X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka250 wrote:
    To fakt ale no jeszcze czekam na tą umowę:)wtedy jest lepiej jak jest do czego wracać chodzi o pracę tylko problem z maleństwem z im zostawić jak po roku do pracy:(

    Dokładnie ;) Psychicznie mi się wydaje, że jest łatwiej na pewno! ;)
    To jest najgorszy ból matki...
    Ja albo do żłobka będę musiała dziecko puścić (a nigdzie blisko nie mamy) albo siedziec z nim aż pójdzie do przedszkola....
    tygrys73 wrote:
    Aaaa bo jakbym zaszła jakimś wielkim cudem do września to poród mógłby przypaść akurat na czas egzaminów na studiach :P I nie byłoby za wesoło. Z niecierpliwością czekam na dzisiejsze wyniki :(

    No to mała komplikacja by była, rzeczywiście :D
    Kciukam ;) Mam nadzieję, że dobrze poszły :) To jakąś poprawkę pisałas? Czy po prostu tak późno egzamin?
    anuleczka91 wrote:
    Niusia, hmm ale co ja mam Ci powiedzieć więcej o sobie.. wlaściwie to o Tobie mało co wiem :( Nic mi nie powiedziałaś.

    Nie zapoznałyśmy się po prostu ;)

    Więc tak. Jestem z TŻ jak już wspomniałam, prawie od 8 lat. W środę będziemy mieć 3 rocznicę ślubu ♥
    Ja mam 23 lata on 27. Dzidzię planowaliśmy przed TŻ 30 urodzinami. Chcieliśmy najpierw znaleźć dobre prace, wybudować dom, etc. Ale życie różnie sie układa... W maju dowiedziałam się, że mam pcos... Cięzkie zderzenie z rzeczywistością! Gin namawiała mnie na ciążę bo mówiła, że później będzie duuużo trudniej. Po wielu burzliwych kłótniach i rozmowach zdecydowaliśmy z TŻ, że będziemy próbować ale na razie sami, bez 'wspomagaczy'. I tak już nam leci 3cs....

    Czekam na opowieści :) W razie jakiś pytań- odpowiem :)

  • anuleczka91 Przyjaciółka
    Postów: 157 33

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w takim razie jesteśmy w tym samym wieku:) No konkretnie rocznik '91 :)
    Mój Tż ma 26 lat, więc w sumie też podobnie jak u Ciebie :) U nas też raczej wszystko miało być na spokojnie, ale po ostatnich rozmowach doszliśmy do wniosku, że nie ma na co czekać. Nigdy nie wiadomo jak długo trzeba będzie się starać, a tak jak i u Ciebie, planujemy dzidziusia przed 30 urodzinami TŻ.

    Ja słyszałam dobre opinie o Inofolicu i powiem Ci, że zakupiłam. On czysto teoretycznie jest przeznaczony właśnie dla osób z PCOS, ale i bez tego można go spokojnie stosować. Jak nie odczuwałam żadnej różnicy przy jego stosowaniu, tak od dwóch dni tak czuje ból około owulacyjny, jajniki pracują jak szalone :)

    bcc7cd3fee275fd140d0590cfd86bdd1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak długo jesteście razem? Małżeństwo?

    30 to taka magiczna liczba... :P


    Ja też! Dziewczyny go stosuja i na prawdę pomógł w niektórych przypadkach ;) Gin tez mi mówiła, że jest skuteczny! To jest preparat dla kobiet starających się ogólnie wszystkich, ale przy pcos ma działanie potwierdzone przez kobiety :)

    Ja też własnie przed tym skokiem do 37 czułam się tragicznie, jajniki mi nie dawały żyć, ale nie wiem czy to zasługa inofolicu...?... To chyba byłoby jeszcze za szybko na działanie, ale kto wie ;)

  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1574 1225

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anuleczka91 wrote:
    To w takim razie jesteśmy w tym samym wieku:) No konkretnie rocznik '91 :)

    To ja dziewczyny mam 25 lat i w waszym wieku nawet nie myślałam o dziecku:) tylko ślub braliśmy mój ma 28 i teraz mnie naszło na dzidziusia bo mąż to już po ślubie chciał ale ja nie bardzo wtedy:)

    Ja nie piorę żadnych tabletek i co miesiąc mam takie bóle owulacyjne nie do zniesienia, ale przynajmniej wiem ze jajko gotowe hehe:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2014, 09:40

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz, życie się różnie układa ;)
    Trzeba się szybko zbierać bo później co raz ciężej się będzie zdecydować na Dzidzię ♥

    No to gratulacje! Wychodzi na to, że mam świetne owulacyjne cykle :D

  • anuleczka91 Przyjaciółka
    Postów: 157 33

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to chociaż tyle :) Ja jeszcze 2-3 miesiące temu to nie zwracałam na takie szczegóły uwagi. Nawet nie odczuwałam bólu w dni poprzedzające owulacje, a teraz to co się dzieje to dla mnie jest taką nowością..

    A z dzidziusiem to jak ze wszystkim, sama sobie uświadomiłam, ze im prędzej tym lepiej, bo w końcu z roku na rok może być coraz gorzej :(

    A dziewczyny, jak macie w ogóle na imię? :)

    bcc7cd3fee275fd140d0590cfd86bdd1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuleczka ponawiam pytanie :)
    Jak długo jesteście razem? Małżeństwo? ;)

    Ja też wcześniej nie bardzo coś zauważałam ;) Chociaż powiem szczerze, że po odstawienu tych wszystkich tabsów i plastrów odczuwałam jakieś lekkie kłucie tak mniej więcej w połowie cyklu ale byłam wtedy akurat u gin i powiedział, że nie sądzi niestety żeby miało to coś wspólnego z owu :/ Może coś by sie chciało dziać ale się nie dzieje :/

    Aniu ja jestem Weronika ;)

  • anuleczka91 Przyjaciółka
    Postów: 157 33

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4 lata jesteśmy razem, półtora roku po ślubie :)
    Przepraszam, że dopiero teraz, ale wcześniej nie zauważyłam pytania :)

    Ja jak odstawiłam anty to strasznie rozregulowałam sobie cykl..a później dopiero wszystko wróciło do normy. Teraz w sumie nie narzekam, przesunięcia w postaci 1-2 dni maksymalnie :)

    Miło mi :)

    bcc7cd3fee275fd140d0590cfd86bdd1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi równiez ;)

    Spoczko :) I co, łażą za Wami z pytaniami kiedy dziecko? :)

    Właśnie a ja anty sobie wyregulowałam :) Miałam przez ok rok jak w zegarku a później się zaczęło walić... usg, badania i wyszło nieszczęsne pcos z worka :/

  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1574 1225

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anuleczka91 wrote:
    4 lata jesteśmy razem, półtora roku po ślubie :)
    Przepraszam, że dopiero teraz, ale wcześniej nie zauważyłam pytania :)

    Ja jak odstawiłam anty to strasznie rozregulowałam sobie cykl..a później dopiero wszystko wróciło do normy. Teraz w sumie nie narzekam, przesunięcia w postaci 1-2 dni maksymalnie :)

    Miło mi :)
    Ja jestem Kasia :)
    co do anty to nigdy nie stosowałam:) bo w rodzinie siostra cioteczna długo kiedyś brała i 2lata temu 2 razy poroniła nie mogła zajść i jak się jej udało co od początku ciąża zagrożona a już po ślubie są z 10 lat.. dlatego ja tego świństwa nie biorę na razie do puki dzieci nie mam :)

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1574 1225

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusia wrote:
    Mi równiez ;)

    Spoczko :) I co, łażą za Wami z pytaniami kiedy dziecko? :)

    U mnie jeszcze nie chociaż jak w tamtym roku kupiłam sobie szynszyla to mój ojciec na to" po co go sobie kupiłam, powinnam dziecko sobie zrobić bo jego znajomi pytają czy już dziadkiem jest"...hehe
    Ale tak po tym to już nie bo mówiłam że na razie nie chce.. tylko z początkiem tego roku mi się odmieniło :P

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • anuleczka91 Przyjaciółka
    Postów: 157 33

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, moja mama to otwarcie mówi, że to najwyższa pora, bo ona chce przejść na zasiłek przedemerytalny, więc może bawić :D Mój tato na emeryturze od roku..rodzice TŻ tak samo, więc idealna opcja :)


    No ja anty, używałam około roku. W czasie stosowania @ przychodziła idealnie, zawsze w sobotę do południa :) Teraz dla odmiany mam cykle 25-26dniowe :)

    bcc7cd3fee275fd140d0590cfd86bdd1.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1574 1225

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to jest męczące jak tak się wszyscy dopytują a jak niektóre pary nie mogą mieć..i nikt z rodziny o tym nie wie i zadają pytania Kiedy?? to na pewno dołujące.. a są pary co nie chcą mieć w ogóle potomstwa.

    Niusia lubi tę wiadomość

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka250 wrote:
    Ja jestem Kasia :)
    co do anty to nigdy nie stosowałam:) bo w rodzinie siostra cioteczna długo kiedyś brała i 2lata temu 2 razy poroniła nie mogła zajść i jak się jej udało co od początku ciąża zagrożona a już po ślubie są z 10 lat.. dlatego ja tego świństwa nie biorę na razie do puki dzieci nie mam :)

    U mnie jeszcze nie chociaż jak w tamtym roku kupiłam sobie szynszyla to mój ojciec na to" po co go sobie kupiłam, powinnam dziecko sobie zrobić bo jego znajomi pytają czy już dziadkiem jest"...hehe
    Ale tak po tym to już nie bo mówiłam że na razie nie chce.. tylko z początkiem tego roku mi się odmieniło :P

    Miło mi ;)

    Różne przypadki z tymi anty się zdarzają... Zalezy jak organizm reaguje :) Niektóre dziewczyny np szybciej w ciąże zachodzą :P
    Jak długo jesteście razem/ małżeństwem?

    No to niezły zamiennik sobie znalazłas :D
    Najstarsza jesteś czy nie masz rodzeństwa?
    anuleczka91 wrote:
    Tak, moja mama to otwarcie mówi, że to najwyższa pora, bo ona chce przejść na zasiłek przedemerytalny, więc może bawić :D Mój tato na emeryturze od roku..rodzice TŻ tak samo, więc idealna opcja :)


    No ja anty, używałam około roku. W czasie stosowania @ przychodziła idealnie, zawsze w sobotę do południa :) Teraz dla odmiany mam cykle 25-26dniowe :)

    Anuleczka pozazdrościć Ci takiej sytuacji....♥ Ja to będę musiała oddac Maleństwo do żłobka (tylko nigdzie blisko nie mam :/) albo siedzieć w domu aż do przedszkola pójdzie....



    Ja anty brałam ze 4 lata na pewno. Moja super gin do której wcześniej chodziłam zamiast porobić badania (od zawsze miałam bolące i nieregularne @) to od razu na tabsy i z głowy. I teraz mam...

    U nas jest tak, że już 3 lata po slubie więc wiadomo, że gadanie jest :) W sumie w tym roku jakoś już tak bardzo nie słyszę ale jeszcze rok-2 temu to non stop gadanie, kiedy dziecko i kiedy dziecko. Teraz mi się wydaje, że teściowa się domyśla, że coś jest nie tak, a moja mama i siostry wiedzą o problemach więc nie ciągną tematu :) W sumie trochę to sis mnie namówiły do tego żebym się wzięła w garść nie rozpaczała, nie przekreslała ciąży tylko do roboty. Bo trochę się podłamałam po diagnozie... I jakoś tak próbujemy a co wyjdzie- zobaczymy :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka250 wrote:
    Ale to jest męczące jak tak się wszyscy dopytują a jak niektóre pary nie mogą mieć..i nikt z rodziny o tym nie wie i zadają pytania Kiedy?? to na pewno dołujące.. a są pary co nie chcą mieć w ogóle potomstwa.

    Właśnie o tym wspomniałam :)
    A przecież nie będziesz obwieszczać całemu światu, że masz problem z poczeciem dziecka! Ja unikam takich pytań, bo sa trochę nie na miejscu własnie... Nie wiadomo jakie ktoś ma problemy a to sprawy osobiste-intymne i wszystkim dookoła się tego nie mówi.

    A jak nie chcą miec w ogóle to przeciez nikt ich nie zmusi :) Ich decyzja i zazwyczaj otwarcie się do tego przyznają ;)

  • Monika1357 Autorytet
    Postów: 1134 962

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka250 wrote:
    Ale to jest męczące jak tak się wszyscy dopytują a jak niektóre pary nie mogą mieć..i nikt z rodziny o tym nie wie i zadają pytania Kiedy?? to na pewno dołujące.. a są pary co nie chcą mieć w ogóle potomstwa.


    Dokładnie dziewczyny:)
    Ciekawy temat, każdy się dopytuje kiedy dziecko i kiedy dziecko. Bez przesady. Każdy robi jak uważa. Ale rzeczywiście dla par, które się starają, a nie mogą to musi być straszne. Ludzie sobie nie zdają sprawy jaką komuś przykrość sprawiają.

    Każda twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą.
    Danielek 03.05.2015r.
    Sebastianek 27.08.2017r.
  • Monika1357 Autorytet
    Postów: 1134 962

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiem, że jesteście początkujące, ale powiedzcie mi jak powinien wyglądać prawidłowy wykres, co z temperaturami i ze śluzem?

    Każda twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą.
    Danielek 03.05.2015r.
    Sebastianek 27.08.2017r.
  • anuleczka91 Przyjaciółka
    Postów: 157 33

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, bo jedni nie mają z tym problemów. :Za pierwszym razem i gotowe, ciąża...;) a my co...:(

    Niusia lubi tę wiadomość

    bcc7cd3fee275fd140d0590cfd86bdd1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika1357 wrote:
    Dziewczyny, wiem, że jesteście początkujące, ale powiedzcie mi jak powinien wyglądać prawidłowy wykres, co z temperaturami i ze śluzem?

    Najlepiej w neta sobie rzuć to zobaczysz :)
    Albo zerknij na moją koleżankę https://ovufriend.pl/wykres,b560c541f9fcaed9410c5715bc3c73e2.html
    Skurkowana ładne wykresy ma :D


    Anuleczka własnie to jest taka niesprawiedliwość na tym świecie... Ci co chcą to nie moga a Ci co nie chcą to mają nadmiar i wyrzucają/zabijają albo n\wychowują w patologii...

  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny,
    a ja właśnie zaczynam 2 tygodniowe oczekiwanie na @
    stwierdziliśmy z małżem że strasznie się trzeba narobić w te dni owu, normalnie czuję zmęczenie.... ale nie odpuszczaliśmy 3 dni :D nie wierze w szczęście pierwszego razu, bo to by było zbyt proste,ale przynajmniej wiemy że przed kolejnym cyklem trzeba się wypościć i już teraz wiemy jak się przygotować. Kolejne owu wypada nam podczas urlopu,więc wychillujemy i walczymy dalej :)hehehe

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ