X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 10 września 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam mocno!!! :)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 10 września 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma to trzymam kciuki!do dzieła. Swoją drogą to bardzo długi ten cykl będziesz teraz mieć skoro owulki jeszcze nie było. Aa i dzięki za info na priv już trochę o tej temperaturze poczytałam i myślę że poradzę sobie, wystarczy systematyczność i dobry termometr a tak się bałam tego mierzenia.

    Rudainka gratulacje! ja jak dostałam propozycje z innej firmy przejścia do nich i otrzymania od razu umowy o pracę na czas nieokreślony to bez wahania poszłam żeby mieć ten komfort psychiczny. trzymam kciuki żebyś za długo nie popracowała ;)(tylko poszła na macieżyńskie)

    Truskaweczka spróbuj te testy LH Vitam, będą pomocne przy owu.

    Pozdrawiam Was wszystkie:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2014, 15:01

    Sigma lubi tę wiadomość

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 10 września 2014, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAAA i muszę Wam powiedzieć że dzięki temu forum przestałam się schizować. dałam sobie pewien czas w którym bardzo bym chciała zajść w ciąże więc nie ma co panikować przy pierwszym nie udanym razie:) nawet dzisiaj opierniczyłam rodziców bo tata nie chciał mi kawy rano zrobić a mama zabroniłam siatkę z zakupami nieść więc się postawiłam że nie jestem jeszcze w ciąży a nawet jak jestem to ciąża to nie choroba i jak będę w ciąży to na pewno im powiem i że mają mnie ciągle nie pytać i nie stresować;) od razu mi ulżyło:)

    Sigma, Niusia, Baś lubią tę wiadomość

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 10 września 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jest któraś z Krakowa? chciałam zapytać o te badania które robicie bo chyba też się wybiorę bo lekarz nic mi nie kazał jeszcze robić może dlatego że nie dawno miałam laparoskopie i robiłam mnóstwo badań a z chęcią pójdę upewnić że wszystko w porządku. I jeśli jest któraś z Krk to gdzie mogę zrobić beta hcg ale żeby wynik był tego samego dnia?

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2014, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha fajni rodzice, widać dbają o Ciebie i chcą zostać dziadkami :-)
    Moi rodzice jeszcze nie wiedzą o staraniach, choć mama się trochę domyśla, bo potrzebowałam od niej przesyłkę z moimi starymi wynikami badań i historią choroby (PCOS), więc się domyśliła, że nie chodzi tylko o kontrolną wizytę u gina, ale na razie nic jej nie potwierdzam. Tacie też nie mówię, po co mają dopytywać i się zastanawiać czy to już. Powiem jak już będzie bąbel :)

    Co do beta hcg - w Luxmedzie wynik jest tego samego dnia, w Krk też macie Luxmed, więc przedzwoń zapytać :)

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 10 września 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma moja mama ostatnio w aptece jak kupowałam testy owu to moja matka do farmaceutki teskt " bo wie Pani córka chcę się zapłodnić" babka spojrzała na mnie i uśmiechnęła się, a ja cała czerwona i opiernicz że po pierwsze to staram się o dziecko a nie o zapłodnienie
    a po drugie nie musi tego każdemu mówić. Ale nie mogę się nią gniewać bo wiem że by się cieszyła bardzo. A że jest moją najlepszą przyjaciółką to jej mówię co i jak;)

    zadzwonię tam właśnie, powiedź jakie te badania zrobić? HIV HCV miałam robione 2 miesiące temu to powtarzać? na pewno ob, morfologia i prolaktyna co jeszcze lepiej zrobić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2014, 15:54

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Córka chce się zapłodnić... :DDDD hahahahaha Olusia, cudowny tekst :D uśmiałam się :D
    Ale swoją drogą aptekarka i tak wiedziała, po co Ci te testy ovu, więc żadnej tajemnicy mama nie zdradziła :-) Fajnie, że macie z mamą takie fajne relacje :) u mnie to różnie bywało na przestrzeni lat, teraz mamy dobry kontakt, ale mimo to nie jesteśmy na stopie przyjacielskiej :) Pewnie kwestia różnicy wieku, ja mam 24 lata, a moja mama 64 :-)

    Jak przedzwonisz, to zapytaj od razu jakie badania trzeba zrobić przed ciążą. Nie jestem pewna czy krzywej cukrowej nie trzeba, jakiś tam zakaźnych, ewentualnie reszty hormonów żeby sprawdzić czy wszystko gra, ale jeśli chcesz te wszystkie badania robić prywatnie i naraz, to wyjdzie Cię to sporo. Ja na razie robię tylko te badania, które są mi potrzebne do zajścia, jak się uda, to będę robić w 1 trymestrze całą resztę :) ale wiem, że warto robić wcześniej, po prostu koszty lekarzy, badań hormonalnych i monitoringu cyklu już i tak są spore, wychodzi mi grube kilkaset zł m/c, więc z resztą badań poczekam aż odpadną koszta monitoringu.

    p.s. Aha, z tego co wiem, prolaktynę powinno się robić na czczo, morfologię zresztą też.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2014, 16:18

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie trzeba na czczo być na hormony ani na morfologie :) Ja dowiadywałam sieostatnio i powiedzieli mi że to nie ma znaczenia aby żeby sie nie napychac jedzeniem za bardzo przed pobraniem ;)

    Olusia dała Twoja mama heheheh

    Moja wie ale cały czas marudzi, że na pewno nie próbujemy bo nie jestem jeszcze w ciązy... Nie da jej sie przetłumaczyć, ze nie każda młoda dziewczyna może mieć dziecko ot tak!

    Sigma lubi tę wiadomość

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 10 września 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma ja zawsze miała dobry kontakt z mamą więc mam duże wsparcie od niej:) a powiedz mi ile kosztuję to monitorowanie cyklu? to się idzie raz w trakcie cyklu czy jak? i co podczas takiej wizyty lekarz robi? Kurde ale Ty przygotowana jesteś. Idę w poniedziałek do gin ale innego niż zwykle bo mój jest w Krk a ja pracuje gdzie indziej no i muszę tu iść to zapytam od razu o te badania które na teraz są potrzebne a resztę też będę robić. Nie lepiej kupić Ci w luxmedzie członkostwo? kosztuje chyba 300zł miesięcznie a są tam i badania nawet te drogie i wizyty usg itp i od razu prowadzą ciąże.

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 10 września 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusia moja mama była w ciąży trzy razy w tym jednej bliźniaczej(ostatniej- niestety poronionej w 8 tygodniu)i przy każdej ciąży zaszła za pierwszym razem i myśli że jak ona tak zaszła to ja też powinnam, tylko że ona nie miała nigdy ani torbieli ani nie poroniła pierwszej ciąży tak jak ale musi się uzbroić w cierpliwość hehe jest chyba jeszcze bardziej niecierpliwa niż ja:D

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 10 września 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba zrobię na początek TSH, OB, morfologie, prolaktyne i może cytologie?

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 10 września 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olusia, powiem Ci że masz fajowych rodziców! WOW!

    olusia24 lubi tę wiadomość

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 10 września 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodziców mam super oby tylko nie przesadzali:-) dziewczynki ale mam dziś dobry humor! Wczoraj fatalnie się czułam fizycznie i psychicznie wszystko mnie wkurzało, miałam niskie ciśnienie, bolała mnie głowa i cały dzień czułam się zmęczona. dzisiaj czuje się rewelacyjnie, chodze cały dzień uśmiechnięta, nuce piosenki pod nosem. Nawet z zakupu nowego termometru się mega ucieszyłam:-) teraz nalałam sobie lampke wina i czekam na ,,na wspolnej", pozdrawiam Was i pije Wasze zdrówko. Oby jutro był rownie dobry dzionek.Dobranoc :-*

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusia - kurczę, to mi poprzednie laboratorium zawsze kazało przychodzić na czczo, i na morfo i na prl :D ale faktycznie sprawdziłam na stronie Luxmedu i nie trzeba :D a ja biedna bez śniadania leciałam raniutko... :P

    Olusia - monitoring to kilka badań USG przezpochwowych w miesiącu, zwykle 4-6, to już zależy od indywidualnego cyklu i tego jak akurat owulce się zachce wystąpić :) Robi się badania do momentu, kiedy pęcherzyk osiąga dojrzałość, a 2-3 dni później się jeszcze sprawdza, czy na pewno pękł i nie powstała z niego torbielka. W ten sposób przybliża się termin owulacji i potwierdza się po fakcie, że faktycznie w danym cyklu wystąpiła.

    Muszę być niestety przygotowana, bo z moim PCOS nie mam łatwo ;) W tym mcu miałam nie mieć monitoringu, ale ten niski progesteron mnie zmartwił, umówiłam się do lekarza i od razu przy okazji zrobiłam tylko 1 usg, akurat trafiłam fajnie, bo tuż przed owu. W sobotę potwierdzamy czy było, jak nie "wykluje się" jajo to jeszcze w poniedziałek.

    Z tym członkostwem w Luxmedzie muszę się ogarnąć, zobaczyć co i jak, ale teraz tylko z laboratorium korzystam u nich (bo pobierają krew do 19, a wyniki 1-2h później mam), lekarza mam spoza Luxmedu. Poczytam jakie ceny dokładnie i policzę, dzięki za info z tym członkostwem, myślałam, że to jest droższe! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha Olusia... sprawdzam właśnie i się okazuje, że to jest inny Luxmed! 2 grupy tak samo się nazywają, w Krakowie i w Lublinie to 2 różne Luxmedy. Muszę się dowiedzieć w tym lubelskim czy jest opcja "abonamentu" :P

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 10 września 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to nie wiedzialam:-) napewno maja abonamenty. To fajna sprawa bo masz.wszystko w jednym miejscu i nie tylko gin i lab ale tez okuliste dermatologa rodzinnego itp tak przynajmniej jest w krakowie. Zadzwon na infolinie tego swojego lux medu bo nawet jak abonament jest drozsz 50zl niz normalnie placisz co miesiac za samego gin to sie oplaca bo masz mnustwo innych lekarzy do dyspozycji. Powiedz mi sigma ile koszuje taka jedna wizyta z tym usg gdzie pecherzyk sprawdza?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2014, 20:09

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy od gabinetu, ale zwykle doliczają +50 zł do kosztu prywatnej wizyty za USG z wydrukiem. Jak masz dużą placówkę gdzie osobno jest pracownia USG a osobno gabinet lekarski, to idziesz do lekarza 1-2 razy w cyklu, a reszta wizyt to samo USG i płacisz tylko pracowni za wykonanie badania, a z lekarzem ustalasz kiedy przychodzisz (np. że jak pęcherzyk będzie miał ileś tam mm to pierwsza wizyta, a potem kolejna po pęknięciu dla ustalenia leczenia na kolejny cykl). Tak przynajmniej jest tu, gdzie się orientowałam.

    Z tym abonamentem na pewno by mi się opłacało na czas starań i ciąży, jak podliczyłam na szybko, natomiast później nie ma sensu raczej, bo ja odwiedzam lekarza zwykle raz na ruski rok, jak już mam wysoką gorączkę i umieram :P A wtedy mam przychodnię wygodną niedaleko, która nie ma kolejek i zwykle tego samego dnia dostaję się na NFZ :) Ale na czas starań i ciąży byłoby super mieć lekarzy i badania pod ręką i tanio...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkim starającym się o dziecko poleciłabym zrobienie badań na toksoplazmozę. Ta choroba zabrała mi moje drugie dzieciątko. I standardowo badania dla kobiet w ciąży: różyczka, cytomegalia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, Aka, przykro mi bardzo, że straciłaś dziecko :( Wydawałoby się, że Toksoplazmoza jest rzadka, a jednak...

    Aka81 lubi tę wiadomość

  • Malinka_23 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 10 września 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim kobieta i kobietką !
    Dziewczyny co robić ? Byłam dziś u Gina i powiedział mi że mam nadżerkę ale że jak nie przeszkadza to żeby nic z nią nie robić ... a ja czytałam że to niesie za sobą duże konsekwencje ... Miałyście tak czy kazali Wam to usuwać ?

‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ