X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pomagamy,wspieramy i czekamy na dzidziusia
Odpowiedz

Pomagamy,wspieramy i czekamy na dzidziusia

Oceń ten wątek:
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 12 marca 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda przecudna :D słonko świeci, może nam przyswieci ;-)

    ps. dziewczyny wiecie moze cos na temat tego po jakim czasie nalepiej zaczac starania gdy test owulacyjny wyjdzie + ??
    Pisałam wczesnie tez o hormonach, moze ktoś mi pomoże ? bede wdzieczna :)

    relge6yd309xm1zq.png
  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 12 marca 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak test owulacyjny pozytywny to najlepiej odrazu :)

    a hormony LH, FSH, i estrogeny najlepiej 3-5 dzień cyklu.

    nxbhnwz.png
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 12 marca 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki niecierpliwa :) zastanawiam sie tylko dlaczego gin dał mi to skierowanie zeby zrobic pod koniec cyklu?? kiedy wiadomo, ze LH i FSH to hormony, kore odpowiadaja za funkcjonowanie poczatkowe fazy cyklu :-/


    Cieszę się, ze mamy siebie, dziewczyny :-) możemy liczyc na wsparcie i pomoc :)

    relge6yd309xm1zq.png
  • klara22 Ekspertka
    Postów: 296 76

    Wysłany: 12 marca 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Groszek wrote:
    Pogoda przecudna :D słonko świeci, może nam przyswieci ;-)

    ps. dziewczyny wiecie moze cos na temat tego po jakim czasie nalepiej zaczac starania gdy test owulacyjny wyjdzie + ??
    Pisałam wczesnie tez o hormonach, moze ktoś mi pomoże ? bede wdzieczna :)



    dziewczynki wlaśnie zakupiłam test na owu, i jak to ja musialam sprawdzić z czym to sie je,14dc wyszły mi 2 kreseczki takie same( nawet mój małż pyta sie co to test ,odpowiedziałam że test, i co widzi, no 2 kreski takie same jesteś w ciąży)niby nie sa mega ciemne ale takie same .Czyli co owu będzie bo już zgłlupiałam

    f2w33e3k5rpiz20l.png
  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 12 marca 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak powinna być w przeciągu 24h

    nxbhnwz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie odnośnie monitoringu ?
    Chyba będę musiała się na niego wybrać i chciałam wiedzieć ile dni trzeba na niego chodzić i w których dniach cyklu . I ile kosztuje ? Czy jest wliczany w wizytę czy płaci się osobno ? Wyczytałam gdzieś że 300zł kosztuje pierwsza wizyta a później mniej

  • klara22 Ekspertka
    Postów: 296 76

    Wysłany: 12 marca 2014, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko oprócz tego testu zero objawów nic mnie nie boli nie kłuje,śluz wręcz żółty,zrobie i jutro zobaczymy co pokaże ;p powiem wam że sie ciesze, bo juz myslałam że owulki w tym miesiącu nie bedzie;)

    f2w33e3k5rpiz20l.png
  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 12 marca 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara22 wrote:
    tylko oprócz tego testu zero objawów nic mnie nie boli nie kłuje,śluz wręcz żółty,zrobie i jutro zobaczymy co pokaże ;p powiem wam że sie ciesze, bo juz myslałam że owulki w tym miesiącu nie bedzie;)

    a robiłaś wcześniej testy czy to pierwszy ? bo równie dobrze może być już po owulce a poziom hormonu wciąż jest wysoki

    nxbhnwz.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 12 marca 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem znowu :)

    Ale mnie jajka bolą,boję się że wczoraj owu była,ale za szybko ;/

    Witaj Groszku:) ja niestety nie pomogę w tym temacie...starania po + podobno na następny dzień najlepiej :)

    Landryneczka następny będzie napewno Wasz :* nie smutaj :) co do monitoringu to idz tak z 5 dni przed owu a na następne sam Ci lekarz powie kiedy, zależy od pęcherzyka :)

    Klara ja mam tak samo, raz objawy a raz jakby bezowulacyjny...

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 12 marca 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczko, to zalezy jak Ci lekarz potraktue monitoring... Czytalam, ze wizyta od 50- 200 zł.
    Niektorzy kasuja za ten monitoring jak za kazda wizyte, a nektorzy, ktorzy nie sa pazerni na pieniadze, troszke z kosztow schodza, bo tych wizyt jednak troche bedzie.... A jakie masz cykle??

    Ja np. mam regularne, co 28 dni
    w 7 dniu cyklu był pecherzyk 9 mm
    w 12 dalej był, ale nie znam jego wymiarów
    dzis boli mnie prawy jajnik, kłue i macica rowniez...test owu moze utro bedzie +
    ide jutro (15 dc) zobaczyc czy bedzie dalej pecherzyk czy już pęknął...

    Nalepiej umowic sie na wizyte do gin i przedyskutowac, lub zapytać położna z gabinetu gina, tez powinna wiedziec w ktorych dniach cyklu ten lekarz ma zwycza wykonywac monitoring :-)

    relge6yd309xm1zq.png
  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 12 marca 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie zawsze owu w 15dc jest, tak niesamowicie kłują jajniki czasem jeden ale ostatnio coraz częściej po 2 na raz. a pęcherzyki mialam po 25mm nawet 27mm był :)

    nxbhnwz.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 12 marca 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak to jest,jak np. testy są pozytywne a nagle negatywny to kiedy była owu ? W pierwszy dzień negatywnego czy ostatni pozytywnego czy jak?

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 12 marca 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    a jak to jest,jak np. testy są pozytywne a nagle negatywny to kiedy była owu ? W pierwszy dzień negatywnego czy ostatni pozytywnego czy jak?

    z testami owu jest tak że wykrywają hormon LH który jest stale obecny w naszym organiźmie, przed owulacją jego stężenie gwałtownie rośnie i wtedy test jest pozytywny co znaczy że owulacja nastąpi w przeciągu 24h. jednak po owulacji stopniowo spada, więc nawet przez kilka dni po niej testy mogą byc pozytywne.

    nxbhnwz.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 12 marca 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2015, 16:34

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 12 marca 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanka, ale to skomplikowane :D

    hmm..moze cos z testami jest cos nie tak?? slyszalam, ze nie kazdemu odpowiadaja one i nie kazdemu wychodzą....

    a dzis ta druga kreske mialam ciemniejsza niz 2 dni temu.. zobaczymy, zobaczymy. Mam nadzieje ze owu bedzie i pecherzyk peknie, bo to PCO mnie troche przeraza :/

    Klara, a moze owu sie dopiero zbliza, sluz czasem tez potrafi sie szybko zmienic... i te objawy nie sa wszystkie adekwatne i nie ida razem parami?
    obserwuj sie... nie bierzesz zadnych leków ktore moga wpływac na dodatni wynik testu ??

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    relge6yd309xm1zq.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 12 marca 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooo szalejesz potforzasta :) my dzisiaj serduszkujemy :) a ja też po zakupach :D

    niecierpliwa jak zajrzysz do mnie na wykres to ciężko z tym się połapać :P

    potforzasta lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 12 marca 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2015, 16:34

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 12 marca 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hahaha i dobrze bo wy też macie "tydzień z płodnymi" :D ja tylko raz zrobię bzyk pewnie,bo strasznie dziwnie podbrzusze i jajka bolą...

    Groszek lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 12 marca 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2015, 16:34

    Groszek lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 12 marca 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie, zauwazylyscie ze mamy płodne teraz? Duzo nas :-)

    dziewczynki, powiedzcie mi... preferujecie <3 codziennie czy co dwa dni...

    Nie wiem, czy mam czekac z tym testem owu? Jeszcze nie były tak bardzo ciemne te kreski, cho prawie porownywalne...

    Czekac do jutra z <3 i testem sikanym owu i ginem, czy probowac dzis <3 ?

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    relge6yd309xm1zq.png
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ