X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 9 września 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny nie nakręcajcie się, test róbcie dopiero 13dpo,14dpo. wcześniej mogą nie wyjść,a niektórym to dopiero kilka dni po spodziewanej @ pojawiły się słabe II.

    Niusia, Baś lubią tę wiadomość

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 9 września 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, mówiłam! Nie nakręcać się! poczekać, spokojnie...tylko spokój może nas uratować ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baś, a jak mierzysz temperaturę? Wydrukuj swój wykres albo kilka i weź na następną wizytę u lekarza, będziesz spokojniejsza jak on zerknie :)

    Olusia, podeślę Ci coś zaraz na pw :) nie szalej z testami - ja też szaleję, ale nic dobrego z tego nie ma :D i nie martw się tym negatywem, bo żaden test, nawet laboratoryjna beta z krwi nie wykaże ciąży 4 dni po owu! :)

    Truskaweczko, Lilirose - właśnie jakoś ostatnio czytałam, że ból owulacyjny nie zależy od strony, z której owulujesz! Też mi się to wydało dziwne, ale podobno np. owulując z prawego jajnika można odczuwać kłucie z prawej, z lewej albo z obu stron :) podobno to normalne :)

    olusia24 lubi tę wiadomość

  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 9 września 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierzę elektronicznym - pod językiem. Słyszałam, że rtęciowy jest dokładniejszy...
    Czy powinnam mierzyć na dole?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie można i pod językiem, i w pochwie, i w odbycie, ale czytałam, że w pochwie odczyty są dokładniejsze niż pod językiem - nie wiem na ile w tym prawdy, sama mierzę pod językiem, ale od przyszłego cyklu będę mierzyć w pochwie. A jaki masz termometr? Te elektroniczne są dobre, o ile mają 2 miejsca po przecinku i są w miarę dokładne.
    Jeżeli mierzysz "zgodnie ze sztuką", zawsze o tej samej porze, po min. 6h snu, nie ruszając się wcześniej (tzn. nie wstając z łóżka), a mimo to masz wykres jednofazowy, to trzeba sprawdzić, czy występuje owulacja.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu się dzieje podczas mojej nieobecności. W pracy nie wchodzę na OF bo nie chce by nabrali podejrzeń, ze staram się o dziecko i jeszcze by mnie zwolnili ;D
    Byłam dziś dać krew do zbadania na TSH, FT4, PRL, LH, FSH,Progesteron, gluokze i morfologie :D W czwartek mają być wyniki.
    Babka tylko spojrzała co badam, to od razu zapytała czy staram się o dziecko z mężem. Uroki małej miejscowości gdzie wszyscy się znają i wszystko o ludziach wiedza ;/ Powiedziałam, że jeszcze nie ;D Po prostu sprawdzam swój stan zdrowia, czy trzeba coś podleczyć :D
    Uprzedziła mnie (bo wie że jestem nerwowa), że 75% sukcesu w zajściu w ciąże odgrywa psychika, a 25% to kwestia zdrowia. Tak mnie tym podbudowała, że dosłownie mi ulżyło. Przestałam się tak nakręcać ciążą. Myślę pozytywnie, uda mi się! Dlaczego by nie!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A,przyszedł dziś mój wiesiołek :D Już wzięłam 2 tabletki podczas jedzenia:) Ciekawe czy faktycznie po nim jest więcej śluzu

  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 9 września 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to źle mierzyłam, bo wstawałam po termometr...jaka lipa
    trzeba zacząć jeszcze raz

  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 9 września 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesiołek, jaki wiesiołek? Też chcę wiesiołek! ;D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.gal.com.pl/produkty/suplementy-diety/zimnotloczony-olej-z-nasion-wiesiolka.html

    ponoć dobrze wpływa na śluz i pomaga w zapłodnieniu. Należy go brać od 1 dnia cyklu do owulacji. Tak czytałam ;D

  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 9 września 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesiołek, lucerna - ciążowa polana ;)

    Baś lubi tę wiadomość

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 9 września 2014, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka, chyba najpewniej w dniu spodziewanej miesiączki lub nawet kilka dni po. Ja planuję testować 18 lub 19 września (a okres pokazuje mi na 19-20), bo w sobotę mamy wesele i jak coś to nawet szampana nie będę piła :)

    Olusia, robię z przepisu z Kwestii Smaku, tyle, że daję trochę mniej wody: 350 ml gorącej wody, 50 gramów masła, 450 gramów mąki, dwie szczypty soli. W gorącej wodzie rozpuszczasz masło, dolewasz do przesianej mąki z solą. Wygniatasz i zostawiasz na pół godziny, żeby odpoczęło. Kiedy je rozwałkowuję to dodatkowo podsypuję mąką, bo czasem za bardzo się lepi (w zależności jaką makę kupię). Ciasto wychodzi bardzo elastyczne i mięciutkie :) A pierogi robiłam z zieloną soczewicą, cebulka i czosnkiem, polane masełkiem z koperkiem <3

    miscelle, Baś, staram się nie nakręcać, ale ciężko :) Myśli krążą tylko wokół jednego tematu.

    Na dodatek mam w domu tylko jeden test 10mlU/ml i chcę go wykorzystać jak już będzie większe prawdopodobieństwo kreseczek :) Ale i tak pewnie kupię jeszcze kilka. Patrzyłam za tymi czułymi na doz.pl, ale nie mają. Same 25 mlU/ml :/ Chyba na allegro szybciej zamówię.

    Sigma, tak, też taką informację wyczytałam kiedyś. Ale akurat w tym cyklu ból po prawej i pęcherzyk z prawej :)

    Katie, dobra strategia :) Ja wchodzę, ale tylko dlatego, że pracuję w domu (skuteczny odciągacz od pracy ;)).

    Jak robiłam badanie na różyczkę, bo pielęgniarka zdziwiła się, po co to robię. Mówiła, że bardzo rzadko badają u nich przeciwciała różyczkowe.

    A u mnie mama brała wiesiołek na bóle piersi i brzucha przed okresem. Mówiła, że jej pomagał.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2014, 16:57

    olusia24 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dzisiaj idę się badać, 21 dc więc czas na progesteron, testosteron i zrobię jeszcze TSH żeby wiedzieć czy tarczyca w porządku. Czekam aż mąż wróci z pracy i jedziemy pobierać krew, wyniki jeszcze dziś wieczorem będę miała.
    Resztę hormonów będę oznaczać na początku nowego cyklu :)

    Przy okazji z ilości progesteronu dowiem się, czy w ogóle była owulacja, bo coś mi wszystko w tym cyklu wariuje.

    Baś - termometr połóż sobie na stoliczku nocnym, albo pod poduchę :)

    Baś lubi tę wiadomość

  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 9 września 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie, może się wydać komuś głupie, ale kurczę naprawdę nie wiem... Dlaczego jak zaznaczam na wykresie moją temperaturę to czasami ta kropka ( wskazująca daną tempkę) jest raz niebieska, a raz biała ?? Od czego to zależy?? Już kalkulowałam to na wiele sposobów i nie wiem :/

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to dobrze, że nie jestem sama :) tak samo wariuję jak Wy. Ale z testem czekałabym do pierwszego dnia ewentualnej @. A jak się bardzo śpieszycie to zróbcie badanie beta hcg.

  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 9 września 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma - dzięki! Tak zrobię!

    Sigma lubi tę wiadomość

  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 9 września 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta kropka dlatego jest niebieska ze mierzysz temperaturę o tej samej godzinie codzienne a biała jak jest równa godzina mierzenia ☺

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aka - HCG we krwi jest szybciej, niż w moczu, ale i tak wyłapie coś po 9-10 dniach dopiero, a najlepiej też badać po 14 ;)

    lilirose lubi tę wiadomość

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 9 września 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma, a ile płacisz za progesteron?
    Aka, możliwe że betę zrobię w czwartek, żeby na piątek mieć wynik, ale wydaje mi się, że to i tak za szybko będzie (12 dni po pozytywnym teście owu).

    Żalę się dzisiaj do męża, że szkoda, że od razu po starankach nie widać rezultatu, a on do mnie: to nie Simsy... ;) Marzenia, żeby facet cię zrozumiał... :D

    Baś lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilirose, ja nie pytana ale odpowiem :) w Luxmedzie płaciłam 20zł za progresteron.

‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ