X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Październikowe testowanie!
Odpowiedz

Październikowe testowanie!

Oceń ten wątek:
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 23 września 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmurkowa wrote:
    Pianistka wiem co przeżywasz :)
    Jutro może będzie lepiej, choć mało prawdopodobne jeśli to PMS, mnie trzyma kilka dni :) Jakiś persenik weź albo meliskę.

    Witaj Tubispl :)

    chyba za wcześnie na PMS u mnie :P

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodziło mi tylko o to, że znam osoby, które z premedytacją chodzą bez skutku np 2 lata na nfz do dupiatego lekarza, bo "nie mają" na prywatną wizytę, mimo pewności, że w klinice czy u prywatnego ruszy sprawa. Proszę doczytać jeszcze raz komentarz, który napisałam i zrozumieć. Wiele bym dała aby móc iść "bezpłatnie" (składki na nfz są duże co miesiąc potrącają nam naprawde duzy % podatku) ale nie miałam tego szczęścia, a tak się składa, że prywatnie ZAWSZE jestem lepiej traktowana. Więc mój komentarz odnosił się tylko i wyłącznie do przypadków, kiedy ktoś stwierdza, że SZKODA MU KASY.

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 23 września 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Chodziło mi tylko o to, że znam osoby, które z premedytacją chodzą bez skutku np 2 lata na nfz do dupiatego lekarza, bo "nie mają" na prywatną wizytę, mimo pewności, że w klinice czy u prywatnego ruszy sprawa. Proszę doczytać jeszcze raz komentarz, który napisałam i zrozumieć. Wiele bym dała aby móc iść "bezpłatnie" (składki na nfz są duże co miesiąc potrącają nam naprawde duzy % podatku) ale nie miałam tego szczęścia, a tak się składa, że prywatnie ZAWSZE jestem lepiej traktowana. Więc mój komentarz odnosił się tylko i wyłącznie do przypadków, kiedy ktoś stwierdza, że SZKODA MU KASY.

    tak tylko co do konieczności prywatnie... ja w No płacę 36% podatku. słownie: TRZYDZIEŚCI SZEŚĆ. to jest w ciul :/ a w ciąży kobiecie przysługuje 1 USG, a podczas całej ciąży kobieta nie ma wizyt u ginekologa. ja w ciąży miałam USG na początku i co tydzień, po każdym krwawieniu, do tego wizyty u gina... zostawiłam u nich kilka tys, to nie ważne. tylko po co w takim razie ktoś pobiera od nas taki zadatek na służbę zdrowia skoro koniec końców i tak trzeba sobie radzić samemu? :/

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2016, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka wrote:
    tak tylko co do konieczności prywatnie... ja w No płacę 36% podatku. słownie: TRZYDZIEŚCI SZEŚĆ. to jest w ciul :/ a w ciąży kobiecie przysługuje 1 USG, a podczas całej ciąży kobieta nie ma wizyt u ginekologa. ja w ciąży miałam USG na początku i co tydzień, po każdym krwawieniu, do tego wizyty u gina... zostawiłam u nich kilka tys, to nie ważne. tylko po co w takim razie ktoś pobiera od nas taki zadatek na służbę zdrowia skoro koniec końców i tak trzeba sobie radzić samemu? :/

    Z tego co kojarzę u nas to obowiązkowe to 340 zł na miesiąc.....i co? też wielkie G.
    Także nie rozumiem podejścia naszych lekarzy...bo to, ze ktoś dostaje np anty bez badań, leczenie bromergonem bez sprawdzenia prolaktyny kilkakrotnie itp to tylko kropla w morzu...u nas w mieście (tam skąd pochodzę) lekarka robiła "aborcje" dziewczynom które w ciąży nie były.. Nasłuchawszy się i naoglądawszy takich sytuacji wolę dać i mieć spokój, jestem wtedy przebadana. W gabinetach nieprywatnych nie widziałam nawet aparatury usg... trzeba się umawiać na usg innego dnia i zopisem do gina. Wiem co piszę. Takie mam WŁASNE przemyślenia. A co do faktu, ze ktoś nie ma itp, przecież leczenie nie trwa miesiac nie mam teraz pójdę w kolejnym, co nie? Ale żywcem spotkałam się z komentarzem i jęczeniem jak to ktoś nie ma kasy i nie ma na wizytę a wielce na dziecko go będzie stać? Efektem było zrobienie sobie krzywdy zażywaniem bromergonu bez hiperprolaktynemii....rozregulowaniem cyklu i zostawieniem kilku tys teraz w kilinice żeby to odwrócić.....

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 23 września 2016, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem o czym piszesz. ja nawet nie pamiętam kiedy byłam u lekarza na NFZ (tzn dopóki mieszkałam w polsce ofc). za stomatologa bulisz, za okulistę bulisz, za gina bulisz... a potem trafiasz do szpitala z kamicą nerkową i dowiadujesz się, ze dadzą Ci łóżko jak przyniesiesz swoją pościel :/ bez jaj, spotkało mnie to :x

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka wrote:
    wiem o czym piszesz. ja nawet nie pamiętam kiedy byłam u lekarza na NFZ (tzn dopóki mieszkałam w polsce ofc). za stomatologa bulisz, za okulistę bulisz, za gina bulisz... a potem trafiasz do szpitala z kamicą nerkową i dowiadujesz się, ze dadzą Ci łóżko jak przyniesiesz swoją pościel :/ bez jaj, spotkało mnie to :x
    Dokładnie ! Swoją pościel, widelec, łyżkę.... talerz. Nic nie ma, a my bulimy oj bulimy. Także nie mam 5 lat troszkę przeżyłam, proszę nie oceniać... ehh

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 23 września 2016, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Styczniowa, nic nie testowałam. Czekam na tę durną @. Różowo-brązowy śluz a ta @ nie chce nadejść. Nic nie rozumiem :(

    Wy się tu staracie, a ja nawet nowego cyklu zacząć nie mogę :/

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • Oktawka Przyjaciółka
    Postów: 152 37

    Wysłany: 23 września 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakocona - może wykonaj teścik , a co jeśli to są te " plamienia" co kobiety mylą z miesiączką :)

    eikt9n73e692zdqz.png

    qb3c3e5emcq955rz.png
    bfarxzdvsqxjflwa.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2016, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zakocona wrote:
    Styczniowa, nic nie testowałam. Czekam na tę durną @. Różowo-brązowy śluz a ta @ nie chce nadejść. Nic nie rozumiem :(

    Wy się tu staracie, a ja nawet nowego cyklu zacząć nie mogę :/
    Test zrób, jesli II to <3 <3 <3 jeśli I to moze na spokojnie dostaniesz @ bo stres też potrafi zablokować

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 23 września 2016, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boję się ten test zrobić i rozczarować. Nie stresuje mnie to tylko denerwuje :P

    Oktawka, w poprzedniej ciąży żadnych plamień nie miałam.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • Oktawka Przyjaciółka
    Postów: 152 37

    Wysłany: 23 września 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja miałam w pierwszej ciąży ( bo o jej istnieniu dowiedziałam się dopiero w 13 tyg ) :P :P

    eikt9n73e692zdqz.png

    qb3c3e5emcq955rz.png
    bfarxzdvsqxjflwa.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2016, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zakocona wrote:
    Boję się ten test zrobić i rozczarować. Nie stresuje mnie to tylko denerwuje :P

    Oktawka, w poprzedniej ciąży żadnych plamień nie miałam.
    No a ile jesteś po owu ?

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 23 września 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna, nie wiem. Nie robiłam testów. Nie wiem czy w ogóle była.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 23 września 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakocona. Sikaj i to juz :) ja właśnie te pierwsze dni i tygodnie ciazy tak plamilam. A ze tobie sie to nie zdarzyło wczesniej to nic nie znaczy :) każda ciaza jest inna :) sikaj, przynajmniej będziesz wiedziała czy jest sens czekać na @. Bo skoro na nią czekasz to sie będziesz tylko wkurzać ze jej nie ma jesli beda II :)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zakocona wrote:
    Susanna, nie wiem. Nie robiłam testów. Nie wiem czy w ogóle była.
    Hm, to poczekaj może i zrób z porannego albo najlepiej na betę bo też przedłużający się brak @ z czegoś wynika. Ja bym poczekała do ostatniego dnia najdłuższego cyklu jak t=dotąd, jakby nie było dalej @ to beta.

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 23 września 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna, ten jest moim rekordem. Dziś ostatni rekord pobiłam :) ale ja zawsze miałam nieregularne cykle. No i dopiero miałam 2 okresy od 31.12.2014 :)

    Pianistka, siknę w nd dopiero, jeśli nic się nie rozkręci :)

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2016, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam pytanie
    Kobitki mam pytanie: czy moge zrobic badania, ktore zleciła mi gin (m.in. testosteron, LH, FT3 i 4, TSH) w 2 dniu cyklu? Gin zaleciła 3-4 dc. Czy to może wpłynąć na wynik?

  • karolka22 Autorytet
    Postów: 887 606

    Wysłany: 23 września 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 20:35

    cl2sjfv.png
  • Marmurkowa Autorytet
    Postów: 559 240

    Wysłany: 23 września 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ginka na NFZ ma świetny sprzęt, ale też ogromne kolejki tak jak pisałam do niej tylko na dokładny przegląd a standardowo prywatnie. Nie mam co narzekać bo bardzo dobrze trafiłam ale tak jak pisze Susan różnie bywa...

    SusannaDean lubi tę wiadomość

  • karolka22 Autorytet
    Postów: 887 606

    Wysłany: 23 września 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 20:35

    cl2sjfv.png
‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ