X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 23 września 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jesteście:) ja za Was tez trzymam kciuki i będę nadal dopingować ciekawe jak sie to u mnie potoczy to jeszcze to nic pewnego ale i tak jestem pobudzona ciśnienie skoczyło ;)

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 23 września 2014, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka250 wrote:
    Kochane jesteście:) ja za Was tez trzymam kciuki i będę nadal dopingować ciekawe jak sie to u mnie potoczy to jeszcze to nic pewnego ale i tak jestem pobudzona ciśnienie skoczyło ;)
    Mąż już wie????? :)

    201602031762.png
    200602041778.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 23 września 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak miałam wymyślić że zawiążę kokardkę i mu wręczę ale że lekka kreska wyszła to go pod wpływem emocji zawołałam do łazienki i musiałam sie upewnić czy on widzi to co ja :) hehe jednak emocje biorą górę ;)

    mallinka, Toxey, Toxey lubią tę wiadomość

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 23 września 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka, jakie super wieści! Gratulacje :) uważaj na siebie, może faktycznie idź na zwolnienie od rodzinnego, jeśli w pracy dźwigasz.

    Ja dziś pierwszy dzień mierzyłam tempkę :) czy to nie dziwne, że o 6:20 termometr pokazywał mi temperaturę z ust 35,75? Nie za niska?

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 23 września 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Truskaweczka, jakie super wieści! Gratulacje :) uważaj na siebie, może faktycznie idź na zwolnienie od rodzinnego, jeśli w pracy dźwigasz.

    Ja dziś pierwszy dzień mierzyłam tempkę :) czy to nie dziwne, że o 6:20 termometr pokazywał mi temperaturę z ust 35,75? Nie za niska?

    N a razie nie pójdę tylko jednej zaufanej osobie powiem i może to sie lepiej potoczy ;) Ja to tylko o 6.00 mierzę wszystkie tempki :) sa niższe ale jak codziennie o tej mierze to jest ok :)

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 23 września 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka pozytyw :-) :-) :-)

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 23 września 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka gratulacje :)

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

    20140607580117.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka :D
    piękny test :D
    i ciuchutko gratuluje :)

    do 12 tygodnia nie ma obowiązku informowania pracodawcy o ciąży więc nie mów nikomu. chyba, że naprawdę dużo dźwigasz w pracy to po wejściu umowy w życie i potwierdzeniu ciąży (zaświadczenie) możesz powiedzieć, bo jesteś juz tak czy siak pod ochroną kodeksu pracy.

    Truskaweczka250, Anutka lubią tę wiadomość

  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 23 września 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka250 wrote:
    Tak miałam wymyślić że zawiążę kokardkę i mu wręczę ale że lekka kreska wyszła to go pod wpływem emocji zawołałam do łazienki i musiałam sie upewnić czy on widzi to co ja :) hehe jednak emocje biorą górę ;)

    ja też mam plan obmyślony :) jak teścior wyjdzie pozytywny poczekam jeszcze ze 2 dni aby zrobić bete i na fasolce napiszę "Cześć Tatusiu" schowam w kieszeń i jak wróci w pracy powiem żeby zajrzał do mojej tylnej kieszonki od spodni i żeby najpierw zgadywał co tam jest :) jak wyciągnie napewno się zdziwi i pokaże mu test
    ale to tylko plany
    na pewno emocje wezmą górę i pokaże mu od razu :D

    Anutka, Truskaweczka250 lubią tę wiadomość

    201602031762.png
    200602041778.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 23 września 2014, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buziulka wrote:
    Truskaweczka :D
    piękny test :D
    i ciuchutko gratuluje :)

    do 12 tygodnia nie ma obowiązku informowania pracodawcy o ciąży więc nie mów nikomu. chyba, że naprawdę dużo dźwigasz w pracy to po wejściu umowy w życie i potwierdzeniu ciąży (zaświadczenie) możesz powiedzieć, bo jesteś juz tak czy siak pod ochroną kodeksu pracy.
    Ja powiedzialam nastepbego dnia oi becie, praca biurowa ale nisilam papiery wtedy :-)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 23 września 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mallinka wrote:
    ja też mam plan obmyślony :) jak teścior wyjdzie pozytywny poczekam jeszcze ze 2 dni aby zrobić bete i na fasolce napiszę "Cześć Tatusiu" schowam w kieszeń i jak wróci w pracy powiem żeby zajrzał do mojej tylnej kieszonki od spodni i żeby najpierw zgadywał co tam jest :) jak wyciągnie napewno się zdziwi i pokaże mu test
    ale to tylko plany
    na pewno emocje wezmą górę i pokaże mu od razu :D
    Ja pobieglam do meza od razu z testem a on "tu nic nie ma" :-)

    mallinka lubi tę wiadomość

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 23 września 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie tak. :)

    20140607580117.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 23 września 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak powtórzę i bedzie dokładnie widać to wtedy mu wręczę chociaż juz dzisiaj widać że szczęśliwy usmiecha sie do mnie i mówi żartem mamuśka hehe ale uciszam go bo na razie nie chce żeby teściowie wiedzieli... :)

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 23 września 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka250 wrote:
    Ja jak powtórzę i bedzie dokładnie widać to wtedy mu wręczę chociaż juz dzisiaj widać że szczęśliwy usmiecha sie do mnie i mówi żartem mamuśka hehe ale uciszam go bo na razie nie chce żeby teściowie wiedzieli... :)
    ja mojemu zabronię mówić rodzicom jego dowiedzą się po 3 miesiącu nie wcześniej :P

    201602031762.png
    200602041778.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 23 września 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak pójdę na zwolnienie bo mam taki zamiar to pewnie sie domyśla nie dam rady w takich warunkach do 3mc pracować :(

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka250 wrote:
    Dziekuje dziewczyny na razie musze poczekać do piątku bo wypada mi @ mam nadzieje ze fasolka sie mocno trzyma i nie wypadnie ale tak mnie jajniki kłują i macica boli wczoraj też i mam pytanie do Was bo do konca września mam umowe na czas okreslony a mam podpisana nową na stałe od 1-szego października to jak by sie teraz dowiedzieli to mogą mi cofnąć tą podpisana umowę jak to jest??
    Truskaweczka czytałam o tym jak zmieniłam prace i okazuję się że lepiej nie mówić. Tak naprawde to od dnia podpisania umowy jeśli nie minie 3 miesiąc ciązy jest chroniona! nikt nie moze Cie zwolnic no chyba ze dyscyplinarnie, będzie przysługiwał ci urlop płatny macierzyński no i powrót do pracy. Po za jest końcówka września, pewnie ginekolog nie potweirdzi Ci ciązy do 1szego październiczy czyli w dniu podpisywania umowy nie wiesz że jesteś w ciązy;)

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na Twoim miejscu poszłabym na zwolnienie jeśli dźwigasz albo powiedź pracodawcy jak już podpiszesz umowę że dopiero się dowiedziałaś itp wtedy musi dać ci lżejszą pracę jeśli nie ma możliwości dać ci lżejszych obowiązków to wysyła cię na l4 płatne 100% do dnia porodu. Najgorszy jest nasz ZUS! Mogą Ci zarzucić że wiedziałaś że jesteś w ciąży i że umową którą zawarłaś jest fikcyjna. Najlepiej nie iść do ginekologa przed 1.10 poczytaj jest tego pełno. ZUS to jest dramat jakiś cofają kobietą zasiłki w ciąży, sprawdzają je szczególnie ja w krótkim czasie od podpisania umowy zachodzą w ciąże a najgorzej jak dostają umowę w ciąży i to pracodawcą jest ktoś znajomy lub rodzina. przeczytałam masę artykułów na ten temat

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ochronę to ty kochana masz już od momentu zajścia bądź potwierdzenia ciąży. :)
    tylko nie masz obowiązku mówić pracodawcy o ciąży do 12 tygodnia, jeśli np jest to dla ciebie niekorzystne :)

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 23 września 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i najważniejsze truskawka!! masz chyba 30 dniowy okres przy umowie o pracę w którym nie idź na zwolnienie! pracodawca może ponoć rozwiązać umowę z Tobą jak po podpisaniu umowy od razu idziesz na l4 w każdym sądzie z Tobą wygra. Idz na zwolnienie po pierwszym miesiącu najwcześniej

    Aka81 lubi tę wiadomość

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej dmuchać na zimne.
    Ja idąc do pracy byłam w ciąży. Nie wiedziałam o tym. Dowiedziałam się później pracując na umowie na czas określony na 3mce. Jak już wiedziałam o ciąży nic nie mówiłam dopóki nie skończył się 12tc. Dostałam drugą umowę i tyle. ZUS się do mnie nie przyczepił.
    Nasłuchałam się tylko komentarzy za plecami że to było specjalnie.

‹‹ 91 92 93 94 95 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ