X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciukam ;)

    anuleczka91 lubi tę wiadomość

  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 30 lipca 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja dzisiaj kolejne badania estradiol i ptc. Trzymać kciuki żeby wyszły dobre :) !!!

    Angelabd lubi tę wiadomość

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • anuleczka91 Przyjaciółka
    Postów: 157 33

    Wysłany: 30 lipca 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki :) Na pewno będzie dobrze !

    bcc7cd3fee275fd140d0590cfd86bdd1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:01

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miscelle wrote:
    a ja dzisiaj kolejne badania estradiol i ptc. Trzymać kciuki żeby wyszły dobre :) !!!

    Kciuki mocne ;) Daj znać o wynikach :)

  • Monika1357 Autorytet
    Postów: 1134 962

    Wysłany: 30 lipca 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Dołączyłam do Was niedawno. Staramy się od miesiąca, ale szczerze to nie wiedziałam, że to jest takie trudne. Od jakiś 2 tygodni mam wrażliwe piersi. Ma może któraś taki problem? Bo ja to oczywiście się ucieszyłam, bo pewnie bolą bo już jestem w ciąży, ale zrobiłam test i negatywny. A piersi jak bolały tak bolą.

    Każda twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą.
    Danielek 03.05.2015r.
    Sebastianek 27.08.2017r.
  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 30 lipca 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    estradiol bardzo dobry, ptc też. Zalecenie: zwiększyć ilość plemników w śluzie macicy hehehe. Do dzieła więc :)

    ptc to badanie polegające na obserwacji obecności i zachowania (ruchliwości) plemników w śluzie owulacyjnym. Widziałam na monitorze terminatory męża - są, ruszają się, więc jest szansa na ciąże :)

    Nona, Angelabd lubią tę wiadomość

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika1357 wrote:
    Hej!
    Dołączyłam do Was niedawno. Staramy się od miesiąca, ale szczerze to nie wiedziałam, że to jest takie trudne. Od jakiś 2 tygodni mam wrażliwe piersi. Ma może któraś taki problem? Bo ja to oczywiście się ucieszyłam, bo pewnie bolą bo już jestem w ciąży, ale zrobiłam test i negatywny. A piersi jak bolały tak bolą.

    Witaj!

    Ja też mam tak czasem... Ostatnio miałam nawet tak że od zakończenia @ do rozpoczęcia 2 @ miałam takie wrażliwe, że się dotknąć nie dałam... Gin mówiła mi, że to wahania hormonów po prostu i nie w każdym cyklu będziesz się tak samo czuła ;)

    A obserwacja nie jest wcale taka trudna :) Tylko trzeba się przyłożyć do systematyczności :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miscelle wrote:
    estradiol bardzo dobry, ptc też. Zalecenie: zwiększyć ilość plemników w śluzie macicy hehehe. Do dzieła więc :)

    ptc to badanie polegające na obserwacji obecności i zachowania (ruchliwości) plemników w śluzie owulacyjnym. Widziałam na monitorze terminatory męża - są, ruszają się, więc jest szansa na ciąże :)

    No to dobre wieści! ;)

    To jak to? Oni Cię badali po współżyciu? :D

  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 30 lipca 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusia wrote:
    No to dobre wieści! ;)

    To jak to? Oni Cię badali po współżyciu? :D


    tak dokładnie, musiałam przyjść na badania po współżyciu :) gin pobrał wymaz z szyjki macicy i było widać małe terminatorki, pokazał mi jak się ruszają pod mikroskopem :) także wiem, że teraz i jutro przypada szczyt mojej płodności.Na usg widziałam też pęcherzyk. Spróbujemy zafasolkować :)

    Angelabd lubi tę wiadomość

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciukam MOCNO za FASOLINKĘ ;) ♥ ♥ ♥

    Porządnie tam wziąć sie do roboty proszę! :D

    Matko nie słyszałam o takim badaniu wcześniej :/ Człowiek ciągle się uczy :)

    Angelabd lubi tę wiadomość

  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 30 lipca 2014, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusia wrote:
    Witaj Truskaweczka!
    Opowiedz coś więcej ;)

    A nie wiem o od czego zacząć, może od tego ze jesteśmy z mężem już od 8 lat tylko ze 2 lata po ślubie, o górnie to głupio przyznać ale kiedys nie specjalnie przepadałam za małymi dziećmi,tak sobie tłumaczyłam ze to pewnie przez to ze mam młodsze rodzeństwo co kiedyś się nimi opiekowałam bo jestem najstarsza.Ale ten rok jest przełomowy bo zaczęłam czuć instynkt macierzyński..wiecie nie wielkie baby boom ale tak chęć zajścia w ciąże tylko że boje się tego że nie dam rady :)uzgodnimy z mężem że jak dostanę umowę na stałe to wtedy zaczynamy, a mąż to uwielbia dzieci:) a więc umowę mam do końca września i już niedługo w sumie, w pracy tez już mam takie dni ze mam już jej kompletnie dosyć i z chęcią ucieknę na zwolnienie na te 9mc tak to się przedstawia moja historia w pigułce:)

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • Monika1357 Autorytet
    Postów: 1134 962

    Wysłany: 30 lipca 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka250 wrote:
    Niusia wrote:
    Witaj Truskaweczka!
    Opowiedz coś więcej ;)

    A nie wiem o od czego zacząć, może od tego ze jesteśmy z mężem już od 8 lat tylko ze 2 lata po ślubie, o górnie to głupio przyznać ale kiedys nie specjalnie przepadałam za małymi dziećmi,tak sobie tłumaczyłam ze to pewnie przez to ze mam młodsze rodzeństwo co kiedyś się nimi opiekowałam bo jestem najstarsza.Ale ten rok jest przełomowy bo zaczęłam czuć instynkt macierzyński..wiecie nie wielkie baby boom ale tak chęć zajścia w ciąże tylko że boje się tego że nie dam rady :)uzgodnimy z mężem że jak dostanę umowę na stałe to wtedy zaczynamy, a mąż to uwielbia dzieci:) a więc umowę mam do końca września i już niedługo w sumie, w pracy tez już mam takie dni ze mam już jej kompletnie dosyć i z chęcią ucieknę na zwolnienie na te 9mc tak to się przedstawia moja historia w pigułce:)


    Jak czytam twoją historię to prawie jak moja, tylko, że my 9 lat ze sobą. Podoba mi się twój podpis. Czytałaś kiedyś książkę Sekret?

    Każda twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą.
    Danielek 03.05.2015r.
    Sebastianek 27.08.2017r.
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 30 lipca 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika1357 wrote:
    Jak czytam twoją historię to prawie jak moja, tylko, że my 9 lat ze sobą. Podoba mi się twój podpis. Czytałaś kiedyś książkę Sekret?

    To fajnie że jest ktoś co ma podobną historię:) a co do książki to niestety nie czytałam ale uwielbiam różnego typu sentencje, aforyzmy, złote myśli:) A jeśli chodzi o mój podpis to i po części opisuje mnie bo jak zaczęłam myśleć pozytywnie to faktycznie lepiej się układają plany:)

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 30 lipca 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was wszystkie, początkujące staraczki i dołączam nieśmiało do Waszego grona. Nie wiem kiedy i jak, ale czekając na zbliżającą się pierwszą rocznicę ślubu, narodził się mój instynkt ,macierzyński :) Bardzo to miłe i dojrzałe uczucie. Na pewno podczas starań będę korzystać z Waszych forumowych rad. Jeśli chodzi o badania są już za mną TSH (w zeszłym roku), LH,FHS,progesteron (te rzeczy w normie) no i bliżej nieokreślona prolaktyna, która wczoraj wyszła 31 (grubo ponad normę), a dziś 17 :/ Dlatego jutro powtarzam badania. Mój pierwszy wykres w miarę ładny (pomijając brak śluzu płodnego:/), więc nastawiam się pozytywnie, choć starania rozpoczynam dopiero za 2 miesiące :) Trzymam kciuki za forumowe przyszłe mamy i życzę szybkich i przyjemnych starań :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2014, 21:12

    Angelabd lubi tę wiadomość

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 30 lipca 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka250 wrote:
    Niusia wrote:
    Witaj Truskaweczka!
    Opowiedz coś więcej ;)

    A nie wiem o od czego zacząć, może od tego ze jesteśmy z mężem już od 8 lat tylko ze 2 lata po ślubie, o górnie to głupio przyznać ale kiedys nie specjalnie przepadałam za małymi dziećmi,tak sobie tłumaczyłam ze to pewnie przez to ze mam młodsze rodzeństwo co kiedyś się nimi opiekowałam bo jestem najstarsza.Ale ten rok jest przełomowy bo zaczęłam czuć instynkt macierzyński..wiecie nie wielkie baby boom ale tak chęć zajścia w ciąże tylko że boje się tego że nie dam rady :)uzgodnimy z mężem że jak dostanę umowę na stałe to wtedy zaczynamy, a mąż to uwielbia dzieci:) a więc umowę mam do końca września i już niedługo w sumie, w pracy tez już mam takie dni ze mam już jej kompletnie dosyć i z chęcią ucieknę na zwolnienie na te 9mc tak to się przedstawia moja historia w pigułce:)

    Spoko luz, ja za dziećmi nigdy nie przepadałam. Zawsze powtarzałam, że nie specjalnie mnie interesują. Ale z wiekiem też zaczełam coraz częśćiej myśleć o posiadaniu własnego, szczerze to licze na to że w ciąży i po porodzie po prostu doznam jakiegoś olśnienia dzieciowego.

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • anuleczka91 Przyjaciółka
    Postów: 157 33

    Wysłany: 31 lipca 2014, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny :)
    Zasypiam znowu na stojąco :(

    bcc7cd3fee275fd140d0590cfd86bdd1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2014, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka250 wrote:
    A nie wiem o od czego zacząć, może od tego ze jesteśmy z mężem już od 8 lat tylko ze 2 lata po ślubie, o górnie to głupio przyznać ale kiedys nie specjalnie przepadałam za małymi dziećmi,tak sobie tłumaczyłam ze to pewnie przez to ze mam młodsze rodzeństwo co kiedyś się nimi opiekowałam bo jestem najstarsza.Ale ten rok jest przełomowy bo zaczęłam czuć instynkt macierzyński..wiecie nie wielkie baby boom ale tak chęć zajścia w ciąże tylko że boje się tego że nie dam rady :)uzgodnimy z mężem że jak dostanę umowę na stałe to wtedy zaczynamy, a mąż to uwielbia dzieci:) a więc umowę mam do końca września i już niedługo w sumie, w pracy tez już mam takie dni ze mam już jej kompletnie dosyć i z chęcią ucieknę na zwolnienie na te 9mc tak to się przedstawia moja historia w pigułce:)

    Aj jak ten czas leci... Nam też strzeli w tym roku 8 rok razem a 3 po ślubie ♥

    Wychodzi na to, że w końcu dojrzałaś do bycia mamusią ;) Każda z nas musi znaleźć na to odpowiedni moment co jak zwykle nie jest łatwe...
    Fajnie, że Ci się należy umowa na stałe ;) To już połowa sukcesu w Waszej drodze! A nie ciągle te śmieciówki....

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2014, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tygrys73 wrote:
    Witam Was wszystkie, początkujące staraczki i dołączam nieśmiało do Waszego grona. Nie wiem kiedy i jak, ale czekając na zbliżającą się pierwszą rocznicę ślubu, narodził się mój instynkt ,macierzyński :) Bardzo to miłe i dojrzałe uczucie. Na pewno podczas starań będę korzystać z Waszych forumowych rad. Jeśli chodzi o badania są już za mną TSH (w zeszłym roku), LH,FHS,progesteron (te rzeczy w normie) no i bliżej nieokreślona prolaktyna, która wczoraj wyszła 31 (grubo ponad normę), a dziś 17 :/ Dlatego jutro powtarzam badania. Mój pierwszy wykres w miarę ładny (pomijając brak śluzu płodnego:/), więc nastawiam się pozytywnie, choć starania rozpoczynam dopiero za 2 miesiące :) Trzymam kciuki za forumowe przyszłe mamy i życzę szybkich i przyjemnych starań :)

    Witaj!
    Zapraszamy zapraszamy :)

    Dokładnie, ładny wykres to część sukcesu ;) No to tą prolaktyne trzeba unormować kochana... Chyba, że może teraz sie okaże jak zrobisz wyniki, że jest w normie :P
    A czemu starania za 2 miesiące? Jakaś magiczna data... ;)
    anuleczka91 wrote:
    Dzień dobry dziewczyny :)
    Zasypiam znowu na stojąco :(

    Hej! ♥

    Ja dziś nawet w miarę wyspana ;)

    To ja nie wiem co Ty w nocy wyprawiasz??? :P

  • anuleczka91 Przyjaciółka
    Postów: 157 33

    Wysłany: 31 lipca 2014, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dziwo w nocy śpię jak zabita :P
    TŻ był wczoraj 12h w pracy więc wrócił wymęczony, także dużo nie trzeba było i padł zmęczony..
    :)

    Powiedzcie mi moje drogie, co zrobić z tym moim TŻ, żeby go namówić na tej wyjazd weekendowy :( BO ja nie mam siły do niego już :(

    bcc7cd3fee275fd140d0590cfd86bdd1.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ