X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne PLANOWANIE CIĄŻY, jakie badania, co gdzie jak?
Odpowiedz

PLANOWANIE CIĄŻY, jakie badania, co gdzie jak?

Oceń ten wątek:
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :)
    temat trochę chaotyczny ale piszę jako kompletnie ZIELONA NOWICJUSZKA. Staramy się z mężem o dziecko i nie wychodzi.. Chciałabym zrobić jakiś krok do przodu żeby coś się ruszyło. Czy mogłybyście tak w skrócie mi napisać gdzie i jakie badania powinnam wykonać i jakie macie doświadczenie w tym aspekcie? I od czego zacząć? bo jak czytam to forum to jest tego bardzo dużo i nie wiem czy robić wszystko na raz...

    Tak totalnie od podstaw jakbyście tłumaczyły to kompletnie zielonej nowicjuszce...bo taka się czuję w tym aspekcie:)

    dziękuję :)

  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana..oczywiśćie na początek wizyta u swojego ginekologa( o ile masz takiego) a jeśli nie to namierz jakiegoś dobrego w swojej okolicy i idz na wizyte. On wypyta od kiedy sie staracie, zapyta o długość cyklu itd..na pewno zrobi CI cytologie oraz usg dopochwowe.
    Ja ostatnio byłam i wykonała mi te badania oraz dała karteczke z innymi badaniami typu krew, próby wątrobowe, tarczyca, hormony płciowe, prolaktyna itp.
    Jest taki zestaw dla kobiet starających sie, ale teraz z głowy Ci nie wymienie niestety :(
    Myśle, ze na pewnoe CIe przebada tak zewnętrznie czy nie masz torbieli i innych dziadostw na jajnikach itd..a poźniej da reszte..myśle ze prolaktyna i tarczyca na dzien dobry, bo to często przeszkadza w zajsciu :(:(

    mar lubi tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar koniecznie na hormony prlokatyna itd

    mar lubi tę wiadomość

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak :) A badania? TSH, ft3, ft4, prolaktyna, progesteron, LH, FSH, estradiol :)

    mar lubi tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie nasienia!!!
    Komputerowe, koniecznie z morfologią!
    Najmniej inwazyjne, a może się okazać, że od razu (tak jak to było u nas) wychwycicie przyczynę niepowodzeń.


  • patus1992 Przyjaciółka
    Postów: 105 35

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ze swoim partnerem sie staramy od stycznia, myslicie ze jak pojde do gina z tym problemem to nie uzna mnie za wariatkę?:) wiem, ze to dopiero 4msc , ale po prostu boje sie co bedzie dalej, a chyba nie zaszkodzi zrobic podstawowe badania:)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DOkłądnie zgadzam sie z XYZ :)
    Ty zrób podstawowe badania czysosc, cytologie usg i wizyta u gin. a maz niech zrobi badanie nasienia.. i jelsi u niego wsio jest ok to ewentualnie dalej badajcie twje hormony.. wiadomo pakiecik dl kobiet starajacych jest .. ale mysle ze na poczatke jelsi masz regularne cykle nie masz plamien miedzymiesiaczkowych to wykonajcie te.. jak pojdiesz do gin to zapytaj sie co i kiey= mozesz zbadac zeby bylo wiadomo co i jak :)

    Z zestawu dla Ciebei na pewno zleci
    miedzy 2-4 dc
    FSH, LH, Estradiol, Prolaktyna, testoseron,
    22 dc - jesli masz cykle 28 dniowe progesteron
    TSH - to obojetnie keidy ( i poki co wystarczy on) jesli cos tu by wyszlo za duze czy za male to i tak reszte badan pozniej zleci endokrynolog.
    Mozna dla wlasnej swiadomoci zrobi morfologie mocz,

    Ale podstawa to Maz -badanie nasienia..( bo jelsi cos z kijankami jest nie tak..to leczenie tez sporo trwa)
    Ty wizyta u gin , usg, cytologia czystosc, spr czy nie masz nadzerki
    Hormony mysle ze s am lekarz postanowi dokladnie ktore warto w pierwszej kolejnosci zrobic

    Pozdrawiam

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patus.. jesli myslisz ze uzna cie za wariatke.. to najzwyczajeniej powiedz ze staracie sie dłuzej ..i juz :)
    Pozatym tak naparwde tyle trabia zekobiety powinny dbac o siebie wiec badania sie naleza nie tyle tyko i wylacznie dla starajacych sie ale ogolnie.. wiec jesli gin stwierdzi ze jestes wariatka to zmien ginekologa..

    Maja obowiazek czesc badan zlecac i jest to ich zasranym obowiazkiem ze juz sie tak brzydko wyraze.. wysmiewanie pacjentki ktora zaczyna sie starac ze za krotko to dla mnie porazka lekarzy a nie wariactwo kobiety..

    Kazda starajaca sie kobeita powinna miec przynajemnij zbadane na poczatku hormony, USG , piersi i narzadów rodnych, cytologie, czystosc..

    kapturnica lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja scyganiłam Pania Gin bo tez sie bałam ze mi powie ze 4 mce to krótko..i tak tak powiedziała...ze trzeba sie martwić jak ponad rok...:) a ja powiedziałam ze ok 7 mcy :)

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam powiedzialam ze od 2 lat sie nie zabezpieczamy i jakos nigdy nic nie wyszlo a staramy sie swiadomie pol roku .. i bez problemu pozlo dalej ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • patus1992 Przyjaciółka
    Postów: 105 35

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ecch , juz nie mam sily , biore kwas foliowy, magnez , cynk , <3 w dni plodne i nici :)

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak lekarze ida schematem to nie raz trzeba im ten schemat dac na tacy .. co sprawdzi mnie czy sie zabezpieczalismy czy nie?? alboile sie staramy .. oni robia nas w bambuko jak cholera zbijaja kase na tym zeby czesto chodzic.. i traca nie raz czas.. dlatego ja tam niemam sumienia w tej kwestii wiem czego moge wymagac i tego wymagam a oni niehc sie bujaja :P

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Ci opowiem Aniu , ze masz racje..jestem nowa w swoim mieście, nie znam lekarzy itd! wiec poszukałam troche na forum, babka miala super opinie itd..a szczerze mówiąc szału nie bylo, nie wiem czy miała gorszy dzien czy co...
    jakas taka oschła, automatyczna nie wiem..wydawało mi sie ze ja przyjdzie kobieta ktora chce mieć dziecko i narazie nic sie nie udaje to spotkanie bedzie inaczej wyglądać :(

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patus kwas foliowy mozecie obydwoje brac :)
    Mg i B6 tez
    dla ciebie dodatkowo wiesiołek lub siemie lniane - na poprawe sluzu , sporo wody
    teraz idzie wiosna . warto uderzyc w owoce warzywa owoce morze- szczegolnie dla facetow :)
    facet niech nie przegrzewa klejnotoow- unika goracych kapieli i obcislych gatek
    mozesz mu tez zapodac jakies wit dla mezczyzn( androwit, salfazin, - w meskich sprawch poczytaj jakie dokladnie witaminy poprawiaja u facetow plodnosci)

    Badania swoja droga ale nie koncentrujcie sie tylko na dniach plodnych ;)
    bo niera zorganizm potrafi nas zaskoczyc ..plemniki jesli sa zdrowe przetrwaja nawet 5 dni

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudasku = po pierwsze ja uwazam ze lepszymi ginekologami sa faceci ;)
    ale to moje skormne zdanie :)
    chodzilam do 3 kobiet..i zadna nie wykazala takiej delikatnosci i zrozumienia co facet ..dziwne ale prawdziwe ;)

    kapturnica lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • patus1992 Przyjaciółka
    Postów: 105 35

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    problem jest taki, ze moj nie chce ani badan zrobic ani nic, tym bardziej brac witamin, staramy sie razem ale w sumie tylko ja.

    Ania_84, Qrczak lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patus .. powiem tak..moj tez mial opory przed badaniami i witaminami.. ale porozmawialismy i doszlismy do wniosku ze skoro chcemy miec dziecko..to wiadomo ze nie tylko jedna strona musi byc zdrowa.. na poczatku lykal tylko witaminy..jak ja poszlam do szpitala na badania na 3 dni to on wtedy sie ruszyl i zrobil badanie nasienia..niestety unas wyszlo brak plemnikow.. i 9 miesiecy ( przez blad learza) stracilismy stesujac sie i placzac przy kazdej @ ...
    teraz maz pierwszy leci na badania i nawet zgodzil sie na biosje jader w poszukiwaniu plemnikow.. wiec niestety ale skoro chce byc tata ..to i musi dac cos od siebie nie tylko plemniczki :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • patus1992 Przyjaciółka
    Postów: 105 35

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widzisz, w sumie to tylko mi zalezy na dzieciaczku. ;) no nic, najpierw ja pojde go gin sie przebadac, zdaje sobie z tego sprawe ze 4 msc starania to bardzo malo, ale wole juz zaczac badania za w czasu :)

    Ania_84, Qrczak lubią tę wiadomość

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Ty wizyta u gin , usg, cytologia czystosc, spr czy nie masz nadzerki


    Pozdrawiam

    Ania, czy obecność nadżerki może wpływać na problemy z zajściem w ciąże?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to skoro tak to znajdz za ten czas dobrego gin.. zrob podstawy :)
    USG, cytologie i popros o skierowanie na hormony :) powedz ze copradwa pol roku ale chcialabys sprawdzic czy na penwo jest wszytsko juz tera :)

    A jak ci nie da mozesz robic na wlasna reke :)
    A co do wit dla chłopa ;P to dawaj mu powiedz z e to witaminy na wzmocnienie na przesilenie wiosenne :) gotuj zdrowo :) chodzcie na spacerym basen :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ