X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 20 października 2020, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt1002 wrote:
    Mamy To! Słuchajcie! Udało sie! Dostaliśmy kwalifikację 😍
    Gratulacje!
    Teraz ciężki czas oczekiwania na telefon... Aby zadzwonił jak najszybciej!

    Pia88 lubi tę wiadomość

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 20 października 2020, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Jestem tutaj na forum od jakiegoś już czasu i postanowiłam, że w końcu napisze. Co prawda nie przeczytałam wszystkich stron, ale myślę, że szybko to nadrobię.
    Śledzę to forum, bo wiem, że my z mężem też kiedyś rozpoczniemy naszą drogę adopcyjną i chciałabym sie jak najwięcej dowiedzieć.
    Od razu zapytam czy jest ktoś tutaj ze świętokrzyskiego?

  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 21 października 2020, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DIZEKUJEMY ZA GRATULACJE ;)
    Doriska29 wrote:
    Cześć Dziewczyny! Jestem tutaj na forum od jakiegoś już czasu i postanowiłam, że w końcu napisze. Co prawda nie przeczytałam wszystkich stron, ale myślę, że szybko to nadrobię.
    Śledzę to forum, bo wiem, że my z mężem też kiedyś rozpoczniemy naszą drogę adopcyjną i chciałabym sie jak najwięcej dowiedzieć.
    Od razu zapytam czy jest ktoś tutaj ze świętokrzyskiego?
    Witaj, ja nie ze swietokrzyskiwgo, ale Cie gorąco witam ;)

    Patt1002
  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 23 października 2020, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    jestem tu nowa. Dokumenty złożyliśmy z mężem pod koniec września i na początku grudnia mają dzwonić, żeby umówić nas na badania i testy a od stycznia prawdopodobnie kurs (Pani coś wspominała że on line). Czy jest tu ktoś z województwa pomorskiego? Szukam wsparcia :)

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 27 października 2020, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Hej :)

    jestem tu nowa. Dokumenty złożyliśmy z mężem pod koniec września i na początku grudnia mają dzwonić, żeby umówić nas na badania i testy a od stycznia prawdopodobnie kurs (Pani coś wspominała że on line). Czy jest tu ktoś z województwa pomorskiego? Szukam wsparcia :)

    Cześć! Ja co prawda nie z pomorskiego, ale lada dzień będę kontaktować się u nas w mieście z ośrodkiem i ruszamy z całym procesem ;) z wielką chęcią będę czytać jak u Was wyglądają postepy, bo też bedziemy przez to wszystko przechodzić ;) a jeśli chodzi o wsparcie to służę rozmową;)

  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 27 października 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie... ponieważ jestesmy na samym początku naszej drogi adopcyjnej i w zasadzie zastanawia nas jedna kwestia. Otóż jeśli przejdziemy cały kurs na rodziców adopcyjnych w naszym mieście to czy musimy starać się o dziecko u nas w mieście, czy możemy próbować np w innym województwie? Jak to wygląda? I czy można np starać się w kilku ośrodkach na raz?

  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 28 października 2020, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Doriska29,

    dziękuję za wsparcie :), z tego co się orientuję to jeśli uzyskacie kwalifikację to możecie się starać o dziecko nie tylko w waszym mieście i w kilku ośrodkach. A w ogóle skąd ten pomysł? Chcesz próbować gdzie tylko się da? Ja szczerze mówiąc nie myślałam o tym. Chyba będę się trzymać naszego ośrodka. Jeśli mogę coś doradzić to dzwoń już teraz do ośrodka bo my na wizytę czekaliśmy ponad miesiąc...

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie można sie starać w kilku ośrodkach naraz. Natomiast jest możliwość po otrzymaniu kwalifikacji przenieść dokumenty do innego oa, aczkolwiek trzeba się wtedy liczyć z dodatkowymi spotkaniami w nowym ośrodku aby pracownicy mogli Was poznać.

    Doriska29 lubi tę wiadomość

  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 28 października 2020, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny za odpowiedzi!

    Monaliza6 dziś już zadzwonię i dowiem się jak to teraz wszystko wygląda przez tego covida.
    Myśleliśmy zrobić kurs u nas w mieście, a co do adopcji to chcieliśmy spróbować w ośrodku w Otwocku. Póki co to jest taki nasz pierwszy zamysł, muszę wszędzie podzwonic i zorientować się czy jest w ogóle taka możliwość.

  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 28 października 2020, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana dzwoń i daj znać co i jak :)

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 28 października 2020, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniłam do ośrodka w naszym mieście i dowiedziałam się, że nie mają dużej liczby chętnych osób, póki co pracują normalnie, więc bez problemu możemy umawiać się na pierwsze spotkanie informacyjne.

    asiastokrota lubi tę wiadomość

  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 29 października 2020, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że normalnie pracują bo słyszałam, że wiele ośrodków wstrzymało procedury. Czyli jeszcze się nie umówiłaś? Ja tez wczoraj dzwoniłam do mojego ośrodka tak w ramach przypomnienia, chociaż wiem, że mają dzwonić w grudniu. Pani była miło zaskoczona, że jesteśmy w gotowości :) i może uda się przyspieszyć. Zostaje tylko czekać... tak się zastanawiam, czy to nie pora, żeby powiedzieć szefowej o moich planach, z drugiej strony nie chce, żeby cała firma huczała, na razie jesteśmy na początku drogi adopcyjnej...

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Super, że normalnie pracują bo słyszałam, że wiele ośrodków wstrzymało procedury. Czyli jeszcze się nie umówiłaś? Ja tez wczoraj dzwoniłam do mojego ośrodka tak w ramach przypomnienia, chociaż wiem, że mają dzwonić w grudniu. Pani była miło zaskoczona, że jesteśmy w gotowości :) i może uda się przyspieszyć. Zostaje tylko czekać... tak się zastanawiam, czy to nie pora, żeby powiedzieć szefowej o moich planach, z drugiej strony nie chce, żeby cała firma huczała, na razie jesteśmy na początku drogi adopcyjnej...

    Jeśli mogę doradzić, póki nie macie ostatecznej kwalifikacji na rodziców adopcyjnych- nie mówcie.
    Zreszta, po co w ogóle mówić? Od momentu gdy dostaniesz propozycje dziecka do momentu gdy dziecko z Wami bedzie mogło zamieszkać, minie troche czasu.
    Ja bym tam się nie chwaliła, zwłaszcza w dobie covid i strajków, gdzie wszyscy wiemy ze zachorowania dopiero się posypią.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2020, 14:00

  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 29 października 2020, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Super, że normalnie pracują bo słyszałam, że wiele ośrodków wstrzymało procedury. Czyli jeszcze się nie umówiłaś? Ja tez wczoraj dzwoniłam do mojego ośrodka tak w ramach przypomnienia, chociaż wiem, że mają dzwonić w grudniu. Pani była miło zaskoczona, że jesteśmy w gotowości :) i może uda się przyspieszyć. Zostaje tylko czekać... tak się zastanawiam, czy to nie pora, żeby powiedzieć szefowej o moich planach, z drugiej strony nie chce, żeby cała firma huczała, na razie jesteśmy na początku drogi adopcyjnej...

    Zadzwonię już w przyszłym tygodniu i umówimy się na spotkanie, bo czekam na męża grafik z pracy...
    Uważam tak samo jak Mroweczka, że chyba nie ma co mówić az tak wcześnie szefowej.
    U mnie taki problem, bo aktualnie jestem bez pracy, ale mam nadzieję, że szybko się to zmieni ;-)

    Jeśli mogę zapytać odnośnie adopcji, w jakim przedziale wiekowym chcielibyście zaadoptowac dziecko? Czy jest dla was ważna płeć? I co ze stanem zdrowia dziecka, bo nie ukrywam, że to ostatnie pytanie najbardziej mnie nurtuje

  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 30 października 2020, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli miałabym powiedzieć szefowej po kwalifikacji, tzn. po szkoleniu to chyba za późno, ona musi mieć za mnie zastępstwo to po pierwsze; a po drugie szkolenie to 11 spotkań co poniedziałek i albo jest to cały dzień (opcja dla tych, którzy daleko mieszkają od ośrodka) albo w godzinach południowych, czyli i tak musiałabym urywać się z pracy. Nie lepiej szczerze z szefową pogadać? w końcu też jest matką. Co do wieku dziecka to początkowo chcieliśmy 0-3 a ostatecznie wpisaliśmy w formularzu 0-2 i zdrowe. Płeć bez znaczenia ale ja zawsze chciałam mieć córeczkę i myślę, że będę to podkreślać. Nawet trochę ciuszków pokupowałam :)
    Doriska29 to, że nie masz pracy to nie wiem czy to problem - faktycznie, pytają o pracę, ale jeśli Twój mąż "dobrze" zarabia to chyba nie jest źle... teraz będzie ciężko coś sensownego znaleźć...

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 30 października 2020, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Jeżeli miałabym powiedzieć szefowej po kwalifikacji, tzn. po szkoleniu to chyba za późno, ona musi mieć za mnie zastępstwo to po pierwsze; a po drugie szkolenie to 11 spotkań co poniedziałek i albo jest to cały dzień (opcja dla tych, którzy daleko mieszkają od ośrodka) albo w godzinach południowych, czyli i tak musiałabym urywać się z pracy. Nie lepiej szczerze z szefową pogadać? w końcu też jest matką. Co do wieku dziecka to początkowo chcieliśmy 0-3 a ostatecznie wpisaliśmy w formularzu 0-2 i zdrowe. Płeć bez znaczenia ale ja zawsze chciałam mieć córeczkę i myślę, że będę to podkreślać. Nawet trochę ciuszków pokupowałam :)
    Doriska29 to, że nie masz pracy to nie wiem czy to problem - faktycznie, pytają o pracę, ale jeśli Twój mąż "dobrze" zarabia to chyba nie jest źle... teraz będzie ciężko coś sensownego znaleźć...

    To zrozumiałe, że chcesz być fair wobec szefowej, jeśli czujesz, że powinnaś jej teraz o tym powiedzieć to zrób to ;-)
    Ja sama nie wiem jakbym się zachowała (biorąc pod uwagę moją poprzednią pracę) wiadomo zależy też jaką ma się tą szefową, ja nauczona doświadczeniem wiem, że niektórzy mają swoje "odchyły"
    Co do dzieciaczków :D my myśleliśmy o dziecku do roku, ale chyba małe prawdopodobieństwo, że nam się uda doczekać na takiego bobasa i pewnie też będziemy się skłaniać od 0-2

  • monaliza6 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 30 października 2020, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Długo szukałam "dobrej" pracy. Poprzednie dały mi w kość, byłam wykończona psychicznie a do tego brak ciąży... teraz mam super szefową. Tak sobie myślę, że powiem jej po testach psychologicznych. Co do dzieciątka wiadomo, że by się chciało jak najmniejsze, ale takie biegające maluszki też są fajne. Czyli wiekowo chcemy tak samo. A jeśli chodzi o płeć? ma to jakieś znaczenie dla Ciebie? W sumie będąc w ciąży to też niewiadoma. Od jakiegoś czasu myślę też o rodzeństwie.. zawsze chcieliśmy mieć dwójkę dzieci, a tu za jednym razem by była. Moim największym marzeniem są bliźniaki.

    VIII 2020r. - pierwsza wizyta
    XII - I 2020/2021 - wizyta w domu, testy
    II 2021 - kwalifikacja na kurs
    IV 2021 - VI 2021 - kurs zakończony kwalifikacją
    VII - czekam ...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2020, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektorzy czekaja po kwalifikacji nawet i 3 lata na propozycje, wiec nie, nie bedzie za późno:)
    Natomiast jeśli musisz się zwalniać z pracy to wtedy argument rozmowy z kierownictwem mnie przekonuje :)

    My z mężem chcieliśmy rodzenstwo. Nawet trójkę. Padła propozycja jednego dziecka, bez szans na rodzenstwo biologiczne ;)

  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 31 października 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny wtrące się w rozmowę. Czas między ostateczną kwalifikacją a propozycją dziecka może być długi choć nie koniecznie. Jednak czas między propozycją A zabranie do domu już nie. U nas była to kwestia 3 tygodni.

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 31 października 2020, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaliza6 wrote:
    Długo szukałam "dobrej" pracy. Poprzednie dały mi w kość, byłam wykończona psychicznie a do tego brak ciąży... teraz mam super szefową. Tak sobie myślę, że powiem jej po testach psychologicznych. Co do dzieciątka wiadomo, że by się chciało jak najmniejsze, ale takie biegające maluszki też są fajne. Czyli wiekowo chcemy tak samo. A jeśli chodzi o płeć? ma to jakieś znaczenie dla Ciebie? W sumie będąc w ciąży to też niewiadoma. Od jakiegoś czasu myślę też o rodzeństwie.. zawsze chcieliśmy mieć dwójkę dzieci, a tu za jednym razem by była. Moim największym marzeniem są bliźniaki.
    U nas płeć nie ma znaczenia, chcemy aby dzieciątko było jak najmlodsze, no i najważniejsze chcielibyśmy aby było zdrowe, ale wiadomo jak to wygląda w rzeczywistości...
    Zawsze marzyłam o dużej rodzinie i gromadce dzieci, ale na ten moment nie odważyłbym się na rodzeństwo od razu, chociaż jak to mówią nigdy nie mów nigdy...

‹‹ 199 200 201 202 203 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ