X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olusia24 wrote:
    Aha i najważniejsze truskawka!! masz chyba 30 dniowy okres przy umowie o pracę w którym nie idź na zwolnienie! pracodawca może ponoć rozwiązać umowę z Tobą jak po podpisaniu umowy od razu idziesz na l4 w każdym sądzie z Tobą wygra. Idz na zwolnienie po pierwszym miesiącu najwcześniej

    Trzeba się dowiedzieć w Inspekcji pracy najlepiej. Tam wszystko powiedzą. Ja np o tym nie słyszałam. Ale jeśli faktycznie tak jest to może (po sprawdzeniu oczywiście w Inspekcji) może lepiej powiedzieć pracodawcy żeby przydzielił odpowiednie stanowisko dla kobiety ciężarnej.

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buziulka wrote:
    ochronę to ty kochana masz już od momentu zajścia bądź potwierdzenia ciąży. :)
    tylko nie masz obowiązku mówić pracodawcy o ciąży do 12 tygodnia, jeśli np jest to dla ciebie niekorzystne :)
    ochronę ma jak lekarz potwierdzi ciąże. Jeśli potwierdzi ją po 1.10 to ma ochronę do końca ciąży i urlopu macierzyńskiego.

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale Truskawka juz miała umowę na czas określony a teraz jest jej jakby przedłużenie na czas nieokreślony więc myślę, że ZUS nie powinien Truskawki się czepiać.
    Kurcze, bezsensu. :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2014, 11:03

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 23 września 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie...umowę mam do 30 kwietnia 2015 jeśli zajdę w ciąże np teraz :) to wiem że będe miała przedłużoną do dnia porodu a macierzyński też się mi należy????

    201602031762.png
    200602041778.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aka81 wrote:
    Trzeba się dowiedzieć w Inspekcji pracy najlepiej. Tam wszystko powiedzą. Ja np o tym nie słyszałam. Ale jeśli faktycznie tak jest to może (po sprawdzeniu oczywiście w Inspekcji) może lepiej powiedzieć pracodawcy żeby przydzielił odpowiednie stanowisko dla kobiety ciężarnej.
    moja mama zatrudniała kobietę w kuchni, pracowała po 10 h, musiała w ciąży jej dać lżejszą pracę max 8 h dziennie nie więcej, nie mogła dźwigać, nie mogła stać 8 h, musiała zwalniać ją na wizyty u lekarza. Jeśli by tego nie zrobiła to ta dziewczyna mogła by to zgłosić do inspekcji pracy i mama miałaby problemy. Na szczęście moja mama była w porządku dawała jej duże luzy. Miała więcej dni wolnych nie przewidziano płaciła jej tak samo jak innym i dziewczyna po macierzyńskim bez problemu wróciła do pracy.

    mallinka lubi tę wiadomość

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mallinka wrote:
    właśnie...umowę mam do 30 kwietnia 2015 jeśli zajdę w ciąże np teraz :) to wiem że będe miała przedłużoną do dnia porodu a macierzyński też się mi należy????
    będziesz miała przedłużoną do dnia porodu i płatne 100% wynagrodzenia które masz na umowie. z dniem porodu Twoja umową się kończy i chyba Państwo daje jakiś zasiłek. Najlepiej mieć umowę na nieokreślony to jeszcze macierzyński jest płatny albo 6 miesięcy 80% albo 12 miesięcy 60% z tego co pamiętam

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 23 września 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie będe miała problem jak zajdę bo szefostwo mam spoko ale nie wiem jak zareagują jak będe w ciąży bo rzekomo umowę mam mieć przedłużoną na zcas nieokreślony...

    201602031762.png
    200602041778.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zależy od pracodawcy. Jeden da umowę na czas określony, drugi tylko do dnia porodu.

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZUS to są krótko mówiąc skurwysyny! Moja koleżanka pracowała u ciotki na czarno jak dowiedziała się że jest w ciąży ciocia jej dala umowę na czas nieokreślony ale prace wykonywała dalej taką samą za tyle samo. Nie ma w Polsce prawa które zakazuję zatrudniać ciężarną! mówią ze ciąża to nie choroba a jak już kobieta dostanie pracę w ciąży to ją ścigają Wracając do niej to w 6 miesiącu poszła na L4 bo nie mogła być kelnerką z brzuchem. ZUS napisał pismo do cioci i wezwał ją do siebie siedziała cała komisja wypytywali czemu zatrudniła ciężarną itp. Pojechali do restauracji gdzie Magda pracowała przed pójściem na L4 sprawdzali jej kwalifikację w ten sposób że miała robić kawy z ekspresu nabijać na kasę itp za wszelką cenę chcieli udowodnić że nie pracowała a listę obecności stwierdzili że mogły spreparować po fakcie. ZUS cofnął zasiłek chorobowy. A że Magda nie nie podpisywała żadnych dokumentów faktur itp to nie udowodniła że pracowała wcześniej. całą ciąże miała stres przez to dziecko urodziło się w 8 miesiącu z nerwów który zafundował ZUS, nie dali jej kasy bo umowa dla nich była fikcyjna! teraz sprawa jest w sądzie i jestem ciekawa co z tego będzie

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 23 września 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olusia ...i Polska niby państwem prorodzinnym ;)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 23 września 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaa szkoda gadać o tym polskim prawie :/

    CIESZMY SIĘ SZCZĘŚCIEM TRUSKAWECZKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    :) :) :) :)

    lilirose, Truskaweczka250 lubią tę wiadomość

    201602031762.png
    200602041778.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też mam dziwną sytuację bo nagle zrezygnowałam ze stażu z UP gdyż po studiach nie znalazłam pracy w zawodzie(ratownik medyczny) i zrezygnowałam ze stażu po kilku miesiącach i poszłam z dnia na dzień do firmy gdzie dostałam od razu umowę o pracę na czas nieokreślony. Firma jest mamy choć widnieje ona tylko jako udziałowiec a prezesem jest nasz kolega. i też się mogą potem dowalić ale mam taki plus że już raz pracowałam w tej firmie przez miesiąc więc powiem że pracodawca mnie znał itp a mamy może nie wywęszą że jest w firmie. Tak naprawdę to zmieniłam pracę po to właśnie żeby w ciąży mieć prawo do L4 a po niej do płatnego macierzyńskiego. Na umowie mam pokojówka a zajmuję się marketingiem. Ważne że siedzę tu 150 km od domu i mam dowody na wykonywaną pracę bo podpisuję faktury przyjmuję rezerwację, podpisuję się w mailach do klientów. a na umowie jest pokojówka dla tego żeby dostała w miarę wcześnie L4 i wróciła do domku do mojego D czekają w spokoju na rozwiązanie. wiem że to lekkie oszustwo ale z drugiej strony dlaczego ja mam w ciąży pracować do 8mego miesiąca z dala od domu i mojego D skoro inni są na chorobowym a pracują na czarno? Ich niech ZUS sprawdza a nie ciężarne. W tym państwie nie można być uczciwym bo Cię jakiś urząd wykiwa

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://kodeks-pracy.org/VIII-uprawnienia-pracownikow-zwiazane-z-rodzicielstwem/uprawnienia-pracownikow-zwiazane-z-rodzicielstwem

    http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=431

    Można poczytać :)

    mallinka lubi tę wiadomość

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 23 września 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, cieszmy się fasolką Truskaweczki :)

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Olusia ...i Polska niby państwem prorodzinnym ;)
    a daj spokój... narzekają że mały przyrost naturalny że młodzi uciekają za granicę i tam zakładają rodzinę, a jak tu planować rodzinę jak każdy daję umowę śmieciową? rzadko od razu dostaje się na czas określony na nie określony nie wspomnę. Marne zasiłki marne becikowe a ile kosztuje utrzymanie dziecka? Ja mam najniższą krajową z wyższym wykształceniem. Studiowałam dziennie ciężki kierunek płatnie prywatnie. Płaciłam za semestr 2600zł i nie dostałam pracy bo usłyszałam że nie chcą kobiet ratowników medycznych m.in ze względu na to żę jak "taka" zajdzie w ciąże to od pierwszego dniu musi iść na L4, 4 miesiące byłam na bezrobociu. To jak to Państwo pomaga? dobrze że mój D bardzo dobrze zarabia i stać go na kupno mieszkanie i dziecko bo gdyby miał jak ja 1280zł to nie byłoby nas stać nawet na wynajem mieszkania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2014, 11:32

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olusia zgadzam się z Tobą. Dla naszego dobra trzeba czasem nagiąć fakty.

    olusia24 lubi tę wiadomość

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    macie rację szkoda gadać trzeba cieszyć się fasolką:) Truskaweczka jak już potwierdzisz to pozarażaj Nas! kichaj smarkaj hehe my też chcemy:)

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urzędy wykorzystują każdą lukę w prawie aby się przypieprzyć, a nie czepiaja się tych co maja za sobą duże plecy. taka prawda.

    Ale ludzie, kobiety tez nie znają swoich praw i inni to też wykorzystują, w szczególności pracodawcy niestety :(

    i jest jak jest :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamy na wiruski od Truskaweczki :)

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 23 września 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka, prześlij nam fasolkowe fluidy!!! :)

    Dziewczyny, jak myślicie, czy można mieć wysoką prolaktynę i brak objawów pod tytułem nieregularne miesiączki czy cykle bezowulacyjne? Ostatnio męczy mnie trądzik na szyi i doczytałam, że to jeden z objawów, ale @ są na czas i owulka raczej też. A prolaktyny nigdy nie badałam.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Badania w ciąży

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ