X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • EP!C Autorytet
    Postów: 497 341

    Wysłany: 21 listopada 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Epic, powoli będzie przechodzić, przyzwyczajaj się :D

    Juz bym chciala zeby sie skonczyly ;) ale z drugiej strony to chyba z maluszkiem wszystko ok skoro mdlosci :)

    16udskjo085vr1ot.png 82dogu1rybsnof6k.png
    20150530650113.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 21 listopada 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, niestety @ przyszla dwa dni wcześniej niż wyznaczył program. Czy to znaczy, że owulacja też była w innym dniu???

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 21 listopada 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiun, witaj, dawno nie zaglądałaś :) Dziękuję :*

    Hej Sigma :)

    Epic, też tak sobie mówię, choć dziś drugi dzień jak mdłości zelżały.

    Madlenka, okres mógł przyjść wcześniej. O tym czy była owulacja może na 100% poświadczyć niestety tylko ciążą (i ewentualnie monitoring), a tak to gdybanie.

    Odebrałam wyniki i chyba mam lekką anemię, a w moczu bakterie i leukocyty, mimo, że na ostatnim posiewie nic nie wyszło. Nie rozumiem. Za to TSH spadło ładnie - z 3,3 na 2,19 :)

    A i największe zaskoczenie - nie mam przeciwciał toksoplazmozy, mimo, że w życiu miałam kilka kotów :D


    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • andzik Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 21 listopada 2014, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Moje cykle sa z reguly 28 31 dni przewaznie na zmiane raz 28 raz 31. Raz na kilka cykli zdaza sie dluzszy. Ostatnia miesiaczka byla 19.10 i trwala jak zawsze 6 dni. 02.11 byla owulacja potwierdzona monitoringiem a wspolzylismy 31.10 i 02.11. Dzis jest 34 dzien cyklu i 19 dpo a okresu nie ma nadal. Z tego co wiem owulacja wystepuje 14 dni przed okresem czyli okres powinien byc 16. Biorac pod uwage to ze cykl powinien byc 31 dniowy okres powinien byc 19 wiec spoznia sie dopieo 2 dni. Moze to byc rowniez jeden z tych dluzszych cykli. Jednak zastanawia mnie to opoznienie po potwierdzonej owulacji.objawow jako takich nie mam poza tym ze jest pobolewanie w krzyzu i brzucha ale mam tak zawsze przed okresem. Wystepuje rowniez bol piersi ale bez powiekszenia ktore zawsze wystepuje. Jest rowniez mala ilosc bialego wodnistego sluzu i klucie jajnika z ktorego byla owulacja.Temperatura od owulacji utrzymuje sie w granicach 37,3-37.7Test robilam 15.10 wyszedl negatywny ale byc moze zrobiony za wczesnie. Czy to moze wskazywac na ciaze? I jak to jest z tym okresem czy zawsze wystepuje 14 dni po owulacji? I co ewentualnie powoduje takie opoznienie?

    lilirose lubi tę wiadomość

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 21 listopada 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzik, nie zawsze. To tylko taka reguła, żeby uogólnić badania. Ja np. mam fazę lutealną, czyli tę która następuje po owulacji, 10 dniową, czasem miałam 11 dniową. To indywidualna cecha każdego cyklu. Norma to 10-16 dni.

    Myślę, że jeśli wykonasz test z rana to powinien już wyjść, bo to jakieś 3 dni po planowanym dłuższym cyklu.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • andzik Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 21 listopada 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no niby reguła ale mimo to to już 19 dpo czyli trochę więcej i tak się właśnie zastanawiam czy możliwa jest ciążą

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 21 listopada 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilirose - gratuluje TSH! Z moczem mialam dokladnie tak samo ostatnio a nigdy mi sie nie zdazylo. Lekarz mnie uspokoil, ze to nic groznego i ze czynniki moga byc nate bardzo banalne (jak np. oddawanie moczu do pojemniczka).

    Madlenka - przykro mi ;( wiem, ze malo pocieszajace ale zaczynasz nowy cykl i zycze z calego serduszka zeby byl owocny.

    Ep!C - milo Cie poznac i gratuluje :) Ja juz sie nastawilam, ze bede miec mdlosci do upadlego przez 5 m-cy jak moja mama:) ale na razie moge tylko pomarzyc :)

    Moje drogie, milego popoludnia!

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • EP!C Autorytet
    Postów: 497 341

    Wysłany: 21 listopada 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele wrote:
    Lilirose - gratuluje TSH! Z moczem mialam dokladnie tak samo ostatnio a nigdy mi sie nie zdazylo. Lekarz mnie uspokoil, ze to nic groznego i ze czynniki moga byc nate bardzo banalne (jak np. oddawanie moczu do pojemniczka).

    Madlenka - przykro mi ;( wiem, ze malo pocieszajace ale zaczynasz nowy cykl i zycze z calego serduszka zeby byl owocny.

    Ep!C - milo Cie poznac i gratuluje :) Ja juz sie nastawilam, ze bede miec mdlosci do upadlego przez 5 m-cy jak moja mama:) ale na razie moge tylko pomarzyc :)

    Moje drogie, milego popoludnia!

    Dziekuje :) ja mam nadzieje ze niedluga mi mdlosci mina, bo juz mam ich serdecznie dosyc :)

    16udskjo085vr1ot.png 82dogu1rybsnof6k.png
    20150530650113.png
  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 21 listopada 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EP!C , te mdłości aż tak bardzo dokuczają ??
    Ja jestem na etapie w którym marzy się o tych mdłościach :D

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 21 listopada 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziś jak dostałam @ musiałam się oswoić z myślą, że trzeba będzie wstrzymać się do nowego roku. Trochę martwię się umową ktorą mam do końca lutego. Ale wracając do domu tak sobie pomyślałam, ze przecież jak zajdę w ciąże w tym cyklu to ciąża będzie się liczyć od dnia dzisiejszego wiec to juz będzie trzeci miesiąc prawda? Nie wiem jak to jest dokładnie, muszę poczytać. Jak myślicie? Dobrze rozumuje czy to pragnienie bobasa przeze mnie przemawia?

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • EP!C Autorytet
    Postów: 497 341

    Wysłany: 21 listopada 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiun wrote:
    EP!C , te mdłości aż tak bardzo dokuczają ??
    Ja jestem na etapie w którym marzy się o tych mdłościach :D

    Mdlosci dokuczaja mi az za bardzo, o kazdej porze dnia i o roznym nasileniu...

    16udskjo085vr1ot.png 82dogu1rybsnof6k.png
    20150530650113.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 21 listopada 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny olśniło mnie. Chciałam przerwać narazie staranie o bobo bo do końca lutego mam umowę a żeby ja przedłużył pracodawca musze byc w 3 mies. Ale jak zajdę w tym cyklu to ciąża liczy sie od pierwszego dnia ostatniej miesiączki czyli od dzis a to oznacza, że 12 lutego juz minie ten magiczny termin :) czy dobrze myślę?

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 21 listopada 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madlenka, na moje rozumowanie minie już ten "magiczny termin" ;)

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 21 listopada 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):):)

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • oleczkaa Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 21 listopada 2014, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki poradźcie! Jutro wybieramy się z mężem na wesele, znając życie to zamkniemy imprezę, więc do domu wrócę koło 5-6 rano. Temperaturę mierzę o 5:00 zawsze, co w takiej sytuacji? nie mierzyć wcale? czy zmierzyć ale nie brać jej pod uwagę przy wykresie?

    f2w3hqvkyl5xc8tn.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 21 listopada 2014, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na jedno i to samo wyjdzie czy ją zignorujesz czy nie zmierzysz ;) nie zepsuje ci to wyniku jesli sie regularnie nie powtarza :) ja na twoim miejscu bym nie mierzyla.

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 22 listopada 2014, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dałabym spokój :)

    Dobrej nocki i udanego weekendu :*

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 22 listopada 2014, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry :) Milego sobotniego poranka wszystkim zycze :)

    EP!C lubi tę wiadomość

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 22 listopada 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupilam testy .... Ale boje sie zatestowac... Mam wrazenie, ze zrobie test i dostane @....

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 22 listopada 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele, co ma być to będzie, testuj :)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
‹‹ 256 257 258 259 260 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ