X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Paździrnikowe Szczęścia :)
Odpowiedz

Paździrnikowe Szczęścia :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Aktualnie jestem przed owulką ;)

    pęcherzyk 19,4 endometrium dwufazowe 10 mm - zastrzyk pregnyl 10 000jm .

    Nie pozostało Mi nic innego jak oczekiwać bóli owulacyjnych, <3 a potem czekać na efekty :D

    Czarnula87, Daisy, Katarzyna87 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazjaaa wrote:
    może owulacja w końcu raczyła przyjść ;)

    A to podobne bole sa?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dziewczynki owulkujemy i w październiku bocianujemy :)

    Daisy lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jaki min. powinien być progesteron by świadczył o przebytej owulacji?

  • rudainka Przyjaciółka
    Postów: 89 34

    Wysłany: 26 września 2014, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach dziewczyny, problemy z łącznością mam, bo komputer uszkodzony ( zostaje tylko telefon do uzupełniania kalendarzyka). I nawet nie mogę z Wami na bieżąca poplotkować tudzież pożalić się :(
    Powiem tylko, że ja z tego pierwszego października muszę się przepisać na dużooo dużo dalej bo tym razem cykl bezowulacyjny ;/
    No, ale mam nadzieję że w drugiej połowie października dołączę się do testowania :)
    Powodzenia wszystkim życzę! :)
    A ja pozostaję bez odbioru do momentu naprawy komputera ;)

    <3 49 cykl starań...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poproszę o dopisanie na 15.10 :)

  • november123 Autorytet
    Postów: 303 158

    Wysłany: 26 września 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie dopisuję się do pytania pirelki
    ja gdzieś czytałam że poniżej 10ng/ml w 7 dpo znaczy że cykl był bezowulacyjny, poprawcie mnie jeśli się mylę :)
    ja dziś w 6dpo miałam 8,80ng/ml i trochę się zasmuciłam :(

    Daisy nikomu nie powinno się to przytrafiać ale nikt na to nic nie może poradzić :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 19:07

    Tobi [*] Odszedłeś zanim się urodziłeś :( 24tc - 20.05.2014
    Kruszynki 12.2014 :( 05.2015
    Zuzia <3 22.03.2016 3260g i 57cm :)
    l22npx9is3xkpd8a.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy raz jak badałam przed staraniami miałam tylko 1,19 około 20 dc..i od wtedy używam dupka.. robiłam ponownie badanie po kilku mies. i wtedy wynik miałam wyższy bo 7,31 i ginekolog powiedział, że na ciąże to za nisko, ale poza ciążą ok.. więc przed staraniami wydaje mi się, że trafiłam na bezowulacyjny cykl z badaniem bo i pęcherzyka dominującego wtedy nie było.
    W tym cyklu też idę badać progesteron.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O.. znalazłam online artykuł i o progesteronie jest napisane na 2 stronie:

    http://www.forumginekologiczne.pl/artykul/nieplodnosc-kobieca-interpretacja-wynikow-badan-hormonalnych-czesc-4-estradiol-i-progesteron/1910/2.html

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lista Testówek w październiku mini-graphics-baby-788700.gif



    01 - Kaśka, madzianka, rudainka, Werbenka,
    02 - Magda_lena88, JusWik, november123
    03 - Ania1986, Nieukowa, Morwa, estrella, apaulaa,
    04 - Dżejzi,
    05 - marzen2210, kasika8303, zonaboba, la
    06 - mała.mi, Kitaja
    07 - Pysiaaa21
    08 - tomania2806, firanki na duszę, basiulkaa_89,
    09 - Alorrene13,
    10 - renieczka, battinka, Muffinka1019,
    11 - Drzwiona, agniesja, Daisy,
    12 -
    13 - Amerie, pirelka, Aga_502, MagSz
    14 - Czarnula87
    15 - sury_cat, Gosiacu
    16 - Natka098, lilirose
    17 - Magnosia
    18 - Isia93, mimi86
    19 - Toxey
    20 - Ania14, asiorekk, Nona, Marteczka91
    21 - magda-ck, mana
    22 -
    23 - Tolcia25,
    24 - Anastazjaaa, Nancy87
    25 -
    26 - zwei_kresken, Biedroneczka83
    27 - monia91, sigma
    28 -
    29 - november123
    30 -
    31 -

    W tym miesiącu jest już ....mini-graphics-baby-609603.gif

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 19:38

  • november123 Autorytet
    Postów: 303 158

    Wysłany: 26 września 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widzę że pierwsze dni października będą emocjonujace tyle testówek :)

    Tobi [*] Odszedłeś zanim się urodziłeś :( 24tc - 20.05.2014
    Kruszynki 12.2014 :( 05.2015
    Zuzia <3 22.03.2016 3260g i 57cm :)
    l22npx9is3xkpd8a.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo :] początek mocno oblegany, dopiero potem się luzuje, no ale i wrzesień się jeszcze nie skończył, więc i nie wszystkie chetne się dopisały ;)

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 26 września 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_lena88 wrote:
    hej :) wczoraj śledziłam Wasze wypowiedzi nt. trzymania nóg w górze ale, że czytałam na telefonie to dziś Wam wkleję fragment z książki dot. trzymania nóg w górze i że to wcale nie ułatwia :
    "W ciągu minuty po wytrysku penis zaczyna się kurczyć a ścianki pochwy zamykają się za nimi i nie wypuszczają nasienia. Nasienie które się nie dostanie wypływa ( na nic się zdadzą trzymanie nóg do góry) nasienie, które nie zostało zamknięte i tak wypłynie tyle że później a te które zostało zamknięte i tak nie wypłynie nawet gdybyśmy skakały ) a trzymanie nóg w górze może utrudnić jego dostanie się dalej. Ponieważ proces przebiega tak:
    Nasienie tworzy zbiornik nasienia tężeje i staje się bardziej galaretowate,następnie plemniki zaczynają wydostawać się ze zbiornika. Szyjka macicy podczas seksu zminenia kształ i robi się podobna do trąby słonia która zanużona jest właśnie w tym zbiorniku nasienia. Trąba jest pełna śluzu.
    Poprzez zanużenie w zbiorniku nasiennym "zasysa" plemniki które powoli
    wypełniają kanaliki śluzu. Po kilku minutach szyjka się kurczy i traci
    kontakt z nasieniem odcinając plemnikom drogę do góry. Kiedy trąba się
    skurczy plemniki pozostałe w zbiorniku ulegają usunieciu na zewnątrz mniej wiecej dzieje się to w 15 minut po wytrysku, a w 40 minut po plemniki wypływają na zewnątrz tzw. I teraz nasze trzymanie nóg do góry może sprawić iż szyjka macicy nie będzie dotykać zbiornika z nasieniem i go nie zassie.(...)"
    udanego weekendu :)
    Mozesz napisac z jakiej ksiazki to zaczerpnelas??..Z gory dzienks 8)

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 26 września 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jesli chodzi o progesteron w fazie lutealnej ktora nastepuje po fazie owulacyjnej, to bedziemy mialy rozpisany na normach przy otrzymaniu wyniku :) Po tym mozemy przypuszczac czy owulka byla czy tez nie.:) Ale! Niestety tylko usg badz ciaza potwierdzi to na 100%.
    Progesteron badamy w 7dpo i wtedy po wyniku zazwyczaj zalacza sie lutke lub dupka jesli wynik jest slaby. My jednak jestesmy juz tak wprawione co po niektore, ze wiemy kiedy jest pwulka i zamiast czekac do 7 dpo i robic badania, to od razu bierzemy leki. Dodatkowy progesteron wspomaga zagniezdzenie i oczywiscie podtrzymuje ciaze jesli juz zafasolkujemy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:51

  • Mimi86 Autorytet
    Postów: 1993 2112

    Wysłany: 26 września 2014, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZIEWCZYNY ALE JESTEM ZADOWOLONA, bylam dzis u gina i okazuje sie ze laparoskopia mnie ominie bo mojego torbiela NIE MA :):):) mąż dostal skierowanie na badanie nasienia i za miesiac jak co to z wynikami do niego jesli on bedzie mial dobre wyniki to ja dostane tabletki na poparwe jajeczkowania :)

    Nona, Czarnula87, sury_cat, Katarzyna87 lubią tę wiadomość

    maj- krótki protokół- 6 mrozaczków :)
    15 czerwiec crio 2x8a beta: 9dpt- 31,20 /11dpt- 124,8/13dpt -306

    2r8rj48at734p213.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:51

    Mimi86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_lena88 wrote:
    hej :) wczoraj śledziłam Wasze wypowiedzi nt. trzymania nóg w górze ale, że czytałam na telefonie to dziś Wam wkleję fragment z książki dot. trzymania nóg w górze i że to wcale nie ułatwia :
    "W ciągu minuty po wytrysku penis zaczyna się kurczyć a ścianki pochwy zamykają się za nimi i nie wypuszczają nasienia. Nasienie które się nie dostanie wypływa ( na nic się zdadzą trzymanie nóg do góry) nasienie, które nie zostało zamknięte i tak wypłynie tyle że później a te które zostało zamknięte i tak nie wypłynie nawet gdybyśmy skakały ) a trzymanie nóg w górze może utrudnić jego dostanie się dalej. Ponieważ proces przebiega tak:
    Nasienie tworzy zbiornik nasienia tężeje i staje się bardziej galaretowate,następnie plemniki zaczynają wydostawać się ze zbiornika. Szyjka macicy podczas seksu zminenia kształ i robi się podobna do trąby słonia która zanużona jest właśnie w tym zbiorniku nasienia. Trąba jest pełna śluzu.
    Poprzez zanużenie w zbiorniku nasiennym "zasysa" plemniki które powoli
    wypełniają kanaliki śluzu. Po kilku minutach szyjka się kurczy i traci
    kontakt z nasieniem odcinając plemnikom drogę do góry. Kiedy trąba się
    skurczy plemniki pozostałe w zbiorniku ulegają usunieciu na zewnątrz mniej wiecej dzieje się to w 15 minut po wytrysku, a w 40 minut po plemniki wypływają na zewnątrz tzw. I teraz nasze trzymanie nóg do góry może sprawić iż szyjka macicy nie będzie dotykać zbiornika z nasieniem i go nie zassie.(...)"
    udanego weekendu :)
    Hej :)

    Kurczę, powiem Ci, że u mnie nie do końca tak to wygląda - jak po seksie się podmywam, to nie mam żadnych zaciśniętych ścianek pochwy, wręcz przeciwnie - bardziej rozluźnione niż zwykle, a jak wstaję, to i tak wszystko ze mnie wypływa (dlatego leżę, żeby plemniki miały czas przedostać się do macicy, zanim wszytko wypłynie). Nie mam żadnego zbiorniczka... No i nasienie się upłynnia po pewnym czasie, a nie staje się bardziej galaretowate.
    Na pewno ważne jest to, żeby kobieta nie szczytowała przed mężczyzną - bo w takim wypadku plemniki nie trafią już na ten moment, kiedy podczas kobiecego orgazmu macica się kurczy i dzięki temu podciśnienie pomaga plemnikom się do niej dostać :)

    No i to nieprawda, że przez trzymanie nóg do góry szyjka nie dotyka spermy... http://zosia5.samosia.pl/81923bc2e30a6073a398beaecc8ef0d7/anatomia%20kobiety.png obrazek poglądowy, przy podniesionych nogach i biodrach grawitacja sprawia, że sperma spływa na szyjkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 23:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:51

    kapturnica lubi tę wiadomość

  • Pati Belgia Autorytet
    Postów: 2645 3633

    Wysłany: 26 września 2014, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozna mnie dopisac, testuje 13. Dzis jestem po pregnylu. Zycze powodzenia wszystkim staraczkom.

    f2wl3e5eifigbu3h.png[/url]
    l22nkrhmmhbh7btb.png
    ****gang 18+****
‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ