X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne POŁOŻNA ZAPRASZA
Odpowiedz

POŁOŻNA ZAPRASZA

Oceń ten wątek:
  • AggneSs Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w szpitalu jesli chcesz znieczulenie zewnątrzoponowe musisz zapłacić 800 zł. Parodia :-/

    iv09df9ha1em9q5a.png

    4o3fvd4kixvvye1r.png[

    i81xwc8vsb5dbn99.png
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka wrote:
    Tez sadze, ze to indywidualna sprawa, ale jesli dobrze zrobione, to nacinanie chyba nie jest takie straszne (chociaz ja to taki cykor jestem, ze nawet urodzic naturalnie sie boje, tylko cc). W szkole rodzenia, do ktorej chodzilam (wiem, ze znowu to mowie, ale jest to tez jakis tam glos w dyskusji i praktyka w szpitalu), polozna mowila, ze one sprawdzaja, jak duzo krocze moze wytrzymac, ze one widza, jak sie rozciaga (porownala to do gumy do zucia, ktora jak sie ja rozciaga, to zmienia kolor;() i wiedza, czy pacjentka da rade urodzic bez naciecia, czy popeka, wtedy proponuja ciecie (proponuja, nie pod przymusem nacinaja). Moja kolezanka tam rodzila i byla zadowolona. Co fajne, w tym szpitalu nie zwlekaja z cc, jesli sa podstawy ani nie ma problemu ze znieczuleniem, jest to standard, jesli tylko pacjentka sobie tego zyczy.

    PS nie myslcie, ze reklamuje szpital, ja akurat tam nie rodzilam, ale nastepnym razem (jesli sie uda zajsc;)) na pewno bede.
    to musi być naprawdę fajny szpital ale pewnie nie jest za duży co? u nas mamy jeden z taką mniejszą porodówką ale czujesz się jak w domu(nie rodziłam tam ale widziałam na praktykach) jest mało sal i położne poswięcają pacjentce o wielu więcej czasu niż w naszym największym typowo położniczym szpitalu w którym na porodówce wygląda czasami jak w fabryce na tasmie dochodziło do sytuacji że rodzące rodziły na korytarzu przed salą porodową tam zabiegane położne nie mają czasu do ciebie za często zaglądać a co dopiero pomagać wziąść prysznic czy przyjmować różne pozycje dlatego zazwyczaj jeżeli zachodzi potrzeba nacięcia to informują pacjentkę że będzie to wykonane wołany jest lekarz który w zasadzie powinien to cięcie wykonać chociaż widziałam sytuacje w których młodzi lekarze kompletnie nie potrafią wyczuć momentu na na cięcie i wtedy liczą na doswiadczenie położnej sytuacja jest zupełnie inna gdy opłacisz sobie do porodu położa z tego szpitala chore ale tak jest...

    Justi2
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AggneSs wrote:
    U nas w szpitalu jesli chcesz znieczulenie zewnątrzoponowe musisz zapłacić 800 zł. Parodia :-/

    W moim jest na pewno bezplatne. Zobowiazuje ich chyba ten certyfikat wlasnie. Jest tez wanna i 2 sale do porodow rodzinnych. Za 810zl mozna miec swoja polozna na caly poród.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara_bella wrote:
    Ja też miałam nacinane krocze.
    Przed ciążą bardzo się tego bałam. Ale dobra położna wie kiedy naciąć i nacięcie podczas skurczu nie boli. Czułam jakby mnie komar ugryzł- dosłownie. Ja i tak popękałam w środku na szyjce, więc nie wiem co bez nacięcia bym tam miała na podwoziu ;)
    Pamiętam, że jak zobaczyłam jak położna rozkłada nożyczki i inne takie to sobie myślę- oby to było do pępowiny a nie do krocza...
    I pytam się babeczki czy będę nacinana. Powiedziała, że tak, bo mam bardzo twarde krocze, mało się rozciąga skóra wokół i tak będzie bezpieczniej i żebym powiedziała kiedy idzie skurcz i ona wtedy ciachnęła.
    Gorzej z szyciem i pierwszym tygodniem po porodzie, ale to już inna bajka :)
    Po szwach ani śladu, nawet blizny nie mam, ginekolog kiedyś nawet nie zauważył, że miałam szycie :)
    Można ileś tam przed porodem robić masaż krocza, smarować jakimiś olejkami i podobno krocze będzie bardziej rozciągliwe podczas porodu
    nacinanie krocza w odpowiednim momencie tzn. kiedy skóra jest maksymalnie napięta na główce dziecka i wręcz sinieje praktycznie nie boli bo co to za ból w porównaniu ze skurczami:) gorzej jak zły moment byłam przy porodzie koleżanki której lekarz naciąl krocze w złym momencie no nie był to ciekawy widok a poza tym od momentu jego nacięcia nie mniej ważna jest technika wykonania na studiach uczyli nas nacinać i zszywać krocze na zachodzie zajmują się tym wyłącznie położne u mnie w miescie tylko w jednym szpitalu:)

    Justi2
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Szpital, o ktorym ja mysle ma certfikat "szpital bez bólu" - cos takiego, wiecie o co chodzi. Jako nieliczna na forum mialam HSG ze znieczuleniem, nie na śpiocha calkiem, ale ze znieczuleniem takim, ze nic nie czulam. Absolutnie zadnego bólu. Mialam tam laparoskopie i tez bylo ok. W srode bede miala histeroskopie - tez ze znieczuleniem - na spiocha 10-15 minut, tak jak przy punkcji do ivf mialam. Znam miejsca, ze histeroskopia tez jest bez znieczulenia. Moze tez warto sie zorientowac co do takiego certyfikatu w szpitalu, o ktorym sie mysli. Znieczulenia przy porodzie w tym, o ktorym ja mysle tez sa dostepne jesli sie chce :) bezplatnie.

    Aaaa, nie dopisalam. Szpital jest panstwowy. Za nic nie placilam.
    fajna sprawa w każdym szpitalu tak powinno być:)

    Justi2
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi2 wrote:
    fatima pomóż bo widziałam że założyłas nowy temat a jak usunąć??:)
    Nie da się niestety edytować nazwy tematu :/ mi się podoba tak jak jest, wszystkim się nie dogodzi :)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka jak nazywa sie ten szpital ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Anatolka jak nazywa sie ten szpital ?

    Nie chce robic reklamy, bo zaraz sie znajdzie ktos, kto bedzie mial problem. Tak czy inaczej to nie Twoje rejony. To jeden z katowickich szpitali :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach no dobra skoro nie moje rejony to nie nalegam :P dziewczyny utwierdzacie mnie w przekonaniu, zeby wybrac CC...az mnie zmrozily te hostorie,bo mam bujna wyobraznie :P

    U mnie opowiada sie jeden czynnik na nie za CC...to, ze chce sie od razu starac o rodzenstwo a po cesarce trzeba odczekac.

    Ile nalezy odczekac po CC ze staraniami? Ja bym chciala jesli juz to tak pol roku i znowu sie starac, ale slyszalam nawet o 2 latach. Tylko czy to sie liczy czas od porodu do zajscia w ciaze czy od porodu do porodu?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Nie chce robic reklamy, bo zaraz sie znajdzie ktos, kto bedzie mial problem. Tak czy inaczej to nie Twoje rejony. To jeden z katowickich szpitali :)

    Katowickich? To ja chcę info! Ładnie proszę! :D Jak chcesz podać, który to na priv, to musiałabyś się zgodzić dodać mi się do przyjaciółek ;)


    Fatim, a mnie jakoś nie przerażają te opisy i wciąż CC traktuję jako ostateczną ostateczność, gdyby naprawdę było konieczne. A tak to wolałabym naturalnie urodzić ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2014, 14:42

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie boje wypadajacej macicy,hemoroidow,tego ze mam za waskie biodra i moze byc ciezko, ze nagle zrobie sie rozepchana...oczywiscie chec posiadania dziecka jest wieksza,ale nasluchalam sie przeroznych historii i cc wydaje mi sie wedlug mojej szali lepsze :)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś



    Fatim, ja miałam cc i zamierzam sie starać po 7 miesiącach po. Moja ginka twierdzi, ze optymalnie to starać sie rok od cięcia, ale niektóre dziewczyny zachodzą szybciej i jest okej - sprawa indywidualna. Czytałam na forach, wiele dziewczyn zachodziły wcześniej i bez problemu donosiły;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2014, 15:22

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa... No ja mam szerokie biodra, moja mama ma podobną budowę i nigdy nie miała problemów z porodami, więc może w tym jest różnica :)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • karolinka1992 Autorytet
    Postów: 551 134

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam jestem w 4 tyg ciąży przy załatwianiu się zauważyłam brązowe upławy nie mam rzadnych innych objawów brzuch mnie nie boli nic, tylko dzis się to pojawiło wcześniej było wszystko ok. biorę luteinę, czy to może być coś groznego czy to normalne na początku?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgori773ov.png[/link]
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinka takie rzecz w ciazy ZAWSZE zalatwia sie z lekarzem wiec smigaj na wizyte ;)
    No niestety ja mam bardzo waskie biodra, kiedys slyszallam,, ze podczas ciazy biodra sie delikatnie poszerzaja,ale nie wiem ile w tym prawdy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2014, 15:36

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim, ja tez nam mega wąskie biodra (rozmiar spodni xxs) i w ciazy w ogóle mi sie nie poszerzyly, a tego sie bałam;)

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie wiele znam kobiet, ktore przez waskie biodra mialy cc, moj maz twierdzi, ze dziecko bedzie duze tuz po narodzinach,bo on wazyl 4,3kg :P ja wazylam normalnie chyba jakos 3,2-3,3kg...
    Takie wielkie dziecko to dopiero jest ciezko przepchac :D

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • AggneSs Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak z waszymi szyjkami po okresie ?
    badacie je? U mnie jest dziś 3 dzień cyklu a szyjka wysoko,choć w poprzednich cyklach była nisko.

    iv09df9ha1em9q5a.png

    4o3fvd4kixvvye1r.png[

    i81xwc8vsb5dbn99.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ogole nie badam szyjki, bo nie umiem a już w trakcie @ to byłaby dla mnie masakra :D po co badasz podczas @ ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2014, 17:07

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • AggneSs Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie chodzi o to,że mam już jej koniec. Ogólnie od ostatniej owulacji a właśćiwie od 4 dni po bolały mnie jajniki, piersi miałam nabrzmiałe,wyszły mi na nich żyły,częstomocz, w koncu w 26 dc w czwartek zrobiłam test po jakimś czasie pojawiła się druga kreska jaśniejsza,a w piątek dostałam okres. Dziś 3 dzień nowego cyklu a ja mam wciąż nabrzmiałe piersi,kłuje mnie jajnik i mam czestomocz. A szyjka wysoko.

    iv09df9ha1em9q5a.png

    4o3fvd4kixvvye1r.png[

    i81xwc8vsb5dbn99.png
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ