X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • Margotka Koleżanka
    Postów: 66 17

    Wysłany: 30 września 2014, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    Wreszcie udało mi sie wyprosić cos od mojej lekarki (pisałam wam wcześniej jak to tu w Danii jest) i do ginekologa skierowania nie dostałam :/ ale skierowanie na badanie hormonów, jedynie dziwi mnie jedno, ze kazała mi ej zrobic w 20 dc ... Nie znam sie na tym, wiec moze Wy wiecie dlaczego w 20? I co jeśli nie moge w tym dniu albo wypada to weekend i laboratoria sa zamknięte, nic nie szkodzi jak bedzie to dzień pózniej lub wcześniej ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżance lekarz kazał robić w 21dc także powinno być ok.

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 30 września 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aka81 wrote:
    Mój nastrój pełen napięcia. Raz się czuję jak na ciążę a raz jak na @.
    Oszaleję.
    Ehh, jakby objawy nie mogły być jednoznaczne ;) Natura dziwnie to wymyśliła.

    Ja mam dziś plan zrobić pizzę dla mojego mężczyzny, a potem, wiadomo, <3 :) Owulka tuż tuż, trzeba popracować ;)

    Aka81 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • CaneCorso Autorytet
    Postów: 513 485

    Wysłany: 30 września 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro ide do gina- moim zdaniem jestem w trzecim tygodniu wiec I tak gin nic nie zauwazy, prawda?
    Tak czy owak wkleje Wam zdjecie testu jak tylko znajde kabel I zgram zdjecie z tel. :-)

    3i49zbmhdvaalxch.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dzięki za trzymanie kciuków:-) ja mam jednak przeczucie że nie udało się i tempka lada dzień spadnie. Załamka :-(

  • CaneCorso Autorytet
    Postów: 513 485

    Wysłany: 30 września 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katie88 wrote:
    Cześć dziewczyny, dzięki za trzymanie kciuków:-) ja mam jednak przeczucie że nie udało się i tempka lada dzień spadnie. Załamka :-(
    Katie jak dlugo sie starasz?

    3i49zbmhdvaalxch.png
  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 30 września 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katie trzeba mieć dobre nastawienie :) Nie załamuj się, będzie dobrze :)

    20140607580117.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 30 września 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katie, głowa do góry, jeszcze nic nie jest przesądzone :)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CaneCorso wrote:
    Katie jak dlugo sie starasz?

    Drugi cykl dopiero. Mam hashimoto, endometrioze i jestem po laparoskopii torbieli endometrialnych.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monia91 wrote:
    Katie trzeba mieć dobre nastawienie :) Nie załamuj się, będzie dobrze :)

    Nie potrafie, ja od razu się załamuje. Dziś zrobiłam test i też negatywny. Tempka może i ładna, ale testy z jedną kreską. Oszaleje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Katie, głowa do góry, jeszcze nic nie jest przesądzone :)

    Dla mnie już jest:-)

  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 30 września 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To, że testy są negatywne jeszcze nic nie znaczy. Niektóre dziewczyny słabą kreske na teście miały kilka dni po @. Więc póki nie ma @ jest nadzieja ! :) I tego trzeba się trzymać :)

    20140607580117.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ja jak nie mam czegoś od razu to się zalamuje. A tu trzeba być cierpliwym.... i skutki tego są, jakie są - kłótnie między,a mężem.

  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 30 września 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postaraj się wyluzować :) Taki stres nikomu nie służy. Nie warto robić takiej atmosfery. Musicie się wspierać. Zrób sobie może jakąś kąpiel czy coś :)

    20140607580117.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margotka, zależy jakie hormony badasz. Około 20-21 dc bada się progesteron zwykle, czasami też estradiol. Prolaktynę obojętnie kiedy. LH i FSH bada się na początku cyklu, zwykle w 3 dc, a potem ewentualnie powtarza badania.
    Tak po prawdzie, to powinno się poświęcić 1 cykl na dokładną diagnostykę i zrobić kilkakrotne pobranie wszystkich hormonów w ciągu cyklu, żeby móc określić profil hormonalny danej kobiety w zależności od dnia cyklu - bo co z tego, że w 3 dc LH jest w normie, skoro ważne czy w środku cyklu wystąpił jego pik... I tak dalej :) No ale to jest ciężkie do zrobienia nawet w Polsce, podobno naprotechnologia się tym zajmuje, ale nie słyszałam, żeby żaden "normalny" lekarz to zlecał.

    Tak w ogóle to cześć dziewczyny :* :)

    Margotka, małgorzata_tk lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p.s. Katie, weź się wyluzuj i nie gadaj, że dla Ciebie już wszystko stracone, bo tempka ładna, a na testy jest jeszcze za wcześnie. Jeżeli jesteś we wczesnej ciąży, to taki stres może tylko zaszkodzić.

    Katie88 lubi tę wiadomość

  • Margotka Koleżanka
    Postów: 66 17

    Wysłany: 30 września 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma wrote:
    Margotka, zależy jakie hormony badasz. Około 20-21 dc bada się progesteron zwykle, czasami też estradiol. Prolaktynę obojętnie kiedy. LH i FSH bada się na początku cyklu, zwykle w 3 dc, a potem ewentualnie powtarza badania.
    Tak po prawdzie, to powinno się poświęcić 1 cykl na dokładną diagnostykę i zrobić kilkakrotne pobranie wszystkich hormonów w ciągu cyklu, żeby móc określić profil hormonalny danej kobiety w zależności od dnia cyklu - bo co z tego, że w 3 dc LH jest w normie, skoro ważne czy w środku cyklu wystąpił jego pik... I tak dalej :) No ale to jest ciężkie do zrobienia nawet w Polsce, podobno naprotechnologia się tym zajmuje, ale nie słyszałam, żeby żaden "normalny" lekarz to zlecał.

    Tak w ogóle to cześć dziewczyny :* :)

    Sigma kochana jesteś moja encyklopedia wiedzy :)
    Dziękuje za odpowiedz :)
    Niestety nie wiem jakie hormony, bo tu cieżko o cokolwiek sie dowiedzieć, wywiedziec i w ogóle. Sukces, ze w ogóle na cokolwiek dostałam skierowanie, a wizytę u lekarza (zwykłego, nie ginekologa, bo do takiego dostanę skierowanie jak zwykly stwierdzi ze cos nie tak) dostałam na 29 października, cudownie. No cóż, w tym cyklu raczej juz ńici, czekam na @ i nowy cykl, nie poddaje sie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma wrote:
    p.s. Katie, weź się wyluzuj i nie gadaj, że dla Ciebie już wszystko stracone, bo tempka ładna, a na testy jest jeszcze za wcześnie. Jeżeli jesteś we wczesnej ciąży, to taki stres może tylko zaszkodzić.

    Ok. Wezme sie za siebie. Spobuje sie zrelaksowac. Szkoda ze mąż ma do kitu prace i rzadko sie widzimy.

    Sigma lubi tę wiadomość

  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 30 września 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katie mojego nie ma od wczoraj, ale na szczęście jutro już wraca i już nigdzie nie będzie się wybierał. Napuśc sobie wodę do wanny, dodaj jakiś płyn czy coś, posłuchaj jakiejś rozweselającej muzyki i odrazu Ci się humor polepszy :) Ja dziś odkurzałam ze słuchawkami w uszach, więc odrazu humor lepszy :)

    20140607580117.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja męcze się ze swoimi myślami. Wkurzam tylko Was moim gadaniem

‹‹ 117 118 119 120 121 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ