X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • EP!C Autorytet
    Postów: 497 341

    Wysłany: 7 listopada 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się wykoncze.. caly przelyk mnie boli :(

    16udskjo085vr1ot.png 82dogu1rybsnof6k.png
    20150530650113.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:
    Z tym odczłowieczeniem w behawioryzmie pewnie chodzi im o słynne znęcanie się poprzez walenie w gong nad niemowlęciem z sierocińca i uwarunkowanie go na strach przed wszystkim, co białe i futerkowe, potem zostawienie samego sobie bez odwarunkowania ;) Ot, taki eksperyment na człowieku :P
    Tak, dlatego napisałam, że kwestie etyczne to inna sprawa :P
    Quote:
    A psychoanalizę uznają za nurt zgodny z chrześcijaństwem? :o Bo jeśli tak, to ja chyba inny katolicyzm wyznaję :P Toż to diabelstwo raczej :P
    Ja też tego nie rozumiem ;) może za diabelstwo nie uznaję, ale widzę silną rozbieżność między chrześcijańską a freudowską wizją człowieka ;) cóż... :)


    Z tym uzależnieniem... No właśnie. Są aspekty utrudniające - uzależnienie fizyczne, psychiczne itd. Z tym nie dyskutuję. Nie rozumiem natomiast bagatelizowania kwestii decyzji - moim zdaniem użalanie się nad pacjentem, że "to zaburzenie" sprawia, że jest on usprawiedliwiony - ot, nie musi już podejmować decyzji, bo przecież jest biedny, chory, a jego walka skazana na przegraną ;) tak to widzę.
    Niemniej jeden ze znajomych psychoterapeutów właśnie pisze doktorat, tworząc nowy model psychoterapii - odzwierciedlający dokładnie to, co mówisz, oparty głównie na zasobach. Terapia pt. metadon (stosowana nawet w Monarze!) i omijanie budek z piwem powoli na szczęście odchodzi do lamusa :)

    Quote:
    Swoją drogą... ależ sobie znalazłyśmy tematy na forum o staraniach o dzieciaczki... :P

    Pozostałe Dziewczyny, wybaczcie i najwyżej pomińcie nasze posty, czy coś :P
    Nooo... :D koniec Zuzzi! nie będziemy tu dziewczyn zanudzać :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2014, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Jak mi się dzisiaj fatalnie spało :P Zazwyczaj pełnia = u mnie bezsenność, ciekawe czemu? :) Piję kawkę i zaraz muszę lecieć na USG, mordercza godzina jak na długoweekendową sobotę, no ale nic dziwnego, lekarze też chcą mieć wolne ;) Także wyjścia nie mam, muszę się zbierać :) Miłego dnia! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :)

    Mnie też się nieciekawe spadło ale to nie ze wzgledu na pełnie niestety :P
    Ale mimo to się wyspałam i mam dobry humor :D

    Buźki :*
    MIłej Soboty :*

  • EP!C Autorytet
    Postów: 497 341

    Wysłany: 8 listopada 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam z rana, o dziwo sie wyspalam, i jak narazie nie mam mdlosci (odpukac) :))

    Buziulka, Sigma lubią tę wiadomość

    16udskjo085vr1ot.png 82dogu1rybsnof6k.png
    20150530650113.png
  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 8 listopada 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)

    Miłego dnia :)

    20140607580117.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 8 listopada 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego dnia dziewczynki :)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 8 listopada 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane, jakie plany ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, dziewczyny... byłam na USG i jest dziwnie.
    Pęcherzyk na lewym jajniku 18 mm - duży jak na mnie i na 10 dc, wychodzi na to, że owulka tuż tuż wg wielkości pęcherzyka - to działanie dong quai z całą pewnością. Natomiast endometrium jest brzydkie, bo tylko 5,2 mm, pewnie jeszcze będzie rosło, ale zwykle jak pęcherzyk osiąga kilkanaście mm, to endo już miałam sporo grubsze... (w zeszłym cyklu przy pęcherzyku 10 mm było endo 6 mm, przy pęcherzyku 14 mm - endo 8 mm).
    Śluzu płodnego nie odnotowałam, także na endometrium i śluz dong quai mi nie pomaga. Prawdopodobnie nie powinnam przyspieszać owulacji ziołami, skoro endometrium jeszcze nie jest na nią gotowe. Na szczęście w razie czego do owulki jeszcze chwila, a do potencjalnej implantacji jeszcze kolejnych kilka dni, więc jeszcze by endo zdążyło troszkę podrosnąć, ale to i tak chyba byłby słaby wynik zważając na to, że po owulce estrogeny spadają :(

    No i jest jeszcze jedna rzecz, która mnie niepokoi - podejrzenie polipa endometrialnego w macicy, 6x2 mm. W jamie macicy w endometrium jest coś, czego lekarz nie umiał określić z całą pewnością, powiedział, że nie wyklucza polipa, ale żeby się nie przejmować, bo takie rzeczy mogą się robić z miesiąca na miesiąc i złuszczać się razem z okresem, widocznie się nie złuszczył. A ja się boję, czy to na pewno polip, czy nie czasem obumarła ciąża - bo poprzedni cykl był dziwny, długa faza lutealna, bledziochy na testach, potem krótki okres i plamienia zamiast niego... Co o tym myślicie?

  • ania82186 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 8 listopada 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny ... Jestem tutaj nowa i bardzo sie ciesze ze znalazlam ovufrien ... Mam nadzieje ze prowadzenie wykresow pomoze nam w zajsciu w ciaze i byc upragnionymi rodzicami :) pozdrawiam

    lilirose lubi tę wiadomość

    Ania
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 8 listopada 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma nie chcę Cię wprowadzać w błąd więc się nie wypowiem ;) endometrium może być gorsze, moje było mniejsze w późniejszym dniu cyklu ;)

    Ania witamy, gwarantuję Ci, że ovufriend stanie się twoim nałogiem :)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim - no wiem, że jeszcze nie jest źle z tym endometrium :P tylko po prostu u mnie zawsze było sporo grubsze, a teraz tylko 5 mm... Zresztą lekarz potwierdził, że jak na owulację na dniach, endometrium jest malutkie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześ dziewczyny:) od dzisiaj zaczynam swoja prezygode z ovufriend:) mam nadzieje ze "ovu" mi pomoże:) dopiero zaczeliśmy sie starac z mężem o dzidzie no i niestety za pierwszym razem sie nie udało wczoraj przyszła @...

    lilirose lubi tę wiadomość

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 8 listopada 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma, a mówiłaś lekarzowi o ostatnim cyklu i obecnych obawach?

    Witam nowe staraczki, życzę szybko zielonych kropeczek na końcu wykresu :)

    Moje plany to brak planów. Od rana w łóżku: albo śpię albo jem albo czytam. Mdłości i ból brzucha skutecznie powstrzymują od wstania z łóżka. Czekam aż mąż z pracy wróci i coś wymyślimy :)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilirose - nie mówiłam, bo to była tylko techniczna wizyta na USG, a nie pełna wizyta lekarska, więc ten lekarz nie był od rozwiewania moich obaw, tylko od sprawdzenia endometrium i jamników ;) no i tak naprawdę zaczęłam rozmyślać dopiero po wyjściu, wcześniej po prostu byłam zdziwiona ;/

    Ania, Lenia - witajcie :) :)

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 8 listopada 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma, aha, rozumiem. To może umów się normalnie do gina i porozmawiaj z nim o tym. Mnie ciężko coś poradzić, bo nigdy nie wgłębiałam się w temat endometrium czy polipów.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, koniecznie muszę iść do gina, ale to już po długim weekendzie :)

  • EP!C Autorytet
    Postów: 497 341

    Wysłany: 8 listopada 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak narazie leze w lozku :) jest mi baaaaardzo niedobrze i walcze zeby nie przytulac porcelany! Znacie jakies metpdy na mdlosci poza herbata z imbirem??

    16udskjo085vr1ot.png 82dogu1rybsnof6k.png
    20150530650113.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, EP!C, ja nie znam żadnych metod... Mnie na mdłości pomaga spacer - świeże powietrze, ale ja nigdy ciążowych mdłości nie miałam, więc nie wiem czy pomoże :D

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 8 listopada 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EP!C wrote:
    Ja jak narazie leze w lozku :) jest mi baaaaardzo niedobrze i walcze zeby nie przytulac porcelany! Znacie jakies metpdy na mdlosci poza herbata z imbirem??
    Mięta,melisa,rumianek. Pij małymi łykami, to osłabia odruch wymiotny, powinnaś też zjeść przekąskę bez wstawiania z łóżka rano

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2014, 11:59

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
‹‹ 238 239 240 241 242 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ