X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 16 września 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka w takim okresie trzeba bardzo uważać :)

    20140607580117.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 16 września 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Jagah, u mnie kłuje zawsze przed owulką. W tym cyklu kłuło od rana w sobotę, test owu wyszedł pozytywny, więc teoretycznie owulka przyszła w nd-pon.

    Truskaweczka, zdrowia! Dbaj o siebie :)

    Tak jak wczoraj od rana czułam bóle brzucha, ciężkie piersi, humory to dzisiaj cisza na morzu. Zero, nic. Nawet piersi nie bolą, są miękkie, jakbym była po okresie a nie przed. Organizm daje mi dziwne sygnały.

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 16 września 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:

    Truskaweczka, zdrowia! Dbaj o siebie :)

    Dziękuje:) staram się właśnie wypiłam herbatkę z cytrynką no oby takie domowe sposoby coś dały bo nie chce się bardziej rozchorować :/

    lilirose lubi tę wiadomość

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 16 września 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka, jeśli masz możliwość to kup herbatę i sok z czarnego bzu. Działa przeciwzapalnie i szybko leczy przeziębienie :)

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 16 września 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Truskaweczka, jeśli masz możliwość to kup herbatę i sok z czarnego bzu. Działa przeciwzapalnie i szybko leczy przeziębienie :)

    Po szukam może mi się uda zakupić:) dzięki za radę:)

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • nóżka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 16 września 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Jestem tu nowa i jeszcze nie dokładnie wiem co i jak, i gdzie wpisywać :)
    Może powiem coś o sobie - bo w sumie nie wiem jak zacząć :D
    Mam 25 lat,od 2 mc jestem mężatką,a od 5 lat współżyje z już z obecnym mężem bez zabezpieczenia, i jak dotąd nie udało nam się zajść w ciąże :( nie to, że za każdym razem się staraliśmy, ale samo to, że się nie zabezpieczaliśmy a nic do tej pory się nie stalo - wzbudzało w nas niepokój. Jednak uznaliśmy, że może poprostu mamy pecha, i to nie jest takie łatwe jak nam się wydaje, tyle się czyta, że powinno się starać regularnie, w wyznaczone dni - więc przestaliśmy o tym myślec - bo skoro się nie staraliśmy to czemu miało niby coś wyjść.
    Teraz jestesmy po ślubie i na poważnie zaczelismy sie starać o dziecko, niestety po 2 mc robienia testów owulacyjnych które nie wychodziły - postanowilismy, ze udam sie do lekarza ... obecnie jestem na etapie robienia badan z krwi . Mam juz wynik LH i FSH i jestem załamana...

    nóżka
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 16 września 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj nóżka;)porób badania i niech się i Twój maż tez przebada pod kątem ruchliwości plemników:)

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 16 września 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj nóżka :) , tak jak pisała Truskaweczka poróbcie badania i będziecie wiedzieli na czym stoicie :)

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

    20140607580117.png
  • nóżka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 16 września 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki własnie mamy zamiar :) na razie chodze do "zwykłego" ginekologa, ale jak dalsze wyniki okaża się złe to chyba pojde do specjalisty.
    Na razie zrobiłam LH - 1,72 i FSH 3,41 , z tego co wyczytałam to jest bardzo niskie :( naczytałam się już o jakimś guzie przysadki itp :(

    nóżka
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 16 września 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Heh, to ja jak mówię o Szymonie to mąż kręci głową, że nie... że jakieś takie niemęskie, że mu się dziwnie kojarzy. Nie wiem skąd taki odbiór tego imienia, bo żadnego Szymona nie znamy. Myślałam też o Bartoszu i Kamilu.
    Mężowi najbardziej podoba się Tomek :)
    Z żeńskich mam więcej typów (i to są te na które oboje jesteśmy na tak): Liliana, Jagoda, Joanna, Laura, Nina, Nadia, Alicja, Julia.

    Bardzo bym chciała mieć córeczkę byłaby Liliana ( dla bliźniaczki mam jeszcze Rozalia ) dwa imiona pochodzace od kwiatów lilii i róży. Moje też pochodzi od kwiata :)

    201602031762.png
    200602041778.png
  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 16 września 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliana po prostu cudne imię, ale nie wiem czy mojemu się spodoba.

    20140607580117.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 16 września 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj nóżka!
    ja też jestem nowa ale już pomału się wprawiam :)

    W maju miałam ślub i też staramy się o dziecko z tym, że synka już mam z innego związku :) więc wydawało się, że zajdę w ciążę za 1 razem bez problemów. W 2 cyklu zaczęłam się martwić, że coś jest nie tak ( plamienia przed i po okresie, silne bóle, do tego źle się czuje i włosy mi lecą, że chyba wyłysieje) lekarz mówi, że każda para ma rok zajście drugi mówi że za pół roku zrobimy badania. Wzięłam sprawy w swoje ręce i zaczęłam się badać.
    Prolaktyna 22,5 i TSH 3,12 nie są to najlepsze wyniki do tego przy morfologii wyszedł mi jakiś stan zapalny w organiźmie.
    Zobaczymy co będzie dalej.... ale gdybym sama nie zaczęła działać to jeszcze długo długo nie było by szans na dwie kreseczki na które czekam z utęsknieniem :) <3

    201602031762.png
    200602041778.png
  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 16 września 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w sobote mam ślub i odrazu zaczniemy starania, tyle lat czekalismy, to teraz nie ma co zwlekać, ale coś mnie jakoś dziś strach obleciał...

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 16 września 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w ogóle dużą sympatię do imion "roślinnych" :) Malina, Róża, Jagoda, Oliwka, ale mąż kręci na nie nosem, choć są takie piękne <3

    Hej Nóżka :) Porób badania, zbadaj też TSH i przeciwciała tarczycowe (ft3, ft4, antyTG i antyTPO) i jak coś to z kompletem wyników do endokrynologa. Mąż też niech się zbada.

    Kisieńka, to Ty pewnie teraz zabiegana i w stresie przedślubnym? Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło po Waszej myśli :)

    mallinka, Kisieńka, olusia24 lubią tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 16 września 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kisieńka jaki strach ??

    20140607580117.png
  • qska Przyjaciółka
    Postów: 102 50

    Wysłany: 16 września 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kisieńka, my z W. byliśmy ze sobą 10 lat zanim wzięliśmy ślub. A sam ślub był czystą formalnością, taką trochę atrakcją jak wyjście do wesołego miasteczka. Jak jesteście ze sobą długo to niczego się strachaj. My staramy się o fasolkę od 8 miesięcy, ale dopiero w tym miesiącu robiąc wykresy na ovu wyszło że kochamy się nie w tym czasie co trzeba :)
    Już dziś zapowiedziałam mężusiowi przy śniadaniu że w przyszłym cyklu miłość co drugi dzień.

    Wszystko będzie dobrze i fasolkę sobie wyhodujecie.

    Kisieńka lubi tę wiadomość

    8599hqvkfbce0bon.png
  • qska Przyjaciółka
    Postów: 102 50

    Wysłany: 16 września 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, i cudownego ślubu życzę.
    <3 <3 <3

    Kisieńka lubi tę wiadomość

    8599hqvkfbce0bon.png
  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 16 września 2014, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kisieńka u mnie stres się pojawił jak zjawiła się teściowa i zaczęła wtrącać swe mądrości jak mam założyć sukienke (jeszcze jakby była ze mną i świadkową na przymiarce i słuchała co pani z salonu ma do powiedzenia to ok). Później makijażystka która robiła nam make up powiedziała, ze moja mina gdy zobaczyłam ją wchodzącą do pokoju była bezcenna :D :D

    Kisieńka lubi tę wiadomość

    20140607580117.png
  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 16 września 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monia - przedślubny, no wnie wiem jakiś taki irracjonalny, tyle rzeczy - niby wszystko załatwione, a co i rusz jakaś pierdoła wychodzi codziennie, ta przeprowadzka, zaraz tu może dziecko będzie (taka mamy nadzieję), czuję się jakbym w jakimś śnie żyła...tak nierzeczywiście sie czuję, jakby to wszystko nie dotyczyło mnie. a przecież tyle lat czekałam na ten dzień. Strach sama nie wiem przed czym...ehh kobiety :/

    monia91 lubi tę wiadomość

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 16 września 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki - dzięki za wsparcie :)

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
‹‹ 55 56 57 58 59 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ