X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • oleczkaa Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 18 listopada 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak ma wyglądać ten wykres temperatur? Po jakich pomiarach będę wiedziała że zbliża się owulacja? :)

    f2w3hqvkyl5xc8tn.png
  • Marinka1990 Koleżanka
    Postów: 50 6

    Wysłany: 18 listopada 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    owulacja występuje przeważnie po skoku temperaturki.. najlepiej ustalić sobie jedną godzinę mierzenia, rano np. po przebudzeniu. Codziennie wprowadzaj sobie te zmiany to wykresu tam już wszystko pisze co i jak. Do tego jednak trzeba cierpliwości bo wymaga to czasu.. ale sama będziesz widziała że coś się dzieję :) z boku jest taka jak by sygnalizacja świetlna to też pomoże kiedy będzie zbliżała się owulka i dni płodne:)

    Nasz <3 <3 <3 Cykl

    b2147b7b095e9f3230b1ae91d1a8e3e0.png

    [link=https://www.suwaczki.com/]git7dcim9gs3js9z.png[/link]
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 18 listopada 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa, a to nawet nie wiedziałam, że czarne też są i że to z monitoringu :D

    Sigma, pewnie nie mało :) Jak te urządzenia do monitorowania owulki to spory koszt, a co dopiero USG.

    Marinka, dziękuję :)

    Hej Oleczka :) Ja mimo wszystko radziłabym Ci zrobić podstawowe badania. Możesz na coś chorować i nawet o tym nie wiedzieć. Oczywiście życzę Ci jak najlepszego zdrowia, ale po sobie wiem, że nie zawsze jest kolorowo. Na przykład sama nie miałam pojęcia, że choruję na niedoczynność tarczycy. Gdybym posłuchała mojej ówczesnej ginki (żeby badania robić po zajściu w ciążę, czyli w jakimś 7-8 tyg.) to nie wiem, czy w tej chwili dzieciątko byłoby z nami.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Marinka1990 Koleżanka
    Postów: 50 6

    Wysłany: 18 listopada 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose ma rację badania trzeba zrobić:)

    Nasz <3 <3 <3 Cykl

    b2147b7b095e9f3230b1ae91d1a8e3e0.png

    [link=https://www.suwaczki.com/]git7dcim9gs3js9z.png[/link]
  • oleczkaa Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 18 listopada 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marinka1990 dziękuję za informacje :* myślę, że z waszą pomocą szybko się tu odnajdę :)

    lilirose masz rację! Brałam pod uwagę podstawowe badania, takie jak krew, mocz, na toksoplazmozę. Coś jeszcze wypadałoby zrobić? :)

    f2w3hqvkyl5xc8tn.png
  • Marinka1990 Koleżanka
    Postów: 50 6

    Wysłany: 18 listopada 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już mykam spać dziewczynki;) Dobranoc:)

    Nasz <3 <3 <3 Cykl

    b2147b7b095e9f3230b1ae91d1a8e3e0.png

    [link=https://www.suwaczki.com/]git7dcim9gs3js9z.png[/link]
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 18 listopada 2014, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka, na pewno TSH, glukozę i cytologię. Warto też pomyśleć o cytomegalii i sprawdzić różyczkę.

    Marinka, :*

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • oleczkaa Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 18 listopada 2014, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose dziękuję za informacje, wybiorę się na dniach do mojego lekarza niech mi wypisze potrzebne skierowania, a cytologię robiłam miesiąc temu i na szczęście wszystko w porządku :)

    f2w3hqvkyl5xc8tn.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 19 listopada 2014, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka, tylko nie zdziw się, jeśli dostaniesz tylko na morfologię, mocz, glukozę i TSH. Na resztę nie chcą dawać :/

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2014, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilirose, ale ja nie pytałam o koszt :DDDD

    Dzień dobry! :D Miłego dnia :D

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 19 listopada 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma, ale ja mówię o tych domowych monitorach owulki :D di kupienia na All.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2014, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, ale napisałaś "pewnie niemało", więc sądziłam, że myślałas, że pytam o cenę ;p

    A, to Monia pytała, teraz doczytałam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2014, 11:08

  • oleczkaa Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 19 listopada 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose - moim lekarzem rodzinnym jest moja ciocia, więc jak się dobrze koło niej zakręcę, to da mi wszystkie potrzebne skierowania :D

    dzień dobry dziewczyny! Od dzisiaj zaczęłam mierzyć temperaturkę, poświęcam się dla dobra sprawy i budzę się o 5 rano! :) ale wiem, że to wszystko dla Fasolki <3

    f2w3hqvkyl5xc8tn.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 19 listopada 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to teraz rozumiem, o co chodziło z tą ceną :D

    Oleczka, zazdroszczę w takim razie :) u mnie nawet gin po zajściu uznał, że tokso można zrobić równie dobrze w środku ciąży (a powinno się do 10 tyg.)... A najlepiej to przed, ale oczywiście sama na własną rękę, bo ona mi skierowania nie da. Ręce opadają.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • oleczkaa Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 19 listopada 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie było to samo, a do tego mówiła, żeby sobie odpuścić starania do wiosny najlepiej, ale kto by tyle czekał, z resztą nie wiadomo ile potrwają starania o maluszka :(. Mam nadzieję, że z moją doktorką nie będzie problemu, ale pewnie wybiorę się dopiero w przyszłym tygodniu, bo teraz mam pracę na popołudnie. A Tobie zazdroszczę :( już masz kruszynkę pod sercem <3

    f2w3hqvkyl5xc8tn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka, a jak wyznaczyłaś ilość dni do dni płodnych? (suwaczek)
    Po śluzie?

    A co do cioci-lekarki :D czemu chciała, żebyście poczekali ze staraniami? ;>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2014, 13:02

    madlenka lubi tę wiadomość

  • oleczkaa Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 19 listopada 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w suwaczku miałam do podania pierwszy dzień miesiączki oraz długość cyklu i z tego mi wyznaczyło :) bo obserwacje z temperaturką dopiero zaczynam :) a coś mam źle wyznaczone? jeżeli tak to proszę o pomoc :) moja mama jest mistrzynią kalendarzyka, już go stosuje dobre 25 lat i jej do dzisiaj nie zawiódł :). Ale pojechała do Kołobrzegu do sanatorium i na razie nie może mi pomóc :) więc jak coś trzeba poprawić to piszcie :)

    aaaaa to, żeby czekać do wiosny to mowiła moja gin, bo infekcje itd :)

    f2w3hqvkyl5xc8tn.png
  • oleczkaa Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 19 listopada 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zmykam do pracy, miłego dnia :*

    f2w3hqvkyl5xc8tn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia, czy dobrze masz wyznaczone :D pytam z ciekawości, bo dni płodne nie zawsze wypadają w połowie cyklu.

    Btw. kalendarzyk nie jest skuteczny :P to, co tu stosujemy, to metody NPR :)

  • MagdaH Przyjaciółka
    Postów: 69 23

    Wysłany: 19 listopada 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Podczytuje temat, ale cieżko z czasem, żeby coś napisać i wdać sie w jakaś ciekawa dyskusje... W każdym razie nowy cykl i nowe starania. Niestety w pracy nawał roboty. Dzisiaj nawet nie miałam czasu na przerwę, żeby coś zjeść. To niestety mi w zaciążaniu nie pomoże, a wręcz przeciwnie. A fajnie byłoby na Święta dostać prezent :-).

    Sigma, ale Ci temperatura ładnie w gore poszła. Trzymam kciuki, żeby Ci sie udało, szczegolnie po tym, jak myślałaś, ze nie było owu. Zwroty akcji jak w filmie... ;-)

‹‹ 251 252 253 254 255 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ