X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olusia24 wrote:
    Aha i najważniejsze truskawka!! masz chyba 30 dniowy okres przy umowie o pracę w którym nie idź na zwolnienie! pracodawca może ponoć rozwiązać umowę z Tobą jak po podpisaniu umowy od razu idziesz na l4 w każdym sądzie z Tobą wygra. Idz na zwolnienie po pierwszym miesiącu najwcześniej

    Trzeba się dowiedzieć w Inspekcji pracy najlepiej. Tam wszystko powiedzą. Ja np o tym nie słyszałam. Ale jeśli faktycznie tak jest to może (po sprawdzeniu oczywiście w Inspekcji) może lepiej powiedzieć pracodawcy żeby przydzielił odpowiednie stanowisko dla kobiety ciężarnej.

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buziulka wrote:
    ochronę to ty kochana masz już od momentu zajścia bądź potwierdzenia ciąży. :)
    tylko nie masz obowiązku mówić pracodawcy o ciąży do 12 tygodnia, jeśli np jest to dla ciebie niekorzystne :)
    ochronę ma jak lekarz potwierdzi ciąże. Jeśli potwierdzi ją po 1.10 to ma ochronę do końca ciąży i urlopu macierzyńskiego.

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale Truskawka juz miała umowę na czas określony a teraz jest jej jakby przedłużenie na czas nieokreślony więc myślę, że ZUS nie powinien Truskawki się czepiać.
    Kurcze, bezsensu. :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2014, 11:03

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 23 września 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie...umowę mam do 30 kwietnia 2015 jeśli zajdę w ciąże np teraz :) to wiem że będe miała przedłużoną do dnia porodu a macierzyński też się mi należy????

    201602031762.png
    200602041778.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aka81 wrote:
    Trzeba się dowiedzieć w Inspekcji pracy najlepiej. Tam wszystko powiedzą. Ja np o tym nie słyszałam. Ale jeśli faktycznie tak jest to może (po sprawdzeniu oczywiście w Inspekcji) może lepiej powiedzieć pracodawcy żeby przydzielił odpowiednie stanowisko dla kobiety ciężarnej.
    moja mama zatrudniała kobietę w kuchni, pracowała po 10 h, musiała w ciąży jej dać lżejszą pracę max 8 h dziennie nie więcej, nie mogła dźwigać, nie mogła stać 8 h, musiała zwalniać ją na wizyty u lekarza. Jeśli by tego nie zrobiła to ta dziewczyna mogła by to zgłosić do inspekcji pracy i mama miałaby problemy. Na szczęście moja mama była w porządku dawała jej duże luzy. Miała więcej dni wolnych nie przewidziano płaciła jej tak samo jak innym i dziewczyna po macierzyńskim bez problemu wróciła do pracy.

    mallinka lubi tę wiadomość

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mallinka wrote:
    właśnie...umowę mam do 30 kwietnia 2015 jeśli zajdę w ciąże np teraz :) to wiem że będe miała przedłużoną do dnia porodu a macierzyński też się mi należy????
    będziesz miała przedłużoną do dnia porodu i płatne 100% wynagrodzenia które masz na umowie. z dniem porodu Twoja umową się kończy i chyba Państwo daje jakiś zasiłek. Najlepiej mieć umowę na nieokreślony to jeszcze macierzyński jest płatny albo 6 miesięcy 80% albo 12 miesięcy 60% z tego co pamiętam

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 23 września 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie będe miała problem jak zajdę bo szefostwo mam spoko ale nie wiem jak zareagują jak będe w ciąży bo rzekomo umowę mam mieć przedłużoną na zcas nieokreślony...

    201602031762.png
    200602041778.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zależy od pracodawcy. Jeden da umowę na czas określony, drugi tylko do dnia porodu.

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZUS to są krótko mówiąc skurwysyny! Moja koleżanka pracowała u ciotki na czarno jak dowiedziała się że jest w ciąży ciocia jej dala umowę na czas nieokreślony ale prace wykonywała dalej taką samą za tyle samo. Nie ma w Polsce prawa które zakazuję zatrudniać ciężarną! mówią ze ciąża to nie choroba a jak już kobieta dostanie pracę w ciąży to ją ścigają Wracając do niej to w 6 miesiącu poszła na L4 bo nie mogła być kelnerką z brzuchem. ZUS napisał pismo do cioci i wezwał ją do siebie siedziała cała komisja wypytywali czemu zatrudniła ciężarną itp. Pojechali do restauracji gdzie Magda pracowała przed pójściem na L4 sprawdzali jej kwalifikację w ten sposób że miała robić kawy z ekspresu nabijać na kasę itp za wszelką cenę chcieli udowodnić że nie pracowała a listę obecności stwierdzili że mogły spreparować po fakcie. ZUS cofnął zasiłek chorobowy. A że Magda nie nie podpisywała żadnych dokumentów faktur itp to nie udowodniła że pracowała wcześniej. całą ciąże miała stres przez to dziecko urodziło się w 8 miesiącu z nerwów który zafundował ZUS, nie dali jej kasy bo umowa dla nich była fikcyjna! teraz sprawa jest w sądzie i jestem ciekawa co z tego będzie

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 23 września 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olusia ...i Polska niby państwem prorodzinnym ;)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 23 września 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaa szkoda gadać o tym polskim prawie :/

    CIESZMY SIĘ SZCZĘŚCIEM TRUSKAWECZKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    :) :) :) :)

    lilirose, Truskaweczka250 lubią tę wiadomość

    201602031762.png
    200602041778.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też mam dziwną sytuację bo nagle zrezygnowałam ze stażu z UP gdyż po studiach nie znalazłam pracy w zawodzie(ratownik medyczny) i zrezygnowałam ze stażu po kilku miesiącach i poszłam z dnia na dzień do firmy gdzie dostałam od razu umowę o pracę na czas nieokreślony. Firma jest mamy choć widnieje ona tylko jako udziałowiec a prezesem jest nasz kolega. i też się mogą potem dowalić ale mam taki plus że już raz pracowałam w tej firmie przez miesiąc więc powiem że pracodawca mnie znał itp a mamy może nie wywęszą że jest w firmie. Tak naprawdę to zmieniłam pracę po to właśnie żeby w ciąży mieć prawo do L4 a po niej do płatnego macierzyńskiego. Na umowie mam pokojówka a zajmuję się marketingiem. Ważne że siedzę tu 150 km od domu i mam dowody na wykonywaną pracę bo podpisuję faktury przyjmuję rezerwację, podpisuję się w mailach do klientów. a na umowie jest pokojówka dla tego żeby dostała w miarę wcześnie L4 i wróciła do domku do mojego D czekają w spokoju na rozwiązanie. wiem że to lekkie oszustwo ale z drugiej strony dlaczego ja mam w ciąży pracować do 8mego miesiąca z dala od domu i mojego D skoro inni są na chorobowym a pracują na czarno? Ich niech ZUS sprawdza a nie ciężarne. W tym państwie nie można być uczciwym bo Cię jakiś urząd wykiwa

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://kodeks-pracy.org/VIII-uprawnienia-pracownikow-zwiazane-z-rodzicielstwem/uprawnienia-pracownikow-zwiazane-z-rodzicielstwem

    http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=431

    Można poczytać :)

    mallinka lubi tę wiadomość

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 23 września 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, cieszmy się fasolką Truskaweczki :)

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Olusia ...i Polska niby państwem prorodzinnym ;)
    a daj spokój... narzekają że mały przyrost naturalny że młodzi uciekają za granicę i tam zakładają rodzinę, a jak tu planować rodzinę jak każdy daję umowę śmieciową? rzadko od razu dostaje się na czas określony na nie określony nie wspomnę. Marne zasiłki marne becikowe a ile kosztuje utrzymanie dziecka? Ja mam najniższą krajową z wyższym wykształceniem. Studiowałam dziennie ciężki kierunek płatnie prywatnie. Płaciłam za semestr 2600zł i nie dostałam pracy bo usłyszałam że nie chcą kobiet ratowników medycznych m.in ze względu na to żę jak "taka" zajdzie w ciąże to od pierwszego dniu musi iść na L4, 4 miesiące byłam na bezrobociu. To jak to Państwo pomaga? dobrze że mój D bardzo dobrze zarabia i stać go na kupno mieszkanie i dziecko bo gdyby miał jak ja 1280zł to nie byłoby nas stać nawet na wynajem mieszkania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2014, 11:32

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olusia zgadzam się z Tobą. Dla naszego dobra trzeba czasem nagiąć fakty.

    olusia24 lubi tę wiadomość

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    macie rację szkoda gadać trzeba cieszyć się fasolką:) Truskaweczka jak już potwierdzisz to pozarażaj Nas! kichaj smarkaj hehe my też chcemy:)

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urzędy wykorzystują każdą lukę w prawie aby się przypieprzyć, a nie czepiaja się tych co maja za sobą duże plecy. taka prawda.

    Ale ludzie, kobiety tez nie znają swoich praw i inni to też wykorzystują, w szczególności pracodawcy niestety :(

    i jest jak jest :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamy na wiruski od Truskaweczki :)

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 23 września 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka, prześlij nam fasolkowe fluidy!!! :)

    Dziewczyny, jak myślicie, czy można mieć wysoką prolaktynę i brak objawów pod tytułem nieregularne miesiączki czy cykle bezowulacyjne? Ostatnio męczy mnie trądzik na szyi i doczytałam, że to jeden z objawów, ale @ są na czas i owulka raczej też. A prolaktyny nigdy nie badałam.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ