X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne POŁOŻNA ZAPRASZA
Odpowiedz

POŁOŻNA ZAPRASZA

Oceń ten wątek:
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    No wlasnie wiele znam kobiet, ktore przez waskie biodra mialy cc, moj maz twierdzi, ze dziecko bedzie duze tuz po narodzinach,bo on wazyl 4,3kg :P ja wazylam normalnie chyba jakos 3,2-3,3kg...
    Takie wielkie dziecko to dopiero jest ciezko przepchac :D
    Spokojnie przed porodem zawsze sprawdza się wymiary miednicy specjalnym przyrządem:)

    Justi2
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Ja sie boje wypadajacej macicy,hemoroidow,tego ze mam za waskie biodra i moze byc ciezko, ze nagle zrobie sie rozepchana...oczywiscie chec posiadania dziecka jest wieksza,ale nasluchalam sie przeroznych historii i cc wydaje mi sie wedlug mojej szali lepsze :)

    Hej Fatim,
    tak sobie czytam tą waszą rozmowę i trochę mnie to wszystko przeraża.
    Pamiętaj, że CC jest poważną operację w czasie której rozcina się powłoki brzuszne i nie powinno być wykonywane bez poważnych wskazań medycznych ( a że w Polsce jest inaczej to inna bajka). Poród naturalny nazywa się tak z konkretnej przyczyny jest pierwotny, tak jak natura to zaplanowała. Pozwala matce i dziecku zaadaptować się do zmian. W całym procesie zachodzi wiele zjawisk hormonalnych, mechanicznych, każdy z nich ma jakiś cel i wartość. w tracie CC nie ma tego. Poza tym, wierz mi lub nie zdecydowana większość kobiet rodzi bez komplikacji i może to być na prawdę piękne, (choć bolesne) doświadczenie. Co do metod łagodzenia bólu to wiele zależy od budżetu szpitala, obsady anestezjologów ale również od podejścia położnych i lekarzy- to samo jest z resztą z nacięciem- jeśli położna przez 30 lat nacinała krocze przy każdym porodzie pewnie będzie robiła to nadal- jeśli jest doświadczoną położną ,która ciągle się dokształca pewnie będzie umiała zarówno pomóc przy złagodzeniu bólu jak i tak poprowadzić poród, żeby to krocze ochronić ( oczywiście czasem są wskazania do nacięcia krocza i wtedy ja bym nie dyskutowała bo jest lepsze z tego względu, że pod kontrolą pęknąć może różnie- a pękniecia 3 stopnia nikomu nie życzę.)

    Pozdrawiam wszystkie staraczki :) i czekające na poród również :)

    perelka89, Justi2 lubią tę wiadomość

  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi2 mam tylko dwa pytania.
    Jakie jest Twoje zdanie na temat badań prenatalnych i testu PAPPA?
    Nie chcę ich robić, nie chcę dodatkowego stresu. Chciałabym poznać Twoje zdanie, osoby postronnej nie związanej ze mną.
    Dodam, że w niedzielę kończę 29 lat pierwsza ciąża zakończona poronieniem w 2009 r. Przyczynę straty znam. Grypa i bardzo wysoka temperatura -> powyżej 39st. Był to prawdopodobnie zmutowany szczep grypy zbliżonej do świńskiej, która panowała właśnie w tym czasie. Mój mąż również przeszedł tę grypę.
    Drugie pytanie
    Dzisiaj jest 8+3. Kiedy mam wybrać położna z ośrodka zdrowia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 16:24

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małaMyszka wrote:
    Justi2 mam tylko dwa pytania.
    Jakie jest Twoje zdanie na temat badań prenatalnych i testu PAPPA?
    Nie chcę ich robić, nie chcę dodatkowego stresu. Chciałabym poznać Twoje zdanie, osoby postronnej nie związanej ze mną.
    Dodam, że w niedzielę kończę 29 lat pierwsza ciąża zakończona poronieniem w 2009 r. Przyczynę straty znam. Grypa i bardzo wysoka temperatura -> powyżej 39st. Był to prawdopodobnie zmutowany szczep grypy zbliżonej do świńskiej, która panowała właśnie w tym czasie. Mój mąż również przeszedł tę grypę.
    Drugie pytanie
    Dzisiaj jest 8+3. Kiedy mam wybrać położna z ośrodka zdrowia?
    zależy o jakich badaniach prenatalnych myslisz jeżeli o nieinwazyjnych( do nich zalicza się własnie test PAPPA) to uważam że jak najbardziej warto skorzystać:) położną możesz wybrać w każdym okresie ciąży a także dopiero po porodzie warto jednak zająć się tym wczesniej ponieważ często mają dużo pacjentek i lepiej żebys była juz w jej grafiku tym bardziej że już w czasie ciąży możesz korzystać z pomocy położnej:) pozdrawiam

    Justi2
  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. Dziękuję

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi, ja tez prosilabym o pomoc:)

    Jestem w tej chwili na poczatku 3 cyklu po poronieniu zatrzymanym w 10tc. Mialam lyzeczkowanie. Po 1 @ po zabiegu mialam prawie tygodniowe plamienie zywa krwia (nie brazowe), powiedzialam o tym ginekologowi i uslyszalam, ze jak bedzie sie to powtarzac, to bedziemy dzialac. Teraz jestem po drugiej @ i znowu tak plamie, dzis 4 dzien. Sa to plamienia zaraz po okresie. To jest normalne, czy jeszcze moje cialo dochodzi do siebie? Moze powinnam zbadac progesteron?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 13:08

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka88 wrote:
    Justi, ja tez prosilabym o pomoc:)

    Jestem w tej chwili na poczatku 3 cyklu po poronieniu zatrzymanym w 10tc. Mialam lyzeczkowanie. Po 1 @ po zabiegu mialam prawie tygodniowe plamienie zywa krwia (nie brazowe), powiedzialam o tym ginekologowi i uslyszalam, ze jak bedzie sie to powtarzac, to bedziemy dzialac. Teraz jestem po drugiej @ i znowu tak plamie, dzis 4 dzien. Sa to plamienia zaraz po okresie. To jest normalne, czy jeszcze moje cialo dochodzi do siebie? Moze powinnam zbadac progesteron?
    po poronieniu krwawienia są bardziej obfite lub skąpe, może to nie plamienie tylko bardziej obfite @ jednak powinnas zkonsultować to z lekarzem, ponieważ ja nie mogę w tej kwestii potwierdzić czy wykluczyć problemu ,może nie być to nic niepokojącego ale nie czuję się kompetentna żeby o tym decydować pozdrawiam:)

    Justi2
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W związku z uprzednimi złośliwościami kierowanymi do mnie przypominam kochane,że co prawda jestem położną ale bez doswiadczenia w pracy w szpitalu(pracuję w żłobku) dlatego moja wiedza opiera się tylko i wyłącznie na materiałach ze studiów i praktyk oraz z osobistych doświadczeń(mam dwoje dzieci):) poza tym tak jak większość z was staram się o dziecko niestety jak na razie bez powodzenia:) pozdrawiam:)

    Justi2
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętam Justi, ze nie pracujesz w szpitalu i opierasz sie na wlasnej wiedzy, ktora doceniam i dziękuję za odpowiedz:)

    U mnie to nie wyglada na obfitszy okres (pierwszy po zabiegu owszem, ten teraz już prawie 'moj'). Koncze @ slabym krwawieniem, potem minimalna ilosc brazowej krwi, a nastepnego dnia pojedyncze plamienia zywa krwia... Tak kilka dni, brazowe plamienie i koniec.

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka88 wrote:
    Pamiętam Justi, ze nie pracujesz w szpitalu i opierasz sie na wlasnej wiedzy, ktora doceniam i dziękuję za odpowiedz:)

    U mnie to nie wyglada na obfitszy okres (pierwszy po zabiegu owszem, ten teraz już prawie 'moj'). Koncze @ slabym krwawieniem, potem minimalna ilosc brazowej krwi, a nastepnego dnia pojedyncze plamienia zywa krwia... Tak kilka dni, brazowe plamienie i koniec.
    Przykro mi,że nie mogę pomóc przeglądałam jeszcze raz te wszystkie moje mądrosci ale nic nie mogę w nich znalesć związanego konkretnie z twoimi dolegliwosciami może to być wynikiem zaburzeń hormonalnych ale nie ma co spekulować tylko trzeba poradzić się lekarza a jeżeli twój ginekolog nie będzie widział problemu to warto dla pewnosci poradzić się jeszcze jednego;)pozdrawiam:)

    Justi2
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi2 wrote:
    Spokojnie przed porodem zawsze sprawdza się wymiary miednicy specjalnym przyrządem:)
    a jak ten przyrzad sie nazywa? Bo mi kolezanka mowila, ze kiedys to cyrklem mierzyli ale teraz od dawna tego nie stosuja, wiec jestem ciekawa jaka to nazwa :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izoleccc wrote:
    Hej Fatim,
    tak sobie czytam tą waszą rozmowę i trochę mnie to wszystko przeraża.
    Pamiętaj, że CC jest poważną operację w czasie której rozcina się powłoki brzuszne i nie powinno być wykonywane bez poważnych wskazań medycznych ( a że w Polsce jest inaczej to inna bajka). Poród naturalny nazywa się tak z konkretnej przyczyny jest pierwotny, tak jak natura to zaplanowała. Pozwala matce i dziecku zaadaptować się do zmian. W całym procesie zachodzi wiele zjawisk hormonalnych, mechanicznych, każdy z nich ma jakiś cel i wartość. w tracie CC nie ma tego. Poza tym, wierz mi lub nie zdecydowana większość kobiet rodzi bez komplikacji i może to być na prawdę piękne, (choć bolesne) doświadczenie. Co do metod łagodzenia bólu to wiele zależy od budżetu szpitala, obsady anestezjologów ale również od podejścia położnych i lekarzy- to samo jest z resztą z nacięciem- jeśli położna przez 30 lat nacinała krocze przy każdym porodzie pewnie będzie robiła to nadal- jeśli jest doświadczoną położną ,która ciągle się dokształca pewnie będzie umiała zarówno pomóc przy złagodzeniu bólu jak i tak poprowadzić poród, żeby to krocze ochronić ( oczywiście czasem są wskazania do nacięcia krocza i wtedy ja bym nie dyskutowała bo jest lepsze z tego względu, że pod kontrolą pęknąć może różnie- a pękniecia 3 stopnia nikomu nie życzę.)

    Pozdrawiam wszystkie staraczki :) i czekające na poród również :)
    ja Ci powiem ze jak bede miala wybor czy CC czy naturalny to wezme CC, nie mam zamiaru sie meczyc ani dziecka i rodzic np 48 godzin.

    Summerka lubi tę wiadomość

  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    a jak ten przyrzad sie nazywa? Bo mi kolezanka mowila, ze kiedys to cyrklem mierzyli ale teraz od dawna tego nie stosuja, wiec jestem ciekawa jaka to nazwa :D
    nazywa się miednicomierz i faktycznie podobny do cyrkla:)

    Justi2
  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 16 lipca 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, jakie szczęście, że trafiłam na ten temat i Twoją osobę, Justi.
    Też poproszę o pomoc i mam pytanie.
    Lekarz na badaniu w 27t3d ciąży określił wagę dziecka między 700 a 800 g, a ja się wszędzie naczytałam, że powinno ważyć około 1000g... Pomiary: obwód główki na 27t6d, obwód brzuszka na 25t3d i długość kości udowej na 25t3d.
    Stwierdził, że to normalne. Zapewniał, że nie mam powodów do zmartwień. Staram się być spokojna, a jednak spędza mi to sen z powiek... Czy powinnam się martwić, że dziecko może mieć hipotrofię i drążyć dalej temat, co o tym sądzisz?
    Pozdrawiam ciepło i z góry dziękuję.

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ