X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • oleczkaa Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 20 listopada 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Dziewczyny ponawiam moje pytanie - jak to jest, jeżeli ma się kociaka w domu? Czy rzeczywiście jedynym sposobem jest się go pozbyć, aby nie był z nami w czasie ciąży? :( nie wyobrażam sobie oddać komuś mojej puchatej :( pomóżcie !


    Sana - oby wszystko było w porządku :)

    f2w3hqvkyl5xc8tn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczkaa - to nie to samo, ale nie martw się, mnóstwo osób to myli :P Kalendarzyk to taka stara metoda z lat 30-stych, która polegała na liczeniu dni - czyli jeśli mam cykl 28 dniowy, to owulacja koło 14 dnia cyklu. Ta metoda była nieskuteczna, bo owulacja może się czasem przesunąć, a cykl np. wydłużyć - i wtedy powiedzmy kobietka myśli, że dostanie okresu 29 dnia cyklu, ale w okolicach 14 dnia złapała grypę, owulacja się przesunęła o tydzień i była dopiero 21 dnia cyklu, gdzie kobieta myślała, że na bank już ma dni niepłodne. I bum, ciąża :) Metody objawowo-termiczne pozwalają na wychwycenie przesuwającej się owulacji i dlatego mają wysoką skuteczność :)

    A czemu chcesz się pozbywać kota? Ja też mam zwierzaki, psa i kota. Kot jest niewychodzący, zadbany, regularnie odrobaczany. Nie widzę powodu, dla którego miałabym się go pozbywać, w ogóle nie ma takiej możliwości!

    Sana - jeszcze raz bardzo mocno gratuluję :)

    Madlenka - cześć, witamy! :D
    Wiem, że to, co teraz proponuję jest mało "moralne" :P ale... czy jeśli się uda zajść, to nie możesz po prostu nie mówić o ciąży i udać, że dowiedziałaś się dopiero po przedłużeniu umowy? :) przecież nikt tego nie sprawdzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2014, 13:04

  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby, oby :) to najważniejsze :)

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma wiem, myślę o tym ale boję się, że tak źle będę się czuć i będę musiała iść na zwolnienie. Pracuję w przedszkolu, pełno zarazków...

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana!!! Gratuluję :) ale super wieści! Jesteś w ciąży, leć na betkę :)

    Oleczka, jeśli kot jest regularnie badany, zadbany, odrobaczany to absolutnie nie musisz się go pozbywać. Zrób tylko badanie na toksoplazmozę i gdy już zajdziesz to ogranicz kontakt z jego odchodami. Niech ukchany odtąd sprząta kuwetę ;)

    Hej Madlenka :) kobieta nie ma obowiązku powiadamiania do 12 tyg., tak gdzieś wyczytałam. A jeśli udasz, że dowiedziałaś się później to jak to pracodawca sprawdzi? Chyba że jest jakiś sposób, że zajrzy w dokumenty, że miałaś opiekę u gina od 10 tyg.

    Powodzenia!

    Edit: jeśli pracujesz w z małymi dziećmi to warto żebyś przebadała się na cytomegalię, to bardzo groźny w pierwszym okresie ciąży wirus.

    Truskaweczka, a jak Wy się czujecie? :)

    Ja dziś sprzątam chatę a później robię listę i śmigam na zakupy, bo w sob. wyprawiamy rodzinną imprezkę. Czeka mnie sporo gotowania i pieczenie ciacha. Modlę się o super samopoczucie i brak mdłości :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2014, 13:26

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose już po becie, wynik będę miała online jakoś o 17-18 :)
    Sprawdziłam głupia teraz haha ale oczywiście nic nie ma :P

    lilirose lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to 4 godz. nerwówki, ale spokojnie, na pewno wszystko będzie dobrze :):*

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, tak mnie mdli, że już chyba nawet nie mam siły myśleć o becie :/
    I jeszcze ta smętna pogoda... brr, tylko spać.

    Skompromituję się teraz, ale co tam :D
    https://www.dolce-gusto.pl/PL/Sklep/Flavours/Pages/Kawybia%C5%82e.aspx?productId=7613033174704
    https://www.dolce-gusto.pl/PL/Sklep/Flavours/Pages/Kawybia%C5%82e.aspx?productId=5011546498386
    Czy te kawy są bezkofeinowe? Raczej mają kofeinę, prawda?
    Na opakowaniu nic nie jest napisane na ten temat :/
    A mi się taaaak kawy chce... Inki nie mam :/

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak zrobisz sobie słabą, małą to na pewno nic się nie stanie, Sana :)

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna kofeinowa słaba kawa dziennie nic złego nie zrobi :) ja też czasem piję, jak boli mnie głowa, a generalnie to nie mam ochoty na kawę. Pomyśl jak babki całą ciążę żłopią mocną siekierę i do tego palą a dzieci rodzą się generalnie zdrowe.

    Pij bez wyrzutów sumienia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2014, 13:44

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuję się rozgrzeszona :D
    Tym bardziej, że ja od urodzenia mam zbyt niskie ciśnienie, więc w takie dni jak dzisiejszy to jestem nie do życia :/ tylko bym spała :P :D

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynyyy a mi się luteina kończy i dzwonię do lekarza, żeby się umówić na sobotę (mój lekarz przyjmował w soboty też po uzgodnieniu), a tu się okazuje, że już wyjechał na Śląsk i zostałam bez lekarza!!!! :( Jeszcze się go pytam kogo by mi polecił z Lublina, a on mi na to "stanowczo nikogo" :D Jeeeb!!! Muszę na szybko załatwić receptę, bo jak do soboty nie załatwię, to w niedzielę zostanę już bez lutki :P

  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo do mnie go wywiało Sigma :D

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo :P Ja wiedziałam, że miał to w planach, ale nie wiedziałam, że już pojechał :D liczyłam na to, że się jeszcze załapię :D

  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 20 listopada 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale na stałe się przenosi na Śląsk?

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety na stałe, już się tam przeniósł ;)
    Ale zadzwoniłam do poleconej mi przez koleżankę przychodni, i zapisałam się do ginka na jutro! :) Także będę miała luteinę :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na warsztatach dostałam coffe mama w różnych smakach :p nie próbowałam, bo kawy nie piję, nie lubię, ale może Sana spróbuj tego http://www.adamed.com.pl/pl/otc/suplementy/mama-coffee/ ;)

  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 20 listopada 2014, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka nawet w ciąży piła kawę, lekarz jej pozwolił. Ja codziennie piję dwie małe, to źle? Jak myślicie? Ciekawe jak smakuje ta mama coffe, myślę by sie na nią przenieść jak kiedyś zajdę w ciąże. A tak bardzo chcialabym juz :/

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podobno w smaku jak zwykła kawa, ale jak mówię nie doradzę, bo jak patrze na samo opakowanie odrzuca mnie od kawy, bo zawsze tak było :p

    Madlenka cierpliwości, luzu i się uda ;) trzymam mocno kciuki ;)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 20 listopada 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, czy mozna sie do Was przylaczyc?

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

‹‹ 253 254 255 256 257 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ