będzie drążył temat opłakania straty, żałoby. Przygotujcie się na niewygodne pytania i jeżeli faktycznie jeszcze nie pogodziliście się ze strata, to dajcie sobie chwile na to. My zakończyliśmy leczenie 4 lata temu i wizyty w ośrodku mocno rozdrapywały rany, więc tematu nie da się przeskoczyć i przejść obojętnie. Oczywiście zróbcie jak czujecie Wy ❤️
    Pytałam właśnie Patt o straty dlatego że ja uważam że z taką stratą jakie nas spotkały człowiek nie jest w stanie pogodzić się nigdy i tak też mam zamiar powiedzieć w oa... nigdy się nie pogodzę ale nauczyłam się z tym żyć... wiesz...my podjeliśmy się adopcji z katolickiego oa więc mam nadzieję że tam w miarę przychylnie do tego podejdą.. oby.. bo jak odmówią nam podejścia to chyba się załamię że nigdy nie będzie nam dane mieć dziecka :(

IV.2019 CB

• nick nieaktualny

Wysłany: 21 stycznia, 21:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Patt a moglabys mi napisac jak w takim osrodku podchodza do tematu strat dzieci? Czy wypytuja? Wiem ze trzeba miec zaswiadczenia ze jest sie nie leczy psychiatrycznie czy tez z osrodka uzaleznien..mowili skad dokladnie wziac te zaswiadczenia? Jakis konkretny ostodek uzaleznien/ psychiatryk? No i ogolnie czego tam sie spodziewac... mielismy miec dzisiaj ta rozmowe ale nam przelozyli...
    Wypytują bo to ważne. W chwili obecnej moga Was odroczyć ze względu na swieza strate.
    Co do wymaganych zaswiadczen- kazdy osrodek wymaga czegoś innego. Moj np nie wymagal zaświadczenia z poradni uzaleznien za to prosil o zas od lekarza psychiatry. Mam znajomego ktore żadnego z tych zas nie musiały przedstawiać.
    Psychiatre wybierasz sama, prywatna wizyta. Jeśli chodzi o uzależnienia go szukasz poradni leczenia uzależnień w swojej klinice. Czesto osrodki maja swoje gotowe druki ktore się tylko wypelnia. Druki się otrzymuje na pierwszej wizycie w ośrodku.

• nick nieaktualny

Wysłany: 21 stycznia, 21:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Nieoficjalnie wymagane dochody to ok 1 tys zl na rękę, po opłaceniu rachunkow, kredytów. Jeśli chcecie adoptowac 1 dziecko to fajnie byłoby mieć ok 3 tys zl.

• Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 21:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Pytałam właśnie Patt o straty dlatego że ja uważam że z taką stratą jakie nas spotkały człowiek nie jest w stanie pogodzić się nigdy i tak też mam zamiar powiedzieć w oa... nigdy się nie pogodzę ale nauczyłam się z tym żyć... wiesz...my podjeliśmy się adopcji z katolickiego oa więc mam nadzieję że tam w miarę przychylnie do tego podejdą.. oby.. bo jak odmówią nam podejścia to chyba się załamię że nigdy nie będzie nam dane mieć dziecka :(
    Nie wiem jak na to patrzą inne ośrodki, ale w naszym na 100% bylibyście skierowani na terapię, albo zalecaliby odczekać i dać sobie czas na przeżycie straty i żałoby. Idźcie na pierwsze spotkanie, zobaczycie co usłyszycie i dopiero podejmujcie decyzję. Podchodząc do adopcji musisz mieć „wyczyszczone” swoje sprawy, bo musisz przyjąć do rodzinny dziecko z wielkim bagażem. Jeżeli nie będziecie pogodzeni z faktem nieposiadania dziecka biologicznego, to tego nie da się udźwignąć. Przepraszam za moja bezpośredniość, ale pisze z doświadczenia innych par. Oczywiście nie chcę Cię zniechęcić do adopcji i nie zrozum mnie proszę źle

Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia, 21:20

asiastokrota lubi tę wiadomość

10.02.2019 1 wizyta w OA
  • nick nieaktualny

Wysłany: 21 stycznia, 21:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Na pierwszej wizycie usłyszycie, jakie warunki formalne musicie spełnić abyście mogli adoptowac dziecko. Usłyszycie jak wygląda procedura, jakie dzieci trafiają do adopcji. Mozecie poczuc się zniechecani, to celowe aby osoby niezdecydowane zrezygnowały juz na tym etapie.
    Bedziecie pytani o Wasze zawody, zarobki, wykształcenie, o ewentualne straty, in vitro, zakończenie leczenia, o to czy mieszkacie w domu/mieszkaniu, mogą pytac o ilość pokoi czy metraż. Zapytaja dlaczego chcecie adoptowac lub czy macie wsparcie w rodzinie.
    Osrodki katolickie sa specyficzne, niektóre odrzucają pary po ivf, niektóre zlewają temat. Niektore wymagaja jakichś seminariów, inne zasw od proboszcza, a jeszcze inne tylko pytaja czy będziecie wychowywać dziecko w duchu katolickiej wiary. Napewno padnie pytanie o to jakie dziecko chcecie adoptowac.

Jak widać, mimo że procedura wszedzie jest podobna to może się sporo roznic w zależności od ośrodka do którego się zgłosić.

W każdym razie, nie taki wilk straszny jak go maluja ;)

• Misiaa Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 21:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o czas żałoby to u nas jest taka sytuacja że my bylibyśmy zakwalifikowani na kurs dopiero za rok na wiosnę bo a ten rok już nie ma miejsc... kursy są organizowane 2 razy w roku.. więc spokojnie do końca żałobę przejdziemy...
    Powiem Wam że tak strasznie pragnę być mamą, od zawsze powtarzałam że będę miała dziecko swoje biologicznie i adoptowane a tymczasem obawiam się że nie sprostam ani temu ani temu... :( mam nadzieję że szybko odezwą się z ośrodka i zobaczymy co nam powiedzą..

IV.2019 CB

• Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 21:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Jeśli chodzi o czas żałoby to u nas jest taka sytuacja że my bylibyśmy zakwalifikowani na kurs dopiero za rok na wiosnę bo a ten rok już nie ma miejsc... kursy są organizowane 2 razy w roku.. więc spokojnie do końca żałobę przejdziemy...
    Powiem Wam że tak strasznie pragnę być mamą, od zawsze powtarzałam że będę miała dziecko swoje biologicznie i adoptowane a tymczasem obawiam się że nie sprostam ani temu ani temu... :( mam nadzieję że szybko odezwą się z ośrodka i zobaczymy co nam powiedzą..
    Kiedy macie termin spotkania? Będziemy trzymać kciuki!

Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia, 21:45

10.02.2019 1 wizyta w OA
  • nick nieaktualny

Wysłany: 21 stycznia, 22:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    To nie do końca tak dziala- przezyta zaloba ma być w chwili zgłoszenia się do osrodka. Ale oczywiście wszystko zależy od oa i ja mocno kciukam!

• Misiaa Autorytet

Wysłany: 22 stycznia, 08:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Kiedy macie termin spotkania? Będziemy trzymać kciuki!
    Mielismy miec spotkanie wczoraj ale zadzwolila babka ze zle sie czuje i ze termin przelozony ale nie powiedziala na kiedy..ma dzwonic

IV.2019 CB

• Misiaa Autorytet

Wysłany: 27 stycznia, 18:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spotkanie informacyjne mielismy wczoraj :)
    Mamy szanse na malucha do 3 lat bo nie musza sztywno trzymac sie wytycznych co do wieku i wezma pod uwage bardziej moj wiek a nie mojego M... jedno zmartwienie z glowy... martwilam sie o to ze ostatnia strata bedzie za wczesnie, tez niepotrzebnie bo kurs bedziejmy mieli za rok wiec powiedziano nam ze to bedzie akurat czas zaloby dla nas.. no to zbieramy papiery i czekamy na dalsze czesci procedury...obysmy wszystko przeszli pozytywnie :)

IV.2019 CB

• Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 29 stycznia, 09:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Mamy szanse na malucha do 3 lat bo nie musza sztywno trzymac sie wytycznych co do wieku i wezma pod uwage bardziej moj wiek a nie mojego M... jedno zmartwienie z glowy... martwilam sie o to ze ostatnia strata bedzie za wczesnie, tez niepotrzebnie bo kurs bedziejmy mieli za rok wiec powiedziano nam ze to bedzie akurat czas zaloby dla nas.. no to zbieramy papiery i czekamy na dalsze czesci procedury...obysmy wszystko przeszli pozytywnie :)
    No i super!!! Czyli co ośrodek to inne zasady

10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 29 stycznia, 13:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Nie wiem jak ze strata, ja nie byłam w takiej sytuacji. Raczej to nie jest takie przesłuchanie. Pewnie cos na ten temat bedzie. My mieliśmy zaświadczenie lekarskie tylko od rodzinnego ;) testy psychologiczne sa w ośrodku robione ;)

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 29 stycznia, 13:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    W zwykłym ośrodku jest możliwość również przesłania kwalifikacji do.innego.ośrodka ale nie tych katolickich. Wiec przypuszczam, ze to działa w dwie strony.

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • Patt1002 Autorytet

Wysłany: 29 stycznia, 13:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Misia świetnie ;) Z mojego doświadczenia wynika, ze te Panie zdają sobie sprawę co zwykle para przechodziła przez ten czas starań o dziecko... Sa wyrozumiali ;) przynajmniej u nas tak bylo... :)

Patt1002
    2nn3lnkcojiu6sl3.png
  • Durkapa Ekspertka

Wysłany: 7 lutego, 20:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, podczytuje Was ostatnio....na co zwracacie uwagę wybierając osrodek adopcyjny? Jak się wogole "zabrać za ten temat ", od czego zacząć? Coraz więcej mysle o adopcji, tum bardziej, że taka tez propozycja padła ostatnio od mojego męża.

• asiastokrota Autorytet

Wysłany: 8 lutego, 19:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Durkapa wrote:
    Hej, podczytuje Was ostatnio....na co zwracacie uwagę wybierając osrodek adopcyjny? Jak się wogole "zabrać za ten temat ", od czego zacząć? Coraz więcej mysle o adopcji, tum bardziej, że taka tez propozycja padła ostatnio od mojego męża.

Witaj, co do ośrodka to ja kierowałam się odległością od miejsca zamieszkania . Mój ośrodek nie ma najlepszych opinii jednak nie było w nim tak źle. Zacząć trzeba od telefonu do wybranego OA i umówienia się na spotkanie. Teraz w pandemii różnie się to odbywa. Jeśli wybierzecie się na rozmowę do niczego to nie zobowiązuje. Możecie umówić się do innego ośrodka i dopiero podjąć decyzję w który będzie kontynuować poszukiwania swojego dziecka. Powodzenia

Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
‹‹ 204 205 206 207 208
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego