X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Październikowe testowanie!
Odpowiedz

Październikowe testowanie!

Oceń ten wątek:
  • Marmurkowa Autorytet
    Postów: 559 240

    Wysłany: 23 września 2016, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaki preparat z jodem polecacie? Muszę coś zacząć brać.

  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 23 września 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka, ja w pierwszym cyklu z clo też endo miałam kiepskie. Potem zaczęłam jeść migdały i pić winko jak się okazało, że nie zaszłam. Po miesiącu teraz w 12 dc endo już 9 mm i lekarz stwierdził, że ładne :) Także to naprawdę działa :)

    Dziewczyny, ja chodziłam kiedyś do gina na NFZ. Był bardzo dbały. Byłam zadowolona. Jak cytoligia wyszła zła to dzwonił do mnie. Kazał przyjść na drugi dzień od rana. Polecił mi znanego profesora, który zajął się mną. Od tej pory chodzę do niego i bardzo sobie chwalę. Nie mniej jednak uważam, że jak trafimy na lekarza z prawdziwego zdarzenia, to nie ma znaczenia czy prywatnie czy NFZ. Aczkolwiek niestety brutalna prawda jest taka, że dzisiaj pieniądze dużo dają i jak się chce coś załatwić, to trzeba iść prywatnie :/

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • karolka22 Autorytet
    Postów: 887 606

    Wysłany: 23 września 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 20:35

    cl2sjfv.png
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 23 września 2016, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Ja nie zapisuję się na październik, ale wpadłam Wam pokibicować :)

    Czekam na końcówke września na testowanie a jak się nie uda to robię kolejną przerwę od owu - mnie bardzo nakręca forum, i niestety niepotrzebnie. mimo wielkiego wsparcia, które tu dostałam to jednak ten stres który mam przez to nakręcenie jest zbyt duży dla mnie. Ale póki jeszcze wrzesień trwa to podczytuję też i ten wątek, a kto mi zabroni ;-)

    Tymczasem u mnie jeszcze tydzień do daty @, i to mnie w sumie skłania do zapytania Was - jakie macie typowe symptomy drugiej fazy? Ja już się znam na tyle, że potrafię niemal co do dnia określić co kiedy wystąpi (cykle mam regularne), i zastanawiam się czy też tak macie.

    W moim przypadku występują zawsze ok 6-7 dpo:
    - lekkie mdłości, i to niezależnie od pory dnia,
    - lekko bolące przy dotyku piersi,
    - obnizenie nastroju
    - wyostrzenie węchu
    - lekkie pobolewania, napięcie podbrzusza
    - kremowy śluz, a 1-2 dni przed @ pojawia się wodnisty

    Jeszcze nigdy nie byłam w ciąży :( i jestem ciekawa czy jak kiedyś zajdę to objawy będą takie same..

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 23 września 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmurkowa ja stosuje płyn lugola, ale dopiero od 3 dni wiec nie wiem jeszcze czy moge polecić :)

    Marmurkowa lubi tę wiadomość

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 23 września 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w temacie lekarzy.. rozumiem komentarz Susanne dlatego, ze sama znam takie dziewczyny. Ale to wynika z tego, ze te dziewczyny mają inne priorytety. W sensie - na lekarza mi szkoda kasy, ale za to na manikiur i kosmetyczke i solarium to mam.
    Aczkolwiek nie uważam że to sprawiedliwe płacić za coś, co w końcu nam się należy..
    Nawet jeżeli kogoś stać żeby wydac w miesiącu te 2-3 stówki, to nie znaczy ze musi czy powinien!!! Ja to bym wolała tą kase przeznaczyć na wypasioną wyprawkę dla malucha, albo na rozpieszczanie siebie i chłopa, np wyjsciem do fajnej restauracji (albo kupnem dobrego winka na endo ;-) )
    Niestety to czy lekarz jest prywatnie czy na nfz też niczego nie determinuje.
    Udało mi się trafić na prywatnych lekarzy, którzy wcale nie grzeszyli ani kompetencjami ani podejściem do pacjenta :/

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 23 września 2016, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby to sa normalne objawy fazy lutealnej, a niekiedy niektóre kobiety bardziej niż zwykle odczuwane te dolegliwości podciaga pod wczesne objawy ciąży. Ciężko cokolwiek powiedzieć.

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 23 września 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polska służba zdrowia... Ciężki temat. Moja koleżanka chodzi prywatnie do lekarza który takze przyjmuje na kase w naszej przychodni. I wcale nie ma lepszego sprzętu, ani podejscia do pacjentki. Ja uwazam ze jak juz mam zapłacić to sobie znajde super lekarza żebym wiedziala za co place.

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 23 września 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tubispl, dopisane :)

    Bobby, ja tam co cykl, to pewnie czuję inaczej, ale ja się nigdy nie obserwowałam i może tam jest jakaś zależność. Na pewno jestem drażliwa i PMS odczuwam. Przed ciążą bolała mnie również głowa przez 2 dni przed okresem.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 23 września 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby widze ze starasz sie tyle mniej więcej co ja. Nie kojarze twojej historii. Powiesz mi cos o sobie?

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 23 września 2016, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandri_1 wrote:
    Bobby to sa normalne objawy fazy lutealnej, a niekiedy niektóre kobiety bardziej niż zwykle odczuwane te dolegliwości podciaga pod wczesne objawy ciąży. Ciężko cokolwiek powiedzieć.

    Sandri zdaję sobie sprawę ze to normalne objawy fl bo mam je co miesiąc :)
    Naprawdę nie łudzę się że to objawy ciąży bo zbyt twardo stąpam po ziemi :) ale była ciekawa jakie wy macie typowe dla waszego organizmu objawy tej fazy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2016, 21:59

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 23 września 2016, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandri_1 wrote:
    Bobby widze ze starasz sie tyle mniej więcej co ja. Nie kojarze twojej historii. Powiesz mi cos o sobie?

    Sandri nie mam jakiejś ciekawej historii, ot taka szara ja :)

    Mam podstawowe badania już wszystkie zrobione - prolaktyna (w normie), prog 7dpo(w normie i bardzo ładny), tarczyca (stwierdzona lekka niedoczynnośc i biorę letrox 50 - obecnie unormowane juz od kilku miesięcy, hashi nie mam - tarczyca nie wyrabia bo jest mała, ok 1/3 normalnej wielkości, stwierdzone na podstawie usg), lh i fsh (w normie), morfologia w normie.

    Owulacje mam potwierdzoną monitoringiem- w ciągu ositatnich kilku mies miałam 3 monitoringi i w każdym była owu w terminie, endometrium prawidłowe 3wastwowe ok 10-11mm. Poza tym ja czuje owu, czesto czuje ból tak jak pisała Susanne w tyłku ;-) więc wiem kiedy jest.

    A jednak nie udaje się.

    Teraz będziemy badać mojego chłopa (podejrzewam tu może być problem) no i pewnie wybiorę się na hsg. Generalnie mamy w planach porobić te dodatkowe badania i z końcem roku iść już do kliniki z kompletem wyników. Nie chcę dłużej czekać, mam zbyt silny instynkt i boję się ze niedługo zwariuję z żalu ze się nie udaje. Mam 30 lat :)

    SusannaDean lubi tę wiadomość

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 23 września 2016, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją drogą, a propos endometrium bo chyba któraś wspominała w jakimś poście. A jeżeli nie tutaj to na wrześniowym wątku. Warto zwrócić uwagę na monitoringu na endo - jeżeli lekarz sam nic nie mówi. Zeby dobrze się zagnieździło jajko endo musi być trójwarstwowe, być odpowiedniej nie tylko grubości ale i tej charakterystycznej budowy. Moja bliska przyjaciółka która miała PCOS, po stymulacji mniała piękną owu. Mąż miał dobre wyniki a jednak nie udawało się, miała kilka biochemicznych. I jak poszła w końcu do innego lekarza to on zwróił na to uwage, że mimo ze endo miała całkiem niezłe - przy stymulacji jakieś 9mm z tego co pamiętam, to właśnie coś z budową było nie w porządku. Dał jej jakieś leki na to i w kolejnym cyklu już im się udało. teraz mają parę 2 cudownych chłopczyków-bliźniaków :)

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Marmurkowa Autorytet
    Postów: 559 240

    Wysłany: 23 września 2016, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Sandri :) Bez recepty kupujesz? Pamiętam jak po Czarnobylu musiałam pić to świństwo... Nie ma czegoś w tabsach? Jakieś małe ładne kolorowe groszki-takie lubię;)
    Morwa, Ty pewnie znasz jakieś ;)

    Idę spać Dziewczęta, owocnej nocki :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2016, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmurkowa wrote:
    Dzięki Sandri :) Bez recepty kupujesz? Pamiętam jak po Czarnobylu musiałam pić to świństwo... Nie ma czegoś w tabsach? Jakieś małe ładne kolorowe groszki-takie lubię;)
    Morwa, Ty pewnie znasz jakieś ;)

    Idę spać Dziewczęta, owocnej nocki :)
    Ja mogę polecić femibion Natal 1, biorę to sobie od kilku miesięcy, zaczęłam jakieś 2 miesiące przed ciążą, w sumie zaczęłam w poprzedniej ciązy i nie przestałam juz bo mi sie spodobało, poza jodem ma całkiem fajny skład :)

    Ed, są piękne różowe <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2016, 22:54

    Marmurkowa lubi tę wiadomość

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 23 września 2016, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmurkowa wrote:
    Dzięki Sandri :) Bez recepty kupujesz? Pamiętam jak po Czarnobylu musiałam pić to świństwo... Nie ma czegoś w tabsach? Jakieś małe ładne kolorowe groszki-takie lubię;)
    Morwa, Ty pewnie znasz jakieś ;)

    Idę spać Dziewczęta, owocnej nocki :)
    Ja biorę to o czym napisała Ojejku. W ogóle my lubimy podobne dragi ;) możesz jeszcze kupić płyn lugola -tylko przez neta i "pić" jod przez skórę - taki sposób dostarczania jodu też istnieje :)

    Marmurkowa lubi tę wiadomość

  • ŚwinkaMinka Autorytet
    Postów: 505 339

    Wysłany: 23 września 2016, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Witam wszystkie dziewczyny :)
    Chętnie dołączę do Was. Miałam nadzieję, że uda się nam we wrześniu , ale @ właśnie mnie odwiedziła :(. To nasz drugi cykl starań chociaż pierwszy był raczej nieprzemyślanym impulsem. Mamy już synka - za trzy miesiące skończy 4 lata. Najwyższy czas na drugie dzieciątko. Myślimy o córeczce, ale jeśli trafi się chłopiec to też będzie ok, wtedy będziemy się starać o kolejną córeczkę :)
    Cykle mam od 26 do 28 dni. Testowanie w planach 21 października. Postaram się nadrobić zaległości we wpisach :)


    3jvzx1hp5ghrc9im.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 24 września 2016, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja juz nic nie ogarniam! Zobaczcie na wykres.
    Testy owu miałam prawie pozytywne we wtorek wieczorem i środę rano. W czwartek juz prawie biały wiec uznałam poprzednie za pozytywne. Ale temp nie potwierdza owulacji, śluz dalej strasznie rozciągliwy, szyjka otwarta. I dzisiaj zrobiłam test owu jeszcze raz. I znowu pozytyw! Czyżby wczesniej organizm sie rozmyślił? No wiec zaznaczyłam wtedy - a dałam pozytyw ze dzisiaj i wczoraj. Wczoraj głupia ja nie zrobiłam testu ale skoro dzis rano pozytyw to i wczoraj był, zawsze tak mam... ale mnie cykl w balona zrobił! :x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2016, 06:56

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2016, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka wrote:
    Dziewczyny ja juz nic nie ogarniam! Zobaczcie na wykres.
    Testy owu miałam prawie pozytywne we wtorek wieczorem i środę rano. W czwartek juz prawie biały wiec uznałam poprzednie za pozytywne. Ale temp nie potwierdza owulacji, śluz dalej strasznie rozciągliwy, szyjka otwarta. I dzisiaj zrobiłam test owu jeszcze raz. I znowu pozytyw! Czyżby wczesniej organizm sie rozmyślił? No wiec zaznaczyłam wtedy - a dałam pozytyw ze dzisiaj i wczoraj. Wczoraj głupia ja nie zrobiłam testu ale skoro dzis rano pozytyw to i wczoraj był, zawsze tak mam... ale mnie cykl w balona zrobił! :x
    Mogło tak być, że szykował się szykował i z jakiegoś powodu odpuścił i znowu podjął próbę... ale było <3 ?

    Pianistka lubi tę wiadomość

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 24 września 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Mogło tak być, że szykował się szykował i z jakiegoś powodu odpuścił i znowu podjął próbę... ale było <3 ?

    Zobacz wykres

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ