X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 12 września 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aka81 myślałam, że tylko mój tak ma... Jak czytam posty dziewczyn to wydaje się, że ich faceci są bardzo zaangażowani.
    A ja... cóż zaczęłam teraz myśleć, że może on jeszcze tego nie chce :( tylko wtedy byłby poważny problem, bo ja chcę bardzo, nastawiłam się na to i na niczym innym tak mi nie zależy.
    Bez rozmowy się nie obędzie, chyba, że odpuszcze i poczekam na jego ruchy, wtedy będę miała wszystko czarno na białym.

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2014, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście rozmowa to podstawa. Wydaje mi się jednak, że facet inaczej do tego podchodzi. Dla obu stron zbliżenie ma być przyjemnością. Nie należy dopuścić do tego by któraś ze stron (najczęściej mężczyzna) czuła się wykorzystana tylko do "zrobienia" dziecka.
    Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić...zwłaszcza jak się tego bardzo pragnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie mogę podpiąć się do topiku?? zaczynam 4 cykl teraz postanowiłam mierzyć temperaturę i wszystko sumiennie zaznaczać :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Sarenko.
    Ja w tym cyklu mierzenie odpuszczam. Jak się nie uda to od przyszłego postaram się zacząć.
    Do dziewczyn które mierzą temp: jakie termometry polecacie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właśnie zakupiłam taki elektroniczny zwykły z rossmana

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mierzycie temp w pochwie??

  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 12 września 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć:/
    a u mnie dzisiaj dupa...:( nadał nie ma owu wyznaczonej, nie wiem taki mam okropny wykres w tym mc ze nie wiem co się dzieje..bo wcześniejsze miałam ok nie było takich wahań temperatury..martwię się że coś z jajnikami mam nie tak już mam humor zjechany na dzisiaj :(

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • kusiczka Autorytet
    Postów: 365 229

    Wysłany: 12 września 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy ja też mogę się podpiąć? :) Jestem bardzo początkująca, bo to mój pierwszy cykl, który tak naprawdę obserwuję i zapisuję wszystko w wykresie. Mimo to wykres już zaczął szaleć, bo co innego na wykresie a co innego podpowiada mój organizm.

    Ovu zaznaczył mi owulkę w 10 dniu cyklu (przerywaną linią), gdzie do 5 włącznie występowało krwawienie, a śluz rozciągliwy, wodnisty zaczął się w 11 i trwa do dzisiaj!
    No i ten okropny ból podbrzusza od 3 dni nie daje mi spokoju.
    Temperatura idzie w górę.

    Cykle mam raczej podobne, 28-31 dni.

    Co sądzicie?

    f2w3gov3j7kctpp8.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 12 września 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kusiczka Witaj:)
    udostępnij wykres to wtedy lepiej jest ocenić sytuacje ale wychodzi na to że jak temp rośnie to może być ciąża ale no nie widziałam wykresu wiec nie wiadomo:)

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 12 września 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe staraczki :)
    Dziewczyny, ja tak z innej beczki - jeśli w tym cyklu miesiączkę zauważyłam bardzo późnym wieczorem z 21 na 22 sierpnia to powinnam była wpisać jako 1 dc na 21 czy 22? :)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 12 września 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam termometr owulacyjny microlife, kupiłam z apteki internetowej dokładnie za 11,09 zl ;) także wydatek niewielki :)

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 12 września 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilirose, ja generalnie za pierwszy dc uzanję ten dzień w którym zauważam krew na bieliźnie i pora nie ma znaczenia. Kiedyś jedynie miałam problem, bo starałam się obserwować szyjkę i po "badaniu" na palcach miałam krew( było to rano) a przez cały dzień na bieliźnie ani kapki dopiero na drugi dzień się rozkręciło i doszłam do wniosku, że pierwszym dniem był ten w którym już widziałam krew. W ogóle to było jak jeszcze nie planowałam nawet ciąży ;)

    A tak wlaściwie badacie szyjkę dziewczyny ? Ja wlaśnie zastanawiam się czy nie zacząć od przyszłego cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2014, 12:06

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 12 września 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kusiczka, ledwo weszłaś i już akcja! WOW! :)

  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 12 września 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiun, jak jakoś nie mogę mam opory... :(

  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 12 września 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed ślubem musieliśmy odbyć kilka spotkań w poradni życia i wtedy właśnie to badanie szyjki mnie zaciekawilo i nawet próbowałam jakiś czas, ale z tego co mi się kojarzy to dla mnie szyjka zawsze była na takiej samej wysokości, tak samo twarda ...jak dla mnie to nie widziałam różnic w kolejnych dniach :/ nie umiałam tego zinterpretować.

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 12 września 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :/ no właśnie - twardy orzech do zgryzienia

  • kusiczka Autorytet
    Postów: 365 229

    Wysłany: 12 września 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baś- akcja, ale wykres wariuje, bo godziny mierzenia temperatur się odchylają od normy :/ dopiero od 3 dni zaczęłam mierzyć poprawnie...

    Truskaweczka250: proszę link, ale tak jak pisałam, temperatura raczej nie obrazuje dobrze cyklu, ze względu na niedokładne pomiary.

    https://ovufriend.pl/graph/0c692fb2a7a487668fad46f788a0afa7

    f2w3gov3j7kctpp8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie podobnie pierwszym dniem @ jest moment w którym zobaczę krew.

    Kusiczka witaj :) szyjki nie badam i raczej nie planuję badać. Za mierzenie temp jakoś ciężko mi się zabrać ;-)

  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 12 września 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kusiczka wrote:

    Truskaweczka250: proszę link, ale tak jak pisałam, temperatura raczej nie obrazuje dobrze cyklu, ze względu na niedokładne pomiary.

    https://ovufriend.pl/graph/0c692fb2a7a487668fad46f788a0afa7

    Na to wychodzi że może być ciąża teraz oby tem nie spadła niech rośnie:) i będzie na zielono życzę ci tego:)

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 12 września 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez na początku źle mierzyłam...

    Trzymamy kciuki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2014, 12:40

‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ