X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ploty,Ploty ploteczki :D
Odpowiedz

Ploty,Ploty ploteczki :D

Oceń ten wątek:
  • dodinka Autorytet
    Postów: 903 949

    Wysłany: 11 listopada 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Trzymam mocno kciuki zeby jednak była ciaza :D


    a Ty kiedy testujesz???

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    3jvz3e5eovkng9e9.png

    qb3c3e5emn8zmtdy.png
  • Eweloka84 Autorytet
    Postów: 6019 3763

    Wysłany: 11 listopada 2013, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodinka wrote:
    kurcze okresu nie ma cycki bolą tak strasznie że nawet stanika nie mogę założyć wielkie bolące korbole są takie obrzmiałe i gorące że szok, jutro jeszcze raz betę idę robić i na piątek wizytę zaklepałam bo jak to nie ciąża to nie wiem co? ale nawet przy okresie takich cycków nie miałam :P
    Tez trzymam kciuki, że był była to fasolka :D

    dodinka lubi tę wiadomość

    Córcia Natalka :* :*
    nqtkdf9hwyyfmv3n.png
  • dodinka Autorytet
    Postów: 903 949

    Wysłany: 11 listopada 2013, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po ostatniej odebranej becie już się nie nastawiam i nie nakręcam wolę składać, że to zaburzenia hormonalne a potem mile się zaskoczyć. Po wizycie u lekarza byłam taka szczęsliwa bo powiedział że to na bank ciąża i tylko betą trzeba potwierdzić a potem wielkie rozczarowanie więc teraz nie nastawiam się dopóki nie zobaczę bety wyższej niż 5.
    Zamówiłam sobie nawet termometr owulacyjny i od nastepnego cyklu mierzymy :D

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    3jvz3e5eovkng9e9.png

    qb3c3e5emn8zmtdy.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 listopada 2013, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodinka wrote:
    a Ty kiedy testujesz???
    Jutro ma 1 termin @ no i ostatnie tabl wieczorem lutki ... ;) wiec sprobuje jutro jesli empk bedzie ładna i nic sie nie wydarzy
    A drugi termin jest 14 list zobacze - najwyzej jak jutro nic nie wykaze - to w srode zrobie ponownie - jak bdzie dalej tak samo - to w srode i piatek jest moj ginek to najwyzej pojde :)

    dodinka, Eweloka84, cedr697 lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • dodinka Autorytet
    Postów: 903 949

    Wysłany: 11 listopada 2013, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze :D trzymam kciuki
    kurcze ja w tym miesiącu juz trzeci raz będę u ginekologa jak nigdy no ale nie ma wyjscia ja mialam miec okres w sobotę z moich obliczeń i zawsze się sprawdzaly

    Eweloka84 lubi tę wiadomość

    3jvz3e5eovkng9e9.png

    qb3c3e5emn8zmtdy.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 11 listopada 2013, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula może nawet lepiej przygotować się na spokojnie do ślubu, bo to dużo załatwień, a z maluchem to pewnie nie tak łatwo, musiałabyś go ciągle gdzieś zostawiać, a tu salę wybrać, a to menu, tort a ile to nerwów i stresu, szczególnie jak ktoś ma stres w genach także jak nie macie jakiegoś wielkiego parcia to co ma być to będzie:) a nóż widelec zjawi się w kolejnym cyklu.

    Dodinka co do tej bety to nie wiem dlaczego ale coś mi świta w głowie że nie ma ciąży poniżej 1, a jak już jest powyżej to różnie może być, gdzieś tak czytałam. Dodinka a Ty masz regularne cykle? ilu dniowe?

    Ania rób test z apteki, a allegro widocznie zależy na jakie się trafi raz lepsze raz gorsze, nie trzymaj nas w niepewności

    Eweloka84 lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 listopada 2013, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro zrobie testem pepino o czulosci 10 - bo z apteki nie mam gdzie teraz kupic ;)

    ale spoko luzik - tylko obawiam sie jednekgo .. jak to nie ciaza to @ przyjdzie ze zdwojona sila - bo mało co mnie brzuch boli jak na @ od czasu do czasu takie dziwne cmienie ale nie uporczywe ;)

    Paula to chyba nie tylko Tobie sie wydaje - bo ja tez czytalam ze jesli nie ma ciazy to jest poniez 1 :)

    Eweloka84, Paula_29, dodinka lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 11 listopada 2013, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sale mamy juz wybrana. Kamerzysta fotograf tez.
    Teraz w swieta zostaje tylko udac sie do ksiedza zapytac o termin w kosciele :) i narazie na tym koniec. Poza tym wiele rzeczy zalatwiamy przez internet i telefon bo w Polsce jestesmy ze dwa moze trzy razy w roku. Wiec z dzidziusiem to tez nie byl by problem :) poza tym rodzice nam duzo pomagaja.
    Ale masz racje nie za wszelka cene. Bedzie to bedzie. A jak nie teraz to mam nadzieje pozniej.

    wogole chcialam Was zapytac... Bo bedziemy teraz w swieta w pl ok 10 dni i chciala bym jakies badanka moze zrobic.
    Powiedzcie mi co na poczatek proponujecie? Wg moich obliczen bede ok 14 dnia cyklu :)

    Ania i Dodinka oczywiscie trzymam kciuki i przesylam duuuzo pozytywnych wibracji :)

    Ania_84, dodinka lubią tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2013, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutas u mnie tylko z powodu tempki itp. Ogolnie trochespraw donowych dobija.

    Zobaczymy co bedzie. Dobiore lutke do koncs. Bede mierzyc tempke i tyle. Albo bedzie @ co raczej obstawiam albo jej nie bedzie :))

    Eweloka84 lubi tę wiadomość

  • Eweloka84 Autorytet
    Postów: 6019 3763

    Wysłany: 11 listopada 2013, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnula87 wrote:
    Smutas u mnie tylko z powodu tempki itp. Ogolnie trochespraw donowych dobija.

    Zobaczymy co bedzie. Dobiore lutke do koncs. Bede mierzyc tempke i tyle. Albo bedzie @ co raczej obstawiam albo jej nie bedzie :))
    oby nie było;)

    Córcia Natalka :* :*
    nqtkdf9hwyyfmv3n.png
  • dodinka Autorytet
    Postów: 903 949

    Wysłany: 11 listopada 2013, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Paula może nawet lepiej przygotować się na spokojnie do ślubu, bo to dużo załatwień, a z maluchem to pewnie nie tak łatwo, musiałabyś go ciągle gdzieś zostawiać, a tu salę wybrać, a to menu, tort a ile to nerwów i stresu, szczególnie jak ktoś ma stres w genach także jak nie macie jakiegoś wielkiego parcia to co ma być to będzie:) a nóż widelec zjawi się w kolejnym cyklu.

    Dodinka co do tej bety to nie wiem dlaczego ale coś mi świta w głowie że nie ma ciąży poniżej 1, a jak już jest powyżej to różnie może być, gdzieś tak czytałam. Dodinka a Ty masz regularne cykle? ilu dniowe?

    Ania rób test z apteki, a allegro widocznie zależy na jakie się trafi raz lepsze raz gorsze, nie trzymaj nas w niepewności


    Tak mam regularne 28dniowe więc w sobotę powinnam mieć.
    U mnie na wyniku jest 0,1,2 tydzień ciąży :5-20

    3jvz3e5eovkng9e9.png

    qb3c3e5emn8zmtdy.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 listopada 2013, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula - zacznij od czystosic - biocenoze i cytologii - jesli bedziesz w 14 dc to zrób wszystkie tarczycowe tzb TSH, FT3 i FT4 ewentualnie anty TPO i anty TG , mozesz tez zrobic badania na rózyczke toxo cytomegalie - je obojetnie w ktorymd dc jestes to robisz
    w 22 dc ( okolo 7 dpo) mozna zrobic progesteron
    Ale wiekszosc badan robi sie w 2-5 dc tzn prolaktyne FSH, LH progesteron - a w 22 dc porównuje sie estradiol chyba tez sie robi wtedy w 2-5 dniu - jeszcze zobacz w pamietniku Anutki jest cały spis bo ostatnio jej podawałam jak ja miałąm robione
    Mozesz sobie zrobic tez krzywa cukrowa :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • dodinka Autorytet
    Postów: 903 949

    Wysłany: 11 listopada 2013, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mój wynik to <2

    3jvz3e5eovkng9e9.png

    qb3c3e5emn8zmtdy.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 11 listopada 2013, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu kochana dziekuje Ci baaardzo :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 listopada 2013, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula55 wrote:
    Aniu kochana dziekuje Ci baaardzo :)
    prosze bardzo pozniej moge ci napisac jakie ja miałąm badania w szpitalu ale to dopeiro kolo srody czwartku bo wypis mam w innym mieszkaniu :D zapomniałąm go :D
    I warto sie umówic do gina na usg transwaginalne ;)- akurat 14 dc to moze ci powiedziec jak ci pecherzyki rosna :) jesli owulke masz około 14-15 dc :) to jeszcze se uda :)

    Eweloka84 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • dodinka Autorytet
    Postów: 903 949

    Wysłany: 11 listopada 2013, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnula87 wrote:
    Smutas u mnie tylko z powodu tempki itp. Ogolnie trochespraw donowych dobija.

    Zobaczymy co bedzie. Dobiore lutke do koncs. Bede mierzyc tempke i tyle. Albo bedzie @ co raczej obstawiam albo jej nie bedzie :))


    Nie smutaj trzymam kciuki żeby nie było @ :D

    Eweloka84, Ania_84 lubią tę wiadomość

    3jvz3e5eovkng9e9.png

    qb3c3e5emn8zmtdy.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 11 listopada 2013, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja bym zrobiła inaczej:
    Oczywiście TSH, natomiast FT3 i FT4 robi się dopiero jak są jakieś nieprawidłowości w TSH,
    Różyczki, toxo i cytomegalii bym nie robiła, bo tak naprawdę, żeby to miało sens to musiałabyś zaraz zajść w ciąże a jak nie to powtarzać co chwilę bo toxo i cytomegalią możesz się zarazić w każdej chwili, najczęściej objawy podobne są do przeziębienia, a jak zajdziesz w ciąże to i tak będziesz je musiała zrobić raz jeszcze, więc wydaje mi się że szkoda kasy, na różyczkę jak byłaś szczepiona też nie trzeba, trudno jej nie zauważyć jak się przechodzi
    Progesteron 7 dpo jeśli się załapiesz
    A co do FSH,LH i estradiolu to są dwie opcje albo się je robi tak jak Ania napisała 2-4 dc albo właśnie 13,14 koło owulacji (jeśli ją wtedy masz) Bo pokaże ci stosunek FSH do LH, czy występuje pik LH i czy estradiol przed owulacją jest wystarczająco wysoki.
    I przede wszystkim badanie nasienia u Twojego narzeczonego bo diagnostyka u mężczyzn jest łatwiejsza, szybsza, a leczenie trochę sobie trwa

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 11 listopada 2013, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa no i możesz jeszcze zrobić testosteron i się udać na USG tak jak Ania napisała

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 listopada 2013, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do toxo i cytomegalii- to mi lekarz wtedy zalecił ( szczegolnie ze mamy kocice)- bo powiedizał ze dobrze jest zrobic przed ciaza - gdyby cos wyszlo nie tak to wtedy mozna wdrozyc leczenie przed ciaza- bo toxo i cytomegalia sa najczestszym powodem poronien - fakt ja to mialam robione w szpitalu z całym pakietem badan :)
    wiec jesli ma sie skierowanie nawet od internisty to spokojnie mozna zrobic na nfz :)
    co do ft3 i ft4 - ja powiem ze swojego doswiadczenia - raz mialam piekne wyniki tsh w normach a tf4 wyszło fatalnie dlatego zawsze jak robie tsh to robie tez ft3 i ft4 :) dlatego napisalam :)
    Dokladnie i przy okazji jesli partner robi badanie nasienia to warto zrobic posiew - choc jesli badanie nasienia wyjdzie dobrze to nie trzeba :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2013, 13:22

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 11 listopada 2013, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje kochane kobietki :) dziekuje Wam pieknie. Tak ladnie mi wsyzskto wypisalyscie ze teraz pojde na wizyte przygotowana hehe :)
    Wogole to zamierzamy sie udac do prywatnej przychodni ktora tez zajmuje sie leczeniem nieplodnosci wiec mam nadzieje ze kekarze tam sa bardziej uwrazliwieni na takie sytuacje jak nasza. Oczywiscie narzeczonego tez bede chciala namowic na badanka jak juz tam bedziemy.

    Paula czy ty nie mialas isc dzis na bete czasem? :) bo tak trzymam te kciuki ze rece juz bola :P

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ