X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ploty,Ploty ploteczki :D
Odpowiedz

Ploty,Ploty ploteczki :D

Oceń ten wątek:
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chcę synka
    mąż córkę

    konflik rodzinny mam ;)

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak na dziewczynki się wymiotuje to ja obalam ten mit - jak byłam w ciązy z córą to ani razu nie mialam bliższego kontaktu z kibelkiem ;-)

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z włąsnego doświadczenia wiem, że nie wymiotowałam na mojego synka ani razu, mdłości miałam to tak, ale wymiotów ani trochę :]

    Moja ciotka ma dwójkę - na córe tak rzygała że lewdo z łóżka się ruszala, na synka za to nic, tylko mdłości :]

  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmmm to ciekawe :)

    ach te nasze babcine zabobony

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widać każda ciąża inna a co ma być to będzie ;)

    livia30 lubi tę wiadomość

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To widzę, ze tylko u mnie było inaczej :D No cóż i takie rzeczy się zdarzają :D Ale "urodę" faktycznie córa zabrała, w ciązy zdecydowanie nie wyglądałam kwitnąco :D

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja obalam :)
    Bedziemy miec syna a zdazalo sie wymiotowac jeszcze w 20 tyg :)
    No i na poczatku ciazy wygladalam na dziewczynke :P madakrycznie. Dopiero w polowie 2 trym zaczelam jako tako wygladac :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula mi się zdarzyło puścić pawia jak byłam z rana po obudzeniu tak głodna że az mi cofało z żołądka kwasy :D ale to było raptem przez całą ciaze może ze 4 razy

  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lecę z młodym Shreka obejrzeć - znów :/
    no ale cóż skoro tak pięknie prosi ;)

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie zazdroszczę wam... ja w obu ciążach lekkie mdłości i to wszystko ;)

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uu Olgus. Zazdroszcze ;)
    Ja zygalam i w domu i w pracy haha :)
    I rano i w poludnie :) pelne urozmaicenie :)
    Potrafilam zwracac sniafanie i obiad haha :) ale jaka mialam wtedy figurke :P

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak dobrze jest meza miec o 16 w domu :D

    zjedlismy obiadek pozniej pojehalismy obejrzec kose spalinowa.. i bylismy 1 cm od kupna nowego tv :P
    jutro o 9 rano jedziemy ja kupic znaczy kose z TV sie opamietalismy nie kupilismy ;D

    za to jutro kupujemy kose , sokowirówke i czajnik :D

    kocicy kupilismy piekna toalete
    o taka :D
    5267_m.jpg

    jutro wyjazd :D
    ogolnie I dzien pracy ..bardzo pozytywmny.matko dziwczyny ta happy miska dawno nie widzialam wracajacego z pracy :)
    pracuje tam 5 osob wogole powitanie mial :) , maj osobny pokoj socjaly jakposzli na przerwe to chlopai odrazu zrobily mu kawy .. dali mu wode ..Michal mowi ze na luzie wszyscy rozmawiali :) naczyl sie sporo nwych rzeczy..facet pokazywal i pozwalal u obslugiwac rzeczy na ktorych mchal do tej pory niepracowal..spokojnie tlumaczyl chlopai wczorj chcieli go od razu brac na montaz kuchni u klienta :) w poniedzialek maja gadac o umowie :)

    a ja w sobote ide na rozmowe do banku :) zadzownili do mnie :)

    Czarnula87 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam mdłości (poranno-południowo-popołudniowo-wieczorne) i wymioty do 17tyg, a jest chłopak.
    Za to wszyscy mi mówią, że super wyglądam w ciąży ;)

    Anastazjaaa, Malenq lubią tę wiadomość

  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Dziewczynki!
    Pierwsza!!!!!! :)
    wszystkie jeszcze spicie albo już pracujecie intensywnie:)
    a ja dzis wyjątkowo wstałam o 8 wraz z moim R i nie chce mi sie spać :)
    wiec coś tu popisuje, zaraz zjem sniadanko, leki i nie wiem co dalej :) hehehehhe

    Eweloka84 lubi tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Ja miałam mdłości (poranno-południowo-popołudniowo-wieczorne) i wymioty do 17tyg, a jest chłopak.
    Za to wszyscy mi mówią, że super wyglądam w ciąży ;)


    Anetko bo super wyglądasz!! wiem bo widziałam :D to samo mój męzu powiedział :]


    Rudasku ja jestem, ale idę w kimanko bo się źle czuję :/

    santoocha lubi tę wiadomość

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry. Ja tak na szyko bo zjemy sniadanko, wyszykujemy sie, na zakupki i jedziemy ogladac domek ;)
    Milego dnia :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milego ogladania Paula :):)

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Ja wymiotowałam może 3 razy przez całą ciąże a mdłości miałam i rano i popołudniu i wieczorem:) więc nie wierzę w te zabobony:)
    Nie wierzę też w celowanie w chłopca czy dziewczynkę, bo u nas do zapłodnienia doszło w trakcie lub dzień po owulacji (miałam monitoring) i z tego wynikało że powinien być chłopiec, a jest dziewczynka:)

    Anastazjaaa, Malenq lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natomiast wierzę w przeczucia, od początku byłam przekonana, że będzie dziewczynka i na pierwszym genetycznym tylko się to potwierdziło:)

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula dokładnie! zabobonów i przesadów jest milion :)
    ja tez w to nie wierze ale w przeczucie wierze i tez czułam ze facet bedzie :)
    lekarz poki co na 100% powiedział ze chlopak, mam nadzieje ze nic sie nie zmieni :)

    Pauluś jak Zuzia??

    Kochana mam cos dla CIebie, nie wiem czy CI sie przyda, na pewno nie bedziesz siedziec z instrukcją przy dziecku ale przeczytaj w wolnej chwili :)
    to info odnośnie płaczu dziecka. Informacje z moich studiów :)

    To, na co czekają rodzice zaraz po przyjściu na świat dziecka, to pierwszy krzyk, dający znać, że dziecko już jest, że żyje. To jest również krzyk spowodowany pierwszym oddechem, a także jest to pierwszy, widoczny i słyszalny symptom aktywności motorycznej z jednej strony, i powstającego zjawiska akustycznego z drugiej (Diener, 1999, s. 10). Ostwald i Peltzman piszą, że „krzyk jest jednym z pierwszych sposobów, w jaki noworodek komunikuje się ze światem zewnętrznym”, jest to pierwsza przedwerbalna forma komunikowania się z otoczeniem. Już Darwin uważał, że płacz u noworodków rozwinął się jako środek dostarczania matce informacji o stanie dziecka, bo przecież to krzykiem i płaczem dziecko będzie pokazywało najbliższym, że jest głodne, że ma mokro, że jest mu niewygodnie czy zimno. To również za pomocą krzyku i płaczu będzie próbowało skupić na sobie uwagę innych. Zdaniem Kaczmarka, krzyk i płacz są również pewnego rodzaju ćwiczeniem oddechowym, gdyż szybki wdech i wolny wydech płaczącego dziecka nie różni się wiele od wdechu i wydechu człowieka dorosłego w czasie mówienia i śpiewania (Kaczmarek, 1977, s. 11). W 3 lub 4 tygodniu życia dziecka, krzyk różnicuje się pod względem intonacji, co ułatwia otoczeniu zrozumienie tej formy komunikacji. Krzyk wywołany bólem jest głośny i przerywany ruchami ssania (Hurlock, 1985, s. 320). W krzyku niemowlęcia występują elementy nieartykułowane, trudne do określenia, przejścia od jednego z nich do drugiego są nieuchwytne. Niektóre dźwięki zbliżone są do samogłosek a, o, u (Styczek, 1981, s. 210). Znaczenie krzyku można zrozumieć na podstawie jego intensywności, barwy i towarzyszących mu ruchów ciała. Im silniejsze są potrzeby niemowlęcia, tym głośniejszy i bardziej uporczywy jest jego krzyk. Bardzo głodne niemowlę krzyczy głośniej i wytrwalej niż dziecko mniej głodne. Ruchy ssania, które pojawiają się w momentach ustawania krzyku sygnalizującego głód, również pomagają w interpretacji krzyku dziecka (Hurlock, 1985, s. 321). I tak, płacz podstawowy, charakteryzuje się monotonnym, przerywanym krzykiem, podobnym do staccato. Płacz z bólu, cechuje krzyk z nagłym początkiem, którego siła narasta. Jest głośny, przeraźliwy, ostry. Płacz gniewny z kolei objawia się silnym podnieceniem, poczerwienieniem twarzy, przerywanymi łkaniami i długim czasem trwania (Harwas-Napierała, 2000, s. 62).

    Wyodrębnia się następujące, rozpoznawalne rodzaje krzyku niemowlęcego:

    krzyk zwiastujący samotność i pragnienie kontaktu z matką,
    krzyk sygnalizujący dyskomfort spowodowany mokrymi pieluszkami,
    krzyk sygnalizujący poważne zaniedbania pielęgnacyjne,
    krzyk głodowy,
    krzyk sygnalizujący zmęczenie,
    krzyk sygnalizujący znudzenie,
    krzyk sygnalizujący złość, gniew,
    krzyk sygnalizujący przegrzanie,
    krzyk będący reakcją na oziębienie organizmu,
    krzyk bólowy,
    krzyk towarzyszący chorobom i anomaliom rozwojowym (Diener, 1999, s. 10).

    Oprócz krzyku i płaczu, niemowlęta do komunikowania się z otoczeniem wykorzystują jeszcze takie zachowania niewerbalne jak: spojrzenia, ruchy ciała, gesty, mimika, wokalizacja

    Paula_29, Anastazjaaa, Malenq, Czarnula87 lubią tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
‹‹ 1613 1614 1615 1616 1617 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ