X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Październikowe testowanie, czyli rozpoczęcie lata z bobasem
Odpowiedz

Październikowe testowanie, czyli rozpoczęcie lata z bobasem

Oceń ten wątek:
  • koktajlowa Autorytet
    Postów: 1469 949

    Wysłany: 15 października 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka13 gratulacje :)

    Dziewczyny jak liczyć cykl jeżeli przez 3 dni przed duzym krwawieniem miałam plamienie... Który dzień liczyć jako pierwszy dzień cyklu? Ten od plamienia czy ten od dużego krwawienia?

    Na deficycie kalorycznym:
    10.04 68,90 kg
    06.03 70,95 kg
    24.02 72,00 kg

    10.2023 wznowienie starań
    04.2020 cp - zaśniad groniasty częściowy (7cs)
    02.2020 cb (6cs)
    08.2018 rozpoczęcie starań
    01.2016 córka 💙
  • Upragniona niunia Ekspertka
    Postów: 215 112

    Wysłany: 15 października 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten od krwawienia. Ja też plamie 2 dni wcześniej a później potop.... Leczysz się w związku z tym?

    Ignissa lubi tę wiadomość

    Zaczynamy starania od nowa. To jest ten czas.
    12.2017 - cp
    Starania od 10.06.2017

    Nadzczynnosc GB.
    Zielone światło.
    06.22- 5cykl starań na nowo.
  • BB__Anna Ekspertka
    Postów: 242 203

    Wysłany: 15 października 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2020, 09:38

    Ignissa lubi tę wiadomość

    37 l.
    Synek 24.01.2014 <3
    Ciąża pozamaciczna w 2017 (metotreksat)
    Starania od 9.2018...
    Uregulowana niedoczynność tarczycy
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 15 października 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koktajlowa wrote:
    Anka13 gratulacje :)

    Dziewczyny jak liczyć cykl jeżeli przez 3 dni przed duzym krwawieniem miałam plamienie... Który dzień liczyć jako pierwszy dzień cyklu? Ten od plamienia czy ten od dużego krwawienia?
    Na ovufriend nowy cykl automatycznie sie zaczyna kiedy zaznacze krwawienie wiec od krwawienia.

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka wrote:
    Cześć:) czy jest Ty jakąś staraczka ktora ostatni okres miała 23.09.2019?


    Witajcie :)
    Ja miałam ostatnią miesiączkę 23.09.2019. Nie ukrywam, że czekam na rozwój sytuacji :)

    Migotka lubi tę wiadomość

  • koktajlowa Autorytet
    Postów: 1469 949

    Wysłany: 15 października 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Upragniona niunia wrote:
    Ten od krwawienia. Ja też plamie 2 dni wcześniej a później potop.... Leczysz się w związku z tym?
    Mi się tak zdarza co jakiś czas. Nie wiem od czego tak się dzieje. Bo nikt nigdy nic nie sugerował.

    Na deficycie kalorycznym:
    10.04 68,90 kg
    06.03 70,95 kg
    24.02 72,00 kg

    10.2023 wznowienie starań
    04.2020 cp - zaśniad groniasty częściowy (7cs)
    02.2020 cb (6cs)
    08.2018 rozpoczęcie starań
    01.2016 córka 💙
  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 15 października 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa wrote:
    Nie wiem czy dużo tu starszej, pamiętających moją kolposkopię ale dziś odebrałam wynik. Mam HPV ale łagodnego typu. Narazie do obserwacji, bez leczenia, jest szansa, że zmiany same się cofną. W styczniu mam wizytę i na niej podejmiemy decyzję co dalej. Póki co mam zielone światło do starań, choć ja i tak odpuszczam po @, czyli za jakiś tydzień. Choć w sumie chyba już trochę odpuściłam, nie szaleje jak zwykle, jestem 10 dpo i jeszcze nawet testu nie kupilam ;)
    No cudowna wiadomość 😊😊😊 bardzo się cieszę 😊😊😊

    Ignissa lubi tę wiadomość

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • Mlodamezatka Autorytet
    Postów: 5205 8040

    Wysłany: 15 października 2019, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) dzisiaj zbadalam progesteron.

    Wynik dzisiejszy : 14,50 ng/ml
    przy normie w fazie luealnej 1,83 - 23,9 ng/ml

    Dzisiaj wg ovu 9dpo, a wg Flo 7 dpo.

    Sama juz nie wiem czy wynik w porzadku, czy powinien byc nieco wyzszy zeby byla szansa na fasolke w tym cyklu.

    Czy ktoras z Was bardziej ogarnia jaki wynik powienin byc prawidlowy?

    13.10.2021 10:25 nasz cud pojawił się na świecie 💙
    40+1, 56cm, 3300g, 10/10 🐻 I
    14.08.2023 5:44 największa niespodzianka życia wkroczyła w nasze życie 🩵
    40+5, 55 cm, 3500g, 10/10 🧸 F

    6.12.2022 - najwieksza niespodzianka i kolejny cud 🤰🏻

    Starania od 07.2019

    11.2019 - cp, usunięty lewy jajowód 💔
    07.2020 - sonoHSG - jajowód drożny; cb 💔
    11.2020 - histeroskopia: liczne mikropolipy - leczenie
    01.2021 - IVF start - IMSI
    29.01.2021 - transfer 5BB ✊🏻💚
    4.03 - 1,3 cm maluszka, FHR 159💚
    8.04 - prenatalne; chłopczyk 💙

    8 ❄️ oocytów
    Brak ❄️ zarodków

    MTHFR hetero i PAI homo ❌
    Nasienie morfologia 2% ❌ fragmentacja 21% ❌
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za ciepłe słowa, jeszcze to do mnie nie dociera. Jutro idę na betę drugi raz zobaczyć czy jest dobry przyrost. ✊✊❤️❤️❤️♥️

    Kitka_87, Ignissa, agniesia8899, zakochanaaw, bella88 lubią tę wiadomość

  • koktajlowa Autorytet
    Postów: 1469 949

    Wysłany: 15 października 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka wrote:
    Cześć:) czy jest Ty jakąś staraczka ktora ostatni okres miała 23.09.2019?
    Ja miałam 24.09, z plamieniem licząc 21.09 ...
    Od 11 dni bolą mnie piersi, a od trzech dni tak bolą, że aż pieką. Ja chce już okres, żeby zacząć nowy cykl. Ale on nie chce się pojawić, jak go wywołać?
    Chyba nieźle mam namieszane w hormonach :(

    Na deficycie kalorycznym:
    10.04 68,90 kg
    06.03 70,95 kg
    24.02 72,00 kg

    10.2023 wznowienie starań
    04.2020 cp - zaśniad groniasty częściowy (7cs)
    02.2020 cb (6cs)
    08.2018 rozpoczęcie starań
    01.2016 córka 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa wrote:
    Nie wiem czy dużo tu starszej, pamiętających moją kolposkopię ale dziś odebrałam wynik. Mam HPV ale łagodnego typu. Narazie do obserwacji, bez leczenia, jest szansa, że zmiany same się cofną. W styczniu mam wizytę i na niej podejmiemy decyzję co dalej. Póki co mam zielone światło do starań, choć ja i tak odpuszczam po @, czyli za jakiś tydzień. Choć w sumie chyba już trochę odpuściłam, nie szaleje jak zwykle, jestem 10 dpo i jeszcze nawet testu nie kupilam ;)

    Jestem tutaj całkiem nowa i nie znam Twojej sytuacji od początku, ale mnie też czeka niedługo kolposkopia - początek grudnia.

    W październiku 2018 otrzymałam wynik ASC-US ze wskazaniem na infekcję bakteryjno-wirusową, leczyłam się trzy miesiące globułkami, ale po tym czasie znowu identyczny wynik i znowu leczenie. W końcu w maju dostałam smsa od mojej ginekolog: cytologia bardzo ładna. Ucieszyłam się, bo oznaczało to czas-start dla starań.

    W sierpniu naprawdę z przypadku miałam cyto na NFZ i we wrześniu dostałam wynik... ASC-H 😔 Stąd czekam na kolposkopię, bo chyba ona jedyna może wyjaśnić, co się u mnie dzieje.

    Aktualnie czekam na wyniki wymazu z szyjki macicy w kierunku HR HPV - zafundowałam sobie sama to badanie, bo do cierpliwych nie należę.

    Mama nadzieję, że jak będzie u mnie HPV to też jednak niskiego typu, bo daje to większą nadzieję, że będzie dobrze.

    Póki co staramy się.

  • Migotka Koleżanka
    Postów: 54 19

    Wysłany: 15 października 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justynach wrote:
    Witajcie :)
    Ja miałam ostatnią miesiączkę 23.09.2019. Nie ukrywam, że czekam na rozwój sytuacji :)

    Witaj. Ja miałam wspomaganie cło i monitoring cyklu i wiem że dwie komórki przy 17 dc i tak myślę kiedy najczęściej jest sens testować
    Kiedy ty planujesz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o testowanie to mogę się wpisać na 25.10. (akurat będzie to 25dc, a miesiączkuje 23-25dni), także może mnie też uprzedzić @...

    W tym cyklu od 6 do 12 dc działaliśmy codziennie, ale jakoś nie liczę na II.

  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 15 października 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka wrote:
    Cześć:) czy jest Ty jakąś staraczka ktora ostatni okres miała 23.09.2019?
    Ja miałam ostatnia @ 22.09... W tym cyklu zero mierzenia tempki i testów owulacyjnych... Odpuściłam zupełnie... Cycki mnie strasznie bolą... Już ponad tydzień... Strasznie wcześnie zaczęły w tym cyklu.. Ale moze przez to że wcześniej brałam inofen, w tym cyklu nie, bo robiłam badania i wolalam bez żadnych suplementów to robić..

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 15 października 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Jestem tutaj całkiem nowa i nie znam Twojej sytuacji od początku, ale mnie też czeka niedługo kolposkopia - początek grudnia.

    W październiku 2018 otrzymałam wynik ASC-US ze wskazaniem na infekcję bakteryjno-wirusową, leczyłam się trzy miesiące globułkami, ale po tym czasie znowu identyczny wynik i znowu leczenie. W końcu w maju dostałam smsa od mojej ginekolog: cytologia bardzo ładna. Ucieszyłam się, bo oznaczało to czas-start dla starań.

    W sierpniu naprawdę z przypadku miałam cyto na NFZ i we wrześniu dostałam wynik... ASC-H 😔 Stąd czekam na kolposkopię, bo chyba ona jedyna może wyjaśnić, co się u mnie dzieje.

    Aktualnie czekam na wyniki wymazu z szyjki macicy w kierunku HR HPV - zafundowałam sobie sama to badanie, bo do cierpliwych nie należę.

    Mama nadzieję, że jak będzie u mnie HPV to też jednak niskiego typu, bo daje to większą nadzieję, że będzie dobrze.

    Póki co staramy się.
    Trzymam za Ciebie kciuki!
    U mnie wyszła zła cytologia, odrazu wysłali mnie na kolposkopię. Onkolog już podczas kolposkopii mówiła, że na bank jest HPV ale trzeba sprawdzić jak bardzo jest onkogenny i od tego będzie zależała decyzja co dalej robić. Jednak wtedy też nie dają zakazu odnośnie starań, moja gin też nie.

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa dziękuję ❤️❤️❤️

    A jaki miałaś wynik z cytologii?

    Ja sprawdziłam zalecenia co do postępowania przy ASC-US i moja ginekolog pokierowała mnie poprawnie, lecząc 2x po 3 miesiące i ponawiając cytologię. Bardziej stawiała, że mam silny stan zapalany(zero objawów), a co do samego HPV mówiła, że nie można wykluczyć.

    Wynik ASC-H to już wskazanie do testu HPV i kolposkopii właśnie. Tylko kompletnie nie rozumiem dlaczego po leczeniu wyszła mi poprawną cytologia, a 3 miesiące później jeszcze gorszy wynik niż miałam przedtem... Zwariować idzie. Dlatego postanowiłam w kierunku wysokoonkogennych typów HPV przebadać się już sama, bo do grudnia to bym nie wytrzymała 🙈

  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 15 października 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Ignissa dziękuję ❤️❤️❤️

    A jaki miałaś wynik z cytologii?

    Ja sprawdziłam zalecenia co do postępowania przy ASC-US i moja ginekolog pokierowała mnie poprawnie, lecząc 2x po 3 miesiące i ponawiając cytologię. Bardziej stawiała, że mam silny stan zapalany(zero objawów), a co do samego HPV mówiła, że nie można wykluczyć.

    Wynik ASC-H to już wskazanie do testu HPV i kolposkopii właśnie. Tylko kompletnie nie rozumiem dlaczego po leczeniu wyszła mi poprawną cytologia, a 3 miesiące później jeszcze gorszy wynik niż miałam przedtem... Zwariować idzie. Dlatego postanowiłam w kierunku wysokoonkogennych typów HPV przebadać się już sama, bo do grudnia to bym nie wytrzymała 🙈
    Aż musiałam sprawdzić. U mnie wyszło ASC-H, czyli też dobrze mnie pokierowały. Na szczęście wynik nie jest zły, więc jestem dobrej myśli. Co do tego dlaczego po leczeniu pogorszył się wynik, nie wiem. Ja starałam się o tym nie czytać żeby się nie denerwować

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z tych co jak nie wiedzą to się bardziej denerwują 😵 Nie stawiam sobie diagnozy, ale lubię zgłębić temat, bo daje mi to większe poczucie spokoju. Jednak jak wiadomo - każdy jest inny ☺️

    Czyli ten sam wynik, co u mnie w sierpniu. Moja ginekolog pokierowała mnie do specjalisty, na NFZ terminy odległe (dowiedziałam się we wrześniu, więc oczekiwanie to dla mnie 3 miesiące), ale mówiła, że nie jest to wynik, który wymaga natychmiastowej interwencji i że warto poczekać na wizytę u kogoś konkretnego.

    Najgorsze, że mój termin wypada przed spodziewaną miesiączką, może być tak (oby nie!), że dostanę nawet @ w tym dniu. Liczę, że jednak cykl mnie nie zawiedzie chociaż w tej sprawie 🙏

    A co do samego ASC-H to czytałam jedno rzetelne opracowanie naukowe, w którym była informacja, że jest to dysplazja małego stopnia, która właśnie mogą powodować HPV niskoonkogenne, co u Ciebie się ewidentnie potwierdziło. Było tam też napisane, że zmiany CIN1 często same ulegają regresji bez leczenia i rzadko zmieniają się w CIN2 lub CIN3. Nie wiem jak u Ciebie się potoczą sprawy, ale pamiętaj, żeby za 12 miesięcy sprawdzić czy wirus nadal jest. Oczywiście obyś szybko się go pozbyła, tego życzę 😘

  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 16 października 2019, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Ja jestem z tych co jak nie wiedzą to się bardziej denerwują 😵 Nie stawiam sobie diagnozy, ale lubię zgłębić temat, bo daje mi to większe poczucie spokoju. Jednak jak wiadomo - każdy jest inny ☺️

    Czyli ten sam wynik, co u mnie w sierpniu. Moja ginekolog pokierowała mnie do specjalisty, na NFZ terminy odległe (dowiedziałam się we wrześniu, więc oczekiwanie to dla mnie 3 miesiące), ale mówiła, że nie jest to wynik, który wymaga natychmiastowej interwencji i że warto poczekać na wizytę u kogoś konkretnego.

    Najgorsze, że mój termin wypada przed spodziewaną miesiączką, może być tak (oby nie!), że dostanę nawet @ w tym dniu. Liczę, że jednak cykl mnie nie zawiedzie chociaż w tej sprawie 🙏

    A co do samego ASC-H to czytałam jedno rzetelne opracowanie naukowe, w którym była informacja, że jest to dysplazja małego stopnia, która właśnie mogą powodować HPV niskoonkogenne, co u Ciebie się ewidentnie potwierdziło. Było tam też napisane, że zmiany CIN1 często same ulegają regresji bez leczenia i rzadko zmieniają się w CIN2 lub CIN3. Nie wiem jak u Ciebie się potoczą sprawy, ale pamiętaj, żeby za 12 miesięcy sprawdzić czy wirus nadal jest. Oczywiście obyś szybko się go pozbyła, tego życzę 😘
    Kurczę, to strasznie słaby, bo nawet plamienie dyskwalifikuje kolposkopie :/ Mnie moja gin jakos wcisnęla na NFZ do bardzo fajnej ginekolog-onkolog i w przeciągu miesiąca miałam kolposkopię. Tylko wynik dopiero teraz, po 3 miesiącach, niestety Pani doktor nie było wcześniej w przychodni. Na szczęście wygląda na to, że nie jest źle, choć nerwów w korytarzu zjadlam dużo.

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie plamienia nie występują, w zasadzie od razu dostaję @ i jest to 1dc, pierwszy słabsze krwawienie co prawda, ale nigdy żadne plamki nie poprzedzają tego dnia.

    Ostatni cykl miałam 23dniowy, mam nadzieję, że teraz w październiku dostanę @ po 25dniach i kolejną w listopadzie też po 25dniach to wtedy będę czuła się bardziej bezpieczna 😁 Choć wiadomo, zawsze może się coś popierdzielić. W sierpniu @ zaskoczyła mnie w 18dc 😣 akurat przed byłam u ginekologa i mówił, że owu nie widzi, ale jak przyszła potem @ to się wcale nie dziwiłam, bo cykl tak krótki na pewno był bezowulacyjny.

    Ja jestem umówiona na NFZ do Profesora do Poznania, stąd taki czas oczekiwania i mam nadzieję, że wizyta dojdzie do skutku.

‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ