X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pomagamy,wspieramy i czekamy na dzidziusia
Odpowiedz

Pomagamy,wspieramy i czekamy na dzidziusia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 16:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niecierpliwa21 wrote:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ba2d3b0cd2f18f9.html

    jest :) jak myślicie stawiać zieloną krope ?

    Gratuluję Kochana <3 Będziesz mamą :)

    Dzień dobry wszystkim :)
    I mimo pogody , która jest do d..y życzę miłego dnia :*

    Groszek, Daisy lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    Oby się jego przepowiednie nie spełniły :)
    Oj oby oby , bo nie podołam takiemu wyzwaniu :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Another wrote:
    Gratuluję wygranej Landryneczko :D
    Ja chyba ocipieję! W ogóle nie mogę spać. Dzień w dzień budzę się minimum godzinę, a czasem nawet 2 przed budzikiem. To dla mnie takie dziwne, że aż myślę nad zrobieniem jakichś badań :/

    Patrzcie co znalazłam:
    "Pomiar temperatury skóry jest nie miarodajny. Mierzenie powinno się odbywać o jednej porze. Półgodzinne odchylenia od stałej godziny pomiaru nie mają znaczenia. Jeśli różnica jest większa to od pomiaru późniejszego należy odjąć 0,1˚ za każdą spóźnioną godzinę a do pomiaru wcześniejszego odpowiednio dodać (również 0,1˚ za każdą godzinę) i tak obliczoną wartość zanotować."

    Hmm. Ogólnie to dzisiaj zmierzyłam temp 4 h wcześniej niż zawsze, więc myślałam, że będzie niższa, a tu znów do góry. Już sama nie wiem o co chodzi mojemu organizmowi...
    Miłego dnia, lecę do pracy.

    Słyszałam o ty dodawaniu i odejmowaniu ale wolę mierzyć jednak o stałej porze jak tylko nie zaśpię :P
    Co do twojej temp. może będzie fasolka skoro temp. utrzymuje ci się wyżej nawet o wcześniejszej godz niż pomiar stały :)

    Sylwiasta czekaj na dalszy rozwój sytuacji :)

  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 17 marca 2014, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane :-)


    Niecierpliwa :D to bardzo dobra nowina z samego rana ;-) gratuluje ;) czyli jednak :-)
    Mowilam Ci :-) hihi

    Another, dlaczego nie mozesz spac? Moze myslisz o czyms ? Albo reagujesz na pelnie w taki sposob? Czasem tak mialam, ze nie spalam w nocy w okolicach pelni
    Dobrze ze w wilkolaka sie nie zamieniam ;-p

    Landrynka gratuluje blizniakow ;-) jak bedziesz miec wiecej to tez ustawiam sie w kolejce :-)

    relge6yd309xm1zq.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 17 marca 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i uciekam;))


    Z rana grratuluje niecierpliwa!!!!!!<3

    Another mówiłam że urośnie!;)


    Miłego dnia ;*

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 17 marca 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa gratuluję :-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Groszek wrote:
    Hej Kochane :-)


    Niecierpliwa :D to bardzo dobra nowina z samego rana ;-) gratuluje ;) czyli jednak :-)
    Mowilam Ci :-) hihi

    Another, dlaczego nie mozesz spac? Moze myslisz o czyms ? Albo reagujesz na pelnie w taki sposob? Czasem tak mialam, ze nie spalam w nocy w okolicach pelni
    Dobrze ze w wilkolaka sie nie zamieniam ;-p

    Landrynka gratuluje blizniakow ;-) jak bedziesz miec wiecej to tez ustawiam sie w kolejce :-)

    Hej Groszku :)
    A dziękuję dziękuję :P
    Wczoraj rozdawałam 6 raczki , co prawda dwa zostały chcesz ? :)

    Hej Agusia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 08:53

    iwcia77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kobietki!

    Za oknem zima i deszcz. Brrrrrr, nie lubie takiej pogody. :(

    @ wczoraj przyszła ale prawie jej niema, o 4 rano troszkę wiecej a teraz tak jakby tylko plamienie troszke większe. Czy miała tak któraś?
    Dodam że piersi nadal mnie bolą a zawsze ten ból nikł wraz z przyjściem @.

    Pozdrawiam i miłego dnia życze <3

    niecierpliwa GRATULACJE!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 08:59

  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 17 marca 2014, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Przedszkolanka, Livia, Landryneczka i cala reszta :-)

    Moge przyjac od razu dwa jak chcesz mi oddac Landryneczko, bedzie troche zawieruchy w domu :-p

    Landryneczko, ja mam pytanie do Ciebie... jak caly cykl mierzy sie temperature to kiedy powinien byc ten skok i jak dlugo powinna utrzymywac sie wysoka temperatura ktora moze swiadczyc o ciazy?

    relge6yd309xm1zq.png
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 17 marca 2014, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczekujaca, ja tak mialam, w tamtym cyklu... przyjechala @ i jak chlusnelo to masakra :-/
    Nakrecilam sie wtedy ze to moze ciaza a jej nie bylo.

    ale hmmm kto to wie moze to akurat implantacja u Ciebie czego Ci zycze :-)
    Temperaturka na wykresie ladna ;-)

    relge6yd309xm1zq.png
  • M4DZI4 Autorytet
    Postów: 556 830

    Wysłany: 17 marca 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niecierpliwa21 wrote:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ba2d3b0cd2f18f9.html

    jest :) jak myślicie stawiać zieloną krope ?
    stawiac stawiac zielona kropę!!! gratulacje :)

    relgh371ssmqv4f3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Groszek wrote:
    Hej Przedszkolanka, Livia, Landryneczka i cala reszta :-)

    Moge przyjac od razu dwa jak chcesz mi oddac Landryneczko, bedzie troche zawieruchy w domu :-p

    Landryneczko, ja mam pytanie do Ciebie... jak caly cykl mierzy sie temperature to kiedy powinien byc ten skok i jak dlugo powinna utrzymywac sie wysoka temperatura ktora moze swiadczyc o ciazy?

    Kochana mogę ci oddać nie ma sprawy :)

    A co do tempki. Musi być skok na owulację po owulacji temperatura wzrasta i utrzymuje się do miesiączki a jeżeli temp. podniesiona utrzymuje się do minimum 18 dni można podejrzewać ciąże . Fl. trwaogólnie od 10-17 dni ale nie u każdego więc przyjmuje się że można wydłużyć ten czas , mi gin kiedyś mówił że przy nieregularnych może być nawet do 20 dni . Chyba nic nie pokręciłam ale nie jestem pewna ja co do tempki to nie jestem jakimś znawcą

    Tylko trzeba pamietać że utrzymanie się podwyższonej temperatury może świadczyć a ciąży ale nie musi . A brak o cyklu bezowulacyjnym . I samo mierzenie temp. nie wystarczy trzeba też obserwować bóle , plamienie owulacyjne i szyjkę oraz śluz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 09:23

    Groszek lubi tę wiadomość

  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 17 marca 2014, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niecierpliwa21 wrote:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ba2d3b0cd2f18f9.html

    jest :) jak myślicie stawiać zieloną krope ?


    Pewnie ze stawiac. To nie jest bardzo blada kreska tylko wyraznie widoczna ;)
    Gratulacje!!!

    Groszek wrote:
    Hej Przedszkolanka, Livia, Landryneczka i cala reszta :-)

    Moge przyjac od razu dwa jak chcesz mi oddac Landryneczko, bedzie troche zawieruchy w domu :-p

    Landryneczko, ja mam pytanie do Ciebie... jak caly cykl mierzy sie temperature to kiedy powinien byc ten skok i jak dlugo powinna utrzymywac sie wysoka temperatura ktora moze swiadczyc o ciazy?

    Pytanie nie do mnie ale odpowiem:P
    Skok jest w okolicach owulacji ;). A ktorego dnia cyklu to roznie bywa. Owulka jest zwykle albo w dniu skoku albo na dzien-dwa przed skokiem dlatego ja sie termometrem post factum wykrywa.
    Tempka ktora swiadczy o ciazy utrzymuje sie caly czas;P. Zalezy jakie masz zwykle dlugie fazy lutealne. Ja mam 11-12dni i jakbym miala 13dc wysoka tempke to juz bym biegla test robic bo bym podejzewala ciaze.


    Niestety jak widac na zalaczonym obrazku (wykres) tempka mi spadla na leb na szyje :/. @ jeszcze nei ma ale tempka swidczy ewidentnie o rozpoczeciu nowego cyklu i braku ciazy :(.

    Groszek lubi tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 17 marca 2014, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i tak cos czuje ze nic z tego w tymmiesiacu.. bedzie dzis 5,6 dpo ale nic piersi jakie byly takie sa bez napiecia i bez rewelacji, tylko goraco mi strasznie i z rana głowa mnie boli :(
    @ ma przyjsc za tydzien w czwartek..

    czyli to mierzenie temperatury nie jest takie proste, ja nie mam plamien owulacyjnych.. szyjki nie obserwuje ;p ale trzeba bedzie od przyszlego cyklu zaczac....

    dzieki Landrynka i Kotka Psotka :-)

    owu mialam w okolicach 12-15 dc, czyli w tamtym tygodniu pon-czwartek...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 09:33

    relge6yd309xm1zq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Groszek wrote:
    i tak cos czuje ze nic z tego w tymmiesiacu.. bedzie dzis 5,6 dpo ale nic piersi jakie byly takie sa bez napiecia i bez rewelacji, tylko goraco mi strasznie i z rana głowa mnie boli :(
    @ ma przyjsc za tydzien w czwartek..

    czyli to mierzenie temperatury nie jest takie proste, ja nie mam plamien owulacyjnych.. szyjki nie obserwuje ;p ale trzeba bedzie od przyszlego cyklu zaczac....

    dzieki Landrynka i Kotka Psotka :-)

    owu mialam w okolicach 12-15 dc, czyli w tamtym tygodniu pon-czwartek...

    jakią masz zwykle fl ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja umieram :( tak mnie ściska w żołądku że normalnie zaraz zwymiotuje :( I wczoraj w nocy to samo ech ,miałam takie mdłości :/

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 17 marca 2014, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niecierpliwa21 wrote:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ba2d3b0cd2f18f9.html

    jest :) jak myślicie stawiać zieloną krope ?


    Kochana moje najszczersze gratulacje!!!
    Wpadnij do mnie zostawić trochę wirusków, dziś zaczęłam 5cs - ale to już 7my miesiąc :/
    Duuużo zdrówka no i pędź na tą betę! :)

  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 17 marca 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Groszek wrote:
    i tak cos czuje ze nic z tego w tymmiesiacu.. bedzie dzis 5,6 dpo ale nic piersi jakie byly takie sa bez napiecia i bez rewelacji, tylko goraco mi strasznie i z rana głowa mnie boli :(
    @ ma przyjsc za tydzien w czwartek..

    czyli to mierzenie temperatury nie jest takie proste, ja nie mam plamien owulacyjnych.. szyjki nie obserwuje ;p ale trzeba bedzie od przyszlego cyklu zaczac....

    dzieki Landrynka i Kotka Psotka :-)

    owu mialam w okolicach 12-15 dc, czyli w tamtym tygodniu pon-czwartek...

    Mierzenie jest proste:P. Tylko tak naprawde to niewiele daje. Bo pokazuje gdzie potencjalnie mogla BYC owulka a nie gdzie bedzie a w dodatku wcale nie daje pewnosci ze ta owulacja byla albo ze pecherzyk pekl-jest tu jedna dziewczyna ktora tak ma-wszystko wskazywalo na owulke (nawet test owu) a na monitoringu wyszlo ze owulki wcale nie ma:/. Dlatego ja bym ci polecala przejsc sie na monitoring to bedziesz wiedziec czy jest czy nie ma. Chyba ze ty doperio zaczelas sie starac to narazie sobie odpusc takie rzeczy.

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 17 marca 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka - a moze ty w ciazy jestes?

    Groszek lubi tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
‹‹ 100 101 102 103 104 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ