X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pierwszy cykl starań :) dla swiezakow
Odpowiedz

Pierwszy cykl starań :) dla swiezakow

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta..a wrote:
    Nie za wcześnie na test?

    Widzę, że bierzesz olej z wiesiołka, nie powinnaś go brać tylko do dnia owulacji?

    Nie wiem kiedy mam owulacje. Ale biorę go faktycznie do połowy cyklu.
    Potem przechodzę na olej lniany.

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 24 września 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Hej !! Witam wszystkie Panie zniecierpliwione oczekiwaniem na dzieciątko ( przynajmniej większość) :) Jestem tu od miesiąca dokładnie 4 września, kiedy to zaczął się mój cykl. Od kwietnia jestem szczęśliwą mężatką. Od lipca się staramy. I niestety nic :( postanowiłam założyć ovu, nie chce dłużej czekać. Zrobiłam sobie również badania- hormony, tarczyce , krew i wszystko wyszło ok. Byłam również u ginekologa, oczywiście nakłamałam że staramy się od ponad pół roku. Niestety służba zdrowia jest taka że jak nie jesteś w beznadziejnej sytuacji to nie robi nic w tym kierunku. Przez sześć lat leczyłam się na zapalenie pęcherza. Gdyby sama sobie nie robiła badań, nikt by mi ich nie zlecił. Mam nauczkę teraz staram się chuchać na zimne. Nie ma odpowiedniego czasu oczekiwania. Tak jak to mówią normalna para czeka rok... Bzdura nawet była porada dnia na ovufrends, jeśli wiesz że masz problem zajmij się nim od zaraz. ... Kolejnym krokiem będzie badanie spermy.... dam sobie jeszcze ten miesiąc :)

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 24 września 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Nie wiem kiedy mam owulacje. Ale biorę go faktycznie do połowy cyklu.
    Potem przechodzę na olej lniany.
    Paulina, a może to jest przyczyną nie bycia w ciąży? Bo jednak wiedza kiedy ma się owulację jest do tego niezbędna :) Chyba że po @ serduszkujesz dokładnie co 2 dzień przez ponad 2 tygodnie, to wtedy ok. Bo starając się w taki sposób na pewno nie przegapi się owulki. Radziłabym Ci odstawić ten olej skoro być może sama sobie szkodzisz

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Paulina, a może to jest przyczyną nie bycia w ciąży? Bo jednak wiedza kiedy ma się owulację jest do tego niezbędna :) Chyba że po @ serduszkujesz dokładnie co 2 dzień przez ponad 2 tygodnie, to wtedy ok. Bo starając się w taki sposób na pewno nie przegapi się owulki. Radziłabym Ci odstawić ten olej skoro być może sama sobie szkodzisz

    Staram się dbać o regularność serduszkowania. Tak na prawdę bez monitoringu nigdy nie ma się 100% pewności co do terminu owulacji.
    Sam wzrost temperatury to za mało. ;)
    A bez lekarzy dałam sobie 3 cykle.
    Sądziłam ze się uda i nie będę musiała wydawać kasy na badania i wyniki.
    Ale sądzę że się nie obędzie bez jakieś większej kontroli. Pod kątem niepłodności nigdy się nie badalismy więc na pewno warto..
    U mnie pewnie dużo robi, że to dopiero kilka miesięcy po odstawieniu tabletek anty.

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 24 września 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Nie wiem kiedy mam owulacje. Ale biorę go faktycznie do połowy cyklu.
    Potem przechodzę na olej lniany.

    Hm.. na twoim ovu widzę, że to jest już 26dc, a nadal bierzesz ten olej dlatego zapytałam. Na szybko po tym jak dziewczyny o nim wspominały doczytałam tylko, że jest super na wszystko ale jeżeli staramy się dziecko nie należy go brać po owulacji bo powoduje skurcze macicy. Mogę się mylić bo szukałam tego na szybko.

    A co do testu też bym się nie martwiła bo 26dc to jeszcze nic nie znaczy, że był negatywny, tym bardziej, że nie wiesz kiedy miałaś owulację :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz pisałam olej z wiesiołka biorę do polowy cyklu. Potem biorę olej lniany aż do wystąpienia miesiączki. :)

    Czuje że ten cykl jest stracony. . :(
    Dziś zaczęłam delikatnie plamic i mieć bóle jsk na @.. cykle mam 27-28 dniowe. Więc to w sumie końcówka cyklu..
    Temperatura nie daje 100% pewności co do wystąpienia owulacji. A wiec uważam, że bez monitoringu żadna kobieta nie może mieć pewności co do jej wystąpienia. ;)
    mogę jedynie przypuszczać kiedy mogła wystąpić.

    Chcę być dobrej myśli, że wszystko się uda. Ale jestem osobą dość niecierpliwą. .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w 19 dc u ginekologa i lekarka mówiła, ze jestem już po owulacji, pokazała mi zapadający się pęcherzyk. W każdym razie powiedziała ze owulacja była z prawego jajnika a kłuło mnie w lewym :) i w tym cyklu jak nigdy przy owulacji nie miałam ani śluzu ani skurczy i wzdęć jakie towarzysza mi Ok 18/19 dc wiec sama się zastanawiam czy objawy nie zawsze musza być takie same czy po prostu owu nie było .. ale skoro był ten pęknięty pęcherzyk to musiała być. Okaże się za pare dni

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fi0lecik wrote:
    Ja byłam w 19 dc u ginekologa i lekarka mówiła, ze jestem już po owulacji, pokazała mi zapadający się pęcherzyk. W każdym razie powiedziała ze owulacja była z prawego jajnika a kłuło mnie w lewym :) i w tym cyklu jak nigdy przy owulacji nie miałam ani śluzu ani skurczy i wzdęć jakie towarzysza mi Ok 18/19 dc wiec sama się zastanawiam czy objawy nie zawsze musza być takie same czy po prostu owu nie było .. ale skoro był ten pęknięty pęcherzyk to musiała być. Okaże się za pare dni

    Uważam ze opinia lekarza jest ważniejsza niż nasze odczucia.
    W każdym cyklu mam inne temp., inne bóle lub tak jak w tym miesiącu brak bólu.
    Bez lekarza nigdy nie ma pewności czy owi była. Jak tak to kiedy... ;)

    Fi0lecik lubi tę wiadomość

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 24 września 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pl Paulina ..... czy można jakoś zobaczyć twój wykres.... skąd wiesz że w tym misiącu nic..?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2017, 14:05

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oto mój cykl.

    d74ba5835bc50067428f6418b79f6dd7.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2017, 14:14

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 24 września 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiedz mi czy to prawda że jak po owulacji temperatura wzrasta to duża szansa że jesteś w ciąży ?

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nie jestem na to dobrym przykładem. Wzrasta mi temp. a ciąży nie ma. ;)

    A z temp to jest tak ze utrzymuje się wysoko do momentu @....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2017, 15:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten mój aktualny cykl jest dla mnie dziwny.
    Bardzo mało objawowy. ...
    Bolały mnie piersi przez parę dni. Brzuch tyci tyci. . Ale od wczoraj ból odszedł. .
    Dziś około godziny gdy mierze temp. Miałam śluz z krwią i ból brzucha.. potem ten brzuch przestał mi dokuczać a plamienia zniknęły...
    Dlatego właśnie ciężko mi tylko na podstawie obserwacji ciała wyciągnąć wnioski.. bo to wszystko nie jest niednoznaczne..
    Zawsze miałam uporczywy pms.. teraz jest zbyt spokojny...

    d74ba5835bc50067428f6418b79f6dd7.png

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 24 września 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Być może to nie pms. Robiłaś sobie test? Ten nasz organizm.... Ja nigdy nie miałam problemów np. Że sluzem odkąd się staramy sluzu prawie nie mam :/

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś robiłam - i tylko I kreska... :(
    26 dc (cykle 27-28 dniowe)

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 24 września 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dwie znajome robiły test w dzień miesiączki i oby dwie testy ujemne a ty za kilka dni powtarzając dopiero wyszły blade kreski :). A powiedz mi jak to jest z ta tarczycy... Nie znam się dokładnie ale mam też znajoma która ma problem nie mogła zajść a jak już zaszła poroniła. Jesteś pod stałą kontrola lekarza?

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choruje kilka lat. Co 3 miesiące się badam i ustalam dawkę leku. :)
    Teraz na początku miesiąca mam kolejne badanie.
    No na pewno będzie to jakaś przeszkoda... ech..
    Dlatego taka zdołowana jestem.. :(

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 24 września 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie takie kobiety mają problemy......ciągła kontrola i leki na pewno dadzą efekt. Trzymam za Ciebie kciuki :) Na pewno się uda.

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa5 wrote:
    powiedz mi czy to prawda że jak po owulacji temperatura wzrasta to duża szansa że jesteś w ciąży ?

    Objawy na ciążę i na @ są takie same. Nie ma co się tym sugerować
    Trzeba zribic test i potwierdzić badaniem z krwi i wtedy wiadomo.

    PLPaulina lubi tę wiadomość

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 24 września 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Choruje kilka lat. Co 3 miesiące się badam i ustalam dawkę leku. :)
    Teraz na początku miesiąca mam kolejne badanie.
    No na pewno będzie to jakaś przeszkoda... ech..
    Dlatego taka zdołowana jestem.. :(


    Spokojnie, zostały dwa dni i albo przyjdzie @ albo będziesz skakać z radości, test mógł nie wyjść, pomimo że już prawie koniec cyklu. Pełno tu wpisów dziewczyn, które zaszły w ciążę, a test nie pokazał drugiej kreski :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ