X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne POŁOŻNA ZAPRASZA
Odpowiedz

POŁOŻNA ZAPRASZA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi zostań, to jest ciekawy temat i też chętnie się dowiem czegoś nowego :)

    Anatolka, Morwa lubią tę wiadomość

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie obrażajcie się na siebie :) ja kiedyś marzyłam o porodzie w wodzie... Czy jest to dostępne na NFZ ? A jeśli nie to za ile i dla kogo wskazane? No i jak to faktycznie wygląda?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2016, 23:47

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi2 wrote:
    MORWA PRZESTAJE JUŻ PISAĆ JAKO POŁOŻNA BO PRZERAZIŁY MNIE TE KOBIETY PODEJSCIEM DO SPRAWY;)OSOBISCIE WIDZĘ SAME PLUSY TEGO ROZWIĄZANIA.DZIECKO PRZEŻYWA MNIEJSZY STRES PONIEWAŻ JEGO SRODOWISKO (CZYLI WODA) DRASTYCZNIE SIĘ NIE ZMIENIA I DAJE MU CZAS NA DOSTOSOWANIE SIĘ DO NOWEJ SYTUACJI A DLA CIEBIE PORÓD W WODZIE OZNACZA ROZLUZNIENIE MIĘSNI CZYLI REDUKCJE BÓLU I PRZYJĘCIE DOGODNEJ POZYCJI

    A tak praktycznie, ta woda jest ciagle ciepla? ;) bo ja np zmarzlak jestem, a wiem, ze w szpitalu u mojego gina taka mozliwosc jest, w sensie taka wanna...

    Fatim lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • malenka Koleżanka
    Postów: 50 27

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, wracam do starań :-) chciałabym szybko dać córeczce rodzeństwo :) czy jeśli miałam poród przez cesarskie cięcie mogę starać się o dziecko po roku od cesarki?? Czy to jest bardzo ryzykowne?

    Fatim lubi tę wiadomość

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malenka wrote:
    Witajcie, wracam do starań :-) chciałabym szybko dać córeczce rodzeństwo :) czy jeśli miałam poród przez cesarskie cięcie mogę starać się o dziecko po roku od cesarki?? Czy to jest bardzo ryzykowne?
    Ja slyszalam o 2 latach przerwy, ale to chyba osobniczo sie ocenia

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenka, ja tez miałam cc i zamierzam sie starać od lutego, czyli 7 miesięcy po. Moja ginka powiedziała, ze optymalnie to rok, ale sa dziewczyny, ktore zachodzą wcześniej i tez jest ok. Moim zdaniem nie ma reguły, a ci lekarz to opinia, mozna zajsc pol roku pi i donosić, a mozna miec problemy po dwóch latach albo nawet za pierwszym cięciem. Ake to tylko moje zdanie, moze Justi2 sie wypowie?

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • malenka Koleżanka
    Postów: 50 27

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Summerka, w sumei też tak słyszałam, choc czasami lekarze mówią że powinno być 1,5...mojej koleżance blizna się rozeszła, bo zaszłą za wcześnie, ale ona zaszla po około 6 miesiącach...

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2016, 23:47

    Fatim lubi tę wiadomość

  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenka i co rozeszła jej sie ta blizna i poronila, krwawila czy cos innego? Kurcze wystraszylam mnie, chociaż Fatim
    ma racje, to uwarunkowane jest osobniczo raczej...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2014, 23:25

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    morwa szczerze mówię że nie uczestniczyłam przy porodzie w wodzie ale z tego co mnie uczono oraz z doswiadczenia kolezanek które rodziły w wodzie(za granicą) to same pozytywy:)
    jeżeli masz obawy to w wodzie możesz spędzić pierwszy okres porodu a na finał wyjsć

    Morwa lubi tę wiadomość

    Justi2
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale w tej wannie siedzi się całkiem na golasa czy w fartuchu ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno najlepsza pozycja do porodu to na kucka i na pieska, ale dziwnie to musi wyglądać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2014, 23:29

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do nacinania krocza, to jak chodziłam do szkoły rodzenia, to położna twierdziła, ze one zawsze starają sie chronić krocze. A w ogóle mozna było sporządzić plan porodu i zaznaczyć, ze np. nie zgadzasz sie na naciecie krocza.

    Sigma lubi tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • bosa Autorytet
    Postów: 786 2725

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka wrote:
    Co do nacinania krocza, to jak chodziłam do szkoły rodzenia, to położna twierdziła, ze one zawsze starają sie chronić krocze. A w ogóle mozna było sporządzić plan porodu i zaznaczyć, ze np. nie zgadzasz sie na naciecie krocza.

    Ja też chodziłam,rzeczywiście można zaznaczyć,że się nie zgadzasz. Ja rodziłam 1,5 roku temu i mi rozcięto krocze,wszystkim moim koleżankom też ale uważam,że to jest lepsze wyjście,niż miałoby mi samo pęknąć.

    Super wątek :)

    Evaa, Morwa lubią tę wiadomość

    iv09krhm9j559ocl.png
    "Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.
    Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą."

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bosa, widze, ze masz podobny pomysl na imie dla dziewczynki jak ja :) ja bym co prawda chciala dwie - Julke-Julite i Lilke wlasnie :) ale to taka mala wsrawka i juz nie smiece tu :) dzien dobry :)

    bosa lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 23:14

    agniesja, Morwa, bosa lubią tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w wodzie masz założony biustonosz a co do pozycji to powiem tak wszystkie są lepsze od rodzenia w pozycji półleżącej ale póki co w państwowych szpitalach w moim miescie nie ma niestety innej opcji dlatego ja niestety nie uczestniczyłam w porodzie, w którym rodząca przyjmuje inną pozycję niż półleżąca

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2014, 18:17

    Justi2
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szczęście nie w każdym państwowym szpitalu tak jest. Ja chodziłam do szkoły rodzenia do szpitala, w którym były łóżka do rodzenia i mozna je było ustawić w rożnych pozycjach, a i kobieta mogła rodzic jak chciała (w rożnych pozycjach, łóżka były tak przystosowane;)), położne podkreślaly, ze wszystko zależy od pacjentki i jej wygody. W ogóle szpital bardzo fajny.

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka a jaki to szpital?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ