X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • strawberry Autorytet
    Postów: 516 1093

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 20:55

    „Cierpliwy do czasu dozna przykrości,
    ale później radość dla niego zakwitnie.” Syr 1,23
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Amygdala w co drugim przypadku byl alkohol, kurcze to bardzo duzo :(

    No niestety :( Z biedy dzieci się nie odbiera. Co nie oznacza, że wszystkie te dzieci będą miały pełny FAS ale ryzyko jakis nieprawidłowości rozwojowych jest . Ehhh Panie mówiły, że na dziecko czeka się ok. 2 lat od zgłoszenia do OA a na takie zupełnie zdrowe bez alko w ciąży to nawet 4,5 :( I wiecie co trochę dziwi mnie brak świadomości tych par, ktore są na kursie. Wszystkie są nastawione optymistycznie hurra. O jej jaki śliczny, co tam FAS co tam Rad, wszystkie dzieci są niegrzeczne, to kiedyś przejdzie. Takie komentarze wczoraj padały... Naprawdę mało ludzie wiedzą o FAS i Rad... A te rozwiązania adopcji o których mówiła Pani następowały juz po kilku latach, kiedy dziecko było nastolatkiem. Wtedy Rad daje o sobie najbardziej znać. Wiec jak widać to wcale nie przechodzi z wiekiem.


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strawberry wrote:
    My Siedlce, chcielismy Warszawe ale tam kazali zglosic sie za 1.5roku:/chyba z Siedlec nikogo tu nie ma?

    Z Siedlec nie ma jeszcze nikogo. Niestety w Warszawie jakąś masakra z terminami i sztywno trzymają się stażu 5 lat. Ale na szczęście są jeszcze inne OA :)


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amygdalq chcialabym poczytac konkretnie o fas i rad jaka kaiazke polecasz ?
    Czy swoje wypozyczacie czy moze kupujecie ?

  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    No niestety :( Z biedy dzieci się nie odbiera. Co nie oznacza, że wszystkie te dzieci będą miały pełny FAS ale ryzyko jakis nieprawidłowości rozwojowych jest . Ehhh Panie mówiły, że na dziecko czeka się ok. 2 lat od zgłoszenia do OA a na takie zupełnie zdrowe bez alko w ciąży to nawet 4,5 :( I wiecie co trochę dziwi mnie brak świadomości tych par, ktore są na kursie. Wszystkie są nastawione optymistycznie hurra. O jej jaki śliczny, co tam FAS co tam Rad, wszystkie dzieci są niegrzeczne, to kiedyś przejdzie. Takie komentarze wczoraj padały... Naprawdę mało ludzie wiedzą o FAS i Rad... A te rozwiązania adopcji o których mówiła Pani następowały juz po kilku latach, kiedy dziecko było nastolatkiem. Wtedy Rad daje o sobie najbardziej znać. Wiec jak widać to wcale nie przechodzi z wiekiem.
    U nas tez jest czas oczekiwanua dwa lata od zgloszenia. Tak bylo do tej pory, teraz jest te 500+ nie wiem czy to bedzie mialo wplyw czy nie. Terazctrudno ocenic,dopiero z dluzszej perspektywy sie przekonamy. Troche sie boje tego Fas, najbardziej zaburzen natury psychologicznej i intelektualnej.

    7pqmag4.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszczę raz polecam Wam wszystkim książkę Wychowanie zranionego dziecka. Tam jest wszytko o zespole RAD. I o tym jak postępować z takim dzieckiem. Książka nie do kupienia w księgarniach. Należy napisać do pani, która ją wydała na e-mail [email protected] (Elżbieta Raciniewska). Koszt książki z wysyłką to 38 zł. Do mnie przyszła w ciągu 3 dni od zapłaty.


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest jeszcze jedna pozycja: Zranione dzieci uzdrawiające domy. Sposób nabycia taki sam jak w przypadku wcześniejszej pozycji.
    Tej książki jeszcze nie mam i nie czytałam, ale wydźwięk ma zapewne podobny. Ja zakupię to dam znać.
    Dziewczyny, na kursach wszystkiego tez nie powiedzą, naprawdę trzeba samemu czytać, szukać informacji, aby wcześnie odpowiednio reagować, aby ta adopcja udała się. Przy niemowlakach ryzyko RADU jest dużo mniejsze, ale z kolei inne rzeczy trudniej wychwycić. Dlatego trzeba jak najwięcej wiedzieć aby podjąć świadomą decyzję.


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amygdala dzieki :) ze jestes i ze nas uswiadamiasz :) przynajmniej mnie :)

    amygdala lubi tę wiadomość

  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Amygdala dzieki :) ze jestes i ze nas uswiadamiasz :) przynajmniej mnie :)

    Po to tu jesteśmy, żeby się wspierać, wymieniać doświadczeniami, informacjami i wątpliwościami.
    Super, że Agi zalożyła ten wątek. Należy jej się nobel :)

    Agi83 lubi tę wiadomość


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • strawberry Autorytet
    Postów: 516 1093

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 20:55

    „Cierpliwy do czasu dozna przykrości,
    ale później radość dla niego zakwitnie.” Syr 1,23
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amygdalq tez szukalam i myslalm o tym watku ze brakuje tu takiego. Myslalam ze tu wszystkie zafiksowane na in vitro tylko i temat sie nie przyjmie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strawberry masz bardzo ladny cytat w stopce :)

    strawberry lubi tę wiadomość

  • strawberry Autorytet
    Postów: 516 1093

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 20:55

    „Cierpliwy do czasu dozna przykrości,
    ale później radość dla niego zakwitnie.” Syr 1,23
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupialm ta ksiazke :))

    amygdala lubi tę wiadomość

  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    No niestety :( Z biedy dzieci się nie odbiera. Co nie oznacza, że wszystkie te dzieci będą miały pełny FAS ale ryzyko jakis nieprawidłowości rozwojowych jest . Ehhh Panie mówiły, że na dziecko czeka się ok. 2 lat od zgłoszenia do OA a na takie zupełnie zdrowe bez alko w ciąży to nawet 4,5 :( I wiecie co trochę dziwi mnie brak świadomości tych par, ktore są na kursie. Wszystkie są nastawione optymistycznie hurra. O jej jaki śliczny, co tam FAS co tam Rad, wszystkie dzieci są niegrzeczne, to kiedyś przejdzie. Takie komentarze wczoraj padały... Naprawdę mało ludzie wiedzą o FAS i Rad... A te rozwiązania adopcji o których mówiła Pani następowały juz po kilku latach, kiedy dziecko było nastolatkiem. Wtedy Rad daje o sobie najbardziej znać. Wiec jak widać to wcale nie przechodzi z wiekiem.

    Dzięki Amygdala - kurcze ja właśnie z tego powodu mam wzloty i upadki, choć w głowie mi się nie mieści rozwiązanie adopcji:( i to po kilku latach :( a jak biologiczne dziecko byłoby zaburzone np chore psychicznie to ktoś też by się chciał wykręcić z rodzicielstwa?
    Też słyszałam o przypadkach braku miłości do dziecka, ale jest Też obowiązek i szacunek do drugiego człowieka - pomału godze się z tym, że wszystkie swoje oczekiwania mogę sobie wsadzić do kieszeni, tylko po prostu dopasować swoje życie do dziecka które adoptujemy- właśnie rozmawiałam z mężem że nie możemy przewidzieć co potem dziecko jako dorosły zrobi że swoim życiem, ale jako dziecku musimy zapewnić mu wszystko bezwarunkowo. Ja zaraz też zamówię ta książkę i os niej zacznę, a potem sięgnę po kolejne polecane przez Was pozycje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2017, 18:24

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytalam troche o FAS i nie iem co gorsze ... no masakra... Dziecko, ktore nie rozumie polecen, jest ograniczone w jakims stopniu myslowo, nie lubi zmian ...no nie wiem nie wiem ... Boje sie tego wszytskiego

    ***

    Te dzieci z tego filmu sen o mamie i tacie.... ciekawe czy maja rad

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2017, 18:32

  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to jest link do tej ostatniej audycji radiowej z 16.01 http://www.polskieradio.pl/9/5363/Artykul/1716418,Szczescie-podyktowane-nie-tylko-sercem-Trudy-i-radosci-adopcji

    amygdala, Yoselyn82, Mag85 lubią tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propo tej audycji to rozmowy z różnymi gośćmi przeplatane są piosenkami, także trzeba słuchać do końca. W pierwszej części byli pracownicy OA, w drugiej wolontariuszka z OA, a teraz czekam na mamę adopcyjną:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2017, 20:02

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    A propo tej audycji to rozmowy z różnymi gośćmi przeplatane są piosenkami, także trzeba słuchać do końca. W pierwszej części byli pracownicy OA, w drugiej wolontariusza z OA, a teraz czekam na mamę adopcyjną:)
    Tez zaczelam sluchac, szkoda ze nie da sie przewinac muzyki :)

    7pqmag4.png
  • strawberry Autorytet
    Postów: 516 1093

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 20:55

    „Cierpliwy do czasu dozna przykrości,
    ale później radość dla niego zakwitnie.” Syr 1,23
‹‹ 38 39 40 41 42 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ