Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • amygdala Autorytet

Wysłany: 20 stycznia 2017, 20:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Książka na pewno Wam się przyda. Warto mieć tę wiedzę. No ja po wczorajszym szkoleniu wyszłam trochę podłamana, ze tak duzo jest matek pijących w ciąży i przez to te dzieci są obciążone :( Trzeba być dobrej mysli ale trzeba być tez świadomym trudności.

zem3df9hunlqvfmi.png
  • Mag85 Autorytet

Wysłany: 20 stycznia 2017, 20:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    strawberry wrote:
    Dziewczyny nie pozwólmy, żeby rozmyślanie o FAS burzyło nasz optymizm związany z adopcją, z tym, że coś ruszyło w temacie naszego rodzicielstwa:) Będzie dobrze!

Słucham i ja:)
    Nie zaburza optymizmu, ale trzeba tez byc porzygotowanym na rozne rzeczy.Tak jak Amygdala napisala,potem pary robia wielkie oczy na szkoleniu, kiedy mowa jest o Fas czy Rad . Wydaje mi sie tez, ze z oswojonym "wrogiem" latwiej walczyc.

7pqmag4.png
  • Mag85 Autorytet

Wysłany: 20 stycznia 2017, 20:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie troche przeraza te cale Fas niestety.

W ogole to nie rozumiem dlaczego tyle sie walczy o zakaz aborcji itd, a nikt nie walczy o te biede dzieci, ktore juz sie rozwijaja w brzuchach a ich matki pija, biora narkotyki i dobrze sie bawia. Skoro traktujemy dziecko w brzuchu jako obywatela to dlaczego narazenie na utrate zdrowia i zycia nie jest karane. Powinny byc osrodki dla takich kobiet, widzisz pijana w ciazy, dzwonisz i nie ma dyskusji powinna byc pod opieka odpowiednich instytucji. A za urodzenie dziecka z promilami to juz w ogole bym karala. Nikt nie walczy o te dzieci, byle nie usunela a potem hulaj dusza.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2017, 20:51

7pqmag4.png
  • 83HOPE Autorytet

Wysłany: 20 stycznia 2017, 20:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Mnie troche przeraza te cale Fas niestety.

W ogole to nie rozumiem dlaczego tyle sie walczy o zakaz aborcji itd, a nikt nie walczy o te biede dzieci, ktore juz sie rozwijaja w brzuchach a ich matki pija, biora narkotyki i dobrze sie bawia. Skoro traktujemy dziecko w brzuchu jako obywatela to dlaczego narazenie na utrate zdrowia i zycia nie jest karane. Powinny byc osrodki dla takich kobiet, widzisz pijana w ciazy, dzwonisz i nie ma dyskusji powinna byc pod opieka odpowiednich instytucji. A za urodzenie dziecka z promilami to juz w ogole bym karala. Nikt nie walczy o te dzieci, byle nie usunela a potem hulaj dusza.

No dokładnie- jestem za.

Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow,Adopcja-kwalifikacja IV 2018...będę mamą - jak nie z brzucha to z serducha :)
  • natty85 Autorytet

Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też

Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • strawberry Autorytet

Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 20:55

„Cierpliwy do czasu dozna przykrości,
    ale później radość dla niego zakwitnie.” Syr 1,23
  • Mag85 Autorytet

Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strawberry absolutnie nie mialam na mysli, tego ze taka patologia ma usunac ciaze, bron Boze. Chodzilo mi raczej o te organizacje pro life itd. Krzycza glosno o aborcji a co sie dzieje z dziecmi potem juz nikogo nie obchodzi. Jesli sie mowi A to trzeba tez i o kolejnych literkach pomyslec.

Tak to juz chyba bedzie, ze entuzjazm miesza sie ze strachem. Cieszymy sie, ze bedziemy mamami a za chwile zapala sie lampka z roznymi przypadlosciami, ktore przy adopcji sa bardzo prawdopodobne.

strawberry lubi tę wiadomość

7pqmag4.png
  • strawberry Autorytet

Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 20:55

„Cierpliwy do czasu dozna przykrości,
    ale później radość dla niego zakwitnie.” Syr 1,23
  • Mag85 Autorytet

Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    strawberry wrote:
    Może ja opacznie zrozumiałam:) Z tym się w zupełności zgodzę.

Wiadomo, że różnie to jest. Ja na razie staram się myśleć pozytywnie - nie wiem, jak długo;)
    Ja tez mysle pozytywnie. Do mojego meza tu juz w ogole zadne fas i inne nie dociera. Nie mniej jednak chce wiedzie z czym ewentualnie bym sie musiala zmierzyc i jak to zrobic. Oswojony i przerobiony temat jest mniej straszny dla mnie.

7pqmag4.png
  • 83HOPE Autorytet

Wysłany: 21 stycznia 2017, 10:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dokładnie- o adopcji trzeba dużo czytać, być świadomym i gotowym na wszystko, a potem trzeba tylko otworzyć swoje serce i cieszyć się macierzyństwem.

amygdala lubi tę wiadomość

Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow,Adopcja-kwalifikacja IV 2018...będę mamą - jak nie z brzucha to z serducha :)
  • nick nieaktualny

Wysłany: 21 stycznia 2017, 16:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny walcze z zyciorysem. Mialyscie tam suche fakty czy opiesywalyscie wszystko dokladnie ? w sensie czy bylyscie lubiane w szkole, jakie ialyscie oceny, czy jak bylo na studiach ... Zastanawiam sie czy sie tak az wglebiac w szczegoly ... Np. dostalam sie na dwa kierunki studiow wybralam jeden, nie podszedl mi i w kolejnym roku rozpoczelam nowy kierunek i ukonczylam go. Albo np czy dzielilyscie zyciorys na rodzina, szkola, praca, zwiazek. Bo u mnie sie to wszystko tak przeplata ze czasami wydaje mi sie ze to w ogole nie ma rak i nog ... Mam juz 3 strony a jestem jeszcze "przed slubem" przed staraniami o dziecko no masakra jakas ... Pomozcie

• Mag85 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia 2017, 17:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w OA panie chcialy zyciorys na 1 strone, mi w sumie wyszly 3 i dowiedzialam sie ze za duzo, ale zostawily. Maz mial 1,5 strony.
    Ja pisalam skrotowo, nie rozpisywalam sie o kolezankach itd.
    Jak masz pytania to pisz

7pqmag4.png
  • Mag85 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia 2017, 17:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam o pracy dwa zdania, pracuje tu i tu, mamy w pracy mila atmosfere, czuje sie spelniona, ze moge wykorzystac zdobyta wiedze. Cos w tym stylu.
    O szkole nie rozpisywalam sie w ogole, tyle ze mialam dobre oceny i nawiazalam wiele znajomosci, niektore przetrwaly do dzis.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2017, 17:13

7pqmag4.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 21 stycznia 2017, 17:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja pracowalam w kilku firmach i mam opisywac kazda ? Kazda szkole ? kazdapierdole ? a ile macie o zwiazku ? ja wlasnie opisuje siostre :P przepisuje zyciorys na kompa bo mnie juz reka boli od pisania :P no ale pisze ze np pomagala mamie sie mna opiekowac pomagala mi w nauce, ze stanowimy dla siebie wsparecie i wtedy i teraz. O bracie mam podobnie, opisuje rodzicow po kolei potem swoje szkoly ... Kurde nie wiem jak to skrocic

• Mag85 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia 2017, 17:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    No ja pracowalam w kilku firmach i mam opisywac kazda ? Kazda szkole ? kazdapierdole ? a ile macie o zwiazku ? ja wlasnie opisuje siostre :P przepisuje zyciorys na kompa bo mnie juz reka boli od pisania :P no ale pisze ze np pomagala mamie sie mna opiekowac pomagala mi w nauce, ze stanowimy dla siebie wsparecie i wtedy i teraz. O bracie mam podobnie, opisuje rodzicow po kolei potem swoje szkoly ... Kurde nie wiem jak to skrocic
    O matko. Ja o siostrze napisalam ze.... Ja mam :) i tyle. O rodzicach tylko gdzie pracuja. Ogolnie opisalam jak wygladalo nasze zycie, ze jezdzilismy na wakacje itp. Szkol w ogolw nie opisywalam. Ale ja sie mialam stresic w 1 stronie takze.... U Ciebie ile ma byc?

7pqmag4.png
  • Yoselyn82 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia 2017, 17:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    O matko. Ja o siostrze napisalam ze.... Ja mam :) i tyle. O rodzicach tylko gdzie pracuja. Ogolnie opisalam jak wygladalo nasze zycie, ze jezdzilismy na wakacje itp. Szkol w ogolw nie opisywalam. Ale ja sie mialam stresic w 1 stronie takze.... U Ciebie ile ma byc?

ja mam na 2 strony i tez skrótowo.. bo tak by wyszlo o wiele wiecej..a maz ma 1.5 strony.
    Nie pisalam o ocenach, troche o szkole, studiach, pracy, o spelnieniu zawodowym i szkoleniach z kursami.. o mezu jako juz nasz.. o rodzicach itp

Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2017, 17:38

Mój kochany Michałek ❤️❤️❤️

Starania o drugiego maluszka 💕🥰

Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

Wysłany: 21 stycznia 2017, 17:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam ograniczeń.

Zatanawiam się czy pisac gdzie pracowali moi rodzice obecnie sa oboje na emetryturze.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2017, 17:46

• Mag85 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia 2017, 17:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Ja nie mam ograniczeń.

Zatanawiam się czy pisac gdzie pracowali moi rodzice obecnie sa oboje na emetryturze.
    Ja napisalam kim sa rodzice z zawodu poprostu

7pqmag4.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 21 stycznia 2017, 18:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepisuję i skracam. Skonczylam o pracy i mam jedna strone i dwie linijki :P Zastanawiam sie czy opisywac nasze dzieje we dwoje czy poprostu zaczac od slubu?

• Mag85 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia 2017, 18:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Przepisuję i skracam. Skonczylam o pracy i mam jedna strone i dwie linijki :P Zastanawiam sie czy opisywac nasze dzieje we dwoje czy poprostu zaczac od slubu?
    Napisalam krotko jak to sie stalo ze jestesmy razem, ze sie dobrze dogadywalismy, zakochalismy w sobie, zareczylismy i byl slub. Tak w skrocie to opisalam. Wiecej napisalam jak wyglada nasze malzenstwo tzn co robimy w wolnym czasie, ze sie szanujemy itp.

7pqmag4.png
‹‹ 39 40 41 42 43 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego