X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 23 września 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Truskaweczka, prześlij nam fasolkowe fluidy!!! :)

    Dziewczyny, jak myślicie, czy można mieć wysoką prolaktynę i brak objawów pod tytułem nieregularne miesiączki czy cykle bezowulacyjne? Ostatnio męczy mnie trądzik na szyi i doczytałam, że to jeden z objawów, ale @ są na czas i owulka raczej też. A prolaktyny nigdy nie badałam.
    chyba mozna... moja siostra przez podwyższoną prolaktynę miałam 4 poronienia, w ciąże zachodziła prawie bez problemu
    jej lekarz powiedział że musi miec wynik miedzi 11-14 a inny mówiła że 24 to dobry wynik - mylił się!
    teraz ma bliźniaczki zaszła przy prolaktynie 14 :)

    201602031762.png
    200602041778.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 23 września 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki jak potwierdzę betę i będę pewna na 1000% to wyśle Wam takiego wirusa że wszystkie zafasolkują :)

    mallinka, monia91, olusia24, lilirose, Buziulka, Sigma, Toxey lubią tę wiadomość

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 23 września 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallinka, ale czy Twoja siostra miewała jakieś objawy wysokiej prolaktyny? Bo czytam, że zazwyczaj w grę wchodzą nieregularne miesiączki, a u mnie w ciągu dwóch lat spóźniła się dwa razy, a tak poza tym to cykle 27-29 dniowe.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 23 września 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mallinka wrote:
    właśnie...umowę mam do 30 kwietnia 2015 jeśli zajdę w ciąże np teraz :) to wiem że będe miała przedłużoną do dnia porodu a macierzyński też się mi należy????
    Mallinka ja masz umowę na czas określony to przedłużą ci do dnia porodu i jesli bedą mili to ci przedłuża a jak nie do lipa zostaniesz bez pracy i macierzyńskiego bo moja koleżanka takie problemy miała i została bez pracy dlatego ja z planowaniem czekałam do konca umowy ale nie sądziłam ze za pierwszym sie uda he myślałam ze jakos za 3 razem może tak słyszałam ze nie zawsze sie udaje i teraz musze czekac ten tydzien tylko mam drugie zmiany niestety :(

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 23 września 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, miała raczej regularne tylko że prolaktyna nie jest stała, zmienia się w ciągu dnia i ciągu całego cyklu a stres może ją podwyższyć więc jak miała 24 co jest normą to w momencie stresu np przed @ prolaktyna mogła jej wyjść poza normę i powodowac poronienie -tak mi to opisywała ale ja na 100 % sie nie znam

    lilirose lubi tę wiadomość

    201602031762.png
    200602041778.png
  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 23 września 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka w takim razie czekam na wirusy ;)

    Truskaweczka250, lilirose lubią tę wiadomość

    20140607580117.png
  • qska Przyjaciółka
    Postów: 102 50

    Wysłany: 23 września 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mallinka wrote:
    już widzę Twoją radość sama mam prawie łzy w oczach...choć się wcale nie znamy :) ale wiem jak ja bym zareagowała więc jest BOSKO! <3

    Ja też się wzruszyłam ale jakoś tak raźniej i cieplej mi się zrobiło bo to znaczy że powolutku, po kolei dla każdej z nas przyjdzie takie szczęście.

    Truskaweczka : ciepłe uściski slę. Chyba też bym poszła po zwolnienie do rodzinnego, niech się fasolka dobrze wrośnie.

    Truskaweczka250, mallinka, olusia24, lilirose lubią tę wiadomość

    8599hqvkfbce0bon.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 23 września 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Mallinka :) O stresie też czytałam i o powiązaniu z niedoczynnością tarczycy, którą mam. Myślę nad zrobieniem prolaktyny, bo ten trądzik trochę mnie martwi. Teraz muszę poszukać info, w którym dniu cyklu robi się poszczególne hormony.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 23 września 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Dzięki Mallinka :) O stresie też czytałam i o powiązaniu z niedoczynnością tarczycy, którą mam. Myślę nad zrobieniem prolaktyny, bo ten trądzik trochę mnie martwi. Teraz muszę poszukać info, w którym dniu cyklu robi się poszczególne hormony.
    przed chwilą gdzieś czytałam że prolaktyna najlepiej między 5-10 dc
    a bierzesz coś na niedoczynność?
    jakie TSH miałaś?

    201602031762.png
    200602041778.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 23 września 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norma prolaktyny dla kobiet wynosi: nie więcej niż 15,0 ng/ml lub 15,0 ug/l (zależnie od jednostek stosowanych przez dane laboratorium), gdy badanie wykonywane jest między 5 a 10 dniem cyklu. Jeśli stężenie mierzymy między 20 a 24 dniem cyklu, nie powinno przekraczać 25 ng/ml lub 25,0 ug/l. Norma prolaktyny u mężczyzn to nie więcej niż 15,0 ng/ml lub 15,0 ug/l. Jeżeli stężenie prolaktyny u nas osiągnie górną granicę normy lub lekko ją przekroczy, trzeba powtórzyć badanie.
    a tu reszta:
    http://www.aptekamodrzewiowa.pl/artykul_zdrowie_61.html

    201602031762.png
    200602041778.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wczoraj wyniki badań:
    TSH 1,802
    toksoplazmoza 0,302 <0,8 jest niereaktywny
    przeciwciała toksoplazmozy 122,40 <30 wynik dodatni
    morfologia w normie
    glukoza w normie
    mocz w normie oprócz jednego
    mam dużo bakterii w moczu:/ gin stwierdził że nie mam leukocytów w moczu więc nie martwić się tym:/ i powiedział że musiałam toksoplazmoze w dzieciństwie przechodzić i dał mi skierowanie na jeszcze jedno badanie pod kontem toksoplazmozy

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olusia toxo przehcodziłaś na 100%. Dał Ci pewnie skierowanie na awidność. Ono stwierdzi jak dawno ją przechodziłaś.

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aka81 wrote:
    Olusia toxo przehcodziłaś na 100%. Dał Ci pewnie skierowanie na awidność. Ono stwierdzi jak dawno ją przechodziłaś.
    czyli się nie martwić??:) a o co może chodzić z tymi licznymi bakteriami w moczu?

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w sobote jadę do Krakowa do mojego D zostaje aż do 6 października! ok 3 października będzie owulka będziemy mieli dużo dni na staranka a nie jak w tamtym cyklu 3:/. Mam nadzieję że wykorzystamy ten czas w 100% i że będą efekty w postaci październikowej fasoleczki:)

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olusia24 wrote:
    czyli się nie martwić??:) a o co może chodzić z tymi licznymi bakteriami w moczu?

    Nie martwić :) Chociaż toxo pozostaje w ukryciu do końca życia. Kto przechodził ma już przeciwciała.
    Chociaż mój gin radził dowiedzieć się w momencie zaciążenia u lekarza od chorób zakaźnych który mnie leczył czy nie ma konieczności włączenia profilaktycznie leczenia bo w czasie ciąży toxo może się uaktywnić. Mi się wydaje że dmucha na zimne.

    Jeśli chodzi o mocz to nie mam pojęcia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2014, 12:52

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha spoko mój lekarz jak mnie leczył to na drugim końcu polski bo 16 lat mieszkałam nad morzem:)

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zaczynam pisać pamiętnik zerkajcie jak macie ochotę:)

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 23 września 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olusia24 wrote:
    Ja na Twoim miejscu poszłabym na zwolnienie jeśli dźwigasz albo powiedź pracodawcy jak już podpiszesz umowę że dopiero się dowiedziałaś itp wtedy musi dać ci lżejszą pracę jeśli nie ma możliwości dać ci lżejszych obowiązków to wysyła cię na l4 płatne 100% do dnia porodu. Najgorszy jest nasz ZUS! Mogą Ci zarzucić że wiedziałaś że jesteś w ciąży i że umową którą zawarłaś jest fikcyjna. Najlepiej nie iść do ginekologa przed 1.10 poczytaj jest tego pełno. ZUS to jest dramat jakiś cofają kobietą zasiłki w ciąży, sprawdzają je szczególnie ja w krótkim czasie od podpisania umowy zachodzą w ciąże a najgorzej jak dostają umowę w ciąży i to pracodawcą jest ktoś znajomy lub rodzina. przeczytałam masę artykułów na ten temat
    Ja mialam kontrole z zus, ale na szczescie nie wniosl zastrzezen do zatrudnienia i wyplacil zasolek chorobowy :-)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 23 września 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olusia24 wrote:
    Aha i najważniejsze truskawka!! masz chyba 30 dniowy okres przy umowie o pracę w którym nie idź na zwolnienie! pracodawca może ponoć rozwiązać umowę z Tobą jak po podpisaniu umowy od razu idziesz na l4 w każdym sądzie z Tobą wygra. Idz na zwolnienie po pierwszym miesiącu najwcześniej
    33 dni :-)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 23 września 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Truskaweczka, prześlij nam fasolkowe fluidy!!! :)

    Dziewczyny, jak myślicie, czy można mieć wysoką prolaktynę i brak objawów pod tytułem nieregularne miesiączki czy cykle bezowulacyjne? Ostatnio męczy mnie trądzik na szyi i doczytałam, że to jeden z objawów, ale @ są na czas i owulka raczej też. A prolaktyny nigdy nie badałam.
    Tak, ja tak mialam :-)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
‹‹ 93 94 95 96 97 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ